Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. ja usuwam psom zawartośc tylko wtedy gdy jest potrzeba-czyli wtedy gdy widzę zainteresowanie częścią tylną lub saneczkowanie
  2. hills ma słaby zapach co niestety nie pobudza psa-nerkowca do jedzenia.psy przecież składu nie czytają.weż royala choć go nie lubisz jest o niebo bardziej wyrazisty w zapachu niż hills i psy ze słabym apetytem jak to bywa w przypadku nerkowców dośc chętnie go jedzą
  3. mojemu także pozostał taki mały woreczek
  4. gryf80

    Gruczoły

    gruczoły można usunąc chirurgiczne jeśli sa bardzo "uciążliwe".albo poproś weta niech cię nauczy jak opróżniać i sprawdzać gruczoły -nie jest to skomplikowane.nie można tego zaniedbywać zapchane gruczoł/ymoże spowodowac przetoką na zewn.wtedy dopiero jest problem.może pomyśl o przejściu z diety gotowanej na barf(suroizna jeśłi nie wiesz co to takiego-jest w dziale żywienie na dogo odpowiedni wątek)problem powinien sie wtedy rozwiązać.
  5. czy przypadkiem nie rośnie gdzieś w okolicy taka rożlina co się nazywa barszcz?
  6. uff to dobrze że lepiej.kroplówki teraz najważniejsze
  7. niekoniecznie tylko małe mój azjata tez czasem potzrebuje tego zabiegu.nie ma reguły.z reszta drugi mój pies to mix bullterier także "z tym problemem".jeśli widzimy że pies zaczyna się interesować zadkiem lub tez saneczkuje to wtedy oczyszczamy.wyciekająca wydzielina-to prawdopodobnie peknieta zatoka przyodbytowa która ewakuuje wydzielinę na zewn.
  8. olej to niech sobie moczy w odzie bez opatrunku
  9. osobiście w furaginę dla psich pęcherzy średnio wierzę....już lepszy b iseptol.ale moim skromnym zdaniem należałoby zrobic posiew moczu i określić antybiotykowrażliwosc.
  10. dziewczyny,plisss...nie schizujcie tak....
  11. ma ruda.głowa do góry.forumowe ciotki na duchu podtrzymują.pies jest pod opieka wetów.nie trać nadziei
  12. no niestety przy niedoborach potasowych tak może być-efekt uboczny diuretyków petlowych
  13. brązowa jeśli szczepiłaś na wirusówki rok temu to możesz sobie w tym roku odpuścić.odrobaczyć?ktoś wcześniej wspomniał o badaniu koproskopowym.możesz to zrobić zamiast obciązać pigułami wątrobę
  14. kup może szampon p/bakteryjny-choć moim zdaniem nie ma to już najmniejszego znaczenia-wazna jest antybiotykoterapia odpowiednio długa(najczęściej stosuje się do tyg po ustąpieniu objawów).szczepienia można zastosować na tydzień po "ostatniej dawce"
  15. nie wiem jakie sa ceny zarówno cimalgexu czy onsiora-co byś nie kupiła działa tak samo
  16. możesz zrobić są pasozyty na które piguły nie działaja,ale te przeważnie dajaobjawy biegunkowe bez wymiotów
  17. współczuję tobie i twojemu psiakowi-ja osobiście nie spotkałam sie z tego tytpu formą zabiegu-"u mnie"najcześciej po prostu przecinano odpowiedni miesień i faktycznie po ok 1,5 -2 tyg psy przy zachowaniu zaleceń rehabilitacyjnych(jeśłi wogólke to tak mozna nazwać)wracały do sprawności ruchowej.
  18. może dlatego nie chce jeść że wszędzie ją dokarmiasz.nie karm miedzy posiłkami ustal 2 lub 3 i tego pilnuj.gdybym tak co 2-3 godz podjadała np.po pół kromki chleba z masłem też bym nic nie chciała na obiad czy kolację
  19. haniu skoro tak sprawa stoi to faktycznie chyba lepiej dla twoich jamników będzie jak im je zmielisz
  20. to szukajcie dalej,masz rację....efekty po każdym zabiegu ortopedycznym nie sa natychmiastowe,ale...
  21. normalka.jak nie kuleje znaczy że nie boli.mozesz to zabezpieczyć opatrunkiem-jak pisałam ale nie musisz
  22. kurcze ja kupiłam w krakvecie brita light-wszytsko było ok-karma na drugi dzień juz była,worek cały nie utytłany czy pognieciony,termin ważności także ok...
  23. przeszczep nerki...ale nie sądze żeby to było możliwe w polskich realiach
  24. możesz założyc optrunek na tę łapę- o ile pies go nie ściągnie-można dezynfekować r-r rivanolu.jełsi jest odcięte to raczej szycie na wiele sie przyda
  25. hmmm...dziwna metoda "leczenia"dysplazji...moze skonsultuj to z innym dobrym wetem który orientuje soię w temacie
×
×
  • Create New...