Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Nie wiem czy ktoś by mógł zrobić,ja nie nadaję się do tego. Bardzo dziękuję za pomoc.Czy dane do przelewu masz? Imbirek jest bardzo skrzywdzonym psiakiem,jest bardzo zaniedbany i jeszcze nie wiadomo co z tym tyłem się u niego dzieje ale cieszę się,że razem z Bogusik postanowiłyśmy mu pomóc bo to jest jedyna szansa aby trafił w normalne warunki. Na drugim filmiku też tam jest fajny piesek w łatki.W tym schronie jest sporo piesków,gdyby była prowadzona normalna strona schroniska to może by było więcej adopcji.
  2. Szkoda mi Anecik bo sama przez to przechodziłam. Poker mam usunąć ogłoszenie na Wrocław? Może podmienić na innego jakiegoś psiaczka,jest wyróżnione do 12.04.20. Dzisiaj dostałam takie zapytanie: Dzień Dobry , chciałam zapytać o pieska, mamy taką sytuację w domu że mieszkamy rodzinnie w domu z ogrodem w zabudowie szeregowej tylko dom jest podzielony i druga rodzina ma dziecko jednoroczne które będzie miało kontakt z psem bo ogród jest wspólny. Czy wiadomo jak Figa reaguje na dzieci bo niestety musimy wykluczyć niebezpieczeństwo związane z ich kontaktem. Proszę o informacje. I góry dziękuję serdecznie.
  3. Zapraszamy na wątek Imbira: https://www.dogomania.com/forum/topic/351811-imbir-smutnystyrany-życiem/
  4. Post informacyjny: Tak napisała ewu: W schronisku jest psiak , który łamie serce. Nie chodził, ciągnął tylne łapki. Teraz chodzi ale dostaje leki p.bólowe.Jest bardzo smutny, wymaga fryzjera. Taki skołtuniony , chudy , biedak:( Ten pies rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Jest zrezygnowany. 29.04.20 - Imbir ma dotrzeć do Hoteliku.Transport-P.Piotr. 29.04.20 - Hania: Imbirek na pokładzie naszego auta, około 15.30 przyjedzie się pokazać Anuli :) Po Piotrka opisie wnioskuję, że piesek waży około 10 kg. W książeczce ma wpisane 8 lat, w adnotacjach, że trafił do schronu po wypadku i podane są leki jakie dostał. Mamy również czip do wszczepienia. 30.04.20 - Hania Imbir odwiedził dzisiaj weterynarza. Waży 10 kg i 50 gram !!! Wg mnie powinien chyba z 15 kg. Wet powiedział, że jest tak skrajnie wychudzony, że zanim zacznie nabierać masę, to minie trochę czasu. Lat ma 10 co najmniej. Wet powiedział, że jego problemy z łapami nie są raczej spowodowane pęknięciem miednicy, czy kręgosłupa, a raczej wielkim wyczerpaniem, być może wypadł mu dysk, który usadowił się już z powrotem. Nie ma się co dziwić, że chce leżeć, ponieważ jest słaby. Obcięcie kołtunów z tego zmęczonego ciała i odżywianie, to teraz podstawa i niech odpoczywa ile chce. Na skórze wyczuwalne strupy. Za tydzień pojedziemy do kontroli, sprawdzimy, czy przytył chociaż trochę, zbadamy krew. Czip wszczepiony, wzięta tabletka na pchły i kleszcze, oddany kał do badania. 09.05.20-Hania - szczepienie p/chorobom wirusowym;badanie krwi+Olekardin- str.6 Animody 800gr. pozostało 12 puszek.04.05.20 - dokupione 24 puszki.Imbir potrzebuje na jeden dzień 1/2 puszki. 15.05.20 - Imbirek odszedł za [TM*].Parwowiroza nie pozwoliła mu dalej żyć.
  5. Post rozliczeniowy: Deklaracje stałe: 1.Bogusik - 20,00zł - wpł.27.04.20 - 20,00zł-IV;01.05.20-20,00zł-V 2.Anula - 20,00zł - wpł.27.04.20 - 20,00zł-IV;01.05.20-20,00zł-V Deklaracje stałe: + 40,00zł Wpłacone deklaracje stałe: + 80,00zł Deklaracje jednorazowe i inna pomoc: 1.Havanka - Bazarek transportowy- koszt to 450,00zł (dodatkowo zebrano 48,00zł) https://www.dogomania.com/forum/topic/351812-skrzywdzony-imbir-zbiera-na-bilet-do-305-godz-2000/ 2.Nadziejka - bazarek - 28.04.20- 33,00zł + wpł.13.05.20-25,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/351813-imbirku-tobie-modlitwa-i-kramik-do-805-dobreduszenki-zajrzyjcie/ 3.Poker - bazarek-wpł.26.05.20-53,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/351804-materiały-iv-edycja-do-0205-g22/ 4.elficzkowa 28.04.20 - 50,00zł 5.Nadziejka - 28.04.20-10,00zł 6.mari23 - 28.04.20-30,00zł 7.Po Malice i Baffi pozostała kwota - 634,65zł https://www.dogomania.com/forum/topic/351622-malika-zamojski-szczeniaczek-z-raną-w-pachwinie-i-baffi-piesekod-010420-w-hotelikumalika-od-100420-w-dsbaffi-od-170420-w-ds/ 8.P.Jola od Destino/Joszki - 04.05.20-30,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 9.Nesiowata - 04.05.20-20,00zł 10.elik - 04.05.20-20,00zł 11.Poker - bazarek - wpł.26.05.20-44,00zł + 44,00zł(inny bazarek) https://www.dogomania.com/forum/topic/351826-obnizka-o-2-zł-dziś-koniec-materiały-edycja-v-na-imbira-i-ajkę-do-8-maja-godz-22/?tab=comments#comment-17610860 Deklaracje jednorazowe: + 1041,65zł Wydatki: 1.Opłata za pobyt w hoteliku za IV i V -wpł. 29.04.20 - 266,00zł (odjęto 130zł pozostające po Baffi u Hani) 2.SPA - str.5 - wpł.02.05.20-80,00zł 3.Mokra karma - 04.05.20 - Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g - 144,80zł 4.Opłata za szczepienie;badanie krwi+Olekardin - str.6- wpł.10.05.20-209,70zł 5.Leczenie + utylizacja - 190,00zł U Hani pozostała kwota 190,00zł za pobyt za V,w związku z tym = 0,00zł Ogólnie wydatki: - 700,50zł Rozliczenie: Deklaracje stałe: + 80,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1041,65zł - wydatki: - 700,50zł = 02.06.20 + 421,15zł U Hani pozostaje kwota za V za 16 dni pobytu tj.16x12,00zł=192,00zł = W kwotę 192,00zł weszła kwota wykazana w wydatkach poz.5 = 0,00zł Natomiast puszek Animondy 800g zostało 24 szt. z datą ważności do 29.11.21- pozostają u Hani. Kwota 421,15zł została przekazana dla Muki z tego wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/352022-muki-w-typie-polskiego-owczarka-nizinnego-a-może-w-typie-teriera-tybetańskiego-muki-od-020720-w-ds/ Stan konta Imbira = 0,00zł
  6. Ewu umieściła na swoim wątku błagalny post o ratowanie psiaka. W schronisku jest psiak , który łamie serce. Nie chodził, ciągnął tylne łapki. Teraz chodzi ale dostaje leki p.bólowe.Jest bardzo smutny, wymaga fryzjera. Taki skołtuniony , chudy , biedak:( Ten pies rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Jest zrezygnowany. Nie zważając na przeciwności postanowiłyśmy pomóc temu biednemu psiakowi.Bogusik włączyła tryb mega przyspieszony,rozmowa z ewu,rozmowa z szafirką i jest finał.Imbir bo tak go nazwałyśmy wyrusza 29.04.20 do Hoteliku.Tam będzie porządnie zdiagnozowany i trafi pod opiekę szafirków.Transpor jest już też ustalony przez ewu,zabierze go P.Piotr. Z tego co się dowiedziała Bogusik,Imbir jest pieskiem styranym życiem,zrezygnowanym i nadzwyczaj smutnym.Zapewne nie miał lekkiego życia bo to widać na zdjęciach po jego oczach. Imbir będzie wymagał diagnostyki i leczenia,opłaty hoteliku,opłaty za transport w związku z tym będą to spore koszty. Będziemy bardzo wdzięczne jeżeli ktoś zaglądnie na ten wątek i nie przejdzie obojętnie obok Imbira i pomoże nam w kosztach utrzymania biduli. Potrzebne są deklaracje stałe,deklaracje jednorazowe i inna wszelka pomoc. Oto Imbir. Są jeszcze dwa filmiki.Wstawi Bogusik. 15.05.20 Imbir odszedł za [TM].Żegnaj cudny piesku.Parwowiroza nie pozwoliła się Tobie cieszyć życiem. Ostatnie zdjęcie naszego ukochanego Imbirka.
  7. I ja też zaciskam kciuki aby to był najlepszy domek dla czarnulki.
  8. Faktycznie,może to jest pourazowe,może ma pękniętą miednicę.Gdyby tak to miednica sama się zrasta.
  9. Koty przywiązują się do miejsca.Bardzo szkoda koteczki.Może ją ogłosić,porobić więcej zdjęć.
  10. Też trzymam mocno kciuki aby Lilka nie uciekła.Mam nadzieję,że ma szelki,czip wprowadzony do Bazy Danych i adresówkę.Teren domu mam nadzieję,że jest ogrodzony.
  11. Takie szelki jak miał Albinek z mojej praktyki dla strachulców są bardzo dobre.Nigdy mój tymczasowiczek nie uwolnił się z nich.Z mojego doświadczenia właśnie one pozwoliły psu odejść od strachu bardzo szybko(był o wiele spokojny niż na normalnych twardych szelkach).Opasywały psa to tak jakby głaskanie psa kocykiem tak można to przyrównać albo masaż psa bo bokach.
  12. Moja Sawana miała zespół przedsionkowy i został przepisany encorton,łykała go przez miesiąc,stopniowo była zmniejszana dawka i wyszła z tego tylko minimalnie zostało przekrzywianie głowy na jedną stronę.Oczopląs bardzo szybko minął.
  13. Albinkowi konieczne są szelki,nie będzie się tak stresował prowadzony na obroży.Najlepiej takie jak miał poprzedni Albinek.One opasują psa dając mu uczucie bezpieczeństwa i nie dławią psa.
  14. A nie ma w sklepie dla miniaturek yorków szeleczek? Sama kiedyś kupowałam dla suni Bogusik takie z cekinami. Takie są przykładowo rozmiary:
  15. Basiu,dzisiaj odczytałam trzy zapytania o Alka.Pokierowałam do Ciebie.Jest spore zainteresowanie Alkiem.
  16. Zdjęcia doszły na maila.Jest 5 szt. wszystkie wstawiłam. OLX jest na Katowice jeżeli inne miasto daj znać Basiu.Wyróżnione do 12.05.20. https://www.olx.pl/oferta/alek-cudny-mlody-maly-piesek-CID103-IDDhOJZ.html
  17. Dobrze,że jeszcze Czikunio się trzyma.Oby jak najdłużej.
  18. Faktycznie cudna jest a jakie ma piękne grube łapki.Widać,że dziewczynka jest zadbana i kochana.
  19. Masz rację Tola,a człowiek czuje się radosny,spełniony. Zdjęcia są cudne bardzo miłe.
  20. Mamy,ja nie mogę edytować,od kilku dni nie mogę uporządkować postu rozliczeniowego.Cytować mogę co uczyniłam.
×
×
  • Create New...