Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. badz co badż ja pierwszy raz się spotykam z czymś takim"wyrywajac palec"a troche połamanych pazurów w części żywej przerobiłam ;)
  2. raczej wiesiołka najlepiej podac jak radziła ruda-wpychac do pyska-a ja dodatkowo robie tak:wciskap za język uprzednio mówiąc"aa"(wiem że to smieszne ale moje burki codziennie od kilku lat dostają pilsy rrózne i wiedzą co to zanczy),zamykam paszcze,masuje po gardle i zaraz podaje jakis super smakołyk np.kawałek kabanosa(wtedy mam pewnośc że połkniete)
  3. coccer bez obrazy oczywiście dla weta-ale jakis niedouczony,porady rodem ze sredniowiecza.sory ale musiałam to skomentować. taks dobrze radzi. bejkowa-nic sie nie bój nie zachoruje ani nic od tego nie powinno sie stać co najwyżej bedziesz podczas głaskania czuła niewielkie guzeczki.przeciez psy moga nawet same podczas drapania się usunac w ten sposób kleszcza,że głowa tego owada zostaje w ciele .
  4. gryf80

    śluz w kale

    tak mam dosc spore doswiadczenie jesli chodzi o metronidazol.mój pies miał labliozę.stosował go przez miesiąc(4-miesięczny wtedy szczenior),łącznie z osłonowymi na watrobe i raz na 2 tyg kontrola biochemiczna(transaminazy).nie miał efektów ubocznych(pies).
  5. miodu za dużo nie dawaj-to czysty cukier,bardzo kaloryczny -z efektów ubocznych co najwyżej utuczenie,co do wody-nie dasz rady wcisnac na siłe tak,aby spowodowac przewodnienie-ale trzeba uważać coby nie doprowadzić do zachłystowego zap.płuc(może alternatywa byłby kroplówki podskórne lub dożylne),na ORNIPURALU sie nie znam wiec sie nie wypowiadam
  6. ja bym do takiego wiecej nie poszła,skoro nie wie jak urzywać cążek do pazurów
  7. czy to zwyrodnienie było zdiagnozowane przezz lekarza i czy on kazał psu takową karmę zjadać? jesli nie,to jakakolwiek odchudzajaca bexdzie dobra+chondroprotektort.jeśli pies ma chory kregosłup-musi być chudy
  8. ruda-nikt za ciebie ,czy twoich rodziców decyzji nie podejmie,niestety.to są sp[rawy czysto indywidualne,sama znasz swojego psiaka najlepiej i ty będziesz wiedziała,że to "już"
  9. justika wet obcina nie odrywa,przeważnie robia to pod tzw znieczuleniem miejscowym(znieczulenie w sprayu).pazur na zdjęciu złamał się w miejscu częsci żywej -mocno krwawiącej. a tak nawiasemmówiąc jak pójdziesz do weta to niech obetnie wszytkie pazury(chyba że masz obcinaczkę do psich pazurów w domu to zrób to sama).strasznie długie i może być tak,że niedługo co drugi może mieć złamany w podobny spasób
  10. [quote name='wioletka155']Choć wet mowil ze częściej zdarza się to u suk dużych ras, rzadko u malych...czyżby moja Piękna była w tej mniejszości... Ale podalam jej tą tabletkę ok 17.00 a ona teraz znowu się posikala... Ile dni trzeba poczekac na efekty ?[/QUOTE] to że występuje rzadko u ras małych nie oznacza że nie występuje wcale(ja nie zaobserwowałam jakiejś zależności co do wielkości rasy).na efekty czasdem trzeba czekać od ok.tygodnia do dwóch. xxx52 to stwierdzenie niewydolnej watroby mam nadzieje że było potwierdzone badaniami nie na oko?
  11. na ciąże urojoną sterylka to najlepsze lekarstwo;)
  12. ja może napiszę co do "tych szlufek"przełuż może przez 2,a resztę odetnij.
  13. ta rasa to molosy-co pewnie wiesz,nie może za szybko przybierać na wadze,radzi sie nawet aby psy molosowate raczej utrzymywać w tzw"chudości'.im szczuplejszy tym lepiej.na przytycie będzie miał jeszcze czas.brit to dobra karma-ale dorzuć jeszcze jakiś suplement na stawy. co do kulawizny-najlepiej udać sie do weta-niech zrobi zdjęcie rtg-może to być nie tylko dysplazja,także młodzieńcze zapalenie kości,albo niedobór niektórych pierwiastków. i nie dawaj mu tyle ile by chciał.
  14. gryf80

    Barf

    bazyl-suszone penisy wołowe tez tak....."capią"
  15. gryf80

    Brit junior

    a może wystarczy probiotyk dorzucic do tego brita?
  16. nie muszę się przygladać;),ja jestem,a raczej moje psy sa na canvitalu non stop.na zmaine z multivit canis z lecytyna lub w zimę z tranem.bardzo dobre te witaminy.
  17. może tak być,że posterylkowe,skoro wyniki ok.nawet przy uszkodzeniu wątroby zmiany w moczu są obecne
  18. po pierwsze czy suni nic z pochwy nie wycieka(mimo sterylki),po drugie -może to być ropień na kikucie macicy,po trzecie -hmm nazwijmy to niepełna sterylka-czyli pozostawieniae np.fragmentu jajnika lub całego w psie.możecie poczekac,albo udać sie do innego weta(dobrgo,sprawdzonego,najlepiej poleconego czy to przez znajomych czy forum-odnośnie oczywiście sparw ginekologicznych)
  19. [quote name='agg']Właśnie zaopatrzyliśmy się w Certifect. Ponieważ polecono mi go (ponieważ na advantix ponoć kleszcze się uodporniły) w lecznicy, która nie budzi mojego zaufania (ale mam ją najbliżej więc po zakupy nie wymagające wizyty tam się wybieramy) po przeczytaniu ulotki doczytałam info w sieci. Niestety teraz boję się teraz tego zaaplikować... Amitraza, którą zawiera preparat, ma wiele efektów ubocznych. Na polskich stronach za to opinie pozytywne. Nie wiem...[/QUOTE] nie bój się.amitraza to super lek!po pierwsze wszystkie leki dopuszczone do obrotu sa uprzednio testowane,a amitraza jest juz w prewenticu.przy okazji amitraza działa super na świezba skórnego i nużeńca
  20. i tak i nie.jeśli pies dobrze sie czuje i nie ma wymiotów po nim to nie musisz nic podawać.natomiast jesl pojawią się wymioty dodatkowo podbarwione na brunatno lub żywoczerwono to odstaw meloxicam i do weta na cito.
  21. julk smutne,trzymaj się.z tego co pisałas miał bardzo chore nerki... [*]
  22. gryf80

    Barf

    mięsne,raczej wilgotne paski (nie pisze mięsne bo w nich na pierwszym miejscu są zboza)sa super,moje psy swiruja na ich punkcie. ania+milva-tak czy siak (a nie sądzę że to od barfa)nadczynnosc trzeba leczyć-nieleczona niszczy narządy miąższowe
  23. lastnh ale ojaki ci preparat chodzi.bo to co podlinkowales to produkty ogólnie firmy vetfood.ja obecnie zaczęłam podawac z tej firmy glukozamine z chondroityna w kapsułkach.po cześci zgodzę się z aysel-nie kupuj bogatego-w sensie rozbudowanego w składniki preparatu-możesz wyrzadzic psu krzywde nadmiarem składników(dobra karma która dajesz+rozbudowane suplementy). ja juz pisałam o preparacie w dziale żywienie,preparacie który moge śmiało polecic dla psów w celu ochrony stawów-firmy dolfos arthroHA.w tabletkach(mam psa z dysplazją)
  24. tak jest ze wszystkimi preparatami p/kleszczom-żaden nie zapewnia 100% pewności
  25. zależy z której grupy te leki p/bólowe
×
×
  • Create New...