Jump to content
Dogomania

MaDi

Members
  • Posts

    11779
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by MaDi

  1. [quote name='sacred PIRANHA']MaDi wejdz sobie w podpisie pauliny w Raaje- to ma ulubienica:-) podobno mix akity z huskym[/QUOTE] Wiem wiem ale potrzebne jest więcej zdjęć i jakieś informacje o wszystkich psiakach w typie.
  2. [quote name='panbazyl']o kuźwa.... to do nas jednak tu na wschód "cywilizacja" jeszcze nie dotarła.... I obyśmy jak najdłużej zostali zadoopiem Europy :)[/QUOTE] Zapraszam do Lubelskich sklepów zoologicznych można w nich od dawna spotkać szczeniaki po 1400zł bez rodowodu. Kilka zdjęć z mojej kontroli w pseudo: [IMG]http://img218.imageshack.us/img218/4200/p1290031k.jpg[/IMG] [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/4449/p1290040.jpg[/IMG] [IMG]http://img27.imageshack.us/img27/3862/pa210387.jpg[/IMG] [IMG]http://img97.imageshack.us/img97/295/pa210404.jpg[/IMG] Ładne zadbane prawda? No i wyglądają jak rasowe... Dodam tylko,że to i tak jedne z lepszych warunków jakie widziałam w pseudo:(
  3. Sunia dostała docelowe imię i allegro;) [url]http://upload.allegro.pl/nie-york-nie-owczarek-ale-zaglodzona-i-chora-i1500229566.html[/url]
  4. Schron zawsze niesie ryzyko chorób ale jeśli chodzi o Nowodwór to psiaki mają co jeść i chętnie współpracują przy adopcjach. Tu prośba do Szafranekm aby zadecydowała i wybadała temat czy oni nie chcą suni itp. Gmina będzie się wypierała odpowiedzialności tym bardziej,że sunia niby ma dom:( Trzeba to rozsądnie rozegrać i wypytać w gminie o to z jakim schroniskiem mają umowę.
  5. [quote name='ladySwallow']Zapraszam na bazar na koszty transportu Zuzi: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/203840[/URL][/QUOTE] Również zapraszam makaron wygląda smakowicie. Dzięki uprzejmości Lady powstało dzisiaj allegro Zuzi: [U][url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1500661814[/url][/U] We wtorek jestem umówiona z lekarzem Zuzi na rozliczenie.
  6. Wygląda to tak,że najpierw jeździmy razem na interwencje i inne akcje( zresztą zawsze dla bezpieczeństwa nawet inspektorzy jeżdżą we dwoje). Teoretycznie taki okres trwa około roku, pewnie powiecie,że bardzo długo ale jest to optymalny czas na sprawdzenie czy komuś się nie odmieni i czy pewne sytuacje go nie przerosną. Funiu pocieszę Cie zamojska policja poprosiła nas o przeszkolenie ich kadry, nie znam jeszcze szczegółów ale dam znać jak poszło;)
  7. [quote name='IVV']MaDi ja wiem ,ze sytuacja jest podbramkowa ,ale ten szkoleniowiec tez o tym wie ...ehh wysylam do Ciebie 150zl na Rexa -sorry tylko tyle moge w tej chwili[/QUOTE] Nie tłumaczę chęci zysku ale staram się zrozumieć... Reks dziabną szkoleniowca pewnie usłyszał nasze debaty;) Dostałam już informację o wpłacie dziękuję.
  8. [quote name='winter7']Teoretycznie trzeba - ale wtedy nie będzie leków dla Bruna. Jeśli ktoś ma w bagażu głównym "witaminy" to nie musi tego nigdzie zgłaszać, albo gdy przesyła je w paczce żywnościowej. Załatwianie wszystkich pozwoleń i udowadnianie, że nie jest się przemytnikiem narkotyków to bardzo mozolna. Jeśli kupujesz perfumy na bezcłówce, to teoretycznie powinnaś zgłosić je później do oclenia. My nie chcemy handlować lekami, ani sprowadzać ilości hurtowych. Leki na własny użytek można mieć ZAWSZE.[/QUOTE] Martwię się aby nie zabrali tej cennej paczki nadgorliwi celnicy. Allegro cudne i co najważniejsze już jest odzew.
  9. [quote name='kora78']po co zrzeczenie? psa sie zabiera i juz, wlasciciela nawet nie zauwaza i nic im do tego. skoro psa w domu nie trzymaja, nie karmia, to sami sie go zrzekli, wyrzucili. a ze pies glupi- wierny i tam koczuje, to nie uprawnia ich do bycia wlascicielami. to wg mnie, nie wg prawa- tego nie znam. ja bym psa brala i sie nie patyczkowala. oni nawet nie zauwaza[/QUOTE] Po to aby później nie powiedzieli,że został skradziony, ludzie bywają podli. Jak podpiszą zrzeczenie to przyznają się,że psiak jest ich i został zaniedbany/porzucony będąc pod ich opieką. Trzeba być ostrożnym.
  10. Widzę,że szybko się zaaklimatyzowała.
  11. .................
  12. Wątki podopiecznych LSOZ którzy nadal potrzebują pomocy : Porzucona i zagłodzona Zuzia. [url]http://www.dogomania.pl/threads/201208-Tir%C3%B3wka.-Zag%C5%82odzona-chora-sk%C3%B3ra-zjadaj%C4%85-j%C4%85-paso%C5%BCyty...pomocy[/url]! Wrzucone w polu szczeniaki. [url]http://www.dogomania.pl/threads/201779-DRASTYCZNE...szczeniaki-zjada%C5%82y-padlin%C4%99[/url].... Reks zagłodzony i niewidomy pies dzielnicowego. [url]http://www.dogomania.pl/threads/201772-Zag%C5%82odzony-i-sp%C4%99tany-%C5%82a%C5%84cuchami-czeka%C5%82-na-%C5%9Bmier%C4%87[/url]!!! Skrajnie zaniedbana Grzybka. [url]http://www.dogomania.pl/threads/202911-%C5%81ysa-zagrzybiona-i-bezdomna...kto-da-dom[/url] Dinka z Nowodworu. [url]http://www.dogomania.pl/threads/203151-By%C5%82a-zag%C5%82odzona-i-bezdomna-teraz-szuka-wspania%C5%82ego-domu[/url]. Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt [url]http://www.dogomania.pl/threads/200432-O%C5%9Brodek-Rehabilitacji-Dzikich-Zwierz%C4%85t-LSOZ[/url]
  13. Witam serdecznie wszystkie osoby chcące pomagać zwierzętom;). W związku z rozwojem Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt oraz zbyt małą liczbą inspektorów w stosunku do zgłaszanych interwencji ogłaszam nabór na wolontariuszy. Nadmienię, iż każde działanie jest działalnością nieodpłatną i nie uzyskujemy z tego tytułu żadnych korzyści finansowych. Jeśli jesteś osobą, która widzi swoją przyszłość w działaniach na rzecz zapobiegania okrucieństwu wobec zwierząt i chcesz pomóc poprawić ich los zgłoś się do LSOZ razem zrobimy zdecydowanie więcej. Po odpowiednim przeszkoleniu będzie można zostać inspektorem działającym w terenie,jeśli nie czujesz się na siłach aby przeprowadzać tego typu akcje uzyskasz możliwość wykazania się w innych dziedzinach m.in prowadzeniu zajęć edukacyjnych/pokazów, happeningów, kwest, DT, akcji adopcyjnych itp. Zachęcam do kontaktu mailowego bądź telefonicznego. Wszelkie dane dostępne poniżej:razz: [FONT=arial][B] FUNDACJA Lubelska Straż Ochrony Zwierząt [/B] [/FONT][FONT=arial][B] 24-204 Wojciechów, Romanówka 22[/B][/FONT][FONT=arial][B] KRS 0000343426[/B][/FONT][COLOR=#c0c0c0][FONT=arial][B] BOŚ BANK S.A. O/Lublin: 02 1540 1144 2114 6406 6770 0001[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#c0c0c0][FONT=arial][B]lub [/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#c0c0c0][FONT=arial][B] BANK PEKAO SA: 81 1240 2382 1111 0010 3683 3419[/B][/FONT][/COLOR] [COLOR=red]adopcje oraz nabór wolontariuszy: 602228411[/COLOR] [FONT=arial][B][COLOR=#ff0000]tel. alarmowy: 512 085 286[/COLOR] [/B][/FONT][FONT=arial][B]fax: 81 747 54 27[/B][/FONT] [FONT=arial][B]email: [/B][B][COLOR=#0000ff][EMAIL="[email protected]"][U][email protected][/U][/EMAIL][/COLOR][/B][/FONT]
  14. [quote name='Jasza']Też tak zrozumiałam.[/QUOTE] Zamotałam się już:roll:
  15. [quote name='muzzy']Szczerze mówiąc to w pełni ją rozumiem, ja też staram się nie załatwiać się na tarasie :D[/QUOTE] Kwestia kwarantanny więc ma zakaz oddalania się;) Mądra dziewczynka wystawiać pupke w takie zimno to szczyt głupoty.
  16. Czy leków nie trzeba specjalnie zgłaszać i pewnie powinny być w oryginalnym opakowaniu?
  17. IVV nikt nie bierze od tak sobie agresywnego psa którym strasznie interesują się media to śliski temat nawet klinika była nachodzona. Cena już jest obniżona... Reks musi być blisko a tu nie ma innego szkoleniowca i zarazem zoopsychologa nam na wszystko potrzebne są papiery:( Mam nadzieję,że przez ten okres potencjalni opiekunowie Reksa nauczą się z nim funkcjonować.
  18. [quote name='IVV']i jak tu nie pokochac takiego pycholka :)?[/QUOTE] Na pewno ktoś pokocha naszego owczarko-pinczera.
  19. [quote name='szafranekm']Niestety nie ma u nas schroniska, najbliższe jest w Lublinie, ale oni przyjmują psy tylko z terenu swojego miasta.Z kolei na pomoc urzędu gminy nie ma co liczyć - przekonałam się interweniując w podobnej sprawie.Dlatego tez zaczęłam sama dla piesków poszukiwać pomocy.[/QUOTE] Jeśli Wasz teren obsługuje Nowodwór to sunia będzie tam miała ok i wtedy można szukać jej DS tylko wcześniej warto zaszczepić ją na wirusówki. Gminę mogę ponapastować jeśli będzie taka potrzeba;)
  20. [quote name='muzzy']A wiadomo coś jak tam pozostała dwójka sobie radzi?[/QUOTE] Pozostała dwójka ma się bardzo dobrze Sznupka rozkręciła się i jest już po pierwszym szczepieniu. Podpalana sunia ma do towarzystwa małą dziewczynkę( chyba 3latkę) która już ją trenuje;) Szkoda tylko,że po wyjściu na taras wraca na kupkę do domu:evil_lol:
  21. [quote name='Wiedźma']MaDi, Ty jesteś z Fundacji Mrunio? O niej mówiłyśmy. Niestety, wiadomo, każda fundacja jest obciążona ponad miarę. Z lekiem jest tak: Jarek może go kupić w Stanach, ale jest potrzebna recepta od tamtejszego weterynarza. Działamy, niunia i ja. Jeśli ktoś z Was ma możliwość kupienia tego leku za granicą, prosimy o odzew. Ceny na Zachodzie są korzystniejsze niż u nas (patrz post - nomen omen - 997). Doszły wpłaty: Agata Balu - 50 zł :loveu: Cleo2008 - 38,87 zł :loveu: Bardzo, bardzo dziękujemy! Nie z LSOZ ale dostałam zapytanie na PW w tej sprawie.
×
×
  • Create New...