Jump to content
Dogomania

iwna5702

Members
  • Posts

    8476
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by iwna5702

  1. Dzień dobry witam się na wątku :)
  2. Z tymi filmikami ciągle mam drobne problemy :) i czatuje na corkę żeby mi wkleiła. Na razie jakoś nie możemy się spotkać ale może w weekend się uda. Aramek bez większych zmian, radzi sobie na razie chodzi na tych swoich łapinkach i grzeje doopkę w domku :)
  3. Wklejam ostatnie wieści od Kasi a jutro dołożę zdjęcia :) "Posyłam dwa zdjęcia Lenki - zdecydowanie lepszy model do fotografowania niż panna Szarka, więc pokazujemy jesiennie i spacerowo Lenusie , geriatryka absolutnego.Lena trzyma się dzielnie, właściwie to już tylko na dwóch przednich łapach i to z ogromnym trudem, ale zawsze coś . Patrząc na Lenusie jako całość i jej możliwości fizyczne ,to jest już w tej chwili bardzo, bardzo byle jak i pomijamy demencje 110 % , najgorsza jest ta niemoc fizyczna :(A Szaruśka jak to Szaruśka , jak tu jej zdjęcia robić i pokazywać, jak ona na wszystkich ma taką minę jakby człowiek był jej katem :)Nic a nic sie Szara nie zmieniła - dalej dzikus, dalej dookoła stoją puste łóżka a ona uznaje za zdatny do spania wyłącznie swój kącik, który sobie zarezerwowała zaraz potym jak przyjechała do mnie. Kiedy na widoku nie ma ludzi , Szarka rządzi - przeprowadza patrole ogrodowe i obszczekuje "intruzów" .Takie sobie prowdzi Szaruśkowe życie, według swojego pomysłu . Nie sądze, żeby przełamała jeszcze kiedyś swój strach przed człowiekiem, chociaż jak ma do wyboru mnie- człowieka przed którym zwykle ucieka albo psy które idą ze mną do psiego domku a których ona nie lubi , to z dwojga złego wybiera mnie :) - wie, że niechciane psie towarzystwo kręci się przed domkiem, więc wtedy nie ucieka na zewnątrz i pozwala się poczesać i pomiziać.Może kiedyś uda mi się zrobić zdjęcie na którym Szarka będzie radośniejsza, póki co jak tylko widzi że czyham na jej życie z telefonem w ręku, to przybiera postać najbardziej poszkodowanego paluszczaka pod słońcem :)Jedno co te zdjęcia mogą ważnego powiedzieć, to widać jak stojąc Szarka unosi tylną łapę - kuleje na nią, kulała od początku, ale teraz , w sezonsie jesienno zimowym, dolegliwości sie nasilają, dlatego nie pogniewa się , gdyby ktoś chciał podarować cimalgex - dobrze reaguje na ten lek , ale może być coś innego przeciwzapalne/przeciwbólowe, przed nami długa zima i pewnie nie raz trzeba będzie wspomóc stare kości(Szarka przyjechała ze schronu z zaleceniem przyjmowania tramalu, ale nie widzę najmniejszego powodu, żeby miała jeść tramal )"
  4. ARAm.mp4Proba wgrania filmików :)
  5. U suńki wszystko dobrze, tylko Szeri caly czas jest pełna rezerwy. Większość dnia spędza w okolicy swojego domku i pilnuje terytorium. Poszczekuje na zbyt blisko kręcące się pozostałe psiaki. Najszczęśliwsza jest , kiedy zostaje sama na terenie - wtedy biega sama naokoło podwórka, korzystając z wolności :).
  6. Wieści z hoteliku dobre, ARAM daje radę chodzi z resztą psiaków - głownie na wędrówki wokół domu. Łapiny już iestety nie pozwalają na robienie dluzszych tras. Przed nami zima podobno ma być sroga, szczęśliwie Aram ma zapewnioną domową miejscówkę :)
  7. Od czasu do czasu rozmawiamy sobie z Kasią - jakoś w tym roku nie miałyśmy okazji się spotką - ale mamy pewne plany. Moze Kasia dojedzie do W-wyi będziemy mogły trochę ze soba pobyć. W tej chwili u Kasi mamy jedną nszą suńkę, Szeri która odbpukać jest w dobrej formie . Oczywiście Kasia ma również stadko swoich domowych psiaczków, tak ze na brak zajęcia nie narzeka:)
  8. I lato za nami :( - jeszcze parę chwil słońca i trzeba zbierać siły na zimowe dni ...
  9. Cisza na wątku - psiaki przestawiają się na porę deszczową - koniec całodniowych spacerów po podwórku. Trzeba będzie przespać ten gorszy czas .
  10. Zdjęcia dwóch suń - Szeri i Lenki - wczesniej rezydentek tego samego schroniska. Szeri nie lubi opuszczać swojego domku kiedy ktoś kręci się po podwórku - raczej z bezpiecznej odległości obserwuje teren :)
  11. Udalo się w końcu wgrać troszkę nowych filmików - w roli głównej podopieczni Izy :)
  12. Muszę odrobić troszkę wakacyjnych zaległości :) Czas wakacji więc troszkę nie na bieżąco. Uzupełniam wpis od Kasi wpływ 28 czerwiec ; kwota 55, 20 zł z bazarku od Perełki1. Bardzo dziękujemy :) zdjęcia- Szarce zrobić zdjęcie jest bardzo trudno, więc są tylko dwa średnio wyraźne. Klasycznie - Szarka przed wejściem do domku, monitoruje z daleka wszystko, co dzieje się na ogrodzie. Gdybym zrobiła tylko kilka kroków w jej stronę, od razu zwiałaby do środka. Poza tym , jak człowieka nie widzi i żywej duszy na horyzoncie, gania po całym ogrodzie- obserwuje ją czasem przez okno - biega wszędzie i podchodzi pod sam dom.Lenka - Lenka ma już za sobą okres dreptaczka - kiedyś wyniesiona na dwór krążyła do upadłego, ale jakis czas temu zaczęła mocno kuleć nas tylną łapę, zrobiliśmy rtg i wyszło duże zwyrodnienie stawów (- na szczęście, bo myślałam , ze jakiś nowotwór), więc teraz tylko pokręci się trochę i siedzi na trawce. Wspomagana jest tabletkami przeciwbólowymi i nawet nie jest wtedy tak źle. Poza tym bez zmian, Lenka charakterna staruszeczka :), nic nie widzi, niewiele słyszy, ale zawsze dużo ma do powiedzenia
  13. Na razie tylko jedna fotka Aramka
  14. Chciałam wgrac filmilki - ale jakoś mi się teraz nie udało - spróbuje jeszcze potem, moze coś sie wklei.
  15. Udało mi się podjechać z wizytą i popatrzeć na latającą drużynę u Izy. Część podopiecznych to dziadulki - ale i dla nich ten czas to okazja do spokojnych spacerków i przebywania na powietrzu wśród świeżej trawki oraz różnych innych letnich, ciekawych zapachów
  16. Podnoszę Foreścika od poniedzialku :)
  17. zaraz podeślę na priv :)
  18. Kochane psiaczki - Kochani ludzie - Albo odwrotnie - Wszystkiego dobrego życzę :)!!!!
  19. Mam trochę nowych fotek dziewczyny :) Cały czas dystansik
×
×
  • Create New...