Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. szkoda,choć zawsze można zrobić(a jaka miał temperaturę?).niektóre trutki na gryzonie moga dawac właśnie takie efekty-skrwawianie do srodka ciała
  2. tez tak myślę jak [B]agacia[/B] odnosnie nośnika,uważam że nie ma ogólnego "zlotego srodka",każdy powinien miec wypróbowany preparat-bo np.na podlasiu swietnie będzie się spisywał srodek nr 1 a na mazowszu nr 2.uważam równiez że nie ma preparatów zabezpieczajacych w 100%
  3. robili rozmaz w kierunku babesziozy?watroba także u niego "średnia",może coś zjadł na spacerze jakąs trutkę?
  4. każdy preparat p/pchłom/kleszczom bedzie w pewien sposób szkodliwy dla psa /kota gdy zwierze zliże go z sierści.znam osobe która o zgroz! zaaplikowała prep.p/pchłom doustnie psom.prócz poważnie uszkodzonej watroby nic sie nie stało i psy żyja nadal.
  5. zawsze istnieje zagrożenie,jeśli wynosicie nie szczepionego pieska.oczywiście jest ono znacznie mniejsze gdy robicie to w taki sposób jak opisujesz ale jednak.moze póki co warto nauczyc go załatwiania się na podkłady chłonnne?
  6. :wallbash:,fakt pisze jak wół że preventic wodoodporna
  7. tzreba zajżec do tych oczu,przez internet raczej się nie da.wizyta w gabineciewet w takim przypadku wskazana
  8. tak,bardziej chodziło mi o pływanie w tej obroży.
  9. na pewno nie jest wodoodporna ,no chyba że"nowej generacj"już jest
  10. szczepienia coroczne to tylko i wyłacznie wymóg urzedniczy.wścieklizny nie ma na pewno zwłaszcza że jest regularnie szczepiony,jak pisały przedmówczynie,ale tu chodzi o zakażene przyranne osoby która została pogryziona
  11. a czy przypadkiem podroby,równiez drobiowe nie zawierają zbyt dużo fosforu,który dodatkowo obciaza nerki?
  12. tak,w czechach jest dostępny.czyżby amitraza była żle tolerowana przez cukrzyków?
  13. to jej ugotowane buraki podawaj,jeśli lubi
  14. buraki czerwone
  15. nie widzę która to cz.ogona.ale chyba chodzi o gruczoł ogonowy.może jego zapalenie?pokazywałaś już wetowi?
  16. spokojnie,mieso dostarczane do sklepów jest badane przez lek wet.moje jedza surowy drób i wieprzowinę-maja sie dobrze.
  17. o biopsji tego/tych struktur myśleliście?
  18. taka sobie,sporo w niej zapychaczy.kupowałam dla burków wiejskich mojej ciotki które wcześniej jadły chleb z mlekiem-na tej karmie poprawiły sie,futro nabrało połysku. dla moich kupiłam raz-jakas wesja z jagnięcina o ile pamiętam-bez szału
  19. tak masz racje-"ruskie"psy sa dość uparte.tez mam "ruska rasę",przechodziłam podobna mękę za młodu psa.poczatkowo jadł purina pro plan ,potem sie znudziło i mógł nie jeść przez kilka dni.przyznaje sie wymiękłam,patrzac jak szczeniak kolejny dzień z rzędu odchodzi od miski.w końcu zaczęłam mu gotowac i niestety,tak juz zostalo do dziś(pies ma 4 lata) co do podawania puszek-przy szczeniaku to nie problem ale gdy podrośnie to dość mocno uderza to po kieszeni.ale jeśli chcesz to nic nie stoi na przeszkodzie-karma puszkowa dobrej jakości jest równiez karma zbilansowaną
  20. jeśli pies ma podwyższone transaminazy to raczej intestinala bym nie podawała(zbyt dużo miedzi w intestinalu),natomiast staremu psu ze zdrowa watroba nie powinno mu zaszkodzić.oczywiscie nalezy pamietac że intestinal to także dieta
  21. pewnie cos w tym jest,bo gdyby czosnek nie byl szkodliwy to niejedna firma produkujaca suplementy posiadałby takowe preparaty np z wyciagiem z czosnku w swojej ofercie:roll:
  22. wpierw powinien obejżeć to lek wet.być mmoże szycie nie będzie potzrebne
  23. są preparaty z czaosnkiem dl apśów więc za pewne nie jest on trucizną(chyba z bephara)
  24. jeśłi ma jakieś zmiany na skórze może warto byloby pobrac zeskrobine ze skóry u lek wet,ewentualnie podpytac go o szmpony p/świądowe p/łupiezowe(lecznicze) nabyć można równiez preparaty zawierajace kwasy omega 3 i 6
×
×
  • Create New...