Jump to content
Dogomania

pinkmoon

Members
  • Posts

    4601
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by pinkmoon

  1. to nowa rasa, labullżeł :p zwany także pit-bradorem (prawie jak brad pitt :evil_lol:)
  2. Które ciotki oprócz Isadory są jamnikowe? Biedny maluch :(
  3. Przed założeniem schroniska proponuję zadbać o to, żeby Wasze prywatne psy nie rozmnażały się między sobą.
  4. Piękne zwierzaki, wspaniale że im pomogliście. Mniej wspaniale, że pozwalacie im się rozmnażać, warto zadbać o sterylki/kastracje, jeśli w jednym miejscu przebywają 3 młode psy i suka w wieku rozrodczym.
  5. nie wierzę że Etna nie dała rady pogryźć :o :diabloti:
  6. Ta paczka to może ta z bazarku, co któraś cioteczka wylicytowała i poprosiła o wysyłkę do Lęborka? Tylko nie pamiętam kto to :(
  7. Mi się marzy z kolei wydawany i egzekwowany zakaz posiadania zwierząt dla osób, którym udowodniono łamanie ustawy. Natomiast szczerze mówiąc nie jestem przekonana do czipowania jako metody zwalczania bezdomności. Ok, będzie można znalezionego psa w łatwy sposób powiązać z właścicielem. Boję się tylko, że w takim wypadku, kto będzie chciał pozbyć się psa to nie będzie już go porzucał, z obawy przed konsekwencjami, tylko pójdzie psa utopić, powiesić, dać mu siekierą przez łeb, zakopać w lasku za domem i po kłopocie. Nie obawiacie się, że tak może być?
  8. Trzeba też dać znać ciotkom od flatów.
  9. Jeszcze jedno mi przyszło do głowy, dopiszę do 1 posta ale tutaj też powiem. Zajęłyśmy się w miarę psiakami, a tam przecież jest jeszcze mnóstwo kotów. Może ktoś ma znajomości na miau, albo innych znajomych kociarzy, którzy pomogliby np. w ogłoszeniach?
  10. Ponieważ ja założyłam wątek, postaram się jakoś uporządkować i zaktualizować pierwszy post. Przypomnijcie tylko komu mam podziękować ;) Taks - szelki i smycze MalgosMalgos - paczka pełna wszelkiego dobra :loveu: Poker, Ingrid44 - karma Któraś dobra ciotka przysłała miski, ale muszę przeszukać wątek i sprawdzić kto.
  11. ja też czekam na dobre wiadomości.. oby nareszcie!
  12. A że się tak zapytam, czy przeciętny Kowalski ma ustawowy obowiązek posiadania psa i dlatego hodowcy mają mu to ułatwiać? Koronnym argumentem jest z waszej (Marmasza i Krzysiek) strony teza, że trzeba wyjść naprzeciw tysiącom obywateli, którzy chcą mieć psa ale nie zamierzają za niego płacić 1000+ zł. Bo nie zależy im na super przodkach, i idealnie zgodnych z rasą psychice i eksterierze. A przepraszam bardzo, jaki sens ma dla nich posiadanie psa rasowego pozbawionego jakichś cech rasy, nie pasującego do wzorca? Dla mnie naturalne są dwa modele postępowania: Państwo A są zakochani, dajmy na to, w hasiorach. Prowadza sportowy tryb życia, mają możliwości aby zapewnić psu tej rasy odpowiednie warunki. Chcą żeby ich husky był fajnym przedstawicielem swojej rasy, chcą mieć gwarancję, że będzie zdrowy (przynajmniej wolny od chorób genetycznych), że po rodzicach nie odziedziczy agresji czy bojaźliwości, że będzie pięknym, imponującym psem. W jaki sposób bez rodowodu i możliwości sprawdzenia rodziców mają to sprawdzić? Hodowla związkowa wydaje się jedynym rozwiązaniem. Państwo B kochają psy, ale nie mają swojej ulubionej rasy - lub może nie mają na nią warunków, nieważne. Chcą mieć psa - przyjaciela rodziny, towarzysza zabaw i wspólnego życia. Nie musi być piękny. Nie zależy im żeby miał korbę na bieganie/instynkt pasterski/talent do agility/robił stójkę. Idą do schroniska czy kontaktują się z domami tymczasowymi, i tam znajdują przyjaciela. Wy natomiast usilnie próbujecie iść na rękę państwu C, którym ja bym żadnego psa nie dała - otóż takim, którzy lubią hasiory (czy jąkąkolwiek inną rasę) BO SĄ ŁADNE, nie zależy im na psychicznych cechach charakterystycznych rasy (które podkreśla selektywna hodowla), pies może być sobie przeciętny, byle by przypominał haszczaka. Tacy ludzie właśnie codziennie udowadniają tym naprawdę złym pseudohodowlom, gdzie cierpią zwierzęta, że warto produkować szczeniaki w typie rasy.
  13. Cześć, krewni i znajomi Akuchy :loveu: dawno u bulw nie byłam! u mnie teraz w domu też czas apokalipsy, do Bezy dołączył szczeniak...
  14. A żebyście wiedziały że anioł! Chociaż jak Gama zaczęła za cycki ją łapać, to już nie zdzierżyła i pogoniła małą :diabloti:
  15. Krzysiek, już ręce opadają na te piramidalne bzdury jakie piszesz. To ZK w końcu jest be czy cacy? Bo teraz Ci się podoba że nie chroni interesów bezdomnych psów. Dobrze rozumiem? Bo może już się zagubiłam w Twoim toku rozumowania. Ok, jak sie nie widziało "rasowych" szczeniaków odebranych z pseudo, umierających w schronisku czy podrzucanych w kartonie pod drzwi, to łatwo jest pisać o tym że fajnie jest rozmnożyc sukę żeby poeksperymentować po amatorsku. Łatwo jest mówić że to nie Twój problem że sąsiedzi są nieodpowiedzialni - to przecież nie nasza wina, my sobie zgodnie z konstytucyjnym prawem rozmnażajmy dla... no własnie, dla czego? Dla własnej satysfakcji? Dla pieniędzy? Nadal czekam na odpowiedź, po jaką cholerę przeciętna rodzinka nie-psiarzy, amatorów, ma rozmnażać swojego przeciętnego psa.
  16. Waluś z Dąbrówki w schronisku był stalowo-szary, a w domu stał się czekoladowy! ;)
  17. kurczę w dąbrówce był jakiś czas temu Bary podobny do setera trochę.. mogłam wziąć go zamiast Bezy, rozmnożyć z Gamą jako rodowodową mamusią, ii bys miala szczeniora ode mnie z pseudo :D
  18. ale ona już uśpiona... w różowej kołderce na łóżku :loveu: :evil_lol:
  19. pinkmoon

    Metamorfozy

    uwielbiam oglądać zdjęcia kudłaczy przed i po strzyżeniu :loveu:
  20. To jednak nie dzisiaj? Myslałam że to już ostateczny termin...
  21. A po co, na litość boską, przeciętna rodzinka musi rozmnażać psa nawet te jeden czy dwa razy? Skąd takie parcie na szczeniaki? Śmieszny jest tekst o tym, że przeciętnym ludziom pewne cechy użytkowe mogą przeszkadzać i dlatego należy rozmnażać mniej wybitne osobniki - halo, a jaki jest cel hodowli selektywnej, jak nie właśnie podkreślenie odrębnych cech charakterologicznych i eksterierowych? Rozumiem że słowa oznaczają w tłumaczeniu na nasze, że państwu Kowalskim spodobał się ładny pyszczek i błękitne oczka husky, ale nie chcą psa z korbą na bieganie... więc najlepiej wyhodować im maskotkę pozbawioną popędów. Jeśli ktoś nie chce psa z cechami użytkowości i wymagającego tego, aby mógł wykonywać pracę do której został stworzony, niech weźmie kundla ze schroniska. A jeśli państwo Kowalscy chcą mieć psa bez cech charakteru danej rasy, a za to z jej wyglądem... to ja dziękuję za takich psiarzy.
  22. ............................. [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/11.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/19.jpg[/IMG] wreszcie Beza się obudziła i coś zadziałała w obronie własnej... naprawdę, anielska cierpliwość tego psa jest niewiarygodna :evil_lol: [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/5.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/4.jpg[/IMG]
  23. ................................. [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/16.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/14.jpg[/IMG] niewiniątko:loveu: [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/15.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/13.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/12.jpg[/IMG]
  24. [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/9.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/2.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/18.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/19.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Gama%20i%20Beza%2023%2003/17.jpg[/IMG] ................................
×
×
  • Create New...