-
Posts
10410 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
44
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by WiosnaA
-
2.11.17 wpłynęły pieniążki od; 100zł - jaguska - na poszukiwania 30zł - Sowa - na poszukiwania 50zł - Poker - na poszukiwania 330zł - elficzkowa - z konta wspólnego dzikusków, na poszukiwania 245zł - Anula - na nocleg poszukującym Bardzo serdecznie dziękujemy! Bogusiu, wpływy z bazarku idę u Ciebie potwierdzić.
-
Dziś byłam cały dzień poza domem i zaraz się wezmę za konto i wpływy,poprawię również link,najpierw jednak dzisiejsze info. Z jednej strony powiało optymizmem,bo w sprawie Liki były dziś 2 telefony.Na sygnał z rana p.Zbigniew pojechał we wskazane miejsce,ale psiaka już nie namierzył,w drugie miejsce nie miał możliwości wyskoczyć.W obu przypadkach nie wiadomo w stu procentach czy była to Lika- opisywano ,że psiak b.podobny, brudny, zaniedbany. Rano okolice Wytwórni Wód Mineralnych i później w mieście przy pomniku,nie dopytano którym. I teraz gorsza sprawa.Ciągle nie mamy więcej osób do poszukiwań. Mój mąż zarabia jak jest w pracy,a jak nie pójdzie, to nie ma dochodu.Wczoraj dostał dłuższe zlecenie i po zapoznaniu jak sytuacja z Liką na dzień wczorajszy wyglądała,(że mało ludzi i wciąż nie jest namierzona), powiedział,że bez sensu nam jechać w kilka osób taki szmat drogi,że on zlecenie przyjmie i pójdzie do pracy.Za wiele protestować nie mogłam,bo w sumie ma rację. I tak zostałam sama z dojazdem przez całą Polskę i szczerze powiedziawszy jestem w kropce. Może ktoś na trasie mógłby dołączyć do mnie,...jakiś kierowca? Tak jak pisałam wcześniej,sprawa poszukiwań Liki jest bardzo trudna w każdym aspekcie.
-
Jelenia Góra- Wrocław - Ustroń ....3 miejsca w samochodzie Warszawa - Łódź - Katowice - Ustroń.....1 +1 miejsce z Białegostoku. Bardzo,bardzo prosimy! Kto mógłby poświęcić swój czas i jechać na poszukiwania Liki? Na tych trasach moglibyśmy zabrać kilka osób do samochodów. Elik, ostatni telefon był we czwartek z Pszennej,Opiekunowie siedzieli wtedy z klatką.
-
Z Fundacją Lepszy Świat (Nilsson) jesteśmy w kontakcie. Nilsson rozsyła info gdzie się da,strona czeska też powiadomiona.Szuka osób do pomocy,ale na razie nie mamy. Do Fundacji Otwarte Serce pisała chyba KAT2507,nie mam info,czy udało się tam jej dotrzeć. Elu, dziękuj Ludziom za zainteresowanie,rozsyłanie ,podpowiedzi i wszelkie namiary jeśli ktoś będzie podawać.Na pewno jest jeszcze dużo takich miejsc,o których nie wiemy. W końcu musimy kiedyś dotrzeć na obszar,gdzie Lika konkretnie przebywa.
-
Miko,z tego co mi wiadomo,dziewczyny chyba wysłały. Dwa razy ogłoszenie w gazecie papierowej ( Ustrońska +Głos Ziemi Cieszyńskiej) udało się nam zamieścić bezpłatnie, kolejny raz niestety nie....zależało mi bardzo na ukazaniu się znów w GZC,która dociera w cały rejon Cieszyński,a że czas gonił bo dziś idzie już do druku, bez Waszej wiedzy zgodziłam się umieścić za opłatą i takie wykupiłam.Koszt 86,10zł. Na razie wstawiam potwierdzenie przelewu..wstawię fakturę jak otrzymam. https://postimg.org/image/838w3fx9f/
-
P.Zbigniew mówił ok 10km do Wisły,trochę dalej jest Brenna,Skoczów chyba 9, Zasugerowałam się pierwszym telefonem ze Skalicy,gdzie (chyba) Lika była widziana przy amfiteatrze ,że jeśli w Ustroniu nie będzie,to może poszła w kierunku Wisły? ,...ale prawda jest taka,że równie dobrze każdy inny kierunek mogła obrać. Almo591,podeślij mi nr.telefonu na pw.
-
Zapraszam i proszę gorąco,
-
Nic nie pisaliście,a szkoda jest każdego dnia i sama zdecydowałam...nie wiem,czy dobrze,ale zamówiłam również na Wisłę. Paula zrobiła jakiś nieduży bazarek,to może grosz wpadnie na te ulotki. Obiecali,że do końca tego tygodnia ulotki będą rozniesione - Ustroń+ Wisła do skrzynek pocztowych, w blokach przypięte będą na klatce schodowej na tablicy ogłoszeń. Faktura proforma - 561,74zł - opłacona 30.10.17 https://postimg.org/image/6bfx8kvwz/
-
Potrzebna pomoc w : ** **plakatowaniu Wisły,Skoczowa,Brennej,Cieszyna i mniejszych miejscowości po drodze z Ustronia. **** rozsyłanie gdzie się da na stronach internetowych do różnych firm,instytucji,itp.z prośbą o umieszczenie info o zaginionej Lice. **** rozsyłanie również po wszystkich firmach,zakładach,sklepach z w/w. miast i okolic - próśb o wydrukowanie i powieszenie plakatu. **** pomoc i zaangażowanie osobiście Ludzi do poszukiwań Liki w terenie w Ustroniu.W dn.8-14.11.17 organizujemy taką grupę poszukiwawczą. **** rozsyłanie gdzie się da wydarzenia na FB. **** prosimy o pomysły jak Likę odnaleźć **** kciuki również bardzo potrzebne Wypunktowałam, to co najważniejsze...co jeszcze? ******************************************************** Elu,Basiu,w swoich plakatach zmieńcie kolejność nr. i dajcie ostatni jako Basi lub mój .. wstawcie proszę na wątek. ************************************************************ plakaty do pobrania, ZAGINĘŁA LIKA.docx **************************************************** zdjęcie ulotki,gdyby ktoś chciał wydrukować,przesłać mms -em. https://postimg.org/image/h6njyu8ib/ ****************************************************** krótki tekst, ZAGINĘŁA suczka - LIKA BŁAGAMY O POMOC W ZLOKALIZOWANIU OBECNEGO MIEJSCA POBYTU PIESKA! 26.09.17r w Ustroniu (śląskie) zaginęła mała (8kg) sunia z dłuższą sierścią maści czarnej, podobna do liska. Boi się piesków ,obcych ludzi i jest bardzo płochliwa...PROSZĘ NA WŁASNĄ RĘKĘ JEJ NIE ŁAPAĆ! Jeśli ktokolwiek z Państwa ją widział lub zobaczy, prosimy pilnie o telefon: - 509 563 876 - 609 253 031 - 691 757 537 Pomóżcie Kochani!
-
Dziewczyny,może nie jasno napisałam i chyba źle mnie zrozumiano. Nie miałam na myśli rezygnację z poszukiwań w ogóle,...absolutnie! Chodziło mi tylko o sam wyjazd grupy ludzi do Ustronia skoro nie wiemy do końca na jakim terenie Lika przebywa...Po sprawdzeniu Ustronia trzeba by było jeździć też w dalsze rejony..bo co, wracać do domu? Przejechać okoliczne wioski zahaczając o Wisłę,Brennę,Skoczów i nie wiem gdzie jeszcze,...to będzie masa dodatkowych kilometrów. Bardziej mi chodziło w sensie kosztów takiej wyprawy,czy nas stać będzie? Jak będziemy musieli poszerzyć poszukiwania o dalsze miejscowości,dojdą dodatkowo duże koszty i to mnie zastanowiło z tym wyjazdem?,..Żeby jechać grupą na poszukiwania,to oczywiste,że większe szanse dla nas i Liki,..tylko czy udźwigniemy finansowo jak wydatki będą ulegać zwiększeniu,bo i tak będą ogromne...nie wiem,czy szacowaliście. Do samego Ustronia ja mam jakieś 600km x2 =1200km (licząc,że pójdzie 100l paliwa) - 440zł (nie wiem czy opłaty autostrady będą) Nocleg 2 osoby+ Moris, zakładając 6 nocy- 70złx6=420zł + (średnio)20złx6-120zł Moris - 540zł To są szacunki i liczę na oko,ale wychodzi w okolicach 1000zł koszt tylko wyjazdu mojego. Nie stać mnie na wydanie takiej sumy. Muszę wynająć opiekunkę do swoich psiaków i też nie mało zapłacę,ale to już moja głowa. Zagrodowy pies polski ma z Warszawy 400km ,koszty również duże....plus zwrot innym osobom. Dojdą plakaty,ulotki - do tej pory nic nas one nie kosztowały.
-
Żywiec Basia powiadomi, w B-B wiedzą,wolontariusze z Psiej Ekipy są na bieżąco. Z tego co wiem od Państwa,rejon ośrodków leczniczych jest oplakatowany. Lika wydarzenia na FB nie ma - a niewątpliwie bardzo,bardzo by się przydało... nie wiem kto z dogomaniaków mógłby takie zrobić? Dalej usilnie mogę tylko prosić o nagłaśnianie poszukiwań pisząc prośby internetowo na różne strony,do instytucji,urzędów,osób prywatnych,itp.,dzwonić - pytać, również w okolice dalsze typu np.Wisła, itp..Tu pomoc jest ogromnie potrzebna!
-
Odnośnie ulotek, Zapytałam jeszcze o koszt ulotek w Wisle i mi odpisano, " W Wiśle jesteśmy w stanie rozdysponować 3820 szt. ulotek. Koszt przygotowania akcji oraz kolportażu 3 820 szt. ulotek format do A5, o gramaturze do 135 g/m2, do skrzynek pocztowych na wspomnianym obszarze, wynosi 95 PLN + VAT. Koszt wydruku 8900 szt. ulotek A5 wynosi 269 PLN W razie pytań zapraszam do kontaktu." Ustroń kosztować będzie +/- 326zł...Wisła +/- 243zł Co myślicie ,warto Wisłę też zlecać?
-
Anulko,nie ma kto tego zrobić. P.Maria pochorowała się i dziś nigdzie nie wyruszyli.Po pracy p.Zbyszka jest już prawie ciemno,ale we wtorek może podjedzie do jakiejś wioski w pobliżu. Bardzo dziękuję KAT2707. Nie wiem Margo...nie jestem na FB......na zwykłym portalu ox.pl dawałam ogłoszenie. Nic mi nie wiadomo....ja tam nie pisałam,ale może ktoś inny to zrobił.
-
Kapeć - rozdzielony z przyjaciółką i oddany do schroniska. Szukamy domu!
WiosnaA replied to Nette's topic in Już w nowym domu
Kiedyś poniewierany jak stary i niepotrzebny nikomu kapciuch...jednak pewnego dnia skończyły się jemu kojce, komórki i odtrącanie...poczciwy Kapciuszek dostał szansę na lepsze życie i okazał się słodkim Ptysiem! Bardzo,ale to bardzo się cieszę, że ten najzwyklejszy w świecie Szaraczek wśród psów, ujął w końcu kogoś jeszcze za serce i będzie mieć Człowieka dla siebie. Dużo miłości Ci Ptysiu życzę w Nowym Domku! Moli,identyfikatory na allegro zamawiałam. -
Będę chyba ostatnią osobą,która zwątpi w sens poszukiwań i odnalezienie Liki,ale powiem szczerze,że naszły mnie myśli pełne zwątpienia i zaczynam tracić wiarę w powodzenie i sens naszego wyjazdu do Ustronia. Minął miesiąc.....gdyby Lika była w Ustroniu,oswoiłaby się już raczej z jakimś terenem i nie siedziała non stop w ukryciu,nie przemykała ukradkiem....W Tomaszowie chodziła jednak po ulicy obok ludzi. Wiele osób do których dzwoniłam mówiło,że widziało plakaty,wie o jakiego psa chodzi,... a sam pies, choćby przez chwilę nikomu nie mignął. Skłaniam się coraz bardziej,że jej nie ma w Ustroniu i przebywa na zupełnie innym terenie. Z tych okolic gdzie niby była widziana ,w porywach promień 1-2km od domu, przez miesiąc krążąc, raczej by przyszła już sama,albo przynajmniej pokazała się w pobliżu ....i może by była zauważona przez Opiekunów? Oni praktycznie codziennie jeżdżą,chodzą i jej szukają. Brakuje mi rozumu...zobaczymy co najbliższe dni nam przyniosą.