Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. [quote name='kora78']rysio wyjatkowej urody :) tez mysle o uszkach. no, ale to troche potrwa. a dzielna jest podczas czyszczenia? lapki juz tez ogolone i rozczesane?[/QUOTE] Uszy są w lepszym stanie jak były ale jeszcze przy czyszczeniu wychodzi brązowy osad.Maja ma codziennie o jednakowej porze je czyszczone.Absolutnie nie sprzeciwia się,jak mówię Majeczka chodź będziemy uszka czyścić-Majeczka wskakuje na ławę,obwącha wszystko co potrzebne jest do czyszczenia i kładzie się,sądzę,że nawet jest zadowolona.Ona każdy gest ze strony człowieka uważa za coś przyjemnego.Łapki rozczesane,dredów nie ma.Majka jest codziennie szczotkowana ale wygląda przez chwilę do porządku,zaraz jej znów się skręcają loczki i tworzą się takie stożkowe ruloniki.Na grzbiecie i po bokach nie ma tak skręconej sierści i jest nadal matowa.Pytałam się Cioteczek od pudli jaka powinna być sierść a więc świecąca.Codziennie zjada jedną kapsułkę Olekardinu a więc powinno pomóc.Zresztą co tu można oczekiwać jakiś niesamowitych zmian w jej wyglądzie jak Majeczka jest u mnie dopiero 9 dni.
  2. [quote name='Energy']A uszy w porządku? Cudne zdjęcia :lol:[/QUOTE] Uszka coraz lepiej ale nie są całkowicie zdrowe,szczególnie jedno,no ale zakrapiamy i bardzo dbamy o nie,będzie dobrze. Dostałam życzenia świąteczne od Państwa i fotki mojego tymczasowiczka. Tak mi się marzy aby Majeczka znalazła taki wspaniały domek i była taka szczęśliwa i roześmiana jak Rysio. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46098562_50d_407.jpg[/IMG] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/211302-PONik-po-wspania%C5%82ym-BDT-u-Anuli-juz-w-DS-%29/page22"]http://www.dogomania.pl/threads/211302-PONik-po-wspania%C5%82ym-BDT-u-Anuli-juz-w-DS-%29/page22[/URL]
  3. [quote name='ZZPON']Kochane cioteczki, pomóżmy Lucusiowi znaleźć domek [url]http://www.dogomania.pl/threads/2148...uta-Lucu%C5%9B[/url]....[/QUOTE] Link się nie otwiera.
  4. Majka jest boska.Dawno przestała płakać za mną jak wychodziłam z domu.Teraz mówię:Majeczka zostań w domku i Maja na spokojnie siedzi w przedpokoju i czeka na mnie,ani nie piśnie.To jest taka cała Majka,rezolutna,spokojna,mądra jednym słowem wspaniała.Śpi najchętniej pod kołdrą nie wychylając nawet nosa,przytulona całym swoim ciałkiem do mnie. Zapomniałam napisać wcześniej,że Majeczka po skończonym antybiotyku na uszy została 20.12. potraktowana Dehinel Plus na robale.W kupie robali brak.
  5. Taki bidulek jest w Schronisku.Szukamy mu na cito DT.Może ktoś pomoże! http://www.dogomania.pl/threads/219786-FAZI-smutny-zrezygnowany-sko%C5%82tuniony-starszy-piesek-b%C5%82aga-o-dom-ok.Olsztyna
  6. No i ja jestem.Byłam przekonana,że Fazi nie ma wątku.Może trochę pościągam Ciotek do Fazunia. Fazi jest na kudłaczach w potrzebie.
  7. I jeszcze trochę fotek aby nasycić Cioteczki,które lubią oglądać fotki. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131251_img_1939.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131255_img_1938.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131258_img_1928.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131264_img_1935.jpg[/IMG]
  8. No fakt,pryskam majteczki.Jest o wiele lepiej.Cieszę się,że mam Vivisol. Wczorajsze fotki mojej Majeczki z moimi wnuczętami.Maja jest super nastawiona do dzieci. Proszę bardzo - Maja i wnuczęta. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131229_img_1926.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131233_img_1934.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131236_img_1932.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131240_img_1936.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46131245_img_1937.jpg[/IMG]
  9. Ja też zapisuję malucha,jest prześliczny a warunki chyba ma straszne.Wykąpany,wyczesany szybko znajdzie domek. kto da Odi DT! Proszę!
  10. To jakieś nie normalne są wypowiedzi tego Pana.On nie ma serca do zwierząt a tym samym nie powinien zarządzać Schroniskiem.To co mówi to woła o pomstę do nieba.
  11. Wiesz!Najlepszym ukojeniem na ból jest wzięcie pod opiekę następnej bidy.Dałaś Mani wielką szansę na normalny dom i miłość,a teraz daj szansę następnej Mani.Jestem pewna,że Twoja Mania by była niezmiernie wdzięczna Tobie.Może jest taka druga Mania,która oczekuje pomocy. Może myślisz,że nie pokochasz innej Mani ale to nie prawda,ja mam i miałam tymczasowiczki i każde pokochałam całym sercem i nadal kocham pomimo,że mają swoje już domki.
  12. A może hotelik u kiku tylko nie ma funduszy i nie wiem czy ma wolne miejsce.Jeszcze jedna sprawa jak hotelik to musi ktoś prowadzić wątek i mieć pod opieką Kapselka aby nie był zapomniany.Kapselek jest bardzo ładny,już dawno powinien mieć swój domek.
  13. [quote name='Anula']Kiedyś Anetek100 wysłała mi fotki na maila takiego piesia podobnego do Fifka.On był z drugim pieskiem na fotce.Czy on jest jeszcze w schronie i czy są jego lepsze fotki.Na pierwszej stronie nie widzę tej fotki.[/QUOTE] Kochani!Znalazłam tą fotkę.Macie może świeże fotki tego psiaka pod ścianą.Przepraszam za natręctwo,rozumiem,że macie kupę piesiów na głowie. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Zk8X1XxflTI/Tr_3p2Jgg6I/AAAAAAAADqo/bhhWF34V4HA/s500/PB130023.JPG[/IMG]
  14. Ja też czekam na szersze wieści.Jedynym chyba rozwiązaniem to szukać Cioteczek,które mogą Kapselkowi porobić sporą ilość ogłoszeń. Ktoś może pomóc w zrobieniu dla Kapselka allegro? Poszukam jutro Cioteczek co robią ogłoszonka i napiszę do nich prośbę o nie.Jedynie tak mogę pomóc.
  15. [quote name='Bogusik']Piękny,cudowny Rysio!To widać,że psiak jest bardzo szczęśliwy!Oby takich domków było więcej...[/QUOTE] Tak to moje jest słoneczko!Bardzo lubię na ten wątek wrócić,poczytać posty i pooglądać może mojego ale już nie mojego Rysia.
  16. [quote name='Sarunia-Niunia']Właśnie chciałam zapytać Cię, czy już jest? Po to płaciłam (a raczej ty Aniu) za priorytet, żeby był wczoraj, a tu dziś jeszcze nie ma....[/QUOTE] Przesyłka dotarła za,którą chcę ślicznie podziękować Cioteczce jeszcze raz i za kalendarzyk nadprogramowy nie wliczony w koszta.Zaraz potwierdzę na bazarku.Już popsikałam majteczki i jeszcze ręką nasmarowałam leciutko sierść z tyłu.Miki prycha,kicha.Napiszę wieczorkiem,czy preparat zdaje egzamin.
  17. No Dorotko,właśnie mogły zaszkodzić te skrzydełka bo zawierają kości.A z wetem nie zgodzę się,przecież na chory żołądek,czy wątrobę albo trzustkę podaje się na bank gotowaną pierś,wymieszaną z ryżem i marchewką i wszystko to ma swoje zadanie aby nie było sensacji żołądkowych.To jest jedyne lekko strawne pożywienie i wartościowe dla psa.Nawet sucha karma,czy też puszki tego nie zastąpią bo nie wiadomo co jest w tych puszkach,suchej karmie namieszane. Kiedyś przeczytałam artykuł o jakiejś Firmie,która skupowała od Bakutilu wszelkiego rodzaju mięso po padłych,chorych zwierzętach i to przetwarzała na karmę dla psów i kotów mokrą i suchą,jednym słowem straszne.
  18. Jeżeli mogę się wciąć to dwa moje tymczasowicze znalazły domy z ogłoszenia tablica,wiem bo pytałam się adoptujących jak wynaleźli piesia.
  19. No to super wieści.Chyba wszyscy trochę odetchniemy! Nikt nie opuścił Deniska i radził jak mógł!Fajnych ma Denisek przyjaciół obok siebie i oczywiście Pani Ania też!
  20. [quote name='Sarunia-Niunia']Właśnie chciałam zapytać Cię, czy już jest? Po to płaciłam (a raczej ty Aniu) za priorytet, żeby był wczoraj, a tu dziś jeszcze nie ma....[/QUOTE] Wiesz,okres przedświąteczny chyba poczta nie wyrabia a jeszcze do tego wszędzie zima rozpoczęła się na całego,przynajmniej u nas.Sprawdzam skrzynkę bo nie wiem czy doręczą mi do domu,czy będę musiała gnać na pocztę.Zasadą priorytetu jest dostarczenie przesyłki w ciągu dwóch dni.Na razie czekam.
  21. To z tym Orlena żołądkiem jednak coś się dzieje,a może wątroba,trzustka bo też są takie objawy.Chudy kurczak ugotowany nie powinien mu absolutnie zaszkodzić.Jeżeli dajesz kości Orlenowi to nie dawaj,u niektórych psów powodują wymioty tak jak u mojego rezydenta.Ja już nie wiem jak radzić,wszystko wyczerpałam.Orlen chyba wymaga doświadczonego weta i konkretnych badań bo to co piszesz Dorotko to jest nie normalną sytuacją a tym bardziej jak przebywa w domu,ma świeże jedzenie podane i doskonałe warunki.Od momentu zabrania go ze Stacji Paliw powinien już dojść do siebie.Jedno jest pocieszające,że jest prześliczny,jednym słowem cudo,no a charakterek jego to wymaga pracy,nie da się zmienić nabytych złych manier w ciągu trzech tygodni,trzeba na to czasu.Jednak uważam,że każdego psa da się naprostować tylko tu dużą rolę odgrywa czas i konsekwentna praca z psem.No a natura kocia Dorotko to przypadłość PONów ale pomimo tego i tak są wspaniałymi psami.
  22. [quote name='kajak']co zobaczę psa to chcę brać,ale wiem że nie mogę ,pozatym mam wyciągnąć Malika i czekam na niego,nawet mój synek ostatnio powiedział pani jak byli na spacerku (bo zobaczył pieska z podwiniętą nogą) cyt.,,że szkoda że jego mamy tu nie ma, bo by zabrała tego biednego pieska,bo my bierzemy do domku takie pieski ładnie je robimy i dajemy do innego domku"-:loveu:słodkie nie? niedługo wszystkie okoliczne psy kióre chodzą bez smyczy zamieszkają u nas:lol:[/QUOTE] Kajak a kiedy masz zamiar wyciągnąć Malika?On jest prześliczny,chyba długo już jest w schronie.Tak ten chłopak mi leży na sercu.
  23. [quote name='dogomanka_']jezu jaki on śliczny! praktycznie nie do poznania! tak miło jest wejść po dłuższej nieobecności na dogo i zobaczyć, że PONik jest w domku! :loveu:[/QUOTE] Tak!Jak cudownie jest,że utrzymuje się kontakt z właścicielami Rysia i można co jakiś czas popatrzeć na metamorfozę,która dodaje siły do pomagania innym bidom.
  24. To teraz trzymajmy kciuki za naprawienie jak najszybsze samochodu,a dla Kierownika Schroniska wielkie uznanie!Sądzę,że już teraz trasa dla Pani Gdańsk-Warszawa to pikuś.Oby sunia jak najszybciej trafiła do domku.
  25. Majka oprócz spacerków chodzi cały czas w bieliźnie tylko,że majteczki są czarne to nie widać.Przycięłam jej trochę sierść na uszkach bo jak jadła to uszka były w misce i musiałam wciąż je myć,teraz już jest dobrze.Wczoraj minął tydzień jak Majeczka jest z nami.Jest bardzo kochana,nie kłopotliwa,zero jakiś problemów,bardzo kontaktowa,szalenie mądra,obserwuje każdy ruch człowieka,to nie jest pies,który żyje swoim życiem,ona uczestniczy w życiu człowieka.TZ jest też Majeczką zachwycony.Cudowna sunia,mądra,uległa,łagodna.Wydaje nam się,że jest z nami już od dawna.Maja nie wymaga szkolenia,uczenia jej podstawowych komend, zasad bo ona je wszystkie zna.Jedynym mankamentem Majki jest strach przed hukiem wywołanym przez dzieciaki na łące. Jeżeli chodzi o rozpulchnienie narządów rodnych to przyznam się,że nie mam pojęcia jak wyglądają czy są rozpulchnione czy nie. Przerzedzenia już w minimalnym stopniu zarastają bardzo króciutką sierścią. Vivisol jeszcze nie dotarł może dzisiaj przyjdzie.
×
×
  • Create New...