Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. jeśli by go bardzo bolało to nie pozwalałby dotknąc okolicy oczodołu iprawdopodobnie byłaby dosc znaczna opuchlizna.zaznaczyc tez trzeba,że psy w typie ttb sa odporne na ból..
  2. poczytaj sobie o suchych karmach i wybierz tę którą możesz u siebie dostać.jak pewnie zauważyłeś jest ich sporo.ja czasem kupuję royala(ja gotuję psom+barf prócz jednego który je suche) jest taka dla psów aktywnych [url]http://www.telekarma.pl/p99/royal.canin.energy.4300.15.kg.htm[/url]
  3. jeśli oko"zezuje"do góry byc może którys mięsień poruszający gałka oczną został uszkodzony-czy przypadkiem nie uderzył się lub też nie uderzono go w to oko?
  4. rozdzielaj posiłki na kilka mniejszych nawet gdy pies będzie dorosły
  5. 3 zł to raczej w aptece kosztuje,
  6. zwiększcie mu ilosc karmy....kałjest normalny czy lużny i ile tazy dziennie-bo może on załatwia swoje potzreby częściej niez ten drugi,czyli wynikałoby że karma nie służy
  7. s4dii to ryżu nie dawaj jak nie lubi.z wołowina to bardzo ostroznie-najwięcej ze wszystkich rodz.mięs ma fosforu(niszczy nerki).weci mają rację najważniejsze są kroplówki.ewentualnie możesz dodatkowo pokusic sie o badanie moczu-zobaczysz wtedy czy nerki zageszczaja mocz. dowi99 dobrze radzi-jeśli chcesz cieszyc sie obecnościa psiaka postaraj się karmić w/w dieta royal'owską.jest smaczna i zawiera wszystko czego twój pies potzrebuje do zdrowego funkcjonowania(dla naerk z treszta tez)wszystko cokolwiek innego podajesz zmienia ph moczu(nerki chore "dobrze"pracują przy bardziej zaSADOWYM).
  8. jeśli hormony podawane sa w wieku kilku np.miesięcy to raczej szkoda kasy
  9. antybiotyki podaje się w dawkach przeliczanych na masę ciała
  10. raczej szcezniakowi osobiście nie dawałbym takich produktów,prócz karmy i jogurtu nat. bez cukru
  11. poczekaj nie jest napisane że cieczka będzie regularnie co 6 m-cy
  12. moim zdaniem jeśli po vetmedinie było ok(nie każdy pies go toleruje)to powinieneś do niego wrócić.
  13. ok.jesli ma zwyrodnienie w stawie biodrowym i to jest przyczyna utykania to dziwi mnie że p/zap.leki nie pomogły.raczej zabiegów na tego typu problemy się nie proponuje,chyba że prócz tego zwyropdnienia jest jeszcze droigi problem(w samym, sąsiedztwie stawu biodrowego jest kilka struktór więzadłowych które mogły ulec zerwaniu)
  14. czosnek można psu dawać-ale nie wiem jak wytrzymasz ten zapach okropny z pyska po nim.drożdżesą spoko-ale nie należy ich dawać surowych.może lepiej kup prep.dla psów"gotowy"z drozdżami jest ich mnóstwo i są tanie
  15. jak wrócisz to napisz co zrobił i co powiedział
  16. chefrenek ma rację.ja bym jej zrobiła elektrolity-może niedobór np.potasu występuje u niej stąd te drżenia? co do zentonilu możesz wrócić,ale moim zdaniem te leki na watrobe co brała zastępczo tezsa dobre. co do GENTAMYCYNY w kroplach i steroidowych p/zapalnych-w kroplach do oczu można łączyć z terapią steroidową.w kroplach działa miejscowo
  17. być może "w mosznie"jest stan zapalny-mój psiak tak miał-potrzebna będzie wizyta u weta który poda leki
  18. zmienić leki-to moja rada.z tego co piszesz w leczeniu jest niezły"chaos"
  19. zimny i mokry nos nie śwadczy o tym czy pies jest zdrowy czy chory-to tak na przyszłosć.nie sugeruj się tym.częste wydalanie stolca w ciągu doby czy to "normalnego"czy lużnego jest biegunką.być może coś zjadła a byc może to problem pasożytów wewn.(możesz zbadać stolec na ewentualną ich obecnośc)
  20. po pierwsze izoluj od siostry;),czy uraz mógł sie"ukryć"?jeśli jest to problem związany ze strukturami ścięgnistymi i dodatkowo jakosc zdjęcia jest taka sobie to oko weta MOŻE TEGO NIE DOJŻEĆ.nie piszesz ile tzn jak długo pies brał leki p/zapalne,p/bólowe-czy dostawał jakies chondroprotektory(choć jeśli któreś więzadło lzostało zerwane to żaden lek nie pomoże i pies może utykać do końca życvia)
  21. karollka na pewno trzeba zmienić na inna-może jest "zbyt bogata"?
  22. [quote name='kasikz']Odkopuję wątek, ponieważ u mojego shih tzu stwierdzono dysplazję obu bioder i łokcia. Jesteśmy załamani, byliśmy u dwóch ortopedów na śląsku na konsultacjach, mamy nadzieję, że jeszcze w sierpniu trafimy do dr Niedzielskiego. U nas sprawa jest dziwna, ponieważ pieska nie boli, sam myśli, że jest zdrowy, chce biegać skakać, a jedynym objawem, który nas zaniepokoił to okropne strzykanie w kościach. Jeden ortopeda wydał wyrok na niego, choć od razu chciał robić resekcję kości głowy i szyjki udowej, drugi kazał nam się wstrzymać. Nie wiemy kompletnie co dalej robić :([/QUOTE] pewnie chodzi o "pertesa".w jakim wieku jest pies
  23. raczej nie sądzę,żeby wariactwa z psami odbiły się na rtg.dobry ortopeda-chirurg zoperuje młode zwierzę(kilka dni dla psa nie robi róznicy)i przy odpowiedniej nazwijmy to rehabilitacji pies w wieku pózniejszym będzie normalnie egzystował
  24. to spokojnie.przecież pies póki co zachowuje się normalnie.poszerzycie diagnostykę i wszytsko sie "wyklaruje"
  25. tak dla "sportowca"najlepszy jest barf
×
×
  • Create New...