Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. [quote name='mari23']cudne - i Dosia, i Orlen - cudne psiaczki... i te słodziutkie minki...[/QUOTE] Muszę napisać w tajemnicy,że to mój faworyt.Często zaglądam do Orlena tj. aby popatrzeć na fotki tak artystycznie zrobione.Cudny jest!
  2. Majkę u mnie buty w ogóle nie interesowały,przeważnie stoi rząd w przedpokoju.Natomiast zaraz zauważyłam,że za słodkim była bardzo.Kupiłam jej w sklepie takie ciasteczka psie w kształcie kosteczek i to wsuwała.Kiedyś musiała być faszerowana na bank słodkimi rzeczami.Docha ma rację co do czekolady nawet małego psa może czekolada uśmiercić.Nie chciała też gryźć na zęby Pedigre nad czym bardzo ubolewałam,ponieważ gro psów ma kamień na zębach.Maja chyba jeszcze ma dość w dobrym stanie ząbki.A ta czekolada to nie sprawka Ani,może gdzieś zostawiła przypadkowo i Majka wsunęła,chociaż równie dobrze mogła ściągnąć ze szafki,ponieważ Maja opierała się o szafki kuchenne łapkami i wywąchiwała przyjazne jej zapachy.Ze względu na Majkę z szafek i ze stołu wszystko było chowane aby nie kusiło zapachem.Ja to zwalam na to,że jak zwykle psy przyjeżdżają wygłodzone do DT i stąd ich takie zachowanie,ale z drugiej strony moje blaty wyglądają jak za komuny tj.puste pułki.Jeszcze coś mi się nasunęło na myśl,że Majka może się nudzić i dlatego broi.U mnie miała zajęcie,mój rezydent,częste wychodzenie na ogród.Z Mikim spędzała czas na zabawie a u Ciebie Inka nie ma za bardzo z kim się pobawić bo dwa zwierzaki nie bardzo chcą urozmaicić czas Majce.No ale sądzę,że czas zrobi swoje i Majeczka pomału dostosuje się do nowych warunków.Inka zabierasz Majkę samochodem gdzieś?Dobrze by było ją przyzwyczajać chociaż na krótkie trasy aby później nie było niespodzianek tego typu jak wymioty.Rozmawiałam kiedyś w Klinice we Wrocławiu o problemach choroby lokomocyjnej i powiedział mi profesor,że pies jak będzie często jeździł samochodem to się przyzwyczai i to mija.Często myślę o Majce to była jedna z najsympatyczniejszych moich tymczasowiczek.
  3. Może nie doczytałam ale chciałam się spytać o te dwa psiaki,które pozostały na wysypisku,czy są już zabrane? I następne pytanie dotyczy tych piesków,które zostały przed posiadłością,co się dzieje z nimi,czy zostały wyłapane a jeżeli nie to czy ktoś je dokarmia,mają jakieś schronienie,o ile wiem to tam pozostały trzy psy.
  4. Dla Leo deklaracja za luty poszła.Trzymaj się chłopaku jeszcze trochę a Twoje życie odmieni się-musi nie ma innej opcji.Trzymam mocno kciuki. Leo jest śliczny-to takie są dostojne psy pełne wdzięku!
  5. [quote name='dogomaniaczkaa']Pytajcie i dawajcie mi znać. Ja skontaktuję się z DT i ustalę szczegóły. Mam trochę fantów na bazarek. Czekam na ewentualne fanty do jutra wieczora. W razie pilnych spraw mój numer tel. : [COLOR=black][B]513 763 227 Ponieważ podjęłam się odpowiedzialności za Leo przed hotelem, chciałabym, żeby ogłoszenia o Leo były puszczane z moim numerem telefonu. Poza tym ja podpisuję umowę adopcyjną w przypadku znalezienia domu i mam ostateczny głos w sprawach Leo. Oczywiście, nie zamierzam tego nadużywać i i tak będę brała pod uwagę opinie wszystkich, jednak musi być jedna osoba decyzyjna. Myślę, że rozsądnie będzie, abym była to ja - podpisuję umowę z hotelem, prowadzę konto Leo, a w przypadku braku deklaracji odpowiedzialność finansowa automatycznie spada na mnie. [/B][/COLOR][/QUOTE] Jestem na zaproszenie Gos. Chciałam się odnieść do tego postu. Ciocie chcąc wyciągnąć kaukaza do hotelu musicie mieć prawie pełne deklaracje.Nie można liczyć na bazarki,bazarki to tylko dodatkowe pieniążki,które będą potrzebne na inne wydatki wet itd.W przypadku kaukaza nie wiadomo co może się wydarzyć z jego stanem zdrowia.Hotel nie będzie finansował w razie potrzeby weta to na bank. Jeżeli będzie brakowało deklaracji będzie to poważnym zagrożeniem,że kaukaz wyląduje w schronie. Następna sprawa to nigdy nie przewidzi się ile potrzeba będzie czasu hotelikowania aby pies znalazł dom.Może to być nawet rok.Zdarza się też,że z biegiem czasu deklarowicze wykruszają się z różnych powodów. Dogomaniaczkaa,czy jesteś w stanie finansować kaukaza z braku pełnych deklaracji? To tylko takie moje spostrzeżenia zaczerpnięte z różnych wątków nad którymi się trzeba zastanowić i przemyśleć.Ci co wyciągali psy niejednokrotnie ze schronu i mają w tym doświadczenie nie idą na takie układy jak częściowe deklaracje. To co napisałam,może jest brutalne ale wg.mojego punktu widzenia trzeba mierzyć siły na zamiary. Deklaruję stałą deklarację na pół roku w kwocie 20zł począwszy od lutego.Proszę o podanie konta na pw.
  6. Wstawiłam Misia na mikropsy w potrzebie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/176778-MIKROPSY-w-potrzebie-og%C5%82aszaj%C4%85c-swoje-MIKRUSY-pami%C4%99tajcie-o-innych-kt%C3%B3re-cierpi%C4%85!/page181[/url]
  7. A ja wstawię takiego mikruska na cito potrzebuje domku. W kłębie ma 30cm. [B] Śliczny Misio szuka nowego domu [/B] [INDENT] Niestety z powodu nagłego wyjazdu zagranicę, jesteśmy zmuszeni poszukać naszemu Misiowi nowego, kochającego domu. Misiek jest bardzo fajnym, grzecznym, niedużym pieskiem. Nie sięga nawet kolan. Ma 3,5 roku. Uwielbia się pieścić i bawić. Kocha dzieci. Od szczeniaka dorastał z małą dziewczynką. Najbardziej lubi biegać na dworze np za piłką, na wsi czuje się znakomicie. Na pewno dużo lepiej niż w naszym mieszkaniu w mieście. Dlatego bardzo by nam zależało by jego nowi opiekunowie mieszkali w domku z ogródkiem, lub chociaż zapewnili mu częste wyjazdy w miejsca, gdzie będzie mógł bezpiecznie pobiegać. Jest nam przykro, że musimy znaleźć mu nowy dom. Jednak wolimy to niż oddać go do schroniska, gdzie nie będzie mógł liczyć na tyle serca i ciepła ile chcielibyśmy by dostał od nowych opiekunów. Sprawa jest bardzo pilna! [B]Kontakt: [/B] e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] gg: 10004017 Jesteśmy z Lublina. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-vlKKZhDZGIs/TzPoXHj62OI/AAAAAAAABKw/IhRgrbVZItY/s640/Zdj%25C4%2599cie-0184.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-4bHTD7DCvjM/TzPoVnEfkeI/AAAAAAAABKg/bVGUx3n4MYc/s400/Zdj%25C4%2599cie-0182.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ICT7TCSeoYk/TzPoQl0wGtI/AAAAAAAABJ0/MjqMHLLXvFM/s400/Zdj%25C4%2599cie-0173.jpg[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/221689-%C5%9Aliczny-Misio-szuka-nowego-domu?p=18644875#post18644875[/URL] [B]MISIO JUŻ W NOWYM DOMKU ![/B] [/INDENT]
  8. Ja bym chciała odnieść się do tego postu michelle,ponieważ nikt nie wypowiedział się w tej sprawie,a więc może ja pierwszą będę osobą. Wolałabym aby jednak rachunek był wzięty od weta i wstawiony na wątek dlaczego,ponieważ są deklaracje osób,które łożą na Bastka i sądzę,że tym sposobem finanse Bastka by były klarowne. Druga sprawa to w przypadku adopcji Bastka nowym właścicielom przekaże się wszystkie rachunki i karty informacyjne odnośnie stanu zdrowotnego Bastka.Ja osobiście bym była bardzo zadowolona,jeżeli by mi przekazano wszystkie dokumenty odnośnie leczenia psa,ponieważ daje to podgląd na jego stan zdrowia i przyszłe zabezpieczenie się. Michelle,na kiedy planujesz wizytę u weta?
  9. To może go przez jakiś czas pokarmić z ręki.To tak wygląda jakby bał się człowieka,nie ufał jemu.Tak myślę,że chyba był uwiązany przy budzie i stąd taka reakcja jest.Już sama nie wiem.
  10. [quote name='Inka67']Nie wiem czemu tylko taka miniaturka z tego zdjecia. Ale jak sie kliknie na zdjecie to otwiera sie duze na fotosiku[/QUOTE] Inka dzięki za wieści o Majce.Z tymi butami to jakaś nowość a zesikaniem łóżka Ani to już w ogóle.Nie rozumiem? Tylko jak dotrzeć do Majki aby tego nie robiła? Na pewno trzeba ją karcić słownie,może nie krzyczeć ale stanowczym tonem powiedzieć: nie wolno,nie ruszaj,zostaw,fee.Może w tym czasie jak jecie dać jej jedzonko,czy jakiś gryzak,kong sama nie wiem. No tak teraz jak się zadomowiła Maja to pokazuje swoje ego! Wstawię w normalnej formie fotkę.Króliczek jest prześliczny i chyba bardzo oswojony,zresztą widać po relacji Twojej Inka.Cudeńko! [IMG]http://images50.fotosik.pl/1378/6124b4647fa750ba.jpg[/IMG]
  11. [quote name='roszponka']no używam tych podkładów od wczoraj.. po prostu taki codzienny wydatek 4 zł. folii nie mam.. wiesz.. ja generalnie jestem z Łodzi i mam tu tylko najważniejsze i najpotrzebniejsze rzeczy...[/QUOTE] Ja mam taką folię zieloną podwójną.Podaj adres na pw bo gdzieś zapodziałam to postaram się dzisiaj wysłać priorytetem.Szkoda paneli.
  12. To mamy pomoc ze strony Cioteczek.Może uda się Majce znaleźć dobry domek na stare lata.Tak bardzo bym chciała aby już nigdy nie musiała opuszczać swojego domu.
  13. Wiesz ja mam dom i ogród ale nigdy mi do głowy nie przyszło trzymać psa w budzie,nawet takowej nie posiadam. Zawsze pisałam na dogo, że dla mnie pies na łańcuchu to totalna porażka człowieczeństwa! "Człowieku"! Przypnij SOBIE łańcuch na szyję, przybij się do budy i tak żyj całe lata! W skwarze i pełnym słońcu.... I nie zakładaj w zimę czapki na popsuty czerep! Jest Ci nie potrzebna - przecież masz włosy!
  14. Bastuś nie jest ogłaszany z tego względu,że czekamy na więcej info o nim bo w tej chwili bardzo mało wie się o jego charakterze.No i Bastka czekają badania jeszcze,które rzucą światło na stan zdrowotny.Można by ogłaszać Bastka z tymi wiadomościami co są ale to rokuje tylko wydanie Bastka do budy a tego w żadnym razie nie chcę.Bastek musi mieć normalny dom i człowieka przy sobie.Tak jak napisała docha te psy tylko potrzebują człowieka i ich świat się kręci wokół człowieka.
  15. [quote name='roszponka']nic tam.. zawalczymy o niego... w nocy sika w domu.. nieststy zaczely mi sie wypaczac panele na podlodze w miejscu, gdzie sika, wiec teraz na kazda noc bede rozkladac 2 duze podklady.. szczegolnie, ze po sterydach zacznie wiecej sikac..[/QUOTE] Antek na bank będzie sikał więcej,ponieważ dostaje kroplówkę i to jest nieuniknione.Aniu nie masz jakiejś w domu folii aby rozłożyć i na to podkłady,kurcze szkoda paneli. Trzymam mocno kciuki za Was i jestem myślami z Wami.Tak mi bardzo szkoda Antka!
  16. Wstawiłam go na owczarki podhalańskie w potrzebie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/107254-Podhalany-w-potrzebie/page20[/url] Jeszcze może napisać do Fundacji Podhalanom?
  17. [B] Zagłodzony podhalan mamy 6 dni inaczej trafi do schroniska!!! [/B] [INDENT] [FONT=Arial][SIZE=3][CENTER]Zadzwoniła do mnie kobieta z informacją, że przy drodze błąka sie mega wychudzony i zaniedbany pies... Widziała jak pies był przeganiany... Nakarmiła - psiak jadł i jadł... Poprosiłam by przetrzymałą Go pare dni - może uda sie Go uchronić od schronika - tam ciężko będzie Go doprowadzić do zdrowia... Wczoraj psiak był u naszej wetki - owczarek podhalański waży 30kg - baaardzo wychudzony, uszy w koszmarnym stanie - czyszczenie trwało kupe czasu, psiak bardzo łagodny i kochany - daje sobie zrobić wszystko miał pobrany wymaz z uszu, dostał krople do czyszczenia uszu na 7dni, zastrzyk przeciwzapalny, został odpchlony i odrobaczony, kupilam Mu worek karmy.... mamy 6 dni - niesttey nie moze dłuzej zostać tam gdziej jest - ten termin i tak jest mocno naciągniety.. psiak praktycznie ma zeby starte na maxa - nie jest stary ma ok 5 lat, jest po prostu koszmarnie zaniedbany, z dredami i skołtuniona brudna sierścia..a przy tym wszystkim tuli sie do rąk i macha ogonem.. oto MISIU: [IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/psiaki/dsc_0643-1.jpg[/IMG] [IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/psiaki/dsc_0652.jpg[/IMG] [FONT=Arial][SIZE=3]NIE MAMY GDZIE gO ZABRAC.. jeśli nie znajdzie sie jakis DT psiak trafi do schronu cieszacego sie złą opinia.... prosze pomózmy Mu...tyle juz przeszedl... [url]http://www.dogomania.pl/threads/223120-Zag%C5%82odzony-podhalan-mamy-6-dni-inaczej-trafi-do-schroniska[/url] [/SIZE][/FONT][/CENTER] [/SIZE][/FONT][/INDENT]
  18. Ja też mam taką nadzieję.Mocno trzymam kciuki.A Pani Kasi dziękuję za wielkie serce,które okazała Majce.
  19. Teraz dopiero weszłam na wątek i dowiedziałam się,że Tosiek znajduje się u roszponka.I oczywiście jestem załamana jego zdrowiem.Szok! Roszponka tu na wątku chciałam Cię mocno przeprosić za może natręctwo z mojej strony ale naprawdę nie wiedziałam,że masz Tosia u siebie na DT i jeszcze do tego tak chorego,wiedziałam tylko,że Benek znalazł wspaniały dom.Napisała do mnie Lucyja zapytanie o DT dla Collaka z Gaju i niestety ale pomyślałam o Tobie za co Cię gorąco przepraszam.Po prostu chciałam pomóc Lucynie a znamy się nie przypadkowo,ponieważ w tamtym roku jednym transportem łączonym był przewożony ze Szczytna Colli do Śremu wraz z moją tymczasowiczką Liwią i stąd moje jest powiązanie.Colli poznałam osobiście w tej chwili ma na imię Aras i zakochałam się w nim w ciągu kilku minut jak przejmowaliśmy psy.I tym sposobem staram się pomagać Collakom.Lucyna pilotowała tą całą akcję. Jeszcze raz bardzo przepraszam za zamieszanie i za niepotrzebne narażenie Ciebie roszponko na stres psychiczny.
  20. A Benek dzisiaj miał być kastrowany,no chyba,że coś pomyliłam.
  21. [I][B][SIZE=3]MAJKA - przepiękna perła wśród czarnych pereł szuka DS[/SIZE][/B][/I] Majka jest siedmioletnią,zdrową /po sterylizacji/ wychowaną i wypieszczoną w domu suczką.Jest grzeczna i bardzo mądra.Zachowuje czystość w domu i bardzo dobrze dogaduje się z innymi pieskami.Bardzo pragnie bliskości człowieka i ciągle szuka z nim bezpośredniego kontaktu-prawdziwa przylepka!Jej właścicielka postanowiła ją oddać,ponieważ spadła na nią opieka nad bardzo ciężko chorą 92-letnią matką.Sunia obecnie przebywa w domu tymczasowym w okolicach Krakowa.Obecna opiekunka ma już pięć swoich piesków,więc nie jest w stanie jej na stałe u siebie zatrzymać.Majka,szuka dobrego i kochającego domku!!!Jeżeli możesz jej taki zaoferować...zadzwoń! Kontakt w sprawie Majki: p.Kasia tel.606 248 844 e-mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/3967/p1210129u.jpg[/IMG] [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/2763/p1210132t.jpg[/IMG] [IMG]http://img13.imageshack.us/img13/3280/p1210133e.jpg[/IMG] [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/9656/p1210135i.jpg[/IMG] [IMG]http://img859.imageshack.us/img859/6109/p1210134.jpg[/IMG]
  22. Nie wiem czy ten pies był umieszczony tutaj.Chyba przypomina sznaucera. [URL="http://www.schronisko.sosnowiec.pl/bigPicture.php?id=787"]http://www.schronisko.sosnowiec.pl/b...ure.php?id=787[/URL] [IMG]http://www.schronisko.sosnowiec.pl/gallery/28f5d653ec67a42aa1893933ad0857fb[/IMG]
  23. [quote name='Bogusik']Przesłodkie dwie chuliganowe mordeczki...!Ja też często wracam do poprzednich zdjęć,bo lubię sesje zdjęciowe,które robi Anula!I wcale nie trzeba się o nie prosić...!A czy jest jakieś zainteresowanie w sprawie adopcji Isi?[/QUOTE] No niestety nie ma zainteresowania,a to taki bezproblemowy pies,daje tyle radości w domu.Nawet tak myślałam,że Isia by się nadawała do agility-jest taka skoczna,uwielbia wszelkiego rodzaju,pluszaki,piłeczki aby tylko jej rzucać i się z nią bawić.Na łące potrafi pokonywać przestrzeń jak sarna.Ogólnie jest bardzo fajnym psem,nie konfliktowym z niczym i nikim.Uwielbia dzieci,nawet przez przypadek zawędrowała za nimi pod szkołę,jednak zawołana zaraz przybiegła na komendę.Jest mała ale o wielkim serduszku i potencjale energii.Ona nawet potrafi kawałkiem bryłki ziemi się bawić,podrzucać go i łapać w locie.Naprawdę jest bardzo fajna,szalenie kontaktowa i kochana.
  24. [quote name='Avilia']Dodał go ktoś na kudłacze?Może by się tam tymczas znalazł.[/QUOTE] Tak post 6.
  25. [quote name='docha']Anula, zobacz jakie piękne kudłatki z pseudo [url]http://www.dogomania.pl/threads/222391[/url][/QUOTE]. Wiem,wiem już byłam wcześniej na wątku.Pomogłam bym w DT no ale jestem zablokowana chuliganem.
×
×
  • Create New...