Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Wyjeżdża raczej teraz w styczniu.Dla niektórych psów zmiana miejsca pobytu jest na plus.Dlaczego piszę o tym bo z doświadczenia przy zwrotach z adopcji doskonale psy się odnajdują w nowym miejscu,nawet zmieniają swoje zachowanie.Mam nadzieję,że będzie dobrze.
  2. Miłka ma wyróżnienie tylko nie wiem na jakie miasto jest ważne do 18.01.20. To może jak zrobisz nowe ogłoszenie to po zakończeniu daj link to wyróżnię Miłce.
  3. Ja dołożę na konsultację dla Rafika 50zł. Trzeba na gwałt szukać jakiegoś hotelu.Dwa tygodnie to nie jest długi czas aby przechować psa. Nie wiem czy one jeszcze istnieją ale mam kilka zapisanych i kontakt. Mokry Nosek-Teresin k/Warszawy Gajowa - Konstancin k/Warszawy Dobry Pies - ronja pod Warszawą Jeszcze jest Grójec ale to chyba za daleko. Jeszcze warto wejść w Gogle i poszukać.
  4. Oni prawdopodobnie wyleczyli się z posiadania psa. Myśmy miały podobny przypadek kilka lat temu.Pies został wyadoptowany do czteroosobowej rodziny.Na początku wszystko było okey,później powstał lęk separacyjny bo adoptujący pracowali a dziewczynki chodziły do szkoły,pies zostawał w domu,zaczął niszczyć,wył.Sąsiedzi w bloku zaczęli narzekać.Kupili klatkę kenelową,pies się bardzo ranił o nią a więc klatka była niewypałem.W końcu pies był do zwrotu.Państwo sami zaczęli mu szukać innego domu,innych warunków odpowiednich dla tego psiaka, rozpytując swoich znajomych.Znaleźli jemu dom sami u lekarki,która posiada dom i ma gabinet połączony z domem i jest praktycznie w domu.Podwórko jest odgrodzone do wybiegu.W momencie kiedy nikogo nie ma w domu pies jest wypuszczany na ten wybieg i wszystko jest okey.W momencie bytności kogokolwiek z rodziny pies przebywa w domu.Nie ma niszczenia,wycia.To był szczał w dziesiątkę i rozwiązanie dla psa.Wszyscy szczęśliwi.Oczywiście dom nowy został sprawdzony przez nas. Tak sobie myślę,może by rodzina też postarała się poszukać jemu innego domu?
  5. Tak mamy trudną sytuację z Miki tak jak Ty z Dolarkiem ale robiliśmy wszystko aby go utrzymać jeszcze przy życiu,nie odpuściliśmy też tym razem.Na pewno by tak każdy zrobił. Od wczoraj tak postępujemy,że TZ podaje smaczki dwóm psom naraz.Miki zainteresowany smaczkiem w tym momencie nie atakuje Kofi. Na razie trzeba odpuścić ogłaszanie Kofi ze względu nawet na to,że sunia jest nie wysterylizowana.Ja osobiście nie wierzę ludziom nawet gdyby to było zapisane w umowie.Nie wiem czy ktoś pamięta dziewczynę z dogo z Inowrocławia,zaadoptowała suczkę i pomimo zapisu w umowie nie dopełniła tego,znikła z dogo.A przecież nikt nie będzie zakładał sprawy prywatnej.Też na taką gratkę czekają pseudohodowle . Jeżeli chodzi o obcięcie Kofi to taki powinien być każdy fryzjer,który nie obcina psa do skóry.Kofi została obcięta w sam raz.Nic nie sugerowałam fryzjerce.Kofi była bardzo zadredzona. ewu,nie pokręciłaś.to ja pokręciłam bo mam w domu Adwantix i nie miałam przed nosem książeczki.Kofi ma wpisane Adwocate w książeczce. Kofi już jest czyściutka i piękna.
  6. Jeżeli sunia przeskakuje płot to szybko nauczy Kori też przeskakiwać.Nie da się tego płotu podwyższyć nawet zwykłą siatką?
  7. Staramy się jakoś zapobiegać aby Kofi nie zaatakował bo to by było najgorsze co by mogło zaistnieć.Prawdopodobnie Kofi by wtedy też zareagowała agresją jak by postąpił normalny pies.Mikiego takie zachowanie może wynikać z jego niesprawności bo nosimy go po schodach tj.wnosimy.Miesiąc temu był zakwalifikowany do uśpienia,ponad dwa tygodnie jeżdżenia do weta brania Nivalinu i dwóch tygodni rehabilitacji magnoterapią i laseroterapią w Legnicy stanął na nogi o tyle,że chodzi a była sparaliżowana jedna cała prawa strona,nie chodził.Bardzo reaguje na zmiany pogody,przy szarości dnia źle chodzi kuleje,łapki tej jednej strony co była wcześniej operowana podwijają się.Tak myślę,że chory pies tak może reagować,może się bronić przed drugim psem?Jeżeli jest niesprawny? Jak Miki patrzy na Kofi to ona odwraca głowę i nie patrzy na niego. Miki wybrał sobie od początku za przewodnika TZ i tam gdzie TZ tam jest Miki a Kofi wygląda na to,że mnie.
  8. On jest zazdrosny o nas,np.Miki leży pod krzesłem w kuchni to Kofi nie może blisko przejść bo warczy,robi większe oczy niż ma.Praktycznie cały czas ma ją na oku.Kofi jest ruchliwym pieskiem.TZ twierdzi,że musi Kofi zaakceptować a ja twierdzę,że nie musi.
  9. Jest cudna TZ też zakochany. Relacje z Mikim nie są poprawne jak na razie.Kofi omija go szerokim łukiem.
  10. Dzisiaj na dworze szaro i szaro także w domu.Takie kiepskie zdjęcia po obcięciu Kofi.Ogonek uratowany. http:// http:// http:// http:// http:// http://
  11. Byłyśmy u fryzjera.Kofi jest obcięta,trwało to 45 min.W tej chwili to jest kruszynka,ogon uratowany bo od rana udało mi się go wyczesać a było kilka sporych długich,grubych, zbitych kołtunów. Nie zrobiłam zdjęć bo zrobiło się szaro w domu. Fryzjerka określiła Kofi w typie bichona frise.Kofi ładnie chodzi na smyczy,nie boi się ruchu ulicznego.U fryzjera przetrwała,nie lubi manipulowania przy dolnych łapkach,próbowała łapać rękę ale nie gryźć. A tu przy biurku koło mnie. http:// http:// http:// http://
  12. Cudne wiadomości,oby tak dalej.Szagi wyjdzie na prostą,mam takie przeczucie.Zrobił ogromne postępy.W przechowalni albo w schronie mogło by już go nie być.
  13. Już napisałam wcześniej,że warto skorzystać z okazji i powstawiać inne psiaki tylko nie każdy tu zagląda na wątek i nie wie,że jest taka możliwość a szkoda każdego dnia.
  14. Z Mikim to ciężka sprawa,dwa lata był sam,jedynakiem,starzeje się ewidentnie.Na szczęście Kofi unika konfliktów. Ona jest cudna nawet w tych dredach.Wcześniej musiała być w fatalnych warunkach.Prawdopodobnie w schronie ktoś poobcinał dredy szczególnie na pupie.Na pewno miała jeden filc bo ogon jest masakryczny.Ja na ile się da dochodzę do niej z nożyczkami i ze szczotką.Sierść jest bardzo biedna matowa z przebarwieniem brązu.Trzeba czasu aby się odbudowała.Sierść przeplata się z czarnym,siwym kolorem.Dziś już dostała jedną kapsułkę Olekardinu. Z książeczki wynika,że Kofi ma 4 lata,posiada czip,szczepienie na wściekliznę i choroby wirusowe a także ma podany Adwantix na wewnętrzne i zewnętrzne pasożyty. Dziś już zostawiła w misce ryzik,wreszcie się chyba najadła bo wczoraj była masakra.Ona staje na dwóch łapkach i prosi.Nie zna komend,nie zna legowiska.Na Kofi absolutnie nie reaguje t.j.na imiona zaczynające się na K.Prawdopodobnie musiała mieć imię szybciej na A bo reaguje,podnosi główkę jak wymyślamy imiona na A.Prawdopodobnie będę musiała zmienić jej imię zaczynające się na A jak np. Abi,Atika bo musimy mieć kontakt z psem.Na ogrodzie jak ją wołałam to przybiegła do mnie na te imiona.Zobaczymy jak dalej będzie. Jak sika to podnosi łapkę tak jak pies.Kilka razy obsikuje miejsca.W domu jeszcze nie nabrudziła ale pilnuję ją,często wychodzę na ogród aby zapamiętała gdzie ma się załatwiać.Dla niej to wszystko jest nowe,musi poznać nowe warunki.Noc przespała spokojnie koło mnie przy łóżku na legowisku.Zaczyna szczekać jak coś widzi w oknie.TZ karmi ją smaczkami bo naszczekała na niego. Nie wiem jak ona będzie wyglądać po fryzjerze ale trzeba ją obciąć zlikwidować jak dla mnie martwą sierść.Zabieram ubranko do fryzjera bo może zmarznąć. O Kofi można pisać i pisać np.jak ma przednie łapki skierowane lekko do środka,jak przepięknie porusza się jak szczeniaczek,jaka jest cudna,filigranowa,zgrabna,jak jest bardzo wpatrzona we mnie itd.
  15. Tak jest cudna,malutka.Cieszę się,jak na dzisiejszy dzień to dała mi multum radości.Zobaczymy co przyniosą następne dni.Głównie mi chodzi o relacje Miki i Kofi.Do tej pory Miki jest obrażony.
  16. Tak dojechała.Masakrycznie śmierdząca.Jest wykąpana,sporo ma dredów,trochę wycięłam aby szybciej wyschła.Pojadła sobie ryziku,pochrupała kosteczkę.By jadła i jadła ale nie mogę jej tyle dawać.Za pomidorówką aż się trzęsła ale nie dałam bo ze śmietaną. Jest niesamowitą przylepą,za mną chodzi w krok,w krok.Jednym słowem jest cudna i taka malutka,bardzo zgrabna.Teraz koło mnie śpi na kołderce.Strzałów się nie boi a jeszcze ostatnie odpalają fajerwerki.Mam nadzieję,że ostatnie.Jest kanapowcem,zna co to kanapa,fotel i prawdopodobnie łóżko.Miki,pysio w podkówkę,nie jest szczęśliwy,że ma koleżankę.Jak na razie Kofi mu ustępuje,usuwa się.Jutro fryzjer. Zdjęcia byle jakie Kofi po kąpieli bardzo króciutko była na dworze dosłownie chwilę,chciała iść.Na dworze bardzo ruchliwa. http:// http:// http:// http:// http://
  17. Nadeszła deklaracja stała dla Czesia od Bogusik i Anuli za I.2020.
  18. TZ bezpośrednio rozmawiał z kierowcą.Kierowca jeszcze nie wyruszył w drogę.Po odwiezieniu psiaków do schronu wraca do Przemkowa(tam jest Przechowania z naszego terenu) a więc to rzut beretem jest od nas.W trakcie rozmowy okazało się,że się znamy.
  19. Najważniejsze,że po Nussi nie widać stresu.Tak ja to odebrałam.Koszyczek mógłby być większy.Z biegiem czasu Państwo zapewne kupią legowisko z materiału,stwierdzą,że to jest najlepszy sposób w utrzymaniu czystości (można prać w pralce).W koszyczku jest podusia,grubszy koc.No i dobrze,przynajmniej Nussi nie będzie miała odcisków.A oczka chyba trzeba będzie przemywać np.rumiankiem.Z sierścią wiadomo,psiak z dłuższą sierścią wymaga czesania ale Nussi nie będzie to przeszkadzać skoro już dała się wyczesać.
  20. No tak.Tak wymyślił TZ,przynajmniej będziesz jedną osobą mniej zaangażowaną w pomoc. Basia powiedziała,że sunia będzie miała książeczkę i szczepienia.To już coś.Przekazała kontakt kierowcy.Zobaczymy jak to się jutro potoczy.
  21. Absolutnie nie mam.Jeszcze są ogłoszenia ale trzeba poprosić te osoby co zrobiły na zamianę,szkoda każdego dnia. Ogłoszenia - OLX: 1. b - b - Poznań - 19.12.19 wyróżnienie do 19.01.20 https://www.olx.pl/oferta/mala-nussi-czeka-na-swojego-czlowieka-CID103-IDCVe7U.html 2. Tola - Wrocław - 19.12.19 wyróżnienie do 19.01.20 https://www.olx.pl/oferta/dlugowlosa-j-nessi-w-typie-szpica-do-adopcji-CID103-IDCVhWX.html 3. Havanka - Szczecin - 21.12.19 - wyróżnione do 20.01.20 https://www.olx.pl/oferta/9-kilogramow-urody-i-wspanialego-charakteru-czeka-na-nowy-dom-CID103-IDCVYnk.html 4.kiyoshi - Katowice - 21.12.19 - wyróżnione do 21.01.20 https://www.olx.pl/oferta/mala-ulozona-nessi-zgodna-z-psami-kotami-kocha-ludzi-adoptuj-CID103-IDCXrtA.html
×
×
  • Create New...