-
Posts
10410 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
44
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by WiosnaA
-
Choć Ludzie zmęczeni, bo dziś już szukali,to poprosiłam aby pani Maria poszła pieszo z domu w stronę tego Fitnesu i kawałek uliczki tam gdzie Lika pobiegła i później zawróciła tą samą drogą z powrotem do domu.Ma założyć ubranie w którym ostatnio chodziła przy Lice (ma sweter nieprany),przysiadać po drodze na ławeczki,ocierać się o krzaczki itp.,p.Maria miała w domu drobne chrupeczki i całą drogę idąc je rozsypuje/gubi z ręki. Dzis przyszła nasza klatka,P.Zbigniew spróbuje ją zmontować i ma ustawić przy dziurze,którą Lika kiedyś wyszła..nie przy wejściowej bramie,bo tam blisko psa się wystraszyła. Tyle mi przyszło w biegu do głowy poprosiłam aby tak zrobili...piszcie jak coś źle powiedziałam,to będę dzwonić.
-
W te miejsca wysłałam meile z historią Liki.Prosiłam o wydrukowanie i powieszenie plakatów,dodanie na stronach jak również nagłośnienie w inny możliwy sposób o poszukiwanym piesku. Meile czasem się "gubią" ,dlatego jeszcze dzwoniłam i prosiłam osobiście.Ludzie byli przychylni i obiecali ,a co z tego wyjdzie,to się okaże. Nadleśniczy z Ustronia przesłał meilem info do wszystkich Leśniczych,rozmawiałam z wieloma,ale do tej pory nikt Liki nie widział. http://www.ustron.katowice.lasy.gov.pl/ https://sites.google.com/site/hubertusgoleszow/ http://www.ustron.bip.info.pl/ http://mdk.ustron.pl/ http://www.gim1ustron.vot.pl/25/ http://www.gim2.ustron.pl/ http://www.zspustron.internetdsl.pl/ http://www.tros-eko.pl/oferta.php http://tbs.ustron.pl/kat-2-5-osiedleprzyulicyfabrycznej.htm http://topolej.pl/etno-chata-topolej/ http://www.gzc.cieszyn.pl/ Jutro nie mam czasu zająć się rozsyłaniem,a w wiele miejsc można jeszcze pisać. Może ktoś z Was wolniejszy i może pomóc?...dobrze by było również zadzwonić tam,gdzie meil pójdzie.
-
Margo, najserdeczniej dziękujemy! Pieniążki idą przez moją córkę i wiem,że są już w drodze. Paula wysłała na moje konto i potwierdzę jak tylko wpłyną. Elu,wpłynęło do mnie 150zł od P.Agnieszki z Bielska Białej.....Dziękujemy najserdeczniej! Tak więc u mnie jest 500zł od Morisa +150zł P.Agnieszki, Razem 650zł + 130zł będzie od Margo jak dotrą.
-
A co do zapachu Morisa znajomego Lice.Nie ma problemu przygotować mi szmatę i już położyłam cienki kocyk do posłania,żeby ew. go wysłać."Dosmaczyć" możemy go również zapachem si... Rozmawiałam wcześniej z Jamorem o pojawieniu się Morisa lub Tinki "na żywo" w tamtym rejonie,czy pomogłoby to nam w odnalezieniu Liki. Powiedział,że nie. Że gdybym puściła Morisa luzem, to po pewnym czasie na siebie by wpadli i znów trzymali razem, a chodząc na smyczy nic nie pomoże. Trzeba mieć na uwadze,że teren do poszukiwań tu jest ogromny,nawet sam ten obszar,gdzie Lika ostatnio bywała. Jamor jest znawcą tematu w tych sprawach,ma doświadczenie i nie miałby powodu mnie w błąd wprowadzać,gdyby było inaczej. Ja nie mam doświadczenia i tylko intuicyjnie wydawało mi się,że zapach znajomych psiaków mógłby pomóc,ale skoro i Wy piszecie o zapachach,to nie zaszkodzi chyba jak zadzwonię jeszcze o opinię do dwóch innych osób związanych zawodowo z psami. A same szmatki tak czy inaczej wyślę jak tylko jakikolwiek trop odzyskamy.
-
Dziękujemy Kochani za kolejne pomysły i rady.Im więcej "głów", tym lepiej i większe szanse,że któryś pomysł "zaskoczy" i przyniesie efekt.Na miarę możliwości będziemy wprowadzać niektóre "w życie". Basia dziś znów działa w Ustroniu. Najgorsze w tej chwili jest to,że Lika nie pojawia się zupełnie w okolicy gdzie wcześniej była widywana.Wiązaliśmy duże nadzieje z okolicznym strumykiem i pobliskim domostwem,a teraz nie wiele można zrobić. Czy strach od wystrzałów ją tak sparaliżował i siedzi w ukryciu,czy też w panice pobiegła gdzieś dalej. A może wyruszyła w stronę domku? P.Maria ostatnie czasy często pokonywała trasę pieszo z domu ścieżkami na Skrajną i sąsiednie uliczki, gdzie Lika bywała.Może suni udało się rozpoznać znajomy zapach i próbuje tą trasą podążać,ale stara się być niewidzialna dla ludzi? Priorytetem są znów ogłoszenia i próby dotarcia z info do jak największej ilości osób,żeby trop Liki odzyskać i kombinować coś z klatką.
-
Jak kamień w wodę..cisza totalna...jesteśmy znów w punkcie wyjścia. Ostatnio widziana w środę popołudniu ul.Pszenna i okolice torów..stamtąd były ostatnie telefony. Jeżdżąc te dni po okolicy, p.Zbigniew dowiedział się o tych petardach przy Pszennej....Lika więc może być znów gdzieś daleko. Nie wiem Basiu,czy jest sens żebyś jutro znów gnała do Ustronia.Tyle razy Lika była na Brzozowej ,Skrajnej, a teraz nikt nie widuje, więc raczej nie ma już jej tu przy strumyku.
-
Dzwonię do okolicznych Leśniczych,ale widziana nie była.Jeden z Panów Leśniczych przekaże w Nadleśnictwie i popyta kolegów.Sama również jutro skontaktuję się z Nadleśnictwem Ustroń i poproszę o nagłośnienie,plakaty. Nieuchwytny na razie jest mi Leśniczy z Równi- najważniejszy w tej chwili. Wysłałam meil do Urzędu Miasta Ustroń i proszę o apel na ich stronie,jutro również zadzwonię. Tereny mocno zalesione i jakiś niepokój się we mnie zrodził ...tfu tfu. Wieczorem będę rozmawiać z Domkiem.
-
Ehh..na teście z rolką Basia znalazła rude długie włosy,ale próbkę wzięła do worka i w domu obejrzy dokładniej.Może tam lis poleguje?...zostawiła jedzenie, smaki i jutro planuje jechać sprawdzić. Zawiozła też więcej plakatów dla Opiekunów.Cmentarze oplakatują. Loluś pomocniczek dziś znów małe łapki "męczy". Najgorsze,że ostatnio nikt Liki nie widział i telefon w jej sprawie milczy.Z ul.Pszennej od gospodarza ,gdzie Lika była, ostatnio p.Zbigniew dostał info,że w polach kukurydzy mają ustawione odstraszacze na dziki,które w nocy strzelają!...Lika mogła się wystraszyć, jeśli nocowała w pobliżu. Rozpacz ogarnia...
-
Olenko,na parę dni specjalnie nas nie urządza,..z Liką zapowiada się dłuższa "zabawa" w polowanie...a przy tym i Ustroń daleko. Odpuściłam dziś dzwonienie do Domku...daliby znać gdyby ważne info się pojawiło. Przy tej kryjówce przydałaby się kamera,w typie tej ,...może ktoś miałby pożyczyć? http://allegro.pl/fotopulapka-gsm-kamera-lesna-hd-ir-2g-menu-pl-300m-i6907776296.html
-
Z cytowaniem tak wielu postów nie poradzę,ale napiszę chociaż ogólnie do Wszystkich. Powiem szczerze,że jestem ogromnie wzruszona. Kolejny raz przychodzicie z Wielką pomocą do tego Malucha wspierając dobrą radą,słowem, a dziś bazarkami i ogromnymi wpłatami na klatkę. Jak wielu osobom los tego niepozornego, wciąż dzikawego pieska leży na sercu. Szkoda jest psiaka, szkoda tyle włożonej pracy Murki,ale stało się.. i choć ciężko tu będzie Likę odłowić, to próbować będziemy na ile sił starczy, przede wszystkim tym ,którzy działają tam na miejscu. Wszystkim Wam z całego serca Dziękuję za to Ogromne wsparcie!
-
Dziewczyny,zgadzam się z Wami jak najbardziej i jestem za klatką składaną. Moris ze swojej skarbonki przeznacza 500zł. P.Agnieszka dokłada 150zł....Najserdeczniej dziękujemy! Znam już dokładna cenę tej klatki ,http://www.varimextrade.com.pl/index.php?adres=pulapki2 +dojdzie kurier, odp", CENNIK Na artykuły weterynaryjne oferowane przez firmę VARIMEX TRADE ( ważny od 01.05.2015 r. do odwołania ) Nr. katalogowy Nazwa Towaru Cena w zł. brutto (wraz z 23%VAT) 178-358 Klatka pułapka na psy i lisy (składana) (131cm dł. x 52cm szer. x 61cm wys.) 1490,00