Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Aniu to nie prawdza,że nie masz nic do powiedzenia,masz takie samo prawo jak wszyscy skupieni przy Bastusiu. Michelle przeprowadziła wizytę u weta i wet nie zauważył jakiś konkretnych dolegliwości.Gdyby kręcił się w kółko michelle by to napisała na wątku.Jeżeli by miał jakieś dolegliwości bólowe też by to zauważyła.Ze zdjęć wynika,że Bastuś sobie spaceruje po ogrodzie,a to,że jest w ruchu to bardzo dobrze świadczy o jego stawach.By było masakrą gdyby nie wstawał i nie chciał chodzić. Jeżeli chodzi o dom dla Bastka to jest oczywiste,że będzie nowy dom poinformowany o zachowaniu Bastka i uświadomiony,że to nie jest młody pies a w związku z tym musi mieć szczególną opiekę.Nie martwmy się na zapas,na razie jeszcze nie wyszły ogłoszenia.Na wszystko przyjdzie czas i rada.Jeżeli będzie dobrze Bastek opisany potencjalnym adoptującym i sprawdzony dom na wszystkie sposoby to raczej nie powinno być takiej opcji zwrotu z adopcji.
  2. No a dzisiaj nowinki.Kamusia pięknie aportuje.Dzisiaj od samego rana przynosi już piłeczkę i podaje delikatnie do ręki,przedtem przynosiła ale rzucała ją pod nogi.Kamusia jest szalenie mądrym psem,bardzo szybko się uczy,jest wspaniała.Jest bardzo kontaktowa.Kto zaadoptuje Kamę naprawdę będzie miał wspaniałego psa z przepięknym charakterem,bez wad.
  3. Bastek to piękny pies w typie PONa,któremu życie nie napisało szczęśliwego scenariusza.Został znaleziony,skrajnie zaniedbany,wycieńczony - trafił do jednego z dolnośląskich przytulisk.Bastek ma już swoje lata,ale cieszy się jeszcze dobrym zdrowiem.To uroczy,przesympatyczny psiak,nienachalny,tolerujący inne zwierzęta,trochę żyjący w swoim własnym świecie.Najprawdopodobniej spędził swoje najpiękniejsze lata na łańcuchu,a na starość ktoś go wyrzucił jak niepotrzebny śmieć.Dzięki pomocy wolontariuszek,Bastuś został umieszczony w domu tymczasowym na dolnym śląsku, w którym jest otoczony troskliwą opieką. Powoli otwiera się na ludzi,poznaje ciepłą rękę człowieka.Bastuś czeka na domek,który da mu tak niewiele,a zarazem tak dużo - własny ciepły kącik i odrobinę ciepła....Bastuś to nie najmłodszy psiak,ale na odmianę losu nigdy nie jest za późno...Bastuś prosi - przygarnij mnie a odwdzięczę się całym swoim serduszkiem! Kontakt: tel.502 847 379 i 530 471 565 mail: [email protected] Poszedł ten tekst i fotki str.8 post 186 str.10 post 239 str.11 post 262 str.24 post 578 str.26 post 641 Czekamy teraz na ogłoszenia jak ukarzą się to wstawię na wątek. Dorotko na maila niektóre przyjdą i musisz je aktywować.
  4. [quote name='rodzice']Domek z Niemiec na razie sie wstrzymuje .[/QUOTE] To nic strasznego,że Państwo się wstrzymują,czy też rezygnują z powodu guzków.Nic się nie stało.Bardzo dużo suczek teraz ma guzki,że w zasadzie to norma,tak powiedział mi wet w rozmowie,przyczyną jest między innymi to,że nie są sterylizowane jak nie są dopuszczane do psów.Wet oglądał je,macał i już na samym początku przy wizycie pierwszej powiedział,że to nie są sprawy rakowe na 100%.Inaczej wyglądają jak są z podejrzeniem raka.Ja rozmawiałam z wetem na pierwszej wizycie, aby po wycięciu przesłał do analizy do Wrocławia ale on powiedział,że nie ma najmniejszego sensu przesyłania i pchania się w koszty.On operuje bardzo często je u suk i jeżeli jest podejrzenie to wtedy wysyła.W przypadku Kamy to było bez sensu.A więc nie będzie wyników bo już nawet to co zostało usunięte to nie ma.Wet określił Kamunię jako zdrową a guzki to norma u suczek.Jeszcze powiedział,że bardzo dobrze,że nie wydałam Kamy do adopcji z guzkami,ponieważ one rosną i jak są duże to mogą przerodzić się w złośliwe,a adoptujący by mógł to zignorować.Też dowiedziałam się,że gorsze są rozsiane,drobne,Kamunia miała tylko dwa, po jednym na każdej listwie mlecznej przy sutku.One były ruchome i tym bardziej nie była to sprawa rakowa.Jeżeli guzek nie przemieszcza się to wtedy można podejrzewać coś złośliwego.Piszę o tym co się dowiedziałam u weta aby w razie zapytań mogłaś wytłumaczyć jeżeli by było zapytanie.Po miesiącu nie będzie śladu,ponieważ były malutkie nacięcia i guzki były wyłuskane a nie wycinane. A Kamunia teraz siedzi u mnie na kolankach i ledwo co mogłam napisać post.Kochany przytulak.
  5. [quote name='Poker']To dobrze,że są chętni na Kamę.Trudno zresztą ,żeby nie były na tak wspaniałą sunię. Wnusia kochana .[/QUOTE] Tak Kamusia jest wspaniałym psem w moich oczach to ideał.Jest szalenie mądra, kochana,oddana całkowicie człowiekowi,jednym słowem człowiek i spacer to ponad wszystko co ceni najbardziej.No a wnusie,też są kochane,kochają zwierzęta.W domu mają teraz pięć świnek morskich.Zaadoptowali parkę.Okazało się,że samiczka jest w ciąży, no i powiększyła się im rodzinka o trzy maleństwa.Już samiec został wykastrowany aby nie było następnej wpadki.Teraz maleństwa prześliczne szukają domku. Dzisiaj coś będzie wiadomo o nowym domku.Państwo mają skontaktować się ze mną. Zaraz pędzimy do weta na zastrzyki.
  6. Ciocie to,który tekst umieszczamy? Jeżeli chodzi o dom z ogrodem to raczej taki powinien być wskazany i tak jak to napisała Dorota w kontakcie z zainteresowanym i tak się wypytuje o warunki.Jeszcze można jedynie dodać,że nie wydamy Bastka na łańcuch do budy,ani do kojca. Są dane kontaktowe Doroty tylko jeszcze koniecznie mail.To też bardzo pomaga w dialogu z nowym domkiem. Jak będę miała pełne dane kontaktowe,wybiorę fotki i wysyłam zaraz tekst i fotki do ogłoszeń.
  7. [quote name='badmonique']Coś tam napisałam do ogłoszeń. Bastek to psiak, któremu życie nie napisało szczęśliwego scenariusza. Został znaleziony skrajnie zaniedbany,wycieńczony - trafił do jednego z dolnośląskich przytulisk. Bastek ma już swoje lata, na pewno ponad 12, ale cieszy się jeszcze dobrym zdrowiem. To uroczy psiak, nienachalny, tolerujący inne zwierzęta ,trochę żyjący w swoim własnym świecie,. Najprawdopodobniej spędził swoje najpiękniejsze lata na łańcuchu, a na starość został wyrzucony jak niepotrzebny śmieć:( To stąd zapewne jego„zamknięcie” na otaczający świat. Bastek jednak powoli otwiera się na ludzi, poznaje co to dotyk, zainteresowanie, czy chociażby spacer. Ostatnie miesiące spędził w domu tymczasowym otoczony opieką i sercem jednej z wolontariuszek. Szukamy dla niego domu, który da mu tak niewiele a zarazem tak dużo- własny kąt i trochę ciepła...Bastek to nie najmłodszy psiak, ale na odmianę losu nigdy nie jest za późno... Cioteczki a mogę poprawić trochę- oczywiście poprawki mogą być do weryfikacji. Bastek to piękny pies w typie PONa,któremu życie nie napisało szczęśliwego scenariusza.Został znaleziony,skrajnie zaniedbany,wycieńczony - trafił do jednego z dolnośląskich przytulisk.Bastek ma już swoje lata,na pewno ponad 12,ale cieszy się jeszcze dobrym zdrowiem.To uroczy,przesympatyczny psiak,nienachalny,tolerujący inne zwierzęta,trochę żyjący w swoim własnym świecie.Najprawdopodobniej spędził swoje najpiękniejsze lata na łańcuchu,a na starość ktoś go wyrzucił jak niepotrzebny śmieć,skazując na powolną śmierć w osamotnieniu.Dzięki pomocy wolontariuszek,Bastuś został umieszczony w domu tymczasowym na dolnym śląsku, w którym jest otoczony troskliwą opieką. Powoli otwiera się na ludzi,poznaje ciepłą rękę człowieka.Bastuś czeka na domek,który da mu tak niewiele,a zarazem tak dużo - własny ciepły kącik i odrobinę ciepła....Bastuś to nie najmłodszy psiak,ale na odmianę losu nigdy nie jest za późno...Bastuś prosi - przygarnij mnie a odwdzięczę się całym swoim serduszkiem! Kontakt: tel.502 847 370 mail: [email protected]
  8. Zabawy nie było końca. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281570_img_0026.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281583_img_0027.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281597_img_0029.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281608_img_0030.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281618_img_0032.jpg[/IMG]
  9. Dzisiaj w odwiedzinach była moja wnusia.Kamusia była bardzo szczęśliwa,że wreszcie ktoś przybył do chałupy i konkretnie pobawił się z nią. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281505_img_0016.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281520_img_0020.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281531_img_0022.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281546_img_0023.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49281556_img_0024.jpg[/IMG]
  10. Fryga jest bardzo ładna swoją urodą na pewno zachwyci nie jeden domek. Trzymam za Frygulca kciuki!
  11. [quote name='nat.']Zajrzyjcie do tego kudłacza, proszę! Siedzi na Paluchu. Może ktoś go rozpozna! http://www.dogomania.pl/forum/threads/225982-Pies-w-typie-PONa-na-Paluchu!!! Kudłaczka odebrał właściciel!
  12. [quote name='coronaaj']Cos cisza na watku?[/QUOTE] To dobrze,że cisza bo chyba nie ma nowych bid potrzebujących pomocy.
  13. [quote name='anetek100']dostalam zapytanie o Misia, teraz Fifiego no ale wiadomo że już go nie ma bo ma domek, pokazałam Suzi, ale tez ma dom, to może pokażę jeszcze Kamę....[/QUOTE] Anetek oczywiście,że pokaż Kamusię,nie zaszkodzi.Praktycznie o Kamie jest wszystko napisane w 1 poście.
  14. Obiecałam Bastusiowi jak zobaczyłam go w klatce,że pomogę Bastusiowi na ile będę mogła,w związku z tym wykupię dla Bastusia 130 ogłoszeń tylko bardzo proszę o wstawienie tekstu na wątek.
  15. [quote name='karmelcia']Witam dziewczeta,pisala do mnie Anula w sprawie wizyty PA.....i donosze wam ze PANI POLAK to nie jest dobry pomysl!!!!znam jej brata bardzo dobrze(chodzimy razem do tech wet)i kiedys opowiadal mi jak siostra potraktowala swojego Goldena a mianowicie...po zajawce pies trafil do piwnicy bo lał w domu....a potem uciekl i nikt go nie szukal,pies dlugo blakal sie po okolicznych wsiach....dzis dla pewnosci zadzw do niego,i wypytalam i potwierdzil TO ZLY DOM.... on jest dt dla krolikow,chlopak z pasja itd....wiec cos w tym chyba jest ze zle sie wyraza o wlasnej rodzonej siostrze i stanowczo odradza ta adopcje!!!!w razie pytan dzw do mnie badz jak chcecie do Jacka Polaka798944892....on jest tez na dogo pod nickiem COLLODII pozdrawiam i bardzo mi przykro ze trafilam tu ze zlymi nowinami.[/QUOTE] Karmelcia bardzo dziękuję,że zechciałaś się wypowiedzieć na temat domku dla Kamusi. Nie może być cienia wątpliwości,jeżeli chodzi o nowy dom dla Kamy! Tu już jest ta wątpliwość,w związku z tym ja bezwzględnie wykluczam ten dom. Kamusia jest tak kochana,bezproblemowa,jednym słowem ideał psa,że może u mnie być dotąd aż znajdzie naprawdę odpowiedzialny dom,który pokocha Kamę ponad życie. Ja już pokochałam nasze słoneczko bardzo,a ono odwdzięcza się całą sobą. Ogłoszenia dopiero co się ukazały a więc nie ma zmartwienia,że nie znajdziemy jej domu.Jest u mnie,nie w schronisku a więc może spokojnie czekać na ten jedyny dom. Wstawiam paragony od weta,tylko zauważyłam,że nie przestawia daty ale paragony są autentyczne. Dzisiaj rano byliśmy też na zastrzyku jeszcze przed nami dwie wizyty,a więc kolejne 40zł. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49208209_img_0015.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy29/341951/1467008/49206862_img_0007.jpg[/IMG]
  16. Karmelcia masz zapchaną skrzynkę nie mogę wysłać wiadomości.
  17. Dziękujemy za wiadomości,wszyscy na nie czekaliśmy i zaglądamy na wątek. Florciowi trzeba dać czas aby oswoił się z nowym domem i z otoczeniem.Sądzę,że teraz jest albo będzie próba sił - kto ma rządzić.Jestem przekonana,że po dwóch tygodniach pobytu Florek odzyska swoje ja i będzie bawił się z Almutą.Już Almuta mu nie popuści i siłą rzeczy zabawa będzie tylko przyjemnością dla dwojga.
  18. [quote name='ocelot']Madziek z Fundacji Fioletowy Pies, jak nie ona to może wskazałaby kogoś? kado chyba jeszcze jest z Opola.[/QUOTE] Na chwilę obecną napisałam pw do 16 osób - czekam na odpowiedź. 5 osób już odmówiło,6 się zastanowi.Zaproponowałam zwrot kosztu dojazdu.
  19. [quote name='docha']piękne zdjęcie powyżej :). Takie popielate coś mam okocone na werandzie. Zamieszczę zdjęcie u Orlena. Anula, jestem w trakcie focenia odzieży po swoim młodzieńcu. Napisałam do Anety zapytanie w sprawie bazarku. czekam na odpowiedź.[/QUOTE] Dorotko bardzo dziękuję.Mi głupio już prosić Anetkę o cokolwiek,bardzo zawsze pomaga. Jutro wstawię paragony od weta aby nie było jakiś niejasności. [quote name='anetek100']nio to jestem u Was:)[/QUOTE] O rany Aneta przybyła na wątek! Dziękuję! To taki mój osobisty Anioł Stróż!
  20. Jestem na zaproszenie,bardzo mi przykro ale finansowo nie mogę wspomóc jedynie mogę zaglądać na wątek Dony.Sunia jest śliczna,szkoda,że tak długo szuka domku. Może zmienić hotelik.Można zapytać o miejsce u Furciaczek,o ile wiem koszt 400zł razem z wyżywieniem ale to wszystko trzeba sprawdzić.Hotelik porządny,nawet boksy ogrzewane. Tel.do furciaczek - 606 361 293
  21. Co u naszego Pakulińskiego słychać? Jak się czuje,zachowuje?
  22. Zofija! Serdeczne dzięki za ogłoszenia! Nie przypuszczałam,że tyle aż będzie miała Kama ogłoszeń.Jeszcze raz bardzo,bardzo dziękuję. [IMG]http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/83723_pies_kot_starzy_znajomi.jpg[/IMG]
  23. [quote name='nat.']Dzięki za pomoc! Dzisiaj rano psiak wrócił do swojego domu :). Rozwieszenie tradycyjnych ogłoszeļ przyniosło pożądany efekt. Psiak jest cały i zdrowy, tylko śmierdzący i pan właśnie go kąpie :). Dowiem się później, co z tym chipem, bo to dziwna historia. Psiak miał napis, że jest zachipowany, a schronisko twierdzi, że zachipowany nie jest i że chip mógł wypaść. Mógł? :crazyeye:[/QUOTE] Pierwszy raz słyszę aby chip wypadł! Pan powinien sprawdzić chip u weta i sprawdzić czy jest umieszczony w Bazie Danych,następna sprawa to pies powinien mieć adresówkę oprócz chipa to bardzo pomaga. Jeżeli ma chip jednak to powinien zrobić nieziemską awanturę,bo po co są chipy?
  24. To bardzo prosimy o przepiękny teks dla Bastusia,który chwyci za serduszko każdego. Teraz już jest kilka fajnych fotek a więc śmiało można ogłaszać Bastka.Bastek jest przepiękny,a przede wszystkim bardzo łagodnym psem a więc sądzę,że znajdzie domek.Jak będzie już tekst to też potrzebne są dane na kogo ma być kontakt w ogłoszeniach.
  25. Okey.Koszyczek zawieszany z przodu koniecznie aby mieć na oku Majeczkę i jeszcze krótką smyczkę do przypinania tak na wszelki wypadek.Popatrzę na allegro.Czasami jeździmy na giełdę do Lubina to też rozejrzymy się i jeżeli będzie coś odpowiedniego to postaramy się kupić i przesłać.Teraz lecę do szukania osoby do wizyty p/a za Ozimkiem-ciężka sprawa.
×
×
  • Create New...