-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
Tak ryż z mięsem i warzywami.Ja tak określiłam jedzonko jako ryż. Tak dokładnie tak wygląda,specjalnie zrobiłam zdjęcie torebki. A makaron to nie wiem jak się ma do trzustki i wątroby,trzeba poczytać. -
Karma już zamówiona.Fanni też trzeba podkarmić bo waga jej też ma wiele do życzenia.Sunie mają dłuższą sierść a więc ich chudości tak nie widać. Artykuł Suma z VAT Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g - Zestaw 1, 6 smaków 1 x 149,80 zł 149,80 zł Standardowa dostawa gratis Cena razem z VAT149,80 zł
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
Elu być może i w innych sklepach on jest.Mój psiak i inne jadły tylko ryż na każdy posiłek.Suche stoi zawsze.Np.mój Miki je ryż i jak zje zagryza sobie suchym.Taki jest jego posiłek dzienny.Tabletki podaję w Pasztecie Prochowickim(puszeczka albo kartonik) nie innym bo nie zawiera tyle przypraw.Raz dziennie dostaje smaczka,pałeczkę Orlando z Lidla.W opakowaniu jest 8 szt,są różne smaki. Parówek bym nie radziła bo nie wiadomo co w nich jest a najpewniej jest sól. Elu spróbuj raz,zobaczysz jak psiaki zareagują na to danie.Jeżeli pies je tylko suchy pokarm to też ten sam a więc może także jeść latami ryż.Przynajmniej nie będzie chorował na trzustkę czy wątrobę. Ten ryż ma logo Kauflandu. http:// -
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
Ja mam pod nosem Kaufland i tam go wynalazłam a wcześniej kupowałam w Niemczech.Ten ryż świetny jest do gołąbków czy na sypko do dania.Jest super,to są całe ziarna nie zmiażdżone jak w innych ryżach.W Kauflandzie kosztuje 1 kg około 4zł.Na taką porcję jak ja gotuję wychodzi 0,5kg a więc torebka jest na dwa razy tak mniej więcej.Kupuję duże ćwiartki w promocji około 3zł za kilogramalbo uda z indyka.Nie patrzę czy mam zapas,czy nie,jak jest promocja to przeważnie 12szt i mrożę.Jarzyny całe obrane też mam zamrożone.Daje jedną całą marchew,jedną pietruszkę i seler grubszy plaster.Też raz na jakiś czas kupuję jak są ładne jarzyny to tak mniej więcej po kilogramie i jeden duży seler.Wszystko obieram(seler kroję) i pakuję do woreczka.Ćwiartki są bardzo fajne bo mają sporo mięsa na sobie i mięsa różnorodnego,do tego kości,które dają też aromat w wywarze.Wszystkie psiaki zawsze zajadają się tym.W przypadku mojego rezydenta,który ma bardzo dobre wyniki jeszcze dodaję do ryżu osobno pokrojoną ugotowaną np. wątróbkę,serca czy żołądki.Mam je też po porcjowane i zmieniam. Jeżeli chodzi o suchą karmę to zdecydowanie wszystkie psiaki-tymczasy nie lubiły karmy suchej wątrobowej.Trzeba było mieszać z ryżem.Ta karma jest twarda sucha i pozbawiona zapachu.A przecież pies głównie kieruje się zapachem. Jeżeli się podaje ryż tak jak wyżej napisałam to po dwóch miesiącach wyniki wracają do normy.Jest to sprawdzone. -
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
Dlatego napisałam nazwę Parboiled bo ten ryż nie rozgotowuje się,po przelaniu zimną wodą oddziela się każde ziarenko.Kupuję go nie w torebkach tylko normalny sypany 1kg.Po rozmrożeniu zachowuje się normalna konsystencja,nie jest papkowata.Rozmrażam jedzonko naturalnie np.wieczorem wyciągam woreczek i jest rozmrożony rano.Sporo adoptujących wykorzystało radę,chwalą sobie. A ten przepis dotyczy psów chorych na trzustkę i wątrobę tylko trzeba przestrzegać zasady,nie może być mięso tłuste,jak najmniej tłuszczu.Także wywar,starannie wybrany tłuszcz. Mój rezydent od szczeniaka je ryż.Niedawno robiłam mu wyniki i ma idealne,aż wetka była zaskoczona a ma 12 lat. -
Jeszcze taki artykuł. https://www.onet.pl/?utm_source=www.dogomania.com_viasg_noizz&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=af1169a1-04d1-42fa-b3de-08ff7494f879&sid=b9d49135-2d06-49f0-8a58-46b831027a53&utm_v=2
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
Elu.Przy chorobie trzustki,wątroby zalecana jest dieta gotowane-ryż+jarzyny(marchewka,pietruszka,seler)+chudy kurczak,indyk.Ugotować osobno ryż(najlepiej parboiled),odcedzić,przepłukać wodą ( 16 dużych łyżek).Ugotować rosołek z dwóch ćwiartek kurczaka(kupuję jak największe wagowo) bez skóry(można ugotować ze skórą ale później trzeba obrać z mięsa skórę).Po ugotowaniu przełożyć do miski,garnka jarzyny,posiekać widelcem,kurczaka posiekać,wybrać wszystkie kości i dodać przepłukany ryż.Zalać 4 warząchwiami rosołu.Wychodzi na małego psiaka 8 porcji podzielonych na dwie porcje.Ja pakuję do woreczka 5 łyżek czubatych,przypłaszczam i zamrażam.Mam na około 2 tygodnie jedzonko.Można skorzystać z promocji i taniej kupić ćwiartki czy indyka.Wtedy kupuję więcej i zamrażam.A z wywaru,doprawiam i gotuję różne przepyszne zupki dla nas.Rosół też wychodzi bardzo dobry. -
Olena84 jak zadecydujesz tak będzie dobrze.
-
Nadprogramowe szaleństwo, śliczna Freya w nowym domu :)
Anula replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
O, to Freya zaczyna walczyć o przewodnictwo w stadzie. Nieciekawie to wygląda,być może walczy o Ciebie,względy i chce mieć Ciebie na wyłączność.