-
Posts
4601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pinkmoon
-
Elbląg - zagłodzona i pobita Dusza - w domu jak marzenie!
pinkmoon replied to AgaiTheta's topic in Już w nowym domu
O Jezu, biedna psina, jak dobrze że zdążyłyście ją uratować! Dziewczyny, jesteście wielkie :) -
Się śmiejecie z biednej słodkiej Mony-świnki! :diabloti: :loveu:
-
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
A ja właśnie mam dobrą wiadomość co do karmy. Zaprzyjaźniona fundacja niemiecka wspomogła nas karmą i dzięki nim przez około miesiąc lęborskie psiaki będą miały co jeść :) Fiks napisze szczegóły jak się dowie (tzn.ile karmy przyszło w darach i na ile to wystarczy). -
Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??
pinkmoon replied to KolorowaKredka's topic in Rodowody
Odświeżam stary temat, bo dowiedziałam się dzisiaj rzeczy, która może otworzy oczy pewnym osobom. Mam tu na myśli zwolenników rozmnażania psów rodowodowych, ale bez wyjeżdżania im hodowlanki, bo pan Kazio czy pani Zosia nie mają czasu i ochoty żeby snoby ze związku kynologicznego oceniały ich psinki. To jest doberman Maks. obejrzyjcie filmik http://www.youtube.com/watch?v=El4dW62PKBM&feature=player_embedded Rodzice Maksia to dwa rodowodowe dobermany, z normalnych hodowli. Pańciostwo wzięło i pomyślało, że skoro rodzice z papierami, to szczeniaki też wyjdą super. Po co przebadać psy na choroby genetyczne, po co sprawdzić współczynnik inbredu. Efekty? -
"RODOWODOWY",NIEPEŁNOSPRAWNY DOBERMAN Maks... całe życie bezdomny...
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Słuchajcie, ogarnęłam sprawę "rodowodowości" Maksia. Okazało się że jednak niuniek nie jest z papierami, a jedynie po rodowodowych rodzicach. Nie pochodzi z hodowli, tylko jest efektem przeświadczenia ludzkiego, że pies po rasowych rodzicach również będzie piękny i wspaniały. To kolejny argument przeciwko pseudohodowlom, i będę pokazywać zdjęcie Maksia każdemu kretynowi, który powie mi, że można kojarzyć ze sobą psy rodowodowe ale bez uprawnień hodowlanych, i bez zbadania czy psy nie są ze sobą zbyt blisko spokrewnione :angryy: -
Aga, ja powtórzę to co dziewczyny już powiedziały... ale to najlepsze co mogłaś zrobić! W momencie kiedy wiedziałaś zdroworozsądkowo, że nie możesz zatrzymać go u siebie, a pies był w sytuacji realnego zagrożenia życia - samochody, ten psychol co strzela do psów... Dzięki Tobie ten psiak żyje. Ma szansę na nowy dom, dzisiejszą noc spędzi pod dachem, a nie zginie pod kołami samochodu. Pamiętam że od podobnej sytuacji zaczęła się moja "przygoda" z bezdomnymi psami - wlazłam na środek ruchliwego skrzyżowania w moim mieście, żeby ściągnąć stamtąd nowofunlandkę która biegała oszołomiona między samochodami. Niestety też nie moglismy przetrzymać jej u nas choćby jednej nocy, musieliśmy odwieźć do schroniska. Też ryczałam jak bóbr, kiedy niunia przytulała się do mnie w aucie, a ja potem wsadziłam jej smycz w ręce facetowi ze schroniska i odjechaliśmy. Następnego dnia poszłam ją odwiedzić - to był moj pierwszy raz w schronisku - i zabrałam na spacer. Dziewczynkę kilka dni później odebrali na szczęście właściciele, a ja... już zostałam :) Trzymaj się! Z psiakiem mam nadzieję że będzie dobrze, jest śliczny, z Twojego opisu wynika że ma super charakter. Wolontariuszki na pewno dobrze się nim zajmą.
-
Amstaff BORYS... mam tylko 2 dni!!! Już bezpieczny w DS.
pinkmoon replied to Kana's topic in Już w nowym domu
Własnie przeczytałam na niebieskim. Uff :) Mam nadzieję że to już będzie (pozytywny) koniec tej historii. -
Fiodor i Sara zaginęły!Szczecin i okolice - POMOCY!
pinkmoon replied to polciuaa's topic in Już w nowym domu
Może jeśli będziesz regularnie wystawiać mu jedzenie, to w końcu Ci zaufa? Tylko żeby nic mu się nie stało do tego czasu, ech :( -
Amstaff BORYS... mam tylko 2 dni!!! Już bezpieczny w DS.
pinkmoon replied to Kana's topic in Już w nowym domu
Wiem że Natalia jest na forum :) Chodziło mi o to że tutaj pojawiają się konkretne propozycje (mam na myśli ten hotelik) a tak naprawdę nikt nie wie czy sprawa przypadkiem nie jest już bezprzedmiotowa. mam nadzieję że uda się pomóc Borysowi, jest przepiękny, ktoś jeszcze może mieć z niego wiele radości.. -
[quote]zebralięmy się w stowarzyszenie gdy będziemy mogli już zbierać pieniądze na pomoc , organizować ją , zwierzęta będą pod nasza opieką w hotelu w Obornikach i będziemy je utrzymywać pod naszą opieką będą też wszystkie psy , które dotychczas były pod wątpliwą opieka For Animals za kilka dni podam naszą stronę internetową , a potem zroimy wstępny informacyjny wątek[/quote] W takim razie czekamy na info, a ja trzymam kciuki za Skarbusia :)
-
Dixon to taki kochany psiak, pamiętam go jeszcze z czasów jak odwoziłam Trollika. Oby mu się wreszcie poszczęściło.
-
Amstaff BORYS... mam tylko 2 dni!!! Już bezpieczny w DS.
pinkmoon replied to Kana's topic in Już w nowym domu
Kana, wiesz może czy Natalia ma kontakt z tymi ludźmi? Czy jeśli podejmą jakieś decyzje (np pies zostanie uśpiony, oddany do innego schroniska, cokolwiek innego), to ona się o tym dowie? -
[quote]To zdjęcie ze święconką na pocztówkę wielkanocną się nadaje - Asia, sprzedaj do niego prawa, nieźle zarobisz [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] - boskie jest [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/love.gif[/IMG][/quote] Święte słowa! Widzę tutaj pomysł na biznes :evil_lol: a od nas też... [CENTER] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/wielkanoc2.jpg[/IMG] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Wesołych Świąt! :) [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]
-
Sandy [Pieczarka:)] -pogryziona staffiko-astka.Ma super DS
pinkmoon replied to AngelikaXD's topic in Już w nowym domu
Niunia jest tak fotogeniczna, że pewnie niejedna z nas jej zazdrości :evil_lol: [CENTER][IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/wielkanoc2.jpg[/IMG] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Wesołych Świąt![/B][/SIZE][/FONT] [/CENTER] -
śnieg i taka sadza na nim :D czyli Beza, kiedyś Timba, W DOMU :)
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Oj, Gama trzyma się Bezy, czasami aż za bardzo dla tej drugiej :evil_lol: Osobiście jestem zachwycona tym, że dzięki Gamci, Beza nauczyła się bawić zabawkami! :multi: Przedtem miała pełno - szmatki, gryzaki, piłeczka, piszczący gryzak, i kompletnie mimo moich długotrwałych wysiłków nie miała pojęcia co z tym zrobić. A teraz kiedy Gama bawi się wszystkim co jej w łapki wpadnie, Bezunia też załapała o co chodzi - zaczyna aportować, pogryza szmatkę, ostatnio nawet z Gamą przeciągały się jednym gryzakiem :) A i bym zapomniała - jeszcze filmik, tym razem wszystko widać ;) [url]http://www.youtube.com/watch?v=LDL5-N7A57U[/url] -
śnieg i taka sadza na nim :D czyli Beza, kiedyś Timba, W DOMU :)
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Jak Gama trochę podrośnie to na pewno będizemy ćwiczyć na lince, ale na razie jeszcze nie daje rady uciekać, za krótkie łapki ;) A Beza bardzo się trzyma ludzi, na szczęście pod względem przychodzenia na komendę nie ma z nią żadnych problemów. -
**amstaff Semir zabrany z adopcji.Już pojechał do NOWEGO DOMKU !!!
pinkmoon replied to piechcia15's topic in Już w nowym domu
Pięknie mu się morda śmieje na tych zdjęciach :) -
Amstaff BORYS... mam tylko 2 dni!!! Już bezpieczny w DS.
pinkmoon replied to Kana's topic in Już w nowym domu
Kana albo Natalia, napiszcie czy coś się zmieniło - zgodnie z poprzednimi wiadomościami termin eutanazji wypada na dzisiaj... -
śnieg i taka sadza na nim :D czyli Beza, kiedyś Timba, W DOMU :)
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna067.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna077.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna083.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna084.jpg[/IMG] [B]KONIEC :evil_lol:[/B] -
śnieg i taka sadza na nim :D czyli Beza, kiedyś Timba, W DOMU :)
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna111.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna112.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna113.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/psy%20wiosna/gama_i_beza_wiosna114.jpg[/IMG] ......................