Jump to content
Dogomania

pinkmoon

Members
  • Posts

    4601
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by pinkmoon

  1. O Jezu, biedna psina, jak dobrze że zdążyłyście ją uratować! Dziewczyny, jesteście wielkie :)
  2. O rany, faktycznie święta z psimi przygodami. Stworzonko jest przecudne, mam nadzieję że spotkanie z wami będzie dla niego punktem zwrotnym w życiu, i od tej pory będzie już tylko lepiej.
  3. Się śmiejecie z biednej słodkiej Mony-świnki! :diabloti: :loveu:
  4. A ja właśnie mam dobrą wiadomość co do karmy. Zaprzyjaźniona fundacja niemiecka wspomogła nas karmą i dzięki nim przez około miesiąc lęborskie psiaki będą miały co jeść :) Fiks napisze szczegóły jak się dowie (tzn.ile karmy przyszło w darach i na ile to wystarczy).
  5. Odświeżam stary temat, bo dowiedziałam się dzisiaj rzeczy, która może otworzy oczy pewnym osobom. Mam tu na myśli zwolenników rozmnażania psów rodowodowych, ale bez wyjeżdżania im hodowlanki, bo pan Kazio czy pani Zosia nie mają czasu i ochoty żeby snoby ze związku kynologicznego oceniały ich psinki. To jest doberman Maks. obejrzyjcie filmik http://www.youtube.com/watch?v=El4dW62PKBM&feature=player_embedded Rodzice Maksia to dwa rodowodowe dobermany, z normalnych hodowli. Pańciostwo wzięło i pomyślało, że skoro rodzice z papierami, to szczeniaki też wyjdą super. Po co przebadać psy na choroby genetyczne, po co sprawdzić współczynnik inbredu. Efekty?
  6. Słuchajcie, ogarnęłam sprawę "rodowodowości" Maksia. Okazało się że jednak niuniek nie jest z papierami, a jedynie po rodowodowych rodzicach. Nie pochodzi z hodowli, tylko jest efektem przeświadczenia ludzkiego, że pies po rasowych rodzicach również będzie piękny i wspaniały. To kolejny argument przeciwko pseudohodowlom, i będę pokazywać zdjęcie Maksia każdemu kretynowi, który powie mi, że można kojarzyć ze sobą psy rodowodowe ale bez uprawnień hodowlanych, i bez zbadania czy psy nie są ze sobą zbyt blisko spokrewnione :angryy:
  7. Doddy miała DT dla tej zagłodzonej asteczki która zostaje w schronisku, może fundacja mogłaby wziąć tę bidulkę?
  8. Aga, ja powtórzę to co dziewczyny już powiedziały... ale to najlepsze co mogłaś zrobić! W momencie kiedy wiedziałaś zdroworozsądkowo, że nie możesz zatrzymać go u siebie, a pies był w sytuacji realnego zagrożenia życia - samochody, ten psychol co strzela do psów... Dzięki Tobie ten psiak żyje. Ma szansę na nowy dom, dzisiejszą noc spędzi pod dachem, a nie zginie pod kołami samochodu. Pamiętam że od podobnej sytuacji zaczęła się moja "przygoda" z bezdomnymi psami - wlazłam na środek ruchliwego skrzyżowania w moim mieście, żeby ściągnąć stamtąd nowofunlandkę która biegała oszołomiona między samochodami. Niestety też nie moglismy przetrzymać jej u nas choćby jednej nocy, musieliśmy odwieźć do schroniska. Też ryczałam jak bóbr, kiedy niunia przytulała się do mnie w aucie, a ja potem wsadziłam jej smycz w ręce facetowi ze schroniska i odjechaliśmy. Następnego dnia poszłam ją odwiedzić - to był moj pierwszy raz w schronisku - i zabrałam na spacer. Dziewczynkę kilka dni później odebrali na szczęście właściciele, a ja... już zostałam :) Trzymaj się! Z psiakiem mam nadzieję że będzie dobrze, jest śliczny, z Twojego opisu wynika że ma super charakter. Wolontariuszki na pewno dobrze się nim zajmą.
  9. Własnie przeczytałam na niebieskim. Uff :) Mam nadzieję że to już będzie (pozytywny) koniec tej historii.
  10. Z Murzynkiem liczymy na to, że nawet jeśli nie znajdzie sie dla niego dom od ręki, to niedługo zostanie uwolniony z łańcucha. Ruszyły się adopcje i może zwolnią się miejsca w lepszych kojcach. :)
  11. Może jeśli będziesz regularnie wystawiać mu jedzenie, to w końcu Ci zaufa? Tylko żeby nic mu się nie stało do tego czasu, ech :(
  12. o nieee, co to za tajemnice?? JA TEŻ CHCĘ WIEDZIEĆ!!! :evil_lol::evil_lol:
  13. Wiem że Natalia jest na forum :) Chodziło mi o to że tutaj pojawiają się konkretne propozycje (mam na myśli ten hotelik) a tak naprawdę nikt nie wie czy sprawa przypadkiem nie jest już bezprzedmiotowa. mam nadzieję że uda się pomóc Borysowi, jest przepiękny, ktoś jeszcze może mieć z niego wiele radości..
  14. [quote]zebralięmy się w stowarzyszenie gdy będziemy mogli już zbierać pieniądze na pomoc , organizować ją , zwierzęta będą pod nasza opieką w hotelu w Obornikach i będziemy je utrzymywać pod naszą opieką będą też wszystkie psy , które dotychczas były pod wątpliwą opieka For Animals za kilka dni podam naszą stronę internetową , a potem zroimy wstępny informacyjny wątek[/quote] W takim razie czekamy na info, a ja trzymam kciuki za Skarbusia :)
  15. Dixon to taki kochany psiak, pamiętam go jeszcze z czasów jak odwoziłam Trollika. Oby mu się wreszcie poszczęściło.
  16. Kana, wiesz może czy Natalia ma kontakt z tymi ludźmi? Czy jeśli podejmą jakieś decyzje (np pies zostanie uśpiony, oddany do innego schroniska, cokolwiek innego), to ona się o tym dowie?
  17. [quote]To zdjęcie ze święconką na pocztówkę wielkanocną się nadaje - Asia, sprzedaj do niego prawa, nieźle zarobisz [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] - boskie jest [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/love.gif[/IMG][/quote] Święte słowa! Widzę tutaj pomysł na biznes :evil_lol: a od nas też... [CENTER] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/wielkanoc2.jpg[/IMG] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Wesołych Świąt! :) [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]
  18. Niunia jest tak fotogeniczna, że pewnie niejedna z nas jej zazdrości :evil_lol: [CENTER][IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/wielkanoc2.jpg[/IMG] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Wesołych Świąt![/B][/SIZE][/FONT] [/CENTER]
  19. Dla Etny i jej Pańciostwa :loveu: [CENTER][IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/wielkanoc2.jpg[/IMG] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Wesołych Świąt![/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]
  20. Oj, Gama trzyma się Bezy, czasami aż za bardzo dla tej drugiej :evil_lol: Osobiście jestem zachwycona tym, że dzięki Gamci, Beza nauczyła się bawić zabawkami! :multi: Przedtem miała pełno - szmatki, gryzaki, piłeczka, piszczący gryzak, i kompletnie mimo moich długotrwałych wysiłków nie miała pojęcia co z tym zrobić. A teraz kiedy Gama bawi się wszystkim co jej w łapki wpadnie, Bezunia też załapała o co chodzi - zaczyna aportować, pogryza szmatkę, ostatnio nawet z Gamą przeciągały się jednym gryzakiem :) A i bym zapomniała - jeszcze filmik, tym razem wszystko widać ;) [url]http://www.youtube.com/watch?v=LDL5-N7A57U[/url]
  21. Jak Gama trochę podrośnie to na pewno będizemy ćwiczyć na lince, ale na razie jeszcze nie daje rady uciekać, za krótkie łapki ;) A Beza bardzo się trzyma ludzi, na szczęście pod względem przychodzenia na komendę nie ma z nią żadnych problemów.
  22. Pięknie mu się morda śmieje na tych zdjęciach :)
  23. Kana albo Natalia, napiszcie czy coś się zmieniło - zgodnie z poprzednimi wiadomościami termin eutanazji wypada na dzisiaj...
  24. [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna067.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna077.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna083.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna084.jpg[/IMG] [B]KONIEC :evil_lol:[/B]
  25. [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna111.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna112.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna113.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna114.jpg[/IMG] ......................
×
×
  • Create New...