Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Cudne zdjęcia i cudne wiadomości.Tyle zadowolenia dają i uśmiechu na twarzy.
  2. Cudna ta Nutka i imię bardzo ładne.Nie wiem co się dzieje z tymi ludźmi.Przypadkowo natknęłam się na OLX-pekinek znaleziony przez turystów,samotnie wędrował szosą koło Nowego Sącza,poszukują właściciela.Bardzo podobny do Nutki. Nutka raczej nie ma czipa?
  3. Niektóre psiaki nigdy nie zaakceptują jakiejś osoby w domu.Tak było z moją tymczasią Sawaną.Ona mojego TZ nigdy nie zaakceptowała i rodziny.Była psem jednego człowieka tj.moim i tylko mi pokazywała swoje oddanie,wierność.TZ nigdy nie skrzywdził jej pod żadną postacią a jednak potrafiła na niego nawarczeć jak przechodził koło jej legowiska(nie pomagały cieple słowa).Nie pomagały smaczki,branie na spacery(nie chciała iść,patrzyła za mną,za domem.Nigdy stosunek Sawany do TZ nie zmienił się pomimo przebywania w jednym domu i praktycznie na okrągło razem.Dlatego Sawania nigdy nie znalazła DS,pozostała u nas aż do śmierci. Przytoczylam tu przyklad mojej Sawani ale to nie oznacza,że Karacik taki może być.Trzeba próbować różnych sposobów może się uda.Nam się nie udało.
  4. Nasz Rambik-spaniel też w DS chodzi w plastikowym kagańcu na spacery bo wszystko zjadał co spotkał po drodze.Też taką wskazówkę otrzymał od weta i faktycznie jest spokój z żołądkiem.Miał także wykonane multum badań i nie można było na początku znaleźć przyczyny rozwolnień. Tak było z Rambikiem,natomiast nie jest powiedziane,że Vanilka nie ma innego schorzenia.Czy był badany kał kilka razy? Czy jest karmiona odpowiednią karmą?
  5. 03.09 i 04.09.18 nadeszły deklaracje stałe za IX dla Czesterka od uxmal i MikAga.Ślicznie dziękuję.
  6. To by było super.Być może będzie transport z Zamościa do Krakowa,Katowic a z tych miast by odebrał szafirek psiaki.Transportem zajęła się Tola,wszystko w jej rękach.Na razie musimy poczekać na wiadomości.
  7. Kasiu dużo zdrówka życzę i pomyślnego powrotu do domku. Być może Czesia w tej chwili potrzebuje częstszego wychodzenia na dwór.Przydało by się jej zrobić badanie moczu by to wykluczyło chore nerki.
  8. Pekinka przebywa u tych ludzi co znaleźli ją.Nie może tam przebywać długo,trzeba ją zabrać jak najszybciej. Tola ma się kontaktować dziś z szafirkiem w sprawie transportu.Jeżeli nawet sunia by miała jechać jedna to i tak musi jechać.Miejsce w hoteliku czeka na sunię.
  9. Może jednak zrobić Pralince badanie na tarczycę TSH to przynajmniej by wykluczyło chorobę.Przy niedoczynności się tyje m.in.
  10. Wspaniała wiadomość.Tak czułam,że nie oprzesz się pomocy bo byś nie była sobą. Szukamy transportu dla pekineczki z Zamościa do Nowej Soli.Może by się udało połączyć jakoś transport? Transport Zamość-Kraków-Katowice-Wrocław-Nowa Sól.
  11. Jeżeli sunia była w tak złym stanie pod względem czystości to nie miała dobrych warunków.Jeżeli chodzi o wychudzenie to wiadomo skoro błąkała się tydzień.Dla tak malutkiego pieska tydzień bez jedzenia zaraz pokazuje zmiany. Najważniejsze,że dobrzy ludzie nie zostawili jej bez opieki,pomogli.Wielki szacunek dla tych ludzi. Teraz aby zorganizować transport jakoś.Jest to ogromny problem. Być może będzie transport dwóch małych psiaczków z Miedar od ewu do Wrocławia ale to jest jeszcze na wodzie pisane(przeczytałam na wątku ewu)
  12. Fionka powinna szybciutko znaleźć dom przy intensywnych ogłoszeniach chociaż różnie to bywa,trzeba też założyć taką sytuację.Natomiast Lucynka gdyby musiała dłużej czekać to w ostateczności by można ją było umieścic w hoteliku u szafirki w Nowej Soli jest to najbliższy hotelik albo u LiluTosi ale wtedy trzeba się liczyć z kosztami.Trudno tu coś radzić.
  13. Haniu,dzięki za informacje.Została kwota 55,00zł po Mailo a więc przeleję za 09.za hotelikowanie Neli 25,00zł (8x10,00=80,00-55,00=25,00zł).To wyliczenie wynika z tego,że w sobotę będzie odebrana Nela.Natomiast sterylkę,kubraczek,czip,paszport ma uregulować z Tobą córka P.Beaty przy odbiorze Neli(jest to uzgodnione z P.Beatą).Być może się coś zmieniło to daj znać. Jeżeli rana po sterylce nie będzie dobrze zagojona to niech Nela jedzie w kubraczku bo czeka ją długa droga jeszcze do domku.Haniu jeszcze przekaż z 2 puszki Animondy i trochę suchego pokarmu tak na wszelki wypadek.P.Beata przylatuje dopiero w niedzielę po Nelę.
  14. No, na razie cisza.Przymierzam sie z Bogusik do pomocy tym razem zamojskim psiakom.W sobotę opuści sunia z Radys hotelik a więc by można było pomóc następnym.Bogusik do końca tygodnia ma gości,nie wiem czy nawet zaglądnęła na zamojski wątek.Czekam aż będzie wolna i będziemy myśleć. Te dwa czarne psiaczki sunia i piesek z dłuższa sierścią mnie zainteresowały.Sunia sznaucerowata jest raczej średnim psiaczkiem?
  15. W hoteliku spacery nie wchodzą w grę dlatego sugerowałam aby skupić się na ogłoszeniach i znaleźć odpowiedni DS. Warto także jak wcześniej pisano zrobić suni badania na tarczycę i ogólne badania.
  16. No, ale przecież nie można głodzić psa wydzielając jakieś mikroskopijne racje żywieniowe,dostanie anemii i jeszcze nie wiadomo co.
  17. Aneciu nie trzeba zwracać.Gwizdek był kupiony z myślą o Toffiku jak nie przyda się to może posłuży w szkoleniu innym psiaczkom. Jednak warto spróbować aby ułatwić kontakt z Toffikiem. Ja ten gwizdek używam np.na łące jak pies biega wolno,nie wydzieram się i zdaje egzamin.
  18. Przez ten tydzień ciężko będzie się cokolwiek dowiedzieć.Bogusik,która ma kontakt z Hanią ma gości do końca tygodnia. Hania z racji chyba swoich obowiązków rzadko wchodzi na dogo. Mam nadzieję,że jednak wejdzie wieczorkiem i napisze co w trawie piszczy.
  19. No,oczywiście,że Malinka nie jest winna bo to tylko zwierzę i zadziałał instynkt łowiecki,winni są właściciele świnki,nazwałabym to nieznajomością tematu.Szkoda bardzo świnki ale jest to o jedno doświadczenie więcej dla właścicieli.
  20. Ona wymaga ruchu poprzez spacery,wybieganie się.Miałam na myśli spokojna to,że jest grzeczna,usłuchana,jednym słowem kochana.
  21. Do 6kg to malizna.Nie wiem czy takiego znajdą.Może york? Mój pekinek zalicza się do małych psiaków a waży 7kg.
  22. Może spróbować jakieś cieńsze lekkie szeleczki.Być może te szelki jej nie przypasowały,czuje je na sobie i dlatego przegryza. Nie masz w pobliżu pasmanterii aby kupić cieńszą taśmę i przełożyć zapięcia?
  23. Pralinka super by się nadawała,jest to wspaniała sunia o cudnym charakterze,przymilna,spokojna i do tego o cudnym umaszczeniu,nie rudym a czekoladowym.Pralinka wymaga sporych spacerów i to spuszczana ze smyczy,wtedy by migiem spaliła kalorie.U Hani ma do biegania ogród ale już go poznała i sądzę,że nie biega tylko leży sobie gdzieś pod krzaczkiem.Jej konieczny jest DS gdzie by korzystała z dłuższych spacerów i nie starsze osoby,które na spacerze ciągną nogę za nogą(bardzo dużo takich widuje u nas).Już Pralinka u takiej osoby była i nic dobrego to jej nie przyniosło(długie pazurki,otyłość, idt.). Państwo są z Wrocławia by mogli podjechać do hoteliku i poznać Pralinkę albo inne psiaki.
×
×
  • Create New...