ile waży psiak?czy jest wesoły?bawi się chętnie?jesli tak,to po prostu może nie jest mu potrzebna zbyt duża ilośc kalorii.są na forum ludzie "znający"potrzeby "północniaków".ciesz się,że pies jest szczupły -na przytycie bedzie miał jeszcze czas(wyobraz sobie otłuszczonego samoyeda z brzuchem do ziemi,chodzacym ,a raczej toczącym się,zipiacym po przejściu 5 metrów,z chorymi stawami).