Jump to content
Dogomania

Domnia

Members
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Domnia

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Kielce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprzedam książki:   "Wszystko o psach" - Heike Schmidt - Roger 25zł "Poradnik domowy - Jak pomóc chorym zwierzętom?" - Dr. P Rousselet- Blanc 5zł "Dobry pies" John Katz 20zł "Psi rok" John Katz 20zł "Pies" Anna Marek 25 zł "101 psich sztuczek" Kyra Sundance i Chalcy 25zł "Agility" Viviane Theby & Michaela Hares 20zł "Kieszonkowy Przewodnik PSY" 10zł "Co jeśli mój pies..." Jim Evans 20zł "Szkolenie psa w cztery tygodnie" Ophelia Nick 15zł "Psy rasowe" 10zł "Rasy psów Kompendium" 25zł "Labrador - psy rasowe" 5zł "Szczenię - zachowanie i szkolenie" Sarah Heath 5zł   _____________________________________ I coś kociego:   "Kot instrukcja obsługi" 15zł "Poradnik hodowcy kotów" Elżbieta Wirth- Dzięciołowska 25zł "Kot - 100 sposobów na jego poznanie" Roger Tabor 20zł "Koty - album fakt" 5zł   Czasopisma o psach (150 sztuk) - 80 zł   ZDJĘCIA : http://zapisz.net/gal.php?id=559f869bb6e3b
 2. Sama słodycz :loveu: kocham czekoladki :D
 3. A suczka ma rodowód i uprawnienia hodowlane?
 4. Domnia

  Jaka to rasa??

  Docelowo będzie duży, ale co do wyglądu - to będzie wiadomo dopiero jak piesek urośnie, ale po porównaniu ze szczeniakiem rasowym, to sylwetkę może mieć podobną, ale pyszczek - nie wiem, bo nie znam się na tej rasie.
 5. To może go lepiej nie puszczaj - przynajmniej na razie, do czasu kiedy nie opanuje chodzenia na smyczy. Szkoda by było psiny jakby wpadł pod koła... :-( Życzę powodzenia!
 6. Chcesz trzymać szczenię w kojcu na dworze? W takim razie po co Ci w ogóle pies? Towarzysz zwykle mieszka ze swoją rodziną w domu... tym bardziej, że GR to psy które muszą mieć zapewnione dużo kontaktu z właścicielami! Szczenię trzeba socjalizować - przynajmniej przez pierwsze pół roku niech mieszka z wami w domu - najpierw trzeba ją ułożyć, nauczyć podstawowych komend! Bo inaczej pies stanie się lękliwy i będzie się bać właścicieli. Z jakiej hodowli pochodzi suczka?
 7. Na początku piesek musi przełamać lęk przed smyczą. Zakładaj mu ją w domu, niech się przyzwyczai. Kiedy piesek już przestanie się bać smyczy trzeba nauczyć go grzecznego chodzenia przy nodze. Przydadzą się smakołyki. Zachęcaj nimi pieska, żeby szedł w twoją stronę. Nie puszczaj szczeniaka samopas - bo wpadnie pod samochód, albo zrobi sobie inną krzywdę... Jeśli chcesz mu dać trochę swobody - to najbezpieczniej by było gdybyś puszczała go na terenie ogrodzonym.
 8. [quote name='Sezamowa']U mnie na pierwszej stronie weterynaryjnej książeczki zdrowia jest kilka informacji na temat pielęgnacji psów. Jest tam między innymi napisane, że psa powino się kąpać nie częściej niż dwa razy do roku używając przy tym szarego mydła i spłukując roztworem wody z octem. Książeczkę otrzymałam w lutym tego roku. Może stąd ten pomysł?[/QUOTE] Od dzisiaj kąpię swojego psa w wodzie z octem! ;) Żartuję. Bzdury jakieś... Dziwne, że nie wspomnieli o szamponach specjalnie dla psów. Pewnie produkowali te książeczki kiedy nie było jeszcze szamponów dla psów :D Ja jednak pozostanę przy psich szamponach. [QUOTE][COLOR=#000000]Nie wypowiadałabym się tak kategorycznie - są psy, którym służy kąpanie w ludzkich szamponach.[/COLOR][/QUOTE] Nie słyszałam o tym :roll:. Można wiedzieć jakie to rasy psów i w jaki sposób im to służy?
 9. [QUOTE]Domnia - myślę jednak, że nie wiesz za wiele na ten temat, bo [B]wieeeele osób trzyma bordera w bloku i o ile ktoś nauczy takiego psa on/off i zapewni ruch to spokojnie da radę w takim mieszkaniu[/B]. A czemu border nie może zostawać w domu? O________O[/QUOTE] A czy to DOBRZE, że trzymają bordery w bloku? To z pewnością nie jest idealne miejsce dla BC. Border, tak jak każdy pies, niezależnie od rasy może mieszkać w bloku, tylko PO CO? Żeby się nudził w klatce przez 7 godzin? Owszem, NIE ZDECHNIE przecież... Czy nie lepiej jest adoptować jakiegoś spokojnego mix'a BC, który nie zdemoluje mieszkania, jeśli nie będzie w klatce pod nieobecność właścicieli? Odpoczynek jest borderom potrzebny - ale 22 godziny odpoczynku, to chyba trochę za dużo jak na pasterza. ;) Oczywiście jak zawsze - zdarzają się przypadki spokojnych psów, ale to są wyjątki, a nie większość. "da radę" - te słowa oznaczają, że będzie sobie żyć, tak? No właśnie, przeżyje przecież w bloku - nie zaprzeczam. Przecież nie zdechnie od mieszkania w klatce, w bloku. Co do "on/off" - przyszło mi na myśl "zlansowanie" mózgu borderowi, oduczenie go instynktu ciągłej pracy - czyli tego co wyróżnia tą rasę. TO NIE JEST ZABAWKA, którą można sobie włączyć - jak potrzeba... Co do zostawania w domu - nigdzie nie napisałam, że nie może zostawać sam. Autorko - nie wiem ile masz lat, strzelam - że kilkanaście, więc po co Ci pies, który jest "taki sprawny fizycznie". Masz owieczki do zaganiania, że jest Ci tak bardzo potrzebny? Na prawdę nie wiem po co Ci border :lol: Plan i tak nie wypali, bo życie nie ma planu. Też kiedyś planowałam, jak będę się zajmować swoim psem w każdą porę roku - plany się nie powiodły. Zaraz się zacznie "hejtowanie" mnie, ale trudno, to jest moje zdanie i go nie zmienię.
 10. Bardzo mi przykro, że Misiek odszedł [*]
 11. Domnia

  Metamorfozy

  Kotki są przepiękne! Faktycznie przypominają angory ;).
 12. [QUOTE][COLOR=#000000]Border collie może mieszkać obojętnie gdzie w bloku , domku ważne żeby z nim spędzać aktywnie czas i go uczyć różnych sztuczek . Border collie chyba mógł by zostawać sam w domu ( rozumiem szkoła x.x też chodze do szkoły ;_; ).[/COLOR][/QUOTE] ? Po pierwsze bc + blok ?! Nie wyobrażam sobie połączenia border collie + powierzchnia 30 m[SIZE=2] kwadratowych. [/SIZE]Wiem coś na ten temat, bo miałam przyjemność rozmawiania z właścicielami BC.[SIZE=2] Z całego serca życzę powodzenia. A co do zostawania w domu. Ciekawe ile godzin? Dla BC godzina bezczynności to katorga. Teraz pomnóż to razy 6 godzin... lub więcej. Podrośniecie trochę i się wam BC odwidzi... Jeśli kogoś uraziłam - ja mam tylko na sercu dobro psa... [/SIZE]
×
×
 • Create New...