Jump to content
Dogomania

Ellig

Members
  • Posts

    38345
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    40

Everything posted by Ellig

  1. Dzisiaj konczy sie Allegro , dziewczyn.Kto napisze do Lilki i przeleje pieniadze na konto?
  2. [quote name='Zofija']Ponad to psy polecą legalnie do Szwecji są do tego przygotowywane (szczepienia, przeciwciała, czipy) i Pani Ewa kupi bilet dla mnie i dla nich do Szwecji na samolot[/QUOTE] Gratuluje!
  3. [quote name='magda z.']Nie wszystkie czipy sa wprowadzone do bazy - mój pies dostał czipa w schronisku, nie wprowadziło go ani schronisko, ani sm (tylko do naszej regionalnej b-ckiej bazy), ani weterynarz. Jest mnóstwo psów zaczipowanych, ale nie umieszczonych w bazie, bo najlepiej zrobić to samemu. Jak u mnie było czipowanie za darmo to ludzie psy czipowali, ale już do sm nie zgłaszali, aby podatku nie płacić;/ Ja swojego sama wprowadziłam. Czasami udaje się zlokalizować lecznicę, która wszczepiła czipa przez producenta, ale to trwa trochę - juz miałysmy taki przypadek i sie udało.[/QUOTE] No tak myslalam ,szkoda, wstawilam w kilku miejscach ogloszenie o siersciuszku, mam nadzieje,ze ktos go szuka.Trzymam kciuki ,zeby sie udalo. Na razie pewnie nic nie wiadomo?
  4. [quote name='kado']Dzisiaj w schronisku w Opolu dostrzegłam istne cudo...jamnik szorstkowłosy...Pracownica powiedziała TŻowi, że [B]Szorstki[/B](tak go sobie nazwałam) trafił tam 2-3 dni temu.Jest zaczipowany,więc jest szansa,że odnajdzie właściciela,ale jak na razie nikt o niego nie pytał. Mam tylko nadzieję, że jego pojawienie się tam nie jest wynikiem wakacji, bo jeżeli tak jest to chyba serce mi pęknie:([/QUOTE] Przepraszam ale nie rozumiem , nie mozna odczytac z czipa kto jest wlascicielem psa? Nie ma dostepu do bazy danych?
  5. Witajcie Cioteczki, czesc Brutus, prosze sie tu pokazywac!:)
  6. [B]Szwedzi usypiają przemycane psy[/B] [B]POLACY PRZODUJĄ W NIELEGALNYM PROCEDERZE[/B] [IMG]http://m.onet.pl/_m/f4dab87eea8b92a07428218b7974ff00,14,1.jpg[/IMG] Przemycane psy w wypadku wpadki czeka smutny los Szwedzcy celnicy odnotowują coraz więcej przypadków przemytu modnych ras psów promami z Polski. Zwierzęta przewożone przez granicę ukrywane są w kartonach, doniczkach lub owijane kocami. Znalezione przez służby czworonogi, najczęściej są usypiane. Szwedzcy weterynarze podejmują najczęściej decyzję o uśpieniu psów, nie tylko z powodu złej kondycji zwierząt transportowanych w trudnych warunkach, lecz przede wszystkim w obawie przed chorobami: wścieklizną czy tasiemcem. Przemycane psy nie mają potwierdzonych szczepień i badań. [B]Przemyt kwitnie [/B][URL="http://www.tvn24.pl/12690,1666668,0,1,wyrzucili-psa-z-pedzacego-auta,wiadomosc.html"] [/URL] [IMG]http://m.onet.pl/_m/ddbae1f989c969e990d94959d6cd29f9,25,1.jpg[/IMG]Bąbel ma połamane trzy łapy, kilka operacji za sobą .... [URL="http://www.tvn24.pl/26086,1665449,0,1,badz-czlowiekiem--w-upal-dbaj-o-psa,wiadomosc.html"] [/URL] [IMG]http://m.onet.pl/_m/11ce28c194a1e85b785086e39eb77881,25,1.jpg[/IMG]Upały, które dokuczają nam od kilku dni, źle znoszą także zwierzęta.[IMG]http://m.onet.pl/_m/6d98b9e56bed587e18d9b3df65ac377b,25,1.jpg[/IMG]Brakiem serca - i rozumu - wykazał się 52-letni właściciel psa, który. O ile w drugiej połowie 2009 roku Urząd Celny regionu Blekinge, gdzie przypływają promy z Gdyni, odnotował 18 przypadków uśmiercania psów, to w pierwszej połowie 2010 roku takich zdarzeń było już 44. Tegoroczne statystyki wciąż powiększają się o kolejne przypadki. W poniedziałek w Karlskronie w jednym z samochodów na promie z Polski znaleziono dziewięć kilkutygodniowych szczeniąt. Wszystkie zostały uśpione. Na tym samym terminalu promowym, na początku wakacji podobny los spotkał 22 psy, w tym 19 szczeniąt. To był największy wykryty tego typu przemyt. [B]Zorganizowany proceder[/B] Według informacji szwedzkiego Urzędu Celnego najczęściej szmuglowane są zwierzęta , na które jest największy popyt. Przemytnicy liczą na spory zysk, bo jeden rasowy szczeniak może być w Szwecji wart kilka razy więcej niż w Polsce. - W wielu przypadkach można mówić o zorganizowanych grupach, które pozyskują zwierzęta z "fabryk psów" w Polsce - twierdzi Kjell Johansson z Urzędu Celnego regionu Blekinge. [B]Kampania informacyjna[/B] W związku ze wzrostem przemytu psów celnicy z południa Szwecji wraz z organizacjami działającymi na rzecz praw zwierząt rozpoczęli kampanię informacyjną. Na plakatach pokazano drastyczne zdjęcia, na których smutne szczenięta ściśnięte są w kartonach, oponach oraz klatkach dla ptaków.
  7. Dzien dobry! Czesc Brutus, czy u ciebie tez pada deszcz?
  8. Biedaki szczeniakowe przesliczne, tak watek zbiorowy dla nich to najlepszy pomysl.
  9. [quote name='ronja'] to coś wędruje po Emi. Jezeli cos wedruje to przeciez nie "grzyb", martwie sie ,ze jednak to moze byc nuzyca. Choroba przebiega w dwóch postaciach – łuszczącej i krostkowej. Swierzbowiec lub Chejletieloza-cialopajęczaka jest owalne lub sześciokątne spłaszczone grzbietowo – brzusznie. Pokryte szczecinkami. Długość to niecałe 0,5mm.
  10. [quote name='Astaroth']Mam cały samochód rzeczy dla schroniska, stare dywany które można pociąć na posłania, kołdry, poduchy, koce, jakieś szmatlki, garnki które mogą robić za miski, suchą karmę i mrożone mięso które mogę ugotować z ryżem. Powiedzcie szczerze czy to się przyda w schronisku z którego przyjechały dziewczynki? Muszę to wywieźć najchętniej w przyszłą sobotę. Większość rzeczy to spadek po babci Janusza (oprócz jedzonka) , nie mamy co z nimi zrobić ale może psiakom się przydadzą.[/QUOTE] Zawsze takie rzeczy sie przydaja, jedynie poduszki i koldry z pierza to nie, wiem bo sama co roku robie zbiorki darow rzeczowych dla jednego ze schronisk...
  11. [quote name='ronja']Emi pozdrawia:) Emi wyglada doskonale, widze,ze odziedziczyla "ponton" :)
  12. [quote name='Wisełka']A co cioteczka spać już idzie :evil_lol: ;) ;) ;)[/QUOTE] Cioteczka codziennie jest na nogach od godz.5:) Mowi dobranoc bo juz pisac wiecej nie mogla:) Pozdrawiam serdecznie!:) Czesc Brutus!
  13. [quote name='obraczus87']Nikt ich nie zostawił :)[/QUOTE] Nikt dziewczyn nie zostawil ale trzeba zagladac do Wszystkich psiakow i kociakow , ktorym sie pomaga:) Milego wieczoru:)
  14. Dobranoc Cioteczki, dobranoc Brutus:)
  15. Koruniu, jestes bardzo dzielna!:) Pozdrawiam serdecznie ! Ogromne podziekowania za wspaniala opieke dla Karoluch:) Zdjecia sliczne:)
  16. [quote name='giselle4'][B][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/88216-ZYWE-SZKIELETY-ok.40!!!-na-zamku-w-Kamiencu-!..-ODEBRANE-!-!-!-..sa-Bialogardzie-.../images/icons/icon1.gif[/IMG] [/B] [INDENT]ja ,o tych psach nie zapomniałam ciągle pamietam jakie były szopki kiedy mialy jechac do Białogardu jak to było nie pomysli i co rusz wymyslano nowe przeszkody-kłody pod nogi. a to klimatyzowany samochod [było znacznie chłodniej jak teraz] a to 2 postoje na siku psiakow a to, to a to owo[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/88216-ZYWE-SZKIELETY-ok.40!!!-na-zamku-w-Kamiencu-!..-ODEBRANE-!-!-!-..sa-Bialogardzie-.../images/smilies/shake.gif[/IMG] a teraz kiedy wywalczono zabranie psow przez.....[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/88216-ZYWE-SZKIELETY-ok.40!!!-na-zamku-w-Kamiencu-!..-ODEBRANE-!-!-!-..sa-Bialogardzie-.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] zadecydowano ze pojada do Krakowa i biedne w ten upał upchano i zabrano aby postawic na swoim[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/88216-ZYWE-SZKIELETY-ok.40!!!-na-zamku-w-Kamiencu-!..-ODEBRANE-!-!-!-..sa-Bialogardzie-.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] Do Białogardu pojechaly w odpowiednim samochodzie przystosowanym do tego i miały komfortowe warunki[bo płaciła Gmina] [B]Teraz mam pare pytan[/B] [B]KTO ZEZWOLIŁ NA TRANSPORT PSIAKOW?[/B] [B]KTO ZEZWOLIŁ NA TRANSPORT- 11 PSIAKOW W TAKI UPAŁ ?[/B] [B]I OSTATNIE [/B] [B]KTO ZEZWOLIŁ NA TRANSPORT-11 PSIKOW W POLONEZIE TRACKU[/B] [B]upchanych jak sledzie [/B] [B]i ile przezyło?[/B] [B]głupota i chec postawienia na swoim nie znaja granic[/B] to dla zobrazowania poloneza paka ma 1,5mx1,5m----------11psow to jeszcze zapytam [B]CZY KIEROWCA MIAŁ POZWOLENIE NA TRANSPORT POWYZEJ -50KM?[/B] [B]I OSTANIE [/B] [B]CZY WIECIE ZE TEN PAN TRANSPORTOWIEC JUZ UGOTOWAŁ PSA?...[BORD[/B][B]OZEK][/B] ale wesoło co? [B]..[/B] [B]Prosze o wotum nieufnosci dla tej Fundacji[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/88216-ZYWE-SZKIELETY-ok.40!!!-na-zamku-w-Kamiencu-!..-ODEBRANE-!-!-!-..sa-Bialogardzie-.../images/smilies/icon_mad.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/88216-ZYWE-SZKIELETY-ok.40!!!-na-zamku-w-Kamiencu-!..-ODEBRANE-!-!-!-..sa-Bialogardzie-.../images/smilies/anger.gif[/IMG][/B] dla Fundacji Mrunio [/INDENT][/QUOTE] Bede sie temu bardzo uwaznie przygladac...............
  17. [quote name='magda222']Nie wiem kto ma odpowiedzieć na te pytania... Jakiś czas temu byłam u założycielki wątku - zuziM i rozmawiałyśmy na temat psiaków z Kamieńca i wiem, że założyła ten wątek tylko na prośbę fundacji "Mrunio", ale napewno nie jest w to zamieszana... Nie wiem czy jest tu jakiś przedstawiciel fundacji.[/QUOTE] Nie mow nigdy napewno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To moja propozycja;) Mozesz reczyc glowa za to ,ze wiesz "napewno"?
  18. [quote name='giselle4']na poczatku przeprosze bo moge sie zagalopowac:( jak to sie dzieje ze człowoek ktorego my -dogomaniacy uwazamy za drania ,wyrzucilismy jego za nawias społeczenstwa kogos kto pozwolił aby zamarzło tyle szczeniakow... ktory glodził i meczył psy kogos to byc moze pozbawiał zycia nastepne kilkadziesiat psow i o ironio pochował je w workach po karmie na swojej łace..... Człowiek przeciwko ktoremu toczy sie postepowanie karne ten czlowiek dla pewnej Fundacji jest super:( Dalej z nim są utrzymywane przyjecielskie kontakty dalej pomaga sie jemu przy transporcie psiakow za granice-przemyt i tego to człowieka ktory nie powinien miec dostepu do zwierząt ktory juz nigdy nie powinien miec ani poł psa jemu zleca sie transport zwierzat z[ ............] to jest chore Ludzie kochani,po co powstaja Fundacje? aby pomagac ,wspierac i tropic wszelkie zło aby pietnowac i karac..... a tutaj poszło wszystko w zapomnienie ...oj jak szybko dalej robimy kase na psach.... jak łatwo,jak przyjemnie. Jestemy bezkarni i bogaci bieda zwierząt...........to przykre... Czesto mam depresje i własnie wtedy watpie w to co robie...co robimy bo jezeli na dogomani są tacy ludzie jezeli sa tacy ludzie w Fundacjach...to w jakim społeczenstwie obłudnym ja zyje..... moze uszczypnę sie bo tylko się....? Chyba pora juz zamknąc ten wątek głowa muru nie przebije a walka z wiatrakami nie przynosi nigdy dobrego efektu.....[/QUOTE] Niestety to wszystko prawda i gdzies mam tych wszystkich drani co sie dorabiaja wlasnie wykorzystujac dogo do swoich perfidnych ale jakze profitowych interesow, i te wspaniale Cioteczki wysylajace pieski na adopcje zagraniczne, cos takiego nie istnieje!!!!!!Psy wysylane do laboratoriow, na skarmianie dla wezy!!!!!!!!!!!!!!!!To wszystko razem to jedno g........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  19. [quote name='obraczus87']Dziekujemy Kochana Cioteczko !!!!! :loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] Bardzo dziekujemy!:) Allegro dziewczyn bedzie aktywne do srody 28 lipca, potem trzeba wplacic na konto Allegro Lilki - 12 zl za jedna edycje.
  20. [img]http://images45.fotosik.pl/318/792cceeaf77fe7aemed.jpg[/img] Cudowny psiak!:)
  21. [quote name='RenW']Ok Eluniu!!!![/QUOTE] Dziekuje !Mam nadzieje ,ze w imieniu Wszystkich Darczyńców....:)
  22. [quote name='polubek']a to jakieś wieści będą do nas docierać z domku dejzi???[/QUOTE] Jak Rodzinka bedzie miala dostep do dogo, Wet, ktory sterylizowal sunie opowiadal o tej Rodzinie w samych superlatywach, o tym jak kochaja zwierzaki i jak bardzo dbali i dbaja o wszystkie ,sa klientami tej kliniki gdzie byla sterylizowana Dejzi:)Taki zbieg okolicznosci:)
  23. [quote name='ronja']Weci dziś zaczęli podejrzewać, że może być to nużeniec, który uaktywnił się. Znowu wzięli zeskrobinę. Skóra jest z przerostami i byle podrażnienie może powodować takie paskudne zmiany. Emi dostala dziś antybiotyk, steryd i iwermektynę. Jutro sami podamy antybiotyk, steryd jest o 72-godzinnym działaniu, więc mamy przyjechać w piątek. Kąpać w szamponie możemy się co 3 dni, przemywać na różowo raz dziennie. J ezeli to jest nuzyca to polecam tylko jednego lekarza specjaliste od nuzycydr n. wet. Kourou Dembele ,/zeskrobiny oglada natychmiast po pobraniu/ od prawie 2 lat walczymy z nuzyca u suni, brala juz wszystko , byla u kilku lekarzy , przeszla rozne kuracje, rowniez boraksowa i ciagle nawroty.Skonczyly sie po kuracji niestandardowej, innymi lekami, oczywiscie caly czas sunia dostaje preparaty podnoszace odpornosc organizmu, oraz leki na oslone watroby. dr n. wet. Kourou Dembele http://www.bialobrzeska.waw.pl/?modul=niusy&id=59 Uprzedzam tylko ,ze jest to lekarz ktory moze wydawac sie oschly, nie rozczula sie....
×
×
  • Create New...