-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Tam wszystkie psy przechodzą kastrację i sterylizację,więc raczej jest.Wydawane są z książeczką,czipem i szczepieniem p/wściekliźnie.Być może nie ma szczepienia na wirusówki bo to szczepienie weszło nie dawno.Na pewno na dzień dobry w hoteliku potrzebne będzie dobre odrobaczenie.
-
Może na razie wstrzymaj się ponieważ bierzemy z Zamościa pod opiekę dwa psiaki,mają przyjechać w sobotę do hoteliku.Musimy przede wszystkim mieć je na uwadze.Na razie na Atikę wydałam w miarę przyzwoicie. Transport do Przemkowa-0,0zł+gratis;147zł.-karma mokra;sucha około 80zł.;transport szafirka-50zł+gratis.Ja to pokryłam.Teraz zostanie sterylizacja i opłata hoteliku,damy radę.Wzięłam Atikę na DT i liczyłam się z kosztami.
-
To ten czarnuszek zostaje w boksie ze szczeniakami.Już się pogubiłam.?
-
Nie wydamy Atiki bez sterylizacji nikomu ani bez wizyty i wcześniej przeprowadzonej rozmowy przez Hanię a następnie przez Bogusik. Musi to iść normalnym krokiem bez wyjątku.Skoro Pani chce sunię bez znajomości charakteru już, to może ją zarezerwować i będzie mogła pomóc,dołożyć do sterylizacji albo pokryć całkowicie jeżeli rozmowa i wizyta wypadnie pomyślnie. Zamierzamy domki przesiewać i wybierzemy ten najlepszy.Staramy się wszystko robić porządnie jeżeli mamy psiaka pod opieką.
-
Stosunek Miki jest coraz gorszy do Atiki.Sądziłam,że się poprawi a tu poprawia się ale w drugą stronę.Jest ogólne podenerwowanie psiaków a przy tym my też.Musimy wciąż pilnować aby zapobiegać konfliktom.Miki suni nie zaakceptował jednak.W porozumieniu (naradą) z Bogusik Atika jutro jedzie do Hani do hoteliku.Tam będzie wysterylizowana i będziemy jej szukać domku.Miałam w tym tygodniu z Ati iść do weta ale tak się porobiło jak się porobiło.Jest cudnym psem.Miałam trochę obawy oferując DT suni,czy Miki jakiegokolwiek psa zaakceptuje,zaryzykowałam no i nie udało się,nie mogę tymczasować psiaków to już jest wiadome.Miki przeszedł sporo tymczasików i było wszystko dobrze,być może przerwa 2 lata zrobiła swoje a także choroba jego,wiek? Atika pojedzie do hoteliku z pełnym wyposażeniem,ubrankiem Miki(do zwrotu)obróżką,szeleczkami,smyczą.U mnie je gotowane,uwielbia je, plus suchą karmą sobie przegryza.Kupiłam 14 szt. bardzo dobrej jakości puszki mięsne do tego suchy pokarm 3kg Royal Canin.Podam jeszcze 1 listek Olekardinu,który zaczęła przyjmować i jej ulubioną piłeczkę twardą.Nawet Atika nie mogła się nią za bardzo pobawić bo Miki warczał. Atika ma w kłębie 25cm.
-
To by było super.A w sprawie wizyty nie możesz się skontaktować? Co się dzieje?
-
Nie jestem na 100% pewna ale chyba to będzie transport łączony Arek i Piotrek.Trzeba poczekać na spokojnie na Tolę. Edit: pisałam równocześnie z Tolą.
-
Myślę,że tak.Hotelik jest w Lubieni od Opola 21km na północno-zachodni kierunek.Kierowca prawdopodobnie będzie jechał autostradą k/Opola.
-
Może Ati wskazuje na samczyka ale można dodać dwie litery np.Atika.Zresztą adoptujący mogą na spokojnie w czasie zmienić imię.Sunię wołam i tak i tak ale bardziej reaguje na Ati. Myślę,że imiona kończące się na i bardzo zmiękczają imię i w ten sposób słyszy się je przyjemniej. Z doświadczenia wiemy,że sporo psów wyadoptowanych nadanych przez nas imiona pozostały.To świadczy o tym,że się podobały i zostały zaakceptowane. A Miki dziś zaatakował Ati całe szczęście,że nie groźnie.Ati daje sobie radę głównie siedzi,leży na kanapie,krześle,ławie,wie,że Miki jej nie dosięgnie.
-
Już jesteśmy w niej zakochani,zresztą jak nie kochać takiego szkraba,który absolutnie jest bez wad.Sądzę,że każdy by się w niej zakochał bez wyjątku. No przecież ogłoszenia są ściągnięte. Z każdym tymczasem a miałam ich sporo bardzo trudno mi było się rozstać ale to tylko ten wie kto tymczasował psiaki.Być może dlatego,że takiemu psu się poświęca bardzo dużo uwagi,pracy aby go wyprowadzić na prostą,przygotować do adopcji. Zastanawiam się nad aparatem,musi być bardzo dobry bo Ati przyjechała w koszmarnym stanie.Jej sierść była matowa,zlepiona,brudna.Nie wiem skąd ten połysk.Na pysku nie widać wiszących długich,zbitych dredów,których nie sposób było wyczesać jedynie obciąć.Właśnie fryzjerka zaczęła obcinanie od tych dredów.Na tym zdjęciu Ati wygląda cudnie.Dzięki Bogusik za przycięcie zdjęć. Pisałam wcześniej,że Ati kompletnie nie reagowała na imię Kofi.Zaczęliśmy wyszukiwać jej imiona i na jakie reaguje.Najbardziej reagowała na zaczynające się na A i stąd ma takie imię.Być może by z biegiem czasu zareagowała na imię Kofi ale ja nie mogłam czekać,chciałam mieć jak najszybszy kontakt z psem.Imię Ati może nie jest ładne ale przynajmniej sunia reaguje na nie. Być może w przeszłości miała imię zaczynające się na A.
-
Kofi jest cudna pod każdym względem.Do tej pory nie zauważyłam wad.Do psów łagodna,do kotów też,nie interesują ją, do obcych ludzi też macha ogonkiem.Jednym słowem cudo.Uwielbia głaskanie,przytulanie.Bardzo ładnie bawi się piłeczką dopóki nie nadgryzie bo rozrywa.Można jej mieszać ręką w misce lub zabierać piłeczkę,nie reaguje agresją.