Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Kilka razy oglądnęłam filmik i zauważyłam,że tylne łapki tak dziwnie stawia tak jak by rozstawia szerzej.Może w przeszłości miał jakiś wypadek.Oczywiście to takie moje spostrzeżenie.
  2. [quote name='Sabina02']Dostalam taki e-mail z Tablica.pl w sprawie Tobisi: E-mail krotki i niezbyt przekonywujacy, ale nie osądzam. Do Kraszewic jest ok 200km. Napisze tej babce, ze za transport zrzucaja sie ludzie dobrej woli, wiec jesli bedzie mogla tez cos dolozyc to jest to zalecane. Zapytam rowniez o warunki w jakich miala by mieszkac Tobisia i o zgode na wizyte pa. Cioteczki, tylko co mam napisac o stosunku Tobisi do dzieci?[/QUOTE] Tobisia bardzo lubi dzieci wręcz zalecany jest domek z dziećmi aby się z nią bawiły,jest szalenie łagodnym psem.
  3. Michelle dzięki za filmik Bastusiowy.Dobrze,że teraz trochę jest cieplej i piesie mogą pobiegać po ogrodzie.Teraz tak jak Twój tak i mój ogród wygląda strasznie,kiedy już będzie zielono nie mogę się doczekać a zwierzaki chyba też. Bastuś to wygląda na takiego miśka,fajne ma futerko no i wreszcie wolny,może sobie pochodzić po ogrodzie.Fajny jest tylko aby zdrówko było okey to by było super.
  4. [quote name='Bogusik']Anula,czy już wiadomo kiedy Państwo się wybierają zobaczyć Isię? Mocno trzymam kciuki za "roztrzepańca"!!![/QUOTE] Post 228 i 231
  5. No i jestem,zrobiłam sobie spacerek.Niestety do spotkania nie doszło z winy przyszłych adoptujących.Trochę przeczuwałam,że muszę dokładnie sprawdzić ten dom..Pani mieszka na nieciekawym osiedlu dlatego byłam taka niespokojna.No i sprawdziły się moje obawy. Nic straconego - Isia musi mieć porządny dom,ponieważ na to zasługuje i nie zostanie do domu wydana dobrze prześwietlonego.Nie wymaga natychmiastowej zmiany miejsca zamieszkania. Marto a z tymi telefonami czasami tak jest,że dzieci dzwonią bo podoba się im piesek.
  6. Ja też czekam na wieści, już nie mogę się doczekać.
  7. No i Isia zapoznała się z Panią a Pani z Isią u mnie w domu.Isia bardzo się spodobała Pani a zresztą nie mogło być inaczej bo zaraz wskoczyła na kolanka i całym swoim ciałkiem i duszą przylgnęła do Pani.Pani zachwycona i jest zdecydowana na 100% na Isię.Natomiast ja należę do niedowiarków i po godz.16 jestem umówiona u Państwa w domu aby poznać bardziej rodzinę Pani.Państwo mieszkają w bloku,mają dwupokojowe mieszkanie,posiadają trójkę dzieci,dwoje w wieku szkolnym jedno malutkie w wózku,które miałam przyjemność poznać.W przeszłości mieli pieski a więc temat jest dla nich znany.W domu przebywa kotek,łagodny tak określiła Pani.Szczerze powiedziawszy obawiam się o kotka,ponieważ Isia na bank nie zagryzie go tylko poprzez zabawę może mu zrobić krzywdę,po prostu napadać na niego chcąc się bawić z nim.Miki też niekiedy ma dość Iśki bo przecież ona jest niezmordowana w zabawie.Pani sądziła,że zaraz zabierze Isię lecz kompletnie nie była przygotowana tj.ani obroży ani smyczy nie miała przy sobie.Poinformowałam Panią o wizytach p/a i po/a na które wyraziła zgodę. Coś więcej napiszę po wizycie i dam znać czy domek będzie wart Isi czy też nie.Kochani trzymajcie kciuki.
  8. [quote name='kajak']zobaczymy jak będzie po południu,dostaje kurczaka z ryżem i marchewką więc myślę że przejdzie,robali nie widziałam,jak biorę go na ręce to kręci ogonem w kółko ,ogólnie to fajny miły psiaczek ,bardzo lubi dzieci,a hałas mu nie przeszkadza bo nie słyszy wszystkiego,martwi mnie ta jego trzecia powieka widać że mu przeszkadza bo łapką zaciera oko:shake:[/QUOTE] No a wet co mówił o tej trzeciej powiece może należy gdzieś skontaktować się z okulistą,nawet zadzwonić,poradzić się,może Malik potrzebuje jakiś kropli na to oko.Wiadomo,że trzecia powieka drażni oko a nawet może rysuje je co może doprowadzić do ślepoty.Może zastosować sztuczne łzy to też pomaga,chroni oko ale najlepiej skonsultować się z wetem.
  9. [quote name='mshume']Czy to nie jest pudlowaty? Piszą,że mała owieczka. Nie znacie wolontariuszek z Miedar? [URL]http://www.schroniskowmiedarach.cba.pl/index.php?strona=psydoadopcji&dzial=psy&id_numer=84/02/12[/URL][/QUOTE] No właśnie ten piesio mi też nie daje spokoju wygląda chyba w typie pudla bardzo kiepska fotka. W schronisku w Miedarach Obama ok. 3 letni pies [URL="http://www.schroniskowmiedarach.cba.pl/index.php?strona=psydoadopcji&dzial=psy&id_numer=84/02/12"]http://www.schroniskowmiedarach.cba....numer=84/02/12[/URL] [IMG]http://wstaw.org/m/2012/02/21/duze_2b05e_PICT0192_JPG_300x300_q85.jpg[/IMG]
  10. [quote name='kajak']Ja wyszłam z nim wczoraj i dzisaj mnie totalnie rozłożylo tz nie ma cały dzień ,synek za mały a córka na feriach :( jedzenia daję mu wcale nie tak dużo ,ale chyba zwiększę ilość marchewki gotowanej ,wiem ze dobrze robi na ,,srakietki":)[/QUOTE] Wiesz po nifuroksazicie powinno przejść praktycznie w ciągu jednej doby jak nie to niestety ale trzeba podjechać do weta aby zastosował zastrzyk i może jakieś konkretne tabletki.W zasadzie by się przydało przebadać kał.Malik w takim układzie musi mieć wodę na bieżąco bo się odwodni.Jak dajesz mu gotowane tj.chudy kurczak bez skóry,ryż i marchewkę ugotowaną to nie powinien mieć po tym rozwolnienia bo to się podaje przy chorym żołądku tak zalecają weci.Marchewkę ugotowaną rozdrobnioną podaje się przy biegunkach a nazywa się to marchwianka potocznie.
  11. Dzisiaj ukazały się ogłoszenia od CatAngel dzięki oczywiście Sabince.Uaktywniłam je. I też dzisiaj był jeden telefon od Państwa z Polkowic.Chcą przyjść i Isię zobaczyć,poznać a ja ich.Czekam na wizytę Państwa wkrótce. A Isia zgarnęła nasze serca i to całej rodziny.Nie wiem co będzie!!! A może domek się rozmyśli jak zobaczy roztrzepańca,chuligana nr.1!!!
  12. [quote name='kajak']Dziewczyny ja myślę że ta kobieta oddała by go tego samego dnia,bo on wyglądał fatalnie jak dla kogoś kto nie jest na to przygotowany,z dnia na dzień uwidacznia się jego wewnętrzne piękno to taki dostojny starszy pan,je też z godnością i byle czego nie zje ,a z ręki też delikatnie- normalnie arystokrata:evil_lol:. Spacerki na razie idą ciężko bo Malik nie ma ochoty ruszyć się z domu :lol: może myśli ze jak wyjdzie to go nie wpuszczę,a mi też cięzko bo jestem chora,więc ferajna wychodzi na ogród,zgadnijcie kto jest pierwszy:lol:[/QUOTE] Wiesz może jemu jest zimno,ma krótką sierść i jest wychudzony,może jakiś kubraczek mu wykombinujesz.Pies na smyczy marznie na spacerze,natomiast gdy jest spuszczony,biega to inna gadka.Kajak teraz Malik dopiero zaznaje raju,ciepła, to jest starszy pies a więc ciepło,spokój skłania go do pozostawania w domu,na bank jeszcze pamięta schron.
  13. [quote name='magenka1']ale Ania go rozpieszczała , na łóżeczku miał miękko , ciekawe jak się ma w domku[/QUOTE] No może Asia zrobi wizytę jeżeli to jest wykonalne.
  14. Za spisek wybaczam! A z kąpankiem i czesankiem to tylko kwestia czasu.Perzyk do wszystkiego przyzwyczai się tylko czas i konsekwencja i wszystko będzie okey. Jak wchodzę na wątek Fazika a teraz Perzyka to buźka mi się śmieje z radości.
  15. A micha smacznego żarełka przyszykowana już w hotelu na przyjęcie Leo! Nie mogę doczekać się jutrzejszego dnia oby szczęśliwie Leo dotarł do hotelu!
  16. [quote name='kajak']No to chłopak dał mi dzisiaj popalić ,rozwolnienie o 3 nad ranem i rano też:shake: oblane wszystkie kąty i szafka rtv,chyba zmiana jedzenia na niego tak działa ,dam mu dzisiaj nifuroksazyd ,uszkami jeszcze cały czas trzepie ale wydaje mi się że mniej,jak wszystko do piątku się unormuje z naszym zdrowiem to jedziemy nad morze:lol:rodzice dostaną zawału jak nas zobaczą z trzema ,,futrami'':evil_lol:ale Malik zobaczy morze[/QUOTE] Nifuroksazid jest bardzo dobry i skuteczny podaj mu dwa razy dziennie a nawet w pierwszy dzień trzy razy a następnie rano i wieczorem przynajmniej przez dwa dni,sądzę,że skutek będzie gwarantowany.To się często zdarza przy psach przyjeżdżających ze schronu,a ma robale?
  17. [quote name='dorota k.']Ja też lubię kiełbaskę :) Dziewczyny, czyli co ustalamy, tzn. jakie konkretnie badania. Będę kontaktowała się z Michelle w sprawie zaliczki i dam znać co i jak. ok?[/QUOTE] Witaj wellington na Bastusiowym wątku. Odniosę się do postu Doroty - za bardzo sama nie wiem jakie Bastusiowi są potrzebne badania jeżeli chodzi o krew,mocz.Ania napisała wcześniej,że przydała by się biochemia i chyba tak.Myślę,że na ile się da trzeba zrobić kompleksowe badania.Raz zapłacimy ale będziemy przynajmniej wiedzieć jaki jest stan zdrowia Bastka i jakie ma wyniki i gdyby były złe to można wtedy zastosować konkretne,kompleksowe leczenie,ustawić karmę,może jakieś witaminy,wspomagacze no ale aby to ustawić potrzeba konkretnych badań.Na podstawie USG też dowiemy się co dzieje się w środku no i ta prostata to nie wiem,czy za jednym zamachem uda się ją oglądnąć na USG no i ząbki w pierwszym rzędzie. Kurcze tak tego jest dużo no ale może się uda.Musimy się zdać w tym wypadku na michelle i jej weta. I tak jak pisałyśmy michelle weź rachunek i kartę informacyjną z badań od weta i wstaw na wątek. Też Dorotko ustal z michelle transport Bastka do weta bo nie wiemy jak to ma wyglądać (strona finansowa) Jeżeli będzie potrzeba przelania zaliczki dla michelle na te wszystkie badania to asia-s przeleje pieniążki tylko trzeba się z nią skontaktować i to już aby pieniążki dotarły przed sobotą. No a nasz Bastuś to cudeńko wcześniej czy później znajdzie domeczek.Michelle ja też przesyłam całuski w ten przepiękny Bastusiowy czarny nochal.
  18. Łomatko jakie wspaniałe wieści! A to chyba był normalny spisek,już myślałam,że Fazi nie znajdzie domku tak szybko bo na wątku cisza totalna jedynie przepiękne fotki Faziutka a teraz chyba Perzyka. Szczęśliwe zakończenie nastąpiło złych przygód Perzyka, jak bardzo się cieszę!Dziękuję za domek z całego serca! Perzyku bądź szczęśliwy w nowym domku-nie dziabaj Państwa bo to są wspaniali ludzie o wielkim serduszku!
  19. Wyniki krwi mogą być złe ze względu na stan zapalny zębów pomimo podania antybiotyku.Dopiero po jakimś czasie po czyszczeniu zębów i usunięciu normują się.
  20. [quote name='malawaszka']ten osad na zębach u Jędrzejowskich i Pilskich psiaków jest taki dość miękki - nie wiem od czego ale wiele z nich taki miało na początku ale to samo ładnie schodzi z czasem, może woda ma jakiś skład taki, ze osad się robi na zębach - wiadomo, że twardy kamień sam nie zejdzie, ale ten osad - kup mu coś do memlania, denta stixy albo jakiegoś gryzaka i zobaczymy, sporo tego powinno zejść[/QUOTE] Tak,tak moja tymczasowiczka też miała lekki nalot z jednego zęba usunęłam paznokciem coś takiego miękkiego a reszta wyczyściła się piorunem przez Denta fix,teraz ma ząbki jak perełki.Malik moim zdaniem powinien trafić do dobrego weta bo nie ma sensu wywalać pieniędzy na byle jakiego,za wizytę zapłacić o dwadzieścia,trzydzieści zł mniej a później i tak zaliczać wizytę u dobrego weta.Na spokojnie Kajak poczekaj do tej 15 jeżeli uważasz,że to jest dobry wet. Dobrze by było założyć Malikowi wątek aby nie zaśmiecać tego bo chyba jak na dzień dzisiejszy Malik nie ma DS.
  21. [quote name='aanka']piszę jasno ,nie rezygnuję na razie ......... postaram się uzupełnić ...no chyba ,że nie podołam nawet temu ........................... odpowiadałam na post ...Monice............. Lecz ,jak Anula chce może przejąć wątek, .skoro nie jestem prawnym opiekunem Bastka ... i uważacie mnie za niegodną zaufania (to zostało napisane) - tak to raczej się wycofam z pisania tutaj..-deklarację podtrzymuję... no to namotałam tym wpisem ...chyba już póżno ,dobranoc..[/QUOTE] Kochani nie po to był założony wątek naszemu Bastusiowi aby się na nim kłócić i pisać swoje racje.Każdy na pewno ma rację ale ze swojego punktu widzenia i nie ma sensu się licytować kto w tym względzie jest lepszy,kto pomaga mniej kto więcej.Wszyscy pomagamy na ile nam to pozwala! To jest wątek Bastusia i na nim głównie musimy skupić uwagę! Ja absolutnie nie chcę przejmować wątku.Wątek został założony przez aanka i niech tak pozostanie.Ja tylko przyszłam na wątek aby pomagać ,wspierać Bastka.Byłoby bardzo nie fer nawet z mojej strony przejęcie wątku bo tylko jestem zwykłym deklarowiczem,nawet Bastka nie widziałam na oczy ani nie uczestniczyłam w momencie zabierania go z przechowalni.Natomiast podkreślam głównym decydentem odnośnie Bastka jest Dorota i Ona powinna podejmować wiążące decyzje odnośnie opieki,DT i innych spraw a my jedynie możemy służyć radami.To jest moja ostatnia wypowiedź odnośnie spraw formalnych i już do tego nie będę wracać.Tylko jeszcze raz proszę przestańmy się licytować słowami i używać przepychanek słownych,ponieważ to Bastkowi nie pomoże. Teraz czekamy z niecierpliwością na badania a przede wszystkim wyniki i diagnozę od,której zależy jak ukierunkujemy pomoc.Cudownie jest,że Bastuś ma zapasowe pieniążki tak bardzo potrzebne i bazarek,który się rozkręca,ponieważ z michelle zaraz trzeba się będzie rozliczyć albo nawet wysłać zaliczkowo jakąś sumę aby michelle czuła się komfortowo przy wizycie,no ale to chyba ustali Dorotka.Koszt wizyty raczej będzie spory zważywszy na badania,czyszczenie ząbków,chyba usunięcie niektórych,USG,uszy i ogólne przebadanie.Ale mam nadzieję,że damy radę. Michelle wiem,że radzisz sobie jak możesz w utrzymaniu czystości w domu bo to nie lada jest problem przy sikającym,czy sikających psach,oczywiście koce,narzuty są idealne w tym temacie bo zawsze można je ściągnąć i wyprać.To chyba jest jedno z racjonalizatorskich rozwiązań aby można było w domu normalnie żyć i uniknąć przykrych zapachów to niestety tak wyglądają pomieszczenia a nie inaczej. Tak sobie myślę jak Bastek ma pięciu towarzyszy to może bardziej się będzie otwierał i podpatrywał ich zachowanie tylko aby wyłapywał pozytywy a jak wiem z praktyki to właśnie negatywy w mig idą na pierwszy plan.Moja tymczasowiczka w mig podłapała od rezydenta,że trzeba szczekać na przechodniów. .
  22. [quote name='dorota k.']Dziewczyny, Bastka z przechowalni zabrałam na siebie i przechowalnia teraz o nim nie decyduje i nic do niego nie ma . Bastek w papierach u nas jest moim psiakiem .Mnie tylko za podatek mogą ścigać, ale to już ja za to odpowiadam.[/QUOTE] Aanka prawnym opiekunem jest Dorota - wynika to z postu Doroty,natomiast założenie wątku to tylko dobra wola Twoja i dziękuję Tobie za to,że Bastek ujrzał światło dzienne dzięki wątkowi i dzięki temu tak szybko mogła przyjść pomoc jemu.
  23. [quote name='malawaszka']Anula jednak lepiej nie podawać w ciemno bo jeśli okaże się że tam jest jakaś grubsza sprawa to może być konieczne pobranie wymazu, a jak będzie podany jakikolwiek lek to wyniki nie wyjdą jak należy[/QUOTE] Masz rację,dobrze,że zareagowałaś.Do jutro jakoś wytrzyma tyle przecierpiał to ta jedna noc to psikus do przeszłości. Najważniejsze,że w cieple jest to uszy będą mniej boleć i czysty,najedzony chłopak.
  24. [quote name='kajak']Po omacku to poszłam z Fioną:razz:w naszej wsi,pojadę z nim do miasta ,poszukam moze jakieś forum lekarzy ale uszy to podstawa leci mu krew nie wiem czy ma rozdrapane czy ma już taką infekcję.:-([/QUOTE] Kajak a nie masz w domu dyżurnego Oridermylu by chociaż mu ulżyło.
  25. Asia-s bardzo Cię proszę zostań dalej skarbnikiem Bastka.Robisz to bardzo dobrze i takiego skarbnika to trzeba szukać ze świecą.Proszę! A jeżeli chodzi o posty aanka to nie będę komentować. A w moich postach chodziło mi tylko o kontakt telefoniczny z michelle nic poza tym.
×
×
  • Create New...