Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Dzisiaj dostałam maila od Państwa Kamusi: Witam Państwa Przeczytałem na dogo że macie Państwo nową podopieczną Kajunie, piękna sunia i do tego ma szczęście że trafiła do Państwa to oznacza że jej życie się odmieni jak naszej Kamusi. Kilka słów o Kamie która zaczyna nami rządzić za naszym przyzwoleniem, na spacery wychodzi z piszczącą kością od Państwa co wzbudza uśmiechy przechodniów, od kilku dni pozwalam sobie na swobodny spacer bez smyczy w parku i jest wszystko OK pilnuje swojego ludzia, a będzie jeszcze lepiej bo zapadła decyzja o jesiennym szkoleniu I stopień ,,Pies Towarzyszący" tak jak było z Edusiem. Urlop zaplanowany mamy w serpniu i po powrocie prześlemy zdjęcia. Pozdrawiamy Iza Piotr i Kama. P.S. Kama jest przy mnie i pilnuje co pisze i do kogo. A ja zapraszam do mojej nowej tymczasowiczki Kajuni: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229226-Kaja-prze%C5%BCy%C5%82a-piek%C5%82o-teraz-ma-szans%C4%99-na-DT[/url]
  2. Już o dwudziestej moje szkraby poszły na górę do sypialni spać do swoich łóżeczek i do tej pory pochrapują aż sypialnia drży. Dzisiaj Kajuni-niuni został podany obiadek w postaci zmielonej wołowinki.Ona nie wiedziała jak ma się do tego zabrać,dopiero jak wołowinka została podana z ręki to dopadła miskę i wylizała tak ,że praktycznie nie musiała bym ją myć.Kicia sąsiadów siedziała sobie na tarasie no i Kaja wypatrzyła kiciulińską i ją obszczekała razem z Mikusiem.Wyprosiłam delikatnie towarzystwo z tarasu i zamknęłam drzwi no i był spokój.Jednym słowem urwisy nie z tej ziemi!
  3. Radysy to jest moloch! Tam Szymuś przepadnie!Bardzo mała adopcyjność psów. Zastanówcie się zamiast pomóc to mu zaszkodzicie.Fundacje wyciągają stamtąd po kilka psów i to wszystko.Zaraz poszukam wątku o Radysach. Edit: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/137949-Radysy-k-Białej-Piskiej-kolejna-mordownia-Kto-zna-ten-schron[/url] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/214498-Cuda-cudeńka-ze-schroniska-w-Radysach[/url]
  4. [quote name='docha']no, super jest, a uszy ma śmieszne jak kosmitka;)[/QUOTE] Nooo - uszy ma jak kosmita ale to tak wygląda jak został krótko przystrzyżony pyszczek ale już minimalnie na czubku głowy włos się dzieli na pół i patrzeć tylko jak Kaja będzie długowłosą przepiękną sunią o niesamowitym umaszczeniu.Dzisiaj nie mogę ruszyć się z domu ze względu na wnusięta ale może jutro mi się uda i zaszczepię moją niunię na wirusówki,niech ma pełny pakiet szczepień.Mówię Wam ona jest tak słodka,że można ją zacałować na śmierć.Podstawia swój prześliczny pychol wciąż do całowania i miziania.Jest bardzo kochana i w zasadzie bezproblemowa.Jedynie to szczekanie ale przyzwyczajamy się do tego.Dzisiaj urzęduje z wnuczętami i kursuje między nimi a mną - jednym słowem jest rozdarta,ponieważ nie wie kogo ma bardziej pilnować i ani minuty nie może się zdrzemnąć.
  5. Ja też jestem na zaproszenie.Jest śliczna taka malutka jak okruszek.Dobrze,że została zabrana ze Schroniska prawdopodobnie dłużej w nim przebywając nie dała by sobie rady. Pola to biedny malutki okruszek! Człowiek jest podły skazując to maleństwo na poniewierkę a nawet na śmierć.
  6. [quote name='edyseja']Znalazłam taki bazarek: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/229458-Ogłoszenia-3-pakiety-45-ogłoszeń-9-zł-dla-Fundacji-Ostatnia-Szansa-do-20-7-g-20"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229458-Ogłoszenia-3-pakiety-45-ogłoszeń-9-zł-dla-Fundacji-Ostatnia-Szansa-do-20-7-g-20[/URL][/QUOTE] Dzięki Kochani już zarezerwowałam sobie jeden pakiet teraz morduję się nad tekstem.Oczywiście,że pierwsze zdjęcie będzie z długim włosem,osobiście dla mnie jest najładniejsze,może dlatego,że ja tak bardzo kocham kudłacze. Jeszcze mam pytanie : Kaja była odrobaczana i szczepiona na wirusówki? Jeżeli nie była szczepiona na wirusówki to bym koniecznie chciała ją zaszczepić tylko muszę wiedzieć.W książeczce jest tylko zrobiony wpis sterylizacji 22.05.12 i zaświadczenie przeciw wściekliźnie 09.05.12. Jeszcze jedno - Kaja ma bielusieńkie ząbki jak śnieg,czy ona ma cztery lata? Ja osobiście maksymalnie bym dała jej 3 lata. Tekst wypocony i fotki są umieszczone na wątku bazarkowym - czy tak może być? [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52232378_img_0540.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52232415_img_0543.jpg[/IMG]
  7. [quote name='Dogo07']A na kogo kontakt ?[/QUOTE] Kontakt jest w 1 poście.Szukam bazarku z ogłoszeniami.Jak znajdę to wykupię tylko nie wiem jaki tekst,chyba by trzeba było pierwszy wpis zmodyfikować,dodać,że przebywa w DT w Polkowicach woj.dolnośląskie i wzrost,wagę,ponieważ to daje obraz o psie.
  8. Jeszcze dołączę kudłacza z "Pensjonat w Sejnach" http://www.ug.giby.wrotapodlasia.pl/pl/4f7011337f7b04e/
  9. Dowiedziałam się o Saruni - tak mi bardzo przykro i źle.Ona swoim szczekaniem wołała swojego Pana aby po nią przyszedł.To takie wszystko jest smutne!Kasiu wiem,że zrobiłaś wszystko na ile Ciebie było stać!Teraz reszta psiaków czeka na pomoc.
  10. [quote name='edyseja']Skąd Ci to w ogóle przyszło do głowy? Pisz jak najwięcej, w każdym Twoim zdaniu czuć miłość do tymczasowiczów co jest poparte zdjęciami - widać na nich, że z dnia na dzień psy stają się coraz piękniejsze, pewniejsze siebie i coraz lepiej zsocjalizowane. Oby jak najwięcej DT podobnych do Twojego.[/QUOTE] Dziękuję za miłe słowa! Może w skrócie opiszę moją Kajunię-niunię: Kajki charakter już mniej więcej został oceniony i za wiele się nie zmieni i całe szczęście bo Kaja jest przesympatyczną cudowną sunią,bardzo łagodną,bardzo kontaktową,kocha człowieka,z rezydentem dogaduje się super,do dzieci też jest okey,na kotki nie sprawdzona nie mam takiej możliwości ale sądzę,że gdyby weszła do domu w którym jest kot to by go też zaakceptowała.Byłam wczoraj na spacerze z Kajką po mieście zachowuje się jak normalny pies,nie ciągnie na smyczy,na komendę stój zaraz siada,nie zwraca uwagi na ludzi przechodzących,na psy nie rzuca się tylko na nie patrzy.Jest bardzo karna tj.słucha się-przywołana natychmiast jest.W domu ideał,nie niszczy,jest bardzo spokojna,zachowuje 100% czystości,nie kopie dziur w ogrodzie.Można przy niej wszystko zrobić tj.czesać,wyczyścić uszy,wytrzeć łapy,grzebać w misce,odebrać np.kość.Nie ma choroby lokomocyjnej,spokojnie zachowuje się w samochodzie.Jedynie nie wiem czy to można nazwać wadą-obszczekuje kogoś kto chce wejść do domu ale gro psów tak ma.Ze względu na jej szczek dość gruby,głośny to tak groźnie wygląda.Ona ostrzega szczekaniem broniąc swojego terenu i nas.Do tej pory na nikogo nie napadła,nie ugryzła a mogła by to zrobić już bo były ku temu powody.Jako przewodnika stada wybrała mnie-już to widać.Adoruje mnie,pilnuje,jest cały czas przy mnie,liże mnie po twarzy okazując swoje przywiązanie.W tym typie rasy te psy mają właśnie taki charakter tj.pilnowanie stada,pilnowanie terenu,opieka nad pozostałością stada.Jak przyjdzie z ogrodu to obwąchuje wszystkich tj.sprawdza czy wszyscy są na miejscu i nikogo nie brakuje.Dla mnie jest cudownym psem o konkretnym charakterze.Przyjemnie jest mieć psa,który ma całodobowy kontakt z człowiekiem.To jest właśnie to co cenię najbardziej.
  11. Ja też zaglądam do Bastulińskiego z samego rana.
  12. Jest podany telefon do agastry na wątku - post 91,wystarczy ją poinformować o DT dla suni.Można wysłać sms. Dogo07 ty masz najwięcej informacji o Pani może podeślesz sms.
  13. [quote name='ocelot']Ja sobie pomalutku je na fb powrzucam:) Oprócz tych z wnusią, żeby dzieciaczka nie pokazywać. Chyba, że Anula mogę? aż się serce raduje jak się na Kajke patrzy:)[/QUOTE] Możesz Aneczko wrzucać co zapragniesz aby to pomogło naszej Kajuni.Mam przyzwolenie rodziców umieszczania fotek na Dogo i gdzie wygodnie. Może moje posty są męczące Aniu ale chcę jak najwięcej opisać Kaję.
  14. I jeszcze trochę fotek Kajuni aby Cioteczki mogły wieczorkiem sobie pooglądać. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155541_img_0436.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155554_img_0437.jpg[/IMG] A tu zabawa wre na całego! [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155562_img_0439.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155566_img_0440.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155571_img_0441.jpg[/IMG]
  15. Dzisiaj od rana były u mnie z wizytą wnuczęta.Kaja wypadła super.Ona kocha dzieci i z nimi przebywać,niemniej jednak oczywiście obszczekała je.Ale moje wnusie obyte z tematem tymczasowiczków nie boją się psiaków.Dziarsko weszły po schodach i zaczęły oczywiście wizytę od miziania Kajuni.No a Kajunia oczywiście wniebowzięta.Przyznam,że miałam obawy jak Kaja przyjmie dzieci. Trochę fotek wnuczki z Kają: [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155531_img_0434.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155584_img_0447.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155587_img_0449.jpg[/IMG] A tu u wodopoju! [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155574_img_0443.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/52155580_img_0445.jpg[/IMG]
  16. Jestem u maluszka - może wstawię większe fotki. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/628612/1536953/previews/51969917_nowy5.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/628612/1536953/previews/51969912_nowy2.jpg[/IMG]
  17. Tak! Bądź szczęśliwy Puszku i ciesz się jeszcze długim życiem. Jakie cudowne zakończenie przygód Puszka!
  18. Wstawiłam jeszcze tego psiaka na wątek border collie: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/113378-ADOPCJE-Bordery-i-podobne-do-border%C3%B3w-szukaj%C4%85-dom%C3%B3w!/page12[/url] Przydał by się opis jakiś i kontakt.
  19. Może ten psiak nie jest zupełnie w typie border collie ale chyba coś ma z tej rasy. [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/431877_248462368589454_1894501885_n.jpg[/IMG] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229178-Punkt-przetrzyma%C5%84-w-%C5%9Awieciu-tam-psy-czekaja-na-cud-albo-%C5%9Bmierc/page2[/url]
  20. Kaję nie można zaliczyć do jakiś agresorów absolutnie.Gdyby chciała już by napadła na człowieka i go użarła.Ona ma bardzo gruby szczek i słysząc go obcy człowiek ma obawy,się boi.Jeżeli już gość/goście przebywa/przebywają w domu nie ma problemu,Kaja nie szczeka,nie warczy,wręcz przeciwnie nastawia się do głaskania.Najgorszy jest moment wejścia kogoś na posesję albo do domu.Ona broni swojego terenu bardzo ostrym zaciekłym szczekaniem,wydaje mi się,że to nie jest przyjazne szczekanie.Dzisiaj postaram się z Kają pójść na miasto,obejść Polkowice i sprawdzić jej dokładne zachowanie w stosunku do przechodzących ludzi i psów.Do tej pory chodziłam na spacery z Kają u nas po osiedlu,gdzie jest dużo zieleni i ścieżka spacerowa dla psów ale tam nie spotyka się tyle ludzi co w mieście.Kaja tam gdzie chodzę nie reaguje na napotkanych ludzi szczekaniem,nie interesują ją, ani na psy,psom raczej przygląda się,nie rzuca się do ataku,czy też nie wyrywa się.Interesują ją zapaszki. Ogólnie Kaja jest przemiłym wiernym psem,który kocha opiekuna,nawet śmiem twierdzić,że ponad wszystko.Jeżeli jej się coś nie podoba przy czesaniu np.łapek bardzo delikatnie chwyci za rękę ale nawet nie czuję jej zębów.Ona jest kochana bardzo tylko to obszczekiwanie mi się nie podoba.Ogólnie charakter ma bardzo fajny,jest uległa,karna.Fajna jest.
  21. [quote name='magdola']Ja tez.....:( żadnych......:([/QUOTE] No ja widzę! Tylko szkoda,że tylko ja widzę.Tak jak pisałam trzeba poczekać na tej stronie i powinny się pojawić.
  22. [quote name='Siakach']Ja znalazłam wątek suni na fb, dlatego sie zalogowalam na dogo, jestem jeszcze swiezyna w poruszaniu się na dogo, także proszę tych bardziej zaawansowanych o wrzucenie wątku poza lubelskie i do ponow. Z fb miałam odzew o namiary na osobę od suni i tyle, póki co cisza:([/QUOTE] Pisałam w którymś poście,żeby Agnieszka napisała do moderatora o przeniesienie wątku,ponieważ tylko Ona może to zrobić bo zakładała wątek.Najlepiej od razu zakładać wątek na ogólnym.Na PONach w potrzebie jest umieszczona i na kudłaczach w potrzebie-linki we wcześniejszym poście.
  23. Dorotko bardzo,bardzo dziękuję za ten post.Bardzo podniósł mnie na duchu.Ja nie umiałam napisać zachowania Kajuni a Ty to napisałaś jak faktycznie jest,ponieważ ona się tak zachowuje,może faktycznie broni mnie bo widzę,że ja dla niej jestem wszystkim,to widać na każdym kroku. A fotki raz są raz ich nie ma,są trochę za duże,trzeba odczekać albo wejść ponownie na wątek.Tak się dzieje jak jest serwer przeładowany na Dogo.
  24. Dzięki za rady - wszystkie bardzo mile widziane i będą próbowane na bank bo tak jak jest to nie może być.Ona tak zajadle szczeka,że mam obawy,że kogoś może ugryźć.Nie wiem,nie znam jej na tyle aby zaufać jej zachowaniu,że nie ugryzie a jedynie obszczeka.Kaja dobiega do ludzi bardzo blisko i szczeka.Nie obszczekuje z daleka - to by było pół biedy. Zmierzyłam Kaję - ma 45cm w kłębie,nie wiem ile waży przypuszczalnie 12 - 15kg.Swobodnie trzymam ją na rękach.
  25. Kaja ma 45cm w kłębie a ile waży trudno mi powiedzieć,przypuszczalnie 15 - 16kg.Jest szczupła. Wątek Kajuni: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/229226-Kaja-przeżyła-piekło-teraz-ma-szansę-na-DT"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229226-Kaja-przeżyła-piekło-teraz-ma-szansę-na-DT[/URL]
×
×
  • Create New...