-
Posts
11814 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mariusz pp
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mariusz pp replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Czyli potwór nie kobieta. -
I pojawi się za miesiąc:evil_lol:
-
Ja też wypełniłem ,a pytanie o nerki pominąłem.
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mariusz pp replied to mari23's topic in Psy do adopcji
A sąsiadka już go nie chce?:roll: -
My też za leki na wątrobę-ursopol płacimy 130 zł.Do tego Vetoryl, odpowiednia dieta, królik itp. No cóż chore psiaki to i koszty niemałe. Ale wiadomo odda się ostatnie pieniądze ,żeby psiak miał dobrze:lol: A te nasze niuńki to jeszcze wybrzydzają :evil_lol:i często na fochu:diabloti:
-
To u nas jest tak z karmieniem. Sniadanie koło ósmej . Karma z króliczkiem zalana ciepłą wodą no i tabletka. Nasza niunia ma już niewiele ząbków więc suchej nie chce. Żona,podaje Figuni na ręce, jak już sporo zje to mówi , no dobra już starczy.I żona odchodzi.Figa czeka jeszcze dość długo koło miski i sama się bierze za dokończenie . A jak się jej na początku nie zacznie karmić to idzie spać bez śniadania i wstaje tak koło dwunastej.Śmieszna psina.
-
Też zastanawialiśmy się czy nasza Figunia nie jest uczulona na trawę , bo często się drapała po przyjściu ze spaceru. Muszę popytać w aptece które wapno jest lepsze, bo te smakowe to chyba mają takie samo działanie, ?:roll: My się na tym nie znamy:roll:,
-
120 mg to taka końska dawka.
-
Tylko woda przegotowana szkodzi na nerki ,bo może osadzać się piasek ,tak jak w czajniku./chyba/ A wapno nieraz podjemy , to dziecięce o smaku truskawkowym, bo bananowego nie lubi:evil_lol:
-
Ja mam tak z moją psiną już od 15 lat. Nieraz się drapie bo zje np królika który nie wiadomo czym był żywiony, a nieraz nie możemy dojść dlaczego. A je tylko Royal Canin hypoalergenic i gotowanego królika:lol: Woda kranówka ale tylko filtrowana. I też właśnie bardzo często ,nieraz tygodniami drapie się. Drapie brzuszek, pyszczek, gryzie łapki, no i nieraz w uszach. Jeśli psiak drapie się w tych okolicach to najpewnie jakaś alergia.
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mariusz pp replied to mari23's topic in Psy do adopcji
I nam miło było poznać:lol::lol::lol: A jaka super gromadka.Tylko za mało rąk do głaskania:evil_lol: -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mariusz pp replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Natalcia oddała dla psiaków mari 20 puszek niemieckiej karmy dla psiaków z problemami nerkowymi ,ipatikine, dużo igieł i kroplówkę . Dzięki:lol: Na razie to wszystko u nas w domu. -
Nasza sunia ma zmniejszoną dawkę do 5 mg i teraz czuje się świetnie.Brzuszek się wciągnął.Psiak wesoły, chętnie chodzi na spacery ,oby tak dalej:lol:
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mariusz pp replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No to dobrze ,że nie macie żadnego Cushingowca, paskudna choroba.Niestety moja Figunia ma. Posta widziałem i tabletki tam pójdą.Najgorsze jest to ,że w Polsce można zdobyć ten lek ale 30szt czyli kuracja miesięczna kosztuje około 360 zł. Taniej jest ściągnąć z Anglii. -
Leki musisz kupować sobie sama przez internet ,tylko dziewczyny tłumaczą jak to zrobić. Jak nie będziesz wiedziała to Mariusz napisze Ci krok po kroku jak to się robi. Bo już robił ściągę dla innych:lol:
-
Mariusz teraz jest chyba w pracy, /pracuje w Holandii/, to może ja odpiszę , bo wiem jak niecierpliwie się czeka na odpowiedż. Tabletki wyślę , tylko proszę o adres. Tabletki to 30mg, ale były dzielone w aptece z 60mg .Dlatego jest 17kapsułek i 11 w opłatkach. Chociaż to raczej nie ma znaczenia , przechowywane w suchym miejscu. Nasza sunia ma Cushinga i na początku miała brać 30mg, okazało się ,że to za dużo. Była po nich bardzo apatyczna ,nie chciała jeść. Wet zmniejszył dawkę do 15mg i znowu po kilku dniach było to samo, potem zmniejszył do 10mg i też za dużo .Teraz ma brać 5mg. Dlatego oddaję 30 ,bo nie będziemy dzielić, a zawsze to się jakiemuś psiakowi przyda. My kupujemy leki w Anglii, tam jest najtaniej. Honorują polskie recepty, ale lepiej na ich angielskich. Zamawiając na polską receptę czeka się około 2 tygodnie, na ich recepcie około tygodnia. Za pierwszy Vetoryl kupowany we Wrocławskiej lecznicy zapłaciłam 360 zł. Ale poszukałam na dogomanii i okazało się ,że jest w dziale -Weterynaria-endokrynologia-wątek "Dopadła nas choroba Cushinga. Tam dziewczyny które są w temacie dały namiary na tańszy Vetoryl w Anglii i opis jak zamawiać. Mariusz zamówił i jedno opakowanie wyniosło nas 130zł już z kosztami wysyłki. Tylko trzeba patrzeć jaka jest cena, bo ceny są różne każdego dnia. Tylko nie to ,że cały czas drożeje, w jeden dzień drożej a na drugi dzień taniej. Tam gdzie leczymy Figunię jest też kobieta której ktoś przywozi z Niemiec. Ale porównując oczywiscie te same mg, to w Niemczech płaci około 220zł, a tu zamawiała i też płaciła 130zł.Czyli warto. Straszna to choroba i ciężko ją wykryć,Figa ciężar właściwy moczu do czegoś tam miała w normie. Cushing uszkadza wątrobę i często psa leczy się pod kątem watroby a to nie to. Tak też było z naszą Figunią.Tym bardziej ,że nie miała typowych objawów, nie miała problemów skórnych, grzybic, nie łysiała,nie piła w nadmiarze i nie sikała za dużo. A na wątku Cushinga dziewczyny służą radą , ja nie wiedziałam ,że lek trzeba podawać około 8 rano ,bo wtedy jest największy wyrzut kortyzolu.I psiak musi zjeść obfite w białko śniadanie. Teraz jak Figunia bierze Vetoryl,to bardzo poprawiły się wyniki wątrobowe . Teraz leki na wątrobę mam podawać tylko raz na jakiś czas. A ten wątek też kiedyś śledziliśmy .:lol: Dorota
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mariusz pp replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Czy Kielce mają jakiegoś psiaka chorego na Cushinga? Mam do oddania 28 tabletek Vetorylu 30 mg. -
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
mariusz pp replied to ang's topic in Już w nowym domu
jaanka musisz zacząć chodzić boso:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: Tenisówki teraz są w cenie:diabloti::diabloti::diabloti: Wiem ,że potrafią kosztować i ponad 200zł:roll: -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mariusz pp replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Bidulek:shake:, ale to pewno lepiej dla niego. -
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
mariusz pp replied to ang's topic in Już w nowym domu
Misieńka fajna ale savahna dlaczego ją krzywo obcięłaś?????:diabloti::diabloti::evil_lol: A może wegielkowa żle trzymała?:evil_lol: -
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
mariusz pp replied to ang's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']Ale dobry - dzięki za książki :)[/QUOTE] Jak to mówi moja żona nieraz mi się zdarza:evil_lol: -
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
mariusz pp replied to ang's topic in Już w nowym domu
[quote name='jaanka']Dzięki za zaproszenie. Ze mnie ani dobra ani fajna kobieta a do tego odludek i dziwoląg.[/QUOTE] jaanka to tak jak ja. Niedobry, niefajny i też odludek:lol: Ja to dopiero straszny facet jestem:diabloti: -
My czekaliśmy tylko tydzień na leki ale wypisywane były na ich druku. A jedno opakowanie 10 mg wyniosło nas niecałe 130 zł:lol::lol::lol:
-
[quote name='reksio7']ja zawsze jeździłam na Mazury, ale w przyszłym roku chcemy nad morze. A znacie jakieś miejsce gdzie przyjmą z dwoma psami i kotem ?[/QUOTE] Stegna, ośrodek Kabylia, tam mają domki i przyjmują ze zwierzakami.