-
Posts
8496 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by inga.mm
-
Babunia i dziadeczek zajrzyjcie pomóżcie !!!!!!
inga.mm replied to abra64's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kava']dziewczyny nie ma co debatowac i gdybac.... Aniol Stroz zawiodl [/QUOTE] nie pierwszy raz -
[quote name='zerduszko']Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś mając kilkanaście psów na PDT/hotelu jest w stanie pracować z psami więcej niż osoba mająca na darmowym 1 tymczasa. Tym bardziej, że sporo osób prowadzących PDT pracuje zawodowo dodatkowo.[/QUOTE] No przy kilkunastu wątpliwości nasuwają sie same. Wręcz pchają się. Wydaje mi się, ze domowy dt to max 3 psy, jeśli nie masz swoich. Hotele, mające po kilkanaście psów, raczej chyba z nimi nie mają szansy pracować, a przecież wyciągnięcie psa ze schronu czy innych tragicznych warunków to dopiero początek. One na ogół wymagają socjalizacji, pomocy weterynaryjnej, większej uwagi, żeby poczuły się akceptowane, bezpieczne, kochane.
-
Kajtek-widzę nie oczami a sercem-ma dom w Miliczu!
inga.mm replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
pieniążki zbiera Caryca. Musi sama wysłac, bo to konto prywatne -
[quote name='Merys']Niech Ci natura w dzieciach wynagrodzi:loveu:[/QUOTE] chyba lepiej: w kasie! bedzie z kogo wyciągać na pieski....:eviltong:
-
[quote name='Ilona.S']Napiszcie gdzie można wpłacać pieniądze na bidulkę. Trzymam kciuki aby psinka doszła do siebie jak najszybciej. :calus:[/QUOTE] W #1 jest cały namiar na LSOZ
-
[quote name='zerduszko']Tylko ja masz tych dodatkowych psów jeden po drugim kilka, to pewne rzeczy się zużywają. Szczególnie posłania, zabawki i podłoga (niestety nie każdy ma możliwość pilnować psy 24h/d). Psy są bardzo różne, niektóre mają wybitny talent do niszczenia... a wiadomo, ze wyadoptowanie takiego psa trwa długo, bo kto się świadomie zdecyduje? Był kiedyś taki wątek, co najlepiej się sprawdza przy tymczasach, nie bez powodu. Niestety mieszkanie się dewastuje pieronem (szczególnie jak się pracuje i psu muszą zostawać długo same). A jak Ci się trafi chory pies, to sama benzyna i leczenie prywatnych psów może ściąć z nóg. A co z tym darmowym tymczasem jest nie tak?[/QUOTE] W płaceniu za dt rzecz nie tylko leży w opłacie za dobra materialne, ale również za pracę z psem. Weżcie pod uwagę jakie ceny maja behawioryści. A niektórzy zrobią więcej krzywdy niz pożytku, ale swoją cene wezmą. I nie zajmują sie pieskiem na stałe, tylko z doskoku. Więc 2oo zł to nie jest dużo za domowy. Oczywiście, najlepszy darmowy, więc chyba trzeba sprawdzić te ofertę. Może być interesująca
-
swoja drogą, zadam nietaktownie pytanie, skad w schronie tacy świetni lekarze? Na ogół są to bardziej rzeźnicy niż weci. Chyba atmosfera wśród pracowników musi byc dobra i motywująca. Mariamc, gratuluję i zazdroszczę takiego schroniska, o którym dobrze piszą. Czy to schronisko "państwowe"?
-
Babunia i dziadeczek zajrzyjcie pomóżcie !!!!!!
inga.mm replied to abra64's topic in Już w nowym domu
[quote name='Syla']Bardzo chciałabym się mylić, ale lepiej szukajcie Dziadkowi innego domku.W przypadku naszego Reksia była ta sama sytuacja, wszystko ustalone i wizyta przed umówiona, osoba do tego znaleziona.Wszyscy szczęśliwi i dziękowali.Przed wizytą dziewczyna usłyszała, że nieaktualne...Potem mętne tłumaczenia na wątku.Ciekawe, co tym razem się stało.Jeżeli się mylę, to przepraszam, za zamieszanie.[/QUOTE] No właśnie. Byłam tam i najpierw były och, achy, a potem: [quote name='AniolStroz']bardzo zaluje ze tak wyszlo z tym DT wszystko bylo w pozadku niewiem czemu taka nagla zmiana zdania naprawde. Przykro mi....[/QUOTE] -
Olga, poprę tu Fierę. Tak, jak dorosły piesek bywa trudny i trzeba go socjalizować albo biegać po wetach, tak szczeniaczek jest bardziej pracochłonny i może dokonać większych zniszczeń niż pies. Każdy, kto odpowiedzialnie prowadzi dt lub hotel wie, że praca ze zwierzętami bywa trudna lub bardzo trudna. Zajmuje wiele czasu. Ja miałam szczeniaka tylko raz, o ile o półrocznym piesku można powiedzieć szczeniak. Z bardzo dobrego domu, ale praca z nim też była wyzwaniem. A ile zniszczył przy wymianie ząbków, tylko wiem ja. Trzeba pamiętać, że to JEST praca, nie tylko danie dachu nad głową i michy żarełka. Oczywiście super by było, gdyby Fiera zgodziła się na niższą stawkę.
-
[IMG]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSRIj62a4UK3z1-u7ncdQBaUP0720hCZPwTlKt-bn5tsAWyJeW6[/IMG]
-
Vutz, jak się trzymasz? bardzo współczujemy Ci i jesteśmy z Tobą.
-
[quote name='Fiera']U mnie koszt to 200 za pieska dorosłego, za malucha generalnie 150, ale w tej sytuacji może być 300 za oba. Plu karma i wet.[/QUOTE] Fiera jest jednym z nowych tymczasów, ale ma już dobre notowania i do tego niedrogo. O ile pamiętam, u Leosia pisała, że ma możliwość dłuższych spacerów, bo niedaleko jest las czy jakoś tak.
-
wawer, nie widzę Cię w reklamie bazarków
-
kiedyś funia albo MaDi pisały o jakiejś babie, która też użyła jakiegoś fikuśnego powiedzenia. Za diabła, nie mogę przypomnieć sobie, co to za określenie, które przylgnęło do baby. Przypa czy jakoś tak
-
Kajtek-widzę nie oczami a sercem-ma dom w Miliczu!
inga.mm replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
widziałam opis dt, w którym kora78 ma psa Chyba chciała mnie obrazić porównując mnie z blood -
mam również działalność hotelową, tyle, że przy zrzutkach ludzi dobrej woli, wyciąganie pieniędzy, żeby opłacić skarbówkę, to byłoby nierozsądne, bo wielkość zrzutki wzrasta o jakieś 25%. Na dt nie dorobisz się, chyba, że weźmiesz tak jak Arktyka kilkanaście psów i zostawisz je własnemu losowi. Na domowym możesz mieć kilka, chyba, ze masz na prawdę duży dom i ogród. Ja mogę mieć max 2 pieski. Jak na razie nie dorobiłam się niczego, poza własną satysfakcją.
-
Waga psa 8 / 10 kg Niedowaga 180 / 210 g Prawidłowa 145 / 170 g Nadwaga 110 / 125 g Czy Perełka jest psem z niedowagą? Jeśli jest pieskiem z niedowagą, to dawka dzienna do 200 g nie powinna być przekraczana, tym bardziej, że po głodówkach nie można przeciążać układu trawiennego. Wskazane jest lekkie ograniczenie, a nie przeciążanie. Worek 7 kg powinien wystarczyć na +/- 35 dni. Cena u mojej dostawczyni 160 zł za worek.
-
[quote name='Katarzyna Starkiewicz']No to odpowiadam: według tabeli producenta na opakowaniu: Dla psów o wadze 9-10 kg z niedowagą dzienna dawka renala wynosi 210g. Perełka zjada ok. 250g, czyli 31x250=7,750 kg.[/QUOTE] Aż jutro zobaczę, bo jest w lecznicy