Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. [B]Bardzo proszę o pomoc! W dniu 21.08.12 o godz.19 we Wrocławiu w okolicach ul.Kościuszki 7 zaginęła suczka mieszaniec Kaja.Ma 45cm w kłębie,sierść o różnym umaszczeniu,w momencie zaginięcia posiadała czerwoną obrożę z adresówką metalową zakręcaną z pełnymi danymi do kontaktu.Widziano ją przy Operze,na ul.Świdnickiej.Kaja pochodzi ze Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim,ma czip zarejestrowany przez Schronisko.Bardzo proszę Wszystkie osoby,które bywają w Schronisku we Wrocławiu o zwrócenie uwagi czy została dowieziona do Schroniska i pilne powiadomienie.Do Schroniska został wysłany mail ze zdjęciami suczki i opisem. Kontakt: 609 941 775 i 71 789 3068 606 136 528 606 437 963 604 416 873 [/B][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938709_img_0412.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155541_img_0436.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52232415_img_0543.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52538835_img_0553.jpg[/IMG]
  2. [B]Bardzo proszę o pomoc! W dniu 21.08.12 o godz.19 we Wrocławiu w okolicach ul.Kościuszki 7 zaginęła suczka mieszaniec Kaja.Ma 45cm w kłębie,sierść o różnym umaszczeniu,w momencie zaginięcia posiadała czerwoną obrożę z adresówką metalową zakręcaną z pełnymi danymi do kontaktu.Widziano ją przy Operze,na ul.Świdnickiej.Kaja pochodzi ze Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim,ma czip zarejestrowany przez Schronisko.Bardzo proszę Wszystkie osoby,które bywają w Schronisku we Wrocławiu o zwrócenie uwagi czy została dowieziona do Schroniska i pilne powiadomienie.Do Schroniska został wysłany mail ze zdjęciami suczki i opisem. Kontakt: 609 941 775 i 71 789 3068 606 136 528 606 437 963 604 416 873 [/B][B]Bardzo proszę też o pomoc w zrobieniu plakatu i umieszczeniu go na tablicy ogłoszeń!!![/B] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229226-Kaja-zaginęła-Wrocław-prosimy-o-pmoc!!!!!!?p=19551067#post19551067[/url] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938709_img_0412.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54059484_img_0579.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938730_img_0421.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53256254_img_0573.jpg[/IMG]
  3. [B]Bardzo proszę o pomoc! W dniu 21.08.12 o godz.19 we Wrocławiu w okolicach ul.Kościuszki 7 zaginęła suczka mieszaniec Kaja.Ma 45cm w kłębie,sierść o różnym umaszczeniu,w momencie zaginięcia posiadała czerwoną obrożę z adresówką metalową zakręcaną z pełnymi danymi do kontaktu.Widziano ją przy Operze,na ul.Świdnickiej.Kaja pochodzi ze Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim,ma czip zarejestrowany przez Schronisko.Bardzo proszę Wszystkie osoby,które bywają w Schronisku we Wrocławiu o zwrócenie uwagi czy została dowieziona do Schroniska i pilne powiadomienie.Do Schroniska został wysłany mail ze zdjęciami suczki i opisem. Kontakt: 609 941 775 i 71 789 3068 606 136 528 606 437 963 604 416 873 [/B][B]Bardzo proszę też o pomoc w zrobieniu plakatu i umieszczeniu go na tablicy ogłoszeń w Schronisku!!! [SIZE=2]KAJA ODNALEZIONA - CUDEM PRZEŻYŁA WYPADEK![/SIZE] [/B] [B] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229226-Kaja-zaginęła-Wrocław-prosimy-o-pmoc!!!!!!?p=19551067#post19551067[/URL] [/B][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938709_img_0412.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938730_img_0421.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53198501_img_0023.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53256168_img_0572.jpg[/IMG]
  4. [B]KAJA ZAGINĘŁA 21.08.12 o godz.19 we Wrocławiu w pobliżu ul.Kościuszki 7!!![/B] Po przyjeździe do domu,nawet nie rozpakowaniu się dostałam telefon od Pani Małgosi,że Kajunia na pierwszym spacerze uwolniła się z szelek i pobiegła nie zważywszy na wołania na oślep w stronę ul.Sądowej, fosy,Opery.Pani Małgosia zaraz zorganizowała poszukiwania przez znajomych ale niestety Kaja nie odnalazła się.Była to godz.19.W biegu powiadomiłam Ocelot i wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy szukać Kaji.Razem z Panią Małgosią obeszłyśmy cały teren na którym była widoczna Kaja.Kaja przepadła,w tym czasie jeszcze był duży ruch samochodowy.Wokół ul.Kościuszki jest bardzo intensywny ruch.Wzięliśmy ze sobą Mikusia,Miki poprowadził nas do fosy,przez mostek i alejką koło fosy do Opery i dalej już na ul.Świdnickiej stracił trop.Mielimy wszyscy nadzieję,że Kaja wróci pod bramę,ponieważ Miki tam zaznaczył teren wcześniej ale chyba się myliliśmy Kaja nie wróciła.Z TZ podzieliliśmy się ulicami obeszliśmy sporo ulic,skwerów,chodnikiem koło fosy,wkoło ul.Kościuszki,PL.Kościuszki,Świdnicką do Rynku,w stronę Wzgórza Partyzantów i nic.Wrocław jest tak rozległym miastem,że Kaja może być wszędzie.Niestety to było niemożliwe znalezienie Kajuni w tym gąszczu ulic.Na koniec objechaliśmy jeszcze ulice samochodem,ponieważ ruch się zmniejszył i mogliśmy jechać wolno.Pani Małgosia powiedziała,że będzie całą noc zaglądać przez okno może Kaja wróci przed bramę,chociaż uważa,że Kaja była w totalnym jakimś amoku i pobiegła na oślep szukać nas.Tam gdzie chodziliśmy i objechaliśmy ulice nie znależliśmy Kaji potrąconej ale jest duże prawdopodobieństwo,że tak się może stać.Kaja nie była przyzwyczajona do ruchu ulicznego z wiadomych względów. Wysłałam do Schroniska we Wrocławiu prośbę z pełnymi danymi Kaji wraz ze zdjęciami o powiadomienie nas gdyby była jakimś cudem odłowiona.Kaja w chwili zaginięcia miała na sobie obrożę czerwoną i adresówkę metalową zakręcaną z pełnym adresem Państwa i dwoma telefonami.Napisałam też na wątku "zaginione psy" o zaginięciu Kaji. Przepraszam za niespójność mojej wypowiedzi ale jestem rozbita psychicznie.Nawet przez sekundę wcześniej nie przeszło mi przez myśl,że takie coś może się wydarzyć i skończyć tragicznie.Jutro napiszę na wątku Wrocławskim o pomoc dla Kajuni,dzisiaj zalewają mi oczy łzy. Tak nie miało być!!!
  5. [quote name='docha']jak wygląda sprawa Wrocławia? Aniu jak przeżyliście dzisiejszy upał? U nas było potwornie gorąco, w biurze zrobiliśmy sobie dzień wolny. psy, a głównie Orluś przeleżały na podłodze. kudłatym cięzko. Od jutra ma być u nas chłodniej z każdym dniem, ale to głównie zależy od wilgotności powietrza.[/QUOTE] No masakryczny był upał,nie wychodziłam z piesiami na spacer dopiero wieczorem chociaż był i tak zaduch piekielny.Teraz trochę popadało ale nie ochłodziło się za bardzo.Psiaki przeleżały w porobionych przeciągach na kafelkach w domu,na ogród praktycznie nie wychodziły. Mam wiadomość! Jutro Kajunia jedzie do swojego już na zawsze prawdziwego domku do Wrocławia.Zawozimy Kajunię osobiście z TZ.Będzie mieszkała na ul.Kościuszki.Pani Małgorzata już zalogowała się na Dogo tylko czeka na akceptację a więc będą wiadomości o życiu i zdjęcia Kajuni na wątku.Wizytacja domku będzie przeprowadzona osobiście przeze mnie.Pani Małgosia jest bardzo ciepłą osobą o wielkim sercu a więc mam ogromną nadzieję,że Kaja będzie bardzo kochana i będzie pełnoprawnym członkiem rodziny Państwa. Trzymajcie kciuki za nas bo będzie to dzień płaczkowy przynajmniej dla mnie.
  6. Ja też wchodzę na wątek i trzymam kciuki za Frygę.
  7. [quote name='Ewanka']Też mam słabość do plaskatych, ale mam teraz w domu dwa swoje (avatarek) oba z dlugmi dziobami ;)[/QUOTE] Są przepiękne! A masz ich galerię chętnie bym pooglądała.
  8. [quote name='Wolontariuszki Legnica']Absolutnie nie zgadzamy się na to! Wiele osób w Legnicy z tym walczy, zaczynając od legnickiego TOZ-u - pisaliśmy listy do prezydenta, do zarządcy schroniska i do powiatowego inspektora. Wszystko odpowiedzieli, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie mamy dostępu do żadnych informacji, wywozy są tajne! Wszystko organizuje TOZ Jawor, który ma poparcie władz miasta. Jak z tym walczyć? Teraz dowiadujemy się, że rzekomo Martina zmieniła nazwę fundacji i nie ma już wywozu z Legnicy! Tymczasem jej strona jest ciągle aktualizowana, są nasze wszystkie nowe psy, ostatnia aktualizacja nawet dzisiaj! Zdjęcia mają od TOZ Jawor. Jak to ugryźć?[/QUOTE] To jaworski TOZ ma lepsze fory jak legnicki? Trzeba chyba działać tak jak w przypadku na tym wątku,petycje itd. bo innego wyjścia nie widzę.
  9. [quote name='b-b']Też pomyślałam o małej zamiast Myszki ale widzę, że Poker już tu była. Możesz napisać jak ją nauczyłaś, że nie skacze przy powitaniu?[/QUOTE] Oczywiście - np.jak wchodzę do domu to obracam się plecami do psa i nie patrzę się na niego,nie mówię, tylko spokojnie stawiam zakupy i rozbieram się przy wieszaku tyłem do psa.Pies wtedy dokładnie obserwuje mnie co robię i zazwyczaj siada i czeka, rozbieram się bardzo powoli,ściągam buty,zakładam kapcie dalej nie patrząc absolutnie na psa ani się nim interesując,wciąż obrócona tyłem.Zabieram zakupy do kuchni a pies idzie za mną,wtedy przeważnie daję smaczka albo coś kupionego i dopiero zajmuję się psem tj.głaszczę i pochwalam.Trzeba być w tym konsekwentnym,zazwyczaj każdy pies łapie o co chodzi jednak zależy to od inteligencji psa jeden szybciej pojmie,drugi wolniej ale z pozytywnym rezultatem.Podsumujmy - najważniejsze jest w tym wszystkim nie patrzeć się na psa,nie mówić i obrócić się do niego plecami,pozbawić kontaktu wzrokowego i dźwiękowego.
  10. [quote name='Poker']A może zarekomendować Kajunie do pani w Wołowie, która nie zdecydowała się na Myszkę? Dom wydaje sie być dobrym i odpowiedzialnym.[/QUOTE] Wołów to blisko Polkowic.Poker możesz coś więcej napisać o tym domku tu na wątku albo na pw.Wiem tylko tyle,że Pani opiekuje się mamą,która jeździ na wózku.Jeżeli by Kaja miała chodzić na spacer przy wózku to w 100% nadaje się,ponieważ chodzi przy nodze i nie ciągnie na smyczy,również dobrze może chodzić bez smyczy ale w bezpiecznym miejscu.Kaja jest spokojnym psem,nie jest psem żywiołowym.Zna komendy siad,zostań,daj łapkę,zejdź.Pięknie daje się ubierać w szeleczki,sama wkłada łapki i siedzi do momentu aż nie przypnę jej smyczy.Jak powiem idziemy to zawsze robi jeden obrót wokół swojej osi to oznacza,że się bardzo cieszy.Na początku witając domowników skakała na nas w tej chwili już nie skacze,została tego oduczona.Może to niektórym ludziom nie przeszkadza ale mi przeszkadza,ponieważ nie zawsze są łapki czyste i w tym momencie nie jestem za bardzo zadowolona jak mam pozostawione ślady na ubraniu po brudnych łapkach.To co napisałam może się wydawać,że jestem wredną rygorystyczną osobą ale zapewniam,że tak nie jest.Kocham swoje psiaki ale też wymagam posłuszeństwa wobec mnie i pewnych zasad,które psiak powinien respektować. Poker oczywiście możesz zarekomendować Pani Kajunię moją niunię.Kontakt jest na pierwszej stronie wątku. Był telefon o Kaję.Państwo bez dzieci w wieku 60 lat.Szukają psiaka,pożegnali swojego psiaka niedawno.Mają dzwonić w poniedziałek. Zobaczymy!
  11. Podetnijcie jej sierść nad oczkami i wokół oczów,to bardzo pomaga przy leczeniu oczów.
  12. Marako wnosisz na wątku sam optymizm odnośnie Frygi.Masz anielską cierpliwość a to wspaniała cecha.Podziwiam Cię i pozytywnie zazdroszczę!
  13. Śliczne fotki! Jak to dobrze,że Toyota zauważyłaś Gabi w schronie.Wątpię czy do tej pory Gabi by żyła. Niech Gabi cieszy się życiem bo chyba to był jakiś cud,że została zauważona,wyciągnięta ze schronu,wyleczona,no a teraz we wspaniałym domku i w dodatku ma bratnią duszę.
  14. ...........................................
  15. No właśnie,niektórym właścicielom psów szkoda 1,50 zł na najzwyklejszy breloczek do kluczy,który może zastąpić adresówkę.To nie jest brak wyobraźni tylko skąpstwo.O ile mniej by było psiaków w Schroniskach!
  16. Już aktywowałam wszystkie ogłoszenia. Kaja coraz mniej szczeka.Nie wiem może już obyła się z warunkami jakie panują u nas.Jest bardzo kochana i niesamowita przylepka.Nie znała zabaweczek.Od kilku dni próbuje bawić się piłeczką a więc postęp.Dopomina się spacerku drapiąc mnie łapką.Spacery z Kają to przyjemność,pięknie chodzi na smyczy,nie ciągnie,praktycznie idzie przy nodze,gdyby nie obawa moja przed samochodami na spokojnie by mogła chodzić bez smyczy.Jednym słowem jest cudowna.Z Mikim nie było i nie ma żadnych spięć.Spokojnie czeka aż Miki opróżnia michę,następnie ona ją wylizuje do zera.pięknie się bawią i ganiają wokół samochodu na podwórku - uwielbiam się na nich patrzeć jak są radosne i pychole im się śmieją.Nie nauczyłam Kajuni spania z nami w łóżku,ponieważ uważam,że nie wszyscy to akceptują a psu nie dzieje się krzywda bo przecież ma swoje wygodne legowisko i ponton.Jeżeli ktoś będzie chciał mieć sublokatorka w łóżku to nie widzę problemu aby Kaja tego nie zaakceptowała.Jest bardzo kochana! Jeżeli chodzi o adopcję Kajki to musi to być bardzo dobry dom i tylko do takiego domu Kajunia zostanie wydana.Innej opcji nie przewiduję.Nie wydam niuni byle gdzie i byle komu! [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54059484_img_0579.jpg[/IMG]
  17. Tekst super.Jeżeli ktoś będzie zainteresowany naszym Leosiem to w rozmowie telefonicznej można o wiele więcej opowiedzieć o psie.Nie da się wszystkiego umieścić w tekście do ogłoszeń.
  18. Ja też zaglądam do Tosieńki i czekam na wieści.
  19. Czytam relacje Marako z zainteresowaniem.Niesamowita historia psa z niesamowitym charakterem.
  20. Ogłoszenia w prezencie od Ziutka dla Kajuni: [URL]http://tablica.pl/oferta/kaja-przesympatyczna-dlugowlosa-suczka-pokochaj-mnie-ID1qVA9.html[/URL] [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Kaja-przesympatyczna-dlugowlosa-suczka-pokochaj-mnie,70575[/URL] [URL]http://wroclaw.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Kaja-przesympatyczna-dlugowlosa-suczka-pokochaj-mnie-W0QQAdIdZ404927554[/URL] [URL]http://www.morusek.pl/edytuj_ogloszenie/[/URL] [URL]http://www.doadopcji.pl/[/URL] [URL]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,59616,Lw==.html[/URL] [URL]http://www.olx.pl/posting_success.php[/URL] [URL]http://owi.pl/dodaj/drobne[/URL] [URL]http://alegratka.pl/dodaj-ogloszenie/[/URL] [URL="http://ogloszenia.wp.pl"]ogloszenia.wp.pl[/URL] [URL]http://www.naszemiasto.pl/[/URL] [URL]http://www.adopcje.org/panel-adopcje-main.html[/URL] [URL]http://wroclaw.cwirek.pl/oddam-przyjme-zamienie/kaja-przesympatyczna-dlugowlosa-suczka-pokochaj,idb46245hf2869e.html[/URL] [URL]http://wroclaw.kokosy.pl/[/URL] [URL]http://ogloszenia.drobne.pl/detail.php?id=45003[/URL] [URL]http://www.offer.pl/show.php?id=16283[/URL] [URL]http://www.oglosili.pl/index.php[/URL] [URL]http://www.oddam-psa.pl/publikuje-nowe-ogloszenie.htm[/URL] [URL]http://www.psy.pl/adopcje/art13109,kaja-przesympatyczna-dlugowlosa-suczka-pokochaj-mnie.html[/URL] [URL]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Kaja-przesympatyczna-dlugowlosa-suczka-pokochaj-mnie-id46988.html[/URL] [URL]http://sloniu.pl/index.php?view=post&cityid=191&lang=pl&catid=15&subcatid=108&shortcutregion=&[/URL] [URL]http://www.szarik.pl/adopcje_pies.php?id=3262[/URL] [URL]http://www.tvnwarszawa.pl/ogloszenia,1.html[/URL] [URL]http://adpedia.pl/dolnoslaskie/wroclaw/drobne/zwierzeta/ogloszenie/kaja_przesympatyczna_dlugowlosa_suczka_pokochaj_mnie,226441/[/URL] [URL]http://www.adin.pl/panel/[/URL] [URL]http://www.hodowcy.com.pl/adm/90b08c29afd904e853c1f372d1955742&added=1[/URL] [URL]http://www.lento.pl/dodaj-ogloszenie.html?type=standard[/URL] [URL]http://www.neeon.pl/250237-kaja-przesympatyczna-dlugowlosa-suczka-pokochaj-mnie.html[/URL] [URL]http://perfekcyjnezoo.pl/advert/show/397/Kaja-przesympatyczna-dlugowlosa-suczka-pokochaj-mnie[/URL] [URL]http://www.sprzedasz.pl/dodaj.html?s=dodaj2[/URL] [URL]http://www.warsza.pl/dodaj_ogloszenie/koniec[/URL]
  21. Wiem,że żadne słowa pocieszenia nie zastąpią bólu i rozpaczy.Nie było mi dane poznać Liki1771 i Gajuni. Gaja odeszła za TM kochana,szanowana,przy kochanym jedynym człowieku,nie odeszła w schronisku w samotności.Przez 9 miesięcy była szczęśliwa i odeszła szczęśliwa bez bólu. Żegnaj Gajuniu maleńka kruszynko-bądź szczęśliwa za TM! [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg709/scaled.php?server=709&filename=kwiaty9.jpg&res=medium[/IMG]
  22. Możemy sobie tylko gdybać.Sunia powinna trafić do dobrego weta i być zdiagnozowana.
  23. Uwaga! [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/183865-Czarne-Kwiatki-czyli-na-kogo-warto-uwa%C5%BCa%C4%87?p=19510166#post19510166[/url] post.1507
  24. Jestem też bardzo ciekawa zachowania Frygulca u Marako.To kręcenie się w kółko za ogonem to powinno zaraz być uskutecznione jeżeli będzie w stresie bo wiadomo zmiana miejsca zamieszkania,jeżeli nie to kręcenie nie jest powodowane stresem.No ale poczekamy na relacje Marako.
  25. [quote name='docha']Aniu, ta Pani u której jest teraz myszka zrobiła jej RTG i była z nim u wetów. nie stwierdzili zmian kostnych. Ja też bym sugerowała nawet wysłanie tego filmiku do innego weta, np. do Wa-wy. Popytam u doddy o jakiegoś neurologa.[/QUOTE] Zanim napisałam swój post to już wcześniejsze posty dały odpowiedź.No dobrze by było jeszcze skonsultować się z innym neurologiem.
×
×
  • Create New...