Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Tak ryż z mięsem i warzywami.Ja tak określiłam jedzonko jako ryż. Tak dokładnie tak wygląda,specjalnie zrobiłam zdjęcie torebki. A makaron to nie wiem jak się ma do trzustki i wątroby,trzeba poczytać.
  2. Z bazarku kilometrowego zrobionego przez naszą Kochaną Havankę nadeszła kwota 112,00zł dodatkowo uzbierana. Wszystkim z całego serca dziękujemy za pomoc.
  3. Karma już zamówiona.Fanni też trzeba podkarmić bo waga jej też ma wiele do życzenia.Sunie mają dłuższą sierść a więc ich chudości tak nie widać. Artykuł Suma z VAT Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g - Zestaw 1, 6 smaków 1 x 149,80 zł 149,80 zł Standardowa dostawa gratis Cena razem z VAT149,80 zł
  4. Elu być może i w innych sklepach on jest.Mój psiak i inne jadły tylko ryż na każdy posiłek.Suche stoi zawsze.Np.mój Miki je ryż i jak zje zagryza sobie suchym.Taki jest jego posiłek dzienny.Tabletki podaję w Pasztecie Prochowickim(puszeczka albo kartonik) nie innym bo nie zawiera tyle przypraw.Raz dziennie dostaje smaczka,pałeczkę Orlando z Lidla.W opakowaniu jest 8 szt,są różne smaki. Parówek bym nie radziła bo nie wiadomo co w nich jest a najpewniej jest sól. Elu spróbuj raz,zobaczysz jak psiaki zareagują na to danie.Jeżeli pies je tylko suchy pokarm to też ten sam a więc może także jeść latami ryż.Przynajmniej nie będzie chorował na trzustkę czy wątrobę. Ten ryż ma logo Kauflandu. http://
  5. Tak,niech się Ati dobrze wiedzie i nie zabraknie jej niczego.Widzę,że pani przyjechała z kocykiem i szeleczkami. Umowa chyba jest podpisana bo Hania nie wymieniła jej.
  6. W Aptece koszt około 25zł zależnie od Apteki.Można też wygoglować i zamówić przez internet ale wtedy dochodzi przesyłka.Może by Dexterka mogła kupić w Aptece?
  7. Dziś wielki dzień dla malusiej Atiki.Wyrusza do swojego już na zawsze domku.Państwo mają ją odebrać do południa.
  8. Ja mam pod nosem Kaufland i tam go wynalazłam a wcześniej kupowałam w Niemczech.Ten ryż świetny jest do gołąbków czy na sypko do dania.Jest super,to są całe ziarna nie zmiażdżone jak w innych ryżach.W Kauflandzie kosztuje 1 kg około 4zł.Na taką porcję jak ja gotuję wychodzi 0,5kg a więc torebka jest na dwa razy tak mniej więcej.Kupuję duże ćwiartki w promocji około 3zł za kilogramalbo uda z indyka.Nie patrzę czy mam zapas,czy nie,jak jest promocja to przeważnie 12szt i mrożę.Jarzyny całe obrane też mam zamrożone.Daje jedną całą marchew,jedną pietruszkę i seler grubszy plaster.Też raz na jakiś czas kupuję jak są ładne jarzyny to tak mniej więcej po kilogramie i jeden duży seler.Wszystko obieram(seler kroję) i pakuję do woreczka.Ćwiartki są bardzo fajne bo mają sporo mięsa na sobie i mięsa różnorodnego,do tego kości,które dają też aromat w wywarze.Wszystkie psiaki zawsze zajadają się tym.W przypadku mojego rezydenta,który ma bardzo dobre wyniki jeszcze dodaję do ryżu osobno pokrojoną ugotowaną np. wątróbkę,serca czy żołądki.Mam je też po porcjowane i zmieniam. Jeżeli chodzi o suchą karmę to zdecydowanie wszystkie psiaki-tymczasy nie lubiły karmy suchej wątrobowej.Trzeba było mieszać z ryżem.Ta karma jest twarda sucha i pozbawiona zapachu.A przecież pies głównie kieruje się zapachem. Jeżeli się podaje ryż tak jak wyżej napisałam to po dwóch miesiącach wyniki wracają do normy.Jest to sprawdzone.
  9. Dlatego napisałam nazwę Parboiled bo ten ryż nie rozgotowuje się,po przelaniu zimną wodą oddziela się każde ziarenko.Kupuję go nie w torebkach tylko normalny sypany 1kg.Po rozmrożeniu zachowuje się normalna konsystencja,nie jest papkowata.Rozmrażam jedzonko naturalnie np.wieczorem wyciągam woreczek i jest rozmrożony rano.Sporo adoptujących wykorzystało radę,chwalą sobie. A ten przepis dotyczy psów chorych na trzustkę i wątrobę tylko trzeba przestrzegać zasady,nie może być mięso tłuste,jak najmniej tłuszczu.Także wywar,starannie wybrany tłuszcz. Mój rezydent od szczeniaka je ryż.Niedawno robiłam mu wyniki i ma idealne,aż wetka była zaskoczona a ma 12 lat.
  10. Effi i Fanni dostały niespodziankę w postaci wpłaty od Olena84. Ślicznie dziękujemy.
  11. Jeszcze taki artykuł. https://www.onet.pl/?utm_source=www.dogomania.com_viasg_noizz&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=af1169a1-04d1-42fa-b3de-08ff7494f879&sid=b9d49135-2d06-49f0-8a58-46b831027a53&utm_v=2
  12. Elu.Przy chorobie trzustki,wątroby zalecana jest dieta gotowane-ryż+jarzyny(marchewka,pietruszka,seler)+chudy kurczak,indyk.Ugotować osobno ryż(najlepiej parboiled),odcedzić,przepłukać wodą ( 16 dużych łyżek).Ugotować rosołek z dwóch ćwiartek kurczaka(kupuję jak największe wagowo) bez skóry(można ugotować ze skórą ale później trzeba obrać z mięsa skórę).Po ugotowaniu przełożyć do miski,garnka jarzyny,posiekać widelcem,kurczaka posiekać,wybrać wszystkie kości i dodać przepłukany ryż.Zalać 4 warząchwiami rosołu.Wychodzi na małego psiaka 8 porcji podzielonych na dwie porcje.Ja pakuję do woreczka 5 łyżek czubatych,przypłaszczam i zamrażam.Mam na około 2 tygodnie jedzonko.Można skorzystać z promocji i taniej kupić ćwiartki czy indyka.Wtedy kupuję więcej i zamrażam.A z wywaru,doprawiam i gotuję różne przepyszne zupki dla nas.Rosół też wychodzi bardzo dobry.
  13. Ja się też bardzo cieszę,niech malunia ma najlepszy domek i opiekę bo ona tego bardzo potrzebuje.Atika jest cudnym pieskiem,na pewno wniesie do domu dużo radości i swojej miłości do adoptujących.
  14. Hania napisała,że Effi jest bardzo chuda,trzeba ją odkarmić bo waga 4,1kg to autentycznie jest bardzo niska.
  15. Dziś wizyta.Trzymam kciuki i będę myślami.Pragnę aby Ati trafiła w bardzo dobre ręce.
  16. Olena84 jak zadecydujesz tak będzie dobrze.
  17. My też czekamy na opisy Effi i Fanni i ruszymy z ogłoszeniami.Na podstawie opisu będziemy tworzyć tekst i szukać odpowiedniego domku.
  18. I ja też mocno trzymam kciuki.Oby to był ten domek i wreszcie Amber miała już swoich ludzi na zawsze.
  19. Od piątku jest bardzo duża statystyka. Statystyki Wyświetleń: 931 Tel: 25 Obserwuje: 25
  20. O, to Freya zaczyna walczyć o przewodnictwo w stadzie. Nieciekawie to wygląda,być może walczy o Ciebie,względy i chce mieć Ciebie na wyłączność.
  21. P.Agato bardzo dziękujemy za wpłatę.Przeznaczyliśmy ją na nowe dwa psiaczki,które przyjechały do Alesiowego Hoteliku 11.01.20. https://www.dogomania.com/forum/topic/351175-effi-i-fanni-suczkiktóre-otrzymały-szanse-na-godne-życieod-110120-są-już-ulokowane-w-hoteliku/?tab=comments#comment-17561697
×
×
  • Create New...