-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='Korenia']Kaja zostaje u Ciebie Anula na DS?[/QUOTE] Tak jak pisałam wcześniej już.Sprawa jest otwarta ale zachodzi duże prawdopodobieństwo,że zostanie u nas na stałe.TZ też bardzo martwił się i martwi nadal o Kajunię,dwa razu w ciągu dnia dzwoni i pyta się jak się czuje. A jeszcze wstawię zdjęcie mojego gościa honorowego Julikę.Wszystkie psiaki się zgadzają ze sobą,nie ma żadnych spięć a hierarchia już ustalona. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54485168_dsc01763.jpg[/IMG] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']wygląda świetnie, o niebo lepiej jak wczoraj. Śliczne ujęcia i obrożę ma nową:)[/QUOTE] No tak obroża została zmieniona bo tamta była masakrycznie brudna.Chociaż obrożę jej wyprałam bo Kajuni nie mogę wyprać.Kaja trochę powycierała się chyba sama o kocyki przy leżeniu. [quote name='wieso']Anula, wlasnie weszlam na internet i chcialam napisac pytanko, co u Was slychac? Strasznie sie ciesze z tej koopy, co za wspaniala wiadomosc, powoli powoli i bedzie dobrze. A jak Ty sie czujesz po tym stresie ? Nic Ciebie nie boli ? Czasami sa pozne skutki takiego wydarzenia, odpoczywaj bo teraz tylko z gorki :) jaka ona szczesliwa... dziekujemy za zdjecia.[/QUOTE] No ja też się cieszę,wiem,że to jest dziwne ale się cieszę i już tzn,że narządy pracują i to jest najważniejsze.Kaja dość dużo pije nie wiem czy to jest dobrze czy źle,we Wrocławiu raczej nie miała gdzie napić się wody i może teraz nadrabia.Fosa to jedna gęsta zupa. Wrażenia pomału odchodzą.Jutro mam nadzieję,że będzie lepiej. Dziękuję Wszystkim za zaglądanie do Kajuni. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Ja też życzę szczęścia Amisiowi w nowym domku. A ja troszeczkę napisze o Kajuni.Kaja zrobiła duże i zdrowe ko.. z czego razem z Bogusik jesteśmy bardzo zadowolone.Bardzo martwiłam się,że kupy nie było od momentu wypadku.No ale teraz już po zmartwieniu.Trochę obmacałam Kajunię,głównie cała prawa strona jej ciała ucierpiała.Trzeba sporo czasu aby to wszystko doszło do normy.Za godzinę podam jej antybiotyk.Na razie jakiś szczególnych zmian nie ma,dalej dużo leży i śpi,jedynie na krótko wychodzi na ogród i w tym momencie zrobiłam jej kilka zdjęć. Zobaczcie sami,że na zdjęciach poniżej w ogóle nie widać,że jest po takich przejściach.Wygląda na całkiem zdrowego i wesołego psiaka. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54485007_dsc01760.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54484785_dsc01754.jpg[/IMG] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Z Kajunią jakoś przespaliśmy noc.Kaja bardzo kręciła się,przemieszczała się w nocy.Podejrzewam,że ją bolały te miejsca,które są obite.Miałam w pogotowiu środek przeciwbólowy ale w nocy nie podałam jej,ponieważ nie piszczała,nie skomlała.Dzisiaj rano zaczęliśmy kurację antybiotykową plus środek przeciwbólowy,podałam dodatkowo priobiotyk - osłonę na żołądek bo oczywiście weci o tym zapominają.Też dostała dawkę granulek arniki.Wieczorem czeka ją następna dawka antybiotyku.Troszeczkę zjadła,popiła wody,nie chce iść na ogród,może dlatego,że u nas pada a Kaja nie lubi deszczu.Bardzo mi jej szkoda,to nie jest ten sam pies,który był,jedynie zostało jej to,że jest wciąż przy mnie i nie opuszcza mnie ani na krok. Jeżeli chodzi o adopcję Kai przeze mnie to jest jeszcze sprawa otwarta i do wnikliwego przedyskutowania.Pozostawiam ten temat w zawieszeniu.Najważniejsze w tej chwili aby Kaja doszła do siebie. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
To czekamy w takim razie fakt z brudu jeszcze nikt nie umarł a może co się wysuszy to się wykruszy. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
A ja proszę o radę.Kaja przyjechała masakrycznie brudna,teraz jakoś wybielała nie wiem z czego to wynika,w każdym razie bym chciała ją wykąpać tylko czy mogę.W dalszym ciągu ma ogon opuszczony i jest obolała.Nie wiadomo co kryje jej sierść,może mieć jakieś zadrapania.Prawa tylna łapa ma dość znaczne zadrapania.Bogusik sugeruje aby poczekać do jutra albo pojutrza.Z tego wszystkiego zapomniałam spytać się wetki czy mogę ją wykąpać.Co radzicie? -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Ja tylko powiem tyle,że Pani Małgosia raczej szuka psiaka z dłuższym włosem,kudłacza,tak wynikało z rozmowy. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[B]Wszystkim Kochani bardzo dziękuję za pomoc![/B] Zaraz postaram się podesłać konto,wiem,że mogę na Was zawsze liczyć.Jeszcze miałam w zapasie od Państwa od Kamy 30zł a więc to też w jakiś sposób pokryje koszty weterynaryjne. Jestem tak szczęśliwa,że nie macie pojęcia,że Kajunia żyje,przecież to wszystko mogło mieć inny obrót. Z przed chwili zrobiona fotka całego zwierzyńca na ogrodzie. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54440074_img_0035.jpg[/IMG] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Kajunia dostała do domu antybiotyk Clavaseptin 250mg 1tab/12godz. i przeciwbólowy i przeciwzapalny Cimalgex 30mg 1 tab/dziennie to wszystko mam podać od jutra,za tydzień kontrolne badanie krwi z naciskiem na biochemię profil nerkowy i wątrobowy).Pojadę do Legnicy z Kają zrobić to badanie. Kajunia. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54435639_img_0032.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54435697_img_0029.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54435763_img_0026.jpg[/IMG] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Już jesteśmy na Dogo ja i Kajunia.[B]Kaja już jest bezpieczna![/B]Kaja jak zobaczyła dom to sama wyskoczyła z samochodu i chciała się szybciutko dostać do domu.W domu niespodzianka w postaci Bogusik,siostrzeńca i Julisi malutkiej suni york.Wszystkie psiaki się przywitały ale bez entuzjazmu,może dlatego,że każdy był bardzo zmęczony.Kaja pierwsze co to dopadła do miski wody,wypiła bardzo wiele,nie chciała jeść,poszliśmy wszyscy na ogród,Kaja bardzo długo siusiała,nawet zastanawiałam się czy tak długo siusia bo nie może,czy siusia bo mocz zalegał w pęcherzu,nie mogłam stwierdzić,ponieważ Kaja prawie siedziała na ziemi.Za drugim razem jak byłyśmy znów na siku po siusianiu,po chwili wypadł skrzep krwi taki około 2cm.W pierwszej chwili wystraszyłam się ale po dyskusji doszłyśmy do wniosku,że chyba lepiej jak pęcherz oczyszcza się z tych skrzepów,które zalegają pęcherz.Kaja jest bardzo obolała,bardzo powoli chodzi,praktycznie leży,trochę wyciągam ją na dwór aby jak najwięcej sikała.Kuleje na przednią łapkę tam gdzie był wkłuty venflon.Nie wiem może jest mocno potłuczona,ogólnie cały tył ma obolały i to bardzo.Ogon ma spuszczony,jak zagadam do niej to próbuje nim machać.Jest wciąż przy mnie.Teraz zjadła troszeczkę ryżu z cielęciną ale bardzo malutką ilość,ma być karmiona małymi porcjami kilka razy dziennie.Byliśmy wszyscy zmęczeni nocą tj.Kaja,ja i Miki z wiadomych względów.Kaja nie miała takich objawów jak sugerowała wetka.Jedynie ziajała w momencie jak stała nieruchomo bo takie momenty były dość częste w ciągu nocy,bardzo mało spała,patrzyła się na mnie.Ja otwierałam okno i przymykałam tak aby ją trochę ochłodzić.Nad ranem praktycznie o godz.6 już przysnęłam na dobre,o 7 Małgosia mnie obudziła a ja nieprzytomna zerwałam się na równe nogi.Zaraz wyniosłam Kajunię na skwer aby zrobiła siku,zrobiła ale w bardzo małej ilości,następnie pojechaliśmy do Kliniki no i tam została zmierzona temperatura,Kaja została osłuchana i zrobiono usg.Zapłaciłam 58zł mam paragon,natomiast paragon opiewający na sumę 350 zł gdzieś wsiąkł albo nie był wydany,nie wiem bo wczoraj to był gorący wieczór tylko zabrałam karty informacyjne z Kliniki,mógł też po drodze gdzieś wypaść,ponieważ targałam Kajunię na rękach w kocu do samochodu.Trochę wszyscy odespaliśmy bo byliśmy wszyscy wykończeni.Z Wrocławia wydostać się to jakiś koszmar,kilometrowe korki przed Leśnicą już zaczynające się. Porobiłam fotki z opisów kart informacyjnych ale nie bardzo wyszły.Wstawię jakie są jutro poprawię. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54615824_img_0040.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54615794_img_0041.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54615766_img_0042.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54615736_img_0043.jpg[/IMG] I Kajunia [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54435878_img_0019.jpg[/IMG] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
No i drukarka mi siadła kolorowa.Byłam na ksero u nas kolor A-4 kosztuje 1,50zł.To dużo przy dużej ilości.Zrobiłam czarno białe 250szt ogólnie.Takie rozwieszę chociaż to nie to co kolor. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
UL.KRYNICKA [IMG]http://img.targeo.pl/i/cache/static/ulica/kr/wroclaw,krynicka.png[/IMG] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='marako']Zrobiłam 3 wersje: 1, 2 lub 6 plakacików informacyjnych na stronie A4, mogę wysłać jak ktoś poda mi adres mailowy. Te po 6 sztuk do rozdawania, warto, żeby było na nich choć mini zdjęcie dla pamięci, jak wygląda sunia. Nie wiem, ile będzie mógł druknąć mąż, ale z każdego troszkę. Nie treść ważna (tzn. ilość szczegółów, bo to, że o 19:00 zaginęła ma już małe znaczenie itp. szczegóły, Kaja może być wszędzie), ale ilość ogłoszeń.[/QUOTE] Spróbuj mi podesłać na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Nikaragua wie o Kajuni,czyta wątek. Treść ogłoszenia robiłam na szybko w pierwszym dniu zaginięcia nie zastanawiając się za bardzo nad treścią,zależało mi na obklejeniu przez Małgosię miejsca zaginięcia Kaji.Teraz można na spokojnie poprawiać.Jeżeli będę jechać do Wrocławia to najprawdopodobniej w niedzielę. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='terierfanka']to dawaj maila na pw ;) edit: już znalazałam, wysyłam[/QUOTE] W pdf mi nie czyta a ten drugi każe sobie płacić za kopię. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='terierfanka']też mocno skróciłam tekst (bez info, że jest z Tomaszowa i ma chip - bo skoro ktoś przeczyta plakat, to ma nr telefonu, więc chip nie ma znaczenia) i podaję 2 pierwsze telefony, zrobiłam plakat z numerami tel do odrywania jakby ktoś chciał a na Albę itp to bym raczej nie liczyła, szkoda moim zdaniem zachodu[/QUOTE] Możecie mi podesłać wzory plakatów na maila do wydruku.Bardzo proszę! Już kilka wydrukowałam starych ale przydadzą się nowe.Może w tytule napisać dużymi literami zaginęła suczka albo zaginął pies. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[B]Czy by ktoś mógł zawiadomić TOZ Wrocławski tj.wysłać na maile plakat o zaginięciu [/B][B]Kaji! [url]http://www.toz.wroclaw.pl/kontakt.xml[/url] [/B] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']marako, próbuję wysłać ,ale wyskakuje mi ,że [B]Brak dostępu13 Can't open SMTP stream.[/B][/QUOTE] Poker dostałam Twój mail ale w załączniku przy pobraniu jest 0 bajtów(musi być ileś kb) a więc nie otwiera mi się,nie mogę zapisać pliku.Coś robisz nie tak.Pani Małgosia mi przesłała plakat ale fotka jest z jednym zdjęciem z jej domu.Jeżeli nie uda mi się dostać od Ciebie to trudno podrukuję to co mam od Pani Małgosi. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Anula replied to mari23's topic in Psy do adopcji
[B]BARDZO PROSZĘ O POMOC! W dniu 21.08.12 o godz.19 we Wrocławiu w okolicach ul.Kościuszki 7 zaginęła suczka mieszaniec o imieniu Kaja.Ma 45cm w kłębie,sierść o różnorodnym umaszczeniu,w momencie zaginięcia posiadała czerwoną obrożę z adresówką metalową zakręcaną z pełnymi danymi do kontaktu.Widziano ją przy ul.Sądowej, Operze,na ul.Świdnickiej.Kaja pochodzi ze Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim,ma czip zarejestrowany przez Schronisko.Bardzo proszę Wszystkie osoby,które mogą pomóc w odnalezieniu suczki o pomoc! Za odnalezienie Kaji jest przewidziana nagroda 300zł! Kontakt: 609 941 775 i 71 789 3068 606 136 528 606 437 963 604 416 873 [/B][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/54059484_img_0579.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938709_img_0412.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938730_img_0421.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53198501_img_0023.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53256168_img_0572.jpg[/IMG] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='ocelot']dziewczyny ile razy i przez kogo była widziany w okolicach Hali?[/QUOTE] Raz była widziana-był jeden telefon. Wczoraj rano leżał jakiś piesek przy Hali targowej podobny do Kaji jak Pani podeszła do niego to wstał i pobiegł w kierunku Panoramy. Kaja ma charakterystyczną obrożę czerwoną dość szeroką raczej ją widać tylko,że też zakrywa już ją sierść częściowo(sierść około 4cm), no i tą adresówkę co widać na fotkach w mieszkaniu u Pani Małgosi.Adresówka nie jest z tych malutkich. [B]Smutne pytanie[/B], ale czy ktoś ma namiary na firmy wywożące nieżywe zwierzęta? To chyba Alba i Transformers.... Od Poker jeszcze nie dostałam wzoru plakatu.Bardzo proszę o maila. Ja nie mieszkam we Wrocławiu już 35 lat i wszystkie ulice mi się kiełbaszą.Ale to co pamiętam to za Halą Targową jest most przez który można się przedostać również dobrze na chyba ul. Dubois i tam w kierunku Nadodrza a także w prawo kierunek Pl.Grunwaldzkiego,tam też chyba jest Ogród Botaniczny.Uczepiłam się tej Hali Targowej bo to jedyny jakiś na daną chwilę jest namiar tylko też nie wiadomo czy dobry. [B]Wybrałam takie konkretniejsze zdjęcia gdzie ją dobrze widać! [/B][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938709_img_0412.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/51938730_img_0421.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53198501_img_0023.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53256168_img_0572.jpg[/IMG] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='Tola']Trzymam kciuki za szybkie znalezienie suni! Wiem co to znaczy szukać psa w dużym mieście, bo sama w ubiegłym roku przez 2 tyg. szukałam w Lublinie zamojskiej Frajdy.[/QUOTE] Wiem Tola kibicowałam Frajdzie ale akcja zakończyła się sukcesem. [B]W SKARBONCE PALIWOWEJ NA JUŻ JEST 150ZŁ! KTO BĘDZIE POTRZEBOWAŁ NA PALIWO PROSZĘ ZGŁOSIĆ SIĘ DO MNIE ZARAZ PRZELEJĘ NA KONTO. [/B] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Tam gdzieś jest też Galeria,ja byłam w niej raz w tamtym roku i za bardzo nie pamiętam.Może tam rozwiesić plakaty.Tam dużo ludzi też się przewala przez nią. Kto mi podrzuci plakat na maila wydrukuję sobie.Może uda mi się przyjechać z Bogusik do Wrocławia rano i przez cały dzień rozwieszać plakaty. mail: [email][email protected][/email] -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']to Krzyki! kto mieszka w tej okolicy???? potrzeba tam ulotek jak najszybciej. zróbmy może skarbonkę na paliwo, myślę, że idzie jak po grudzie bo wszystko rozbija się o koszty paliwa. Proszę wypowiedzcie się na ten temat.[/QUOTE] Na początek do skarbonki daję 150zł na koszty paliwa.Z tych pieniędzy już można korzystać. Potrzeba więcej osób do rozplakatowania Wrocławia i chyba plakatów. Napisałam na wątku Bianki o pomoc w poszukiwaniu suni. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228201-Wrocław-zaginęła-chora-sunia-okolice-Komadorskiej[/url]!!!!!! -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']Zaglądam z nadzieją[/QUOTE] Ja też zaglądam,chociaż nie muszę,ponieważ Pani Małgosia gdyby coś się zmieniło w pozycji Kaji zaraz by mnie poinformowała.Gdybym mieszkała we Wrocławiu bym szukała Kaji.Jest bezsensowne jeżdżenie do Wrocławia bez potwierdzenia,że Kaja gdzieś jest i to jest Kaja. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='anetek100']widze, że jakiś trop jest a ja dostalam takeigo maila, no ale to nie Kaja chyba:( "znalazłam suczke,wyglada jak mieszaniec yorka,ale wikszy i duze uszy. kolor blond z rudym.. miała obroze załozoną jakby z paska ucięta-czarna z cekinami.."[/QUOTE] Kaja w momencie zaginięcia miała czerwoną obrożę parcianą zapinaną na klips plastikowy chyba szerokości 2cm i przypiętą do niej adresówkę metalową zakręcaną a w niej pełne dane kontaktowe do makub.Znak szczególny na dolnym obwodzie ucha wycięty pasek długości 1,5-2,0cm ale tego nie widać. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']Hala Targowa -to może być ona, ze Świdnickiej mogła się udać w tamte rejony.[/QUOTE] Tak to jest bardzo możliwe,ponieważ Świdnicka,przez Rynek,Nowy Targ i Hala Targowa za Halą Targową jest Panorama i pas zieleni. Nie wiem czy ktoś czytał mój edytowany post.Kaję łapać na kiełbasę,parówkę,ona wszystko jadła.Zrobić pętlę ze smyczy,paska wszystko jedno i starać się założyć albo zarzucić,ponieważ prawdopodobnie nie da się zapiąć na smycz do obroży.Można też dzwonić na telefon interwencyjny do Schroniska i prosić o złapanie suni. Jeszcze coś sobie przypomniałam,że Kaja w Schronisku jak ją zabierałam nie chciała iść na smyczy,usiadła i ani rusz,musiałam ją wziąć na ręce i wynieść ze Schroniska za bramę.To mogą być przydatne wskazówki w razie łapania suni. Kaję dałam jeszcze na ten wątek: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/123433-Baza-zwierząt-zaginionych?p=19553771#post19553771"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/123433-Baza-zwierząt-zaginionych?p=19553771#post19553771[/URL]