Jump to content
Dogomania

Agucha

Members
  • Posts

    12783
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Agucha

  1. Jeżeli parwo i inne zakaźne są wykluczone, to mogę go wziąć na przetrzymanie - tak jak mówiłam wcześniej. Pinuś w poniedziałęk, 3 maja, jedzie do DS więc będe miała wolny kąt. Nie na długo, ale zawsze to coś i dużo psince pomoże :) Ktoś jednak musiałby okruszka do mnie podrzucić, albo przynajmniej w moje okolice.
  2. Słuchajcie ciotki, ja mam takie pytanie a może bardziej problem... Łazi u nas po osiedlu taki kocur-rezydent. Zaczepia ludzi, daje się głaskać, raczej spokojny i lagodny. Ludzie go dokarmiają, nikt nigdy do domu nie zabrał... Wczoraj moja córa była na placu zabaw, kot podszedł do niej, ona go pogłaskała i on ją ugryzł... Całe popołudnie i pół nocy (do 23...) przesiedzieliśmy w szpitalu.. Dziecko dostało skierowanie do poradni chorób zakaźnych, do jakiejś innej poradni... Co ja mam z tym fantem zrobić?? Wydaje mi się, że powinnam zadzwonić do schroniska, żeby go zabrali i wsadzili na kwarantannę... Trzęsę się cała i modlę, żeby nic się z tego nie wykluło [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG]
  3. [quote name='jusstyna85']Starczy pieniędzy jeszcze na badanie moczu?[/QUOTE] Tak Justyś, jeszcze coś nam w skarpetce zostało. Jeżeli zbraknie, wystawię jakiś bazarek :)
  4. Fredek, nie dostaniesz przyzwolenia na poddanie się! Masz walczyć niebieskooka gadzinko, przez którą cioteczki spać nie mogą... :)
  5. [quote name='Magdalena']problemu nie ma, ja go mogę wykąpać. Ale będę z tym czekała tak pewnie z 2 tygodnie... żeby nie za dużo stresów na raz. Czy mam przywieźć smycz z obrożą czy Pinul ma swoją?[/QUOTE] No to zobaczymy jak to będzie z tą kąpielą, może się wstrzymam bo to już wtorek, a po Fiprexie trzeba odczekać parę dni :) Pinek ma obrożę i smycz (1,5m), które dostał od kochanej cioteczki tomcug :)
  6. Ależ miło się czyta, że ktoś tak poważnie do tematu podchodzi :loveu: Pinuś jeszcze o niczym nie wie... on lubi podsłuchiwać i broić jak mu się coś nie spodoba, dlatego strasznie się kamufluję przed nim i staram nie zdradzić tej niespodziewanki:diabloti: Chłoptaś już zaFiprexowany i o tyle spokojniejsi jesteśmy :) [B]Madzialenka[/B], czy ja mam go wykąpać u siebie - miałam taki plan na weekend, jeszcze po tych katowickich brudach - czy Tobie tę przyjemność zostawić? :)
  7. [quote name='Miła od Gucia']Pozwalam sobie trochę temat Bagusia zaśmiecić, pojawił się ktoś na naszym forum z propozycją hoteliku, wstawiam tu, być może znacie, rozumiecie o co chodzi podaję linka [URL]http://www.forum.bassety.net/viewtopic.php?t=2959[/URL][/QUOTE] Widzę, że AlinaS nawet na bassety zawędrowała :) Wątek z jej hotelikiem jest też na dogo... [url]http://www.dogomania.pl/threads/148872-DOMOWY-Hotelik-dla-ps%C3%B3w.R%C3%B3wnie%C5%BC-chwilowe-interwencyjne-przechowanie?highlight=AlinaS[/url]
  8. [quote name='markofix1']Ci Państwo. którzy wzięli Tofika na niby DS też o wszystkim wiedzieli, ze agresywny, że potrzebuje czasu, że gryzie. Od zawsze mieli różne psy w domu, czyli dom doświadczony, bez małych dzieci i po kilku dniach zwrot zabawki :( . Ja osobiście wolałabym, żeby z psem popracować i go wyciszyć, a później wyadoptować, ale jak już wiele razy wspominałam - nie mamy żadnego doświadczenia z psami. Brązowa - ratuj sytuację i się odezwij :)[/QUOTE] Ja też jestem za doświadczonym DT na początek który wie z której strony malucha "ugryźć", a jeżeli DS jest naprawdę chętny to poczeka trochę i ewentualnie będzie kontynuował "szkolenie" :) No ale... ja nie znam osobiście ani psa, ani potencjalnego doświadczonego DS, więc mogę gdybać na podstawie opisanej tutaj sytuacji.
  9. [quote name='Margi']To super wiadomość,że nereczki w porządku.[/QUOTE] Kamień z serca...już w jakąś paranoję wpadałam ;)
  10. [quote name='jusstyna85']Ja szukam właśnie DT dla tego pekińczyka, Osa napisała mi,że odebrałyby go z Sosnowca dopiero ok 17 .05,myśle że nie dotrwa tam do tego terminu,dlatego szukam DT...[/QUOTE] Dziewczyny, ten pekińczyk jest zaklepany dla Kociego Świata... PO zakończeniu kwarantanny miał jechać do Przebieczan :) To nie jest ugadane z kierownictwem?:crazyeye: Jeżeli coś nie wypali, to ja go mogę przetrzymać do tego 17 maja. Oby go tylko dziewczyny odebrały. --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Doczytałam, że jest prawdopodobieństwo parwo... jeżeli tak to niestety odpadam :shake::roll:
  11. [url]http://img163.imageshack.us/img163/9853/panasonic181.jpg[/url] Ło losie! Te stópeńki różowe do schrupania!:loveu::loveu::loveu:
  12. [B]Maluchy fajniste :loveu: dominiko,[/B] wstawiaj po 3 fotki do postu i rozdzielaj je, a nie po jednej post pod postem. Mod może mieć jakieś obiekcje...
  13. [B]Pierwszy post edytowany, włącznie z postem rozliczeniowym.[/B] Zamówiłam dziś 2,5 kg Acany Grasslands Dog. Wydaje mi się, że jest bardziej różnorodna i pomoże Zuzi nabrać szybciej ciałka. Cena jest ta sama co Acany Pacifici, więc nie szkodzi spróbować ;) Wklejam skany... [B]Opis USG nerek:[/B] [IMG]http://i43.tinypic.com/rclh7r.jpg[/IMG] [B]Rachunek za USG:[/B] [IMG]http://i39.tinypic.com/5035mx.jpg[/IMG]
  14. [B]Przeklejam tutaj zaktualizowane rozliczenie [/B]:) [quote name='Agucha'][SIZE=3][SIZE=5][B]Rozliczenie:[/B][/SIZE] [/SIZE][SIZE=3][COLOR=Green][B][U]Transport:[/U] [COLOR=Blue]niezawodna cioteczka tomcug i jej kochany TŻ :loveu::loveu::loveu: Dodatkowo zaopatrzyli również Pinusia w [U][COLOR=Green]smycz i obrożę[/COLOR][/U]:multi: [COLOR=Green][U] Wpływy:[/U][/COLOR][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3] [SIZE=2]- [B]16.III[/B] - [B][COLOR=Red]60zł[/COLOR][/B] na karmę - kochana cioteczka [/SIZE][/SIZE][SIZE=2][COLOR=RoyalBlue][B]tomcug [/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]:loveu: - [B]19.III[/B] - [/SIZE][SIZE=2][COLOR=Red][B]100zł[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=2] na kastrację - [/SIZE][SIZE=2][COLOR=RoyalBlue][B]"Stowarzyszenie Obrona Zwierząt" z Jędrzejowa[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][SIZE=2] :loveu: - [B]22.III [/B]- [B][COLOR=Red]35zł[/COLOR][/B] śr. przeciwbólowe+kołnierz - [B][COLOR=RoyalBlue]Agucha [COLOR=Black]- 12.IV[/COLOR][COLOR=Red]- 90zł [/COLOR]- z bazarku cioteczki tomcug :loveu: [COLOR=Black]- 27.IV - [COLOR=Red]85zł[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B][COLOR=Black] szczepienie na wściekliznę i wirusówki [/COLOR][B][COLOR=RoyalBlue][COLOR=Black]-[/COLOR] "Stowarzyszenie Obrona Zwierząt" z Jędrzejowa :loveu: [/COLOR][/B][/SIZE] -------------------------------------------------------------------------------------------------- [/SIZE][SIZE=3][COLOR=Green][B][SIZE=4][COLOR=Blue][SIZE=5]+370zł[/SIZE] ------------------------------------------------------------------------- [/COLOR][/SIZE][U] Wydatki:[/U][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3] [SIZE=2][B]- 19.III - [COLOR=Red]100zł [/COLOR][/B][B]- [/B][U]kastracja[/U][B] - 19.III -[/B] [/SIZE][/SIZE][SIZE=2][B][COLOR=Red]61,80zł[/COLOR][/B][/SIZE][SIZE=2] (50,90zł+10,90) - [U]karma Acana Pacifica 2,900kg[/U] (2,5kg+ 400g) ([URL]http://www.krakvet.pl/acana-pacifica-25kg-p-12587.html[/URL] , [URL]http://www.krakvet.pl/acana-pacifica-400g-p-12590.html[/URL] ) [B] - 22.III - [/B][B][COLOR=Red]35zł[/COLOR][/B][/SIZE][SIZE=2](20zł+15zł) - [U]zastrzyk przeciwbólowy, tabletki przeciwbólowe[/U] "na wynos" + [U]kołnierz[/U][B] - 25.III - [/B][B][COLOR=Red]40zł [/COLOR][/B][/SIZE][SIZE=2][B]- [/B][U]antybiotyki[/U] [/SIZE][SIZE=2]( [URL]http://i41.tinypic.com/281wx8g.jpg[/URL] )[B] - 7.IV -[/B][COLOR=Red] [B]20zł [/B][/COLOR][B]- [/B][U]szczepienie przeciwko wściekliźnie[/U][/SIZE] ( [URL]http://i41.tinypic.com/i69udd.jpg[/URL] ) [B]- 15.IV[/B] - [COLOR=Red][B]65zł [/B][/COLOR]-[U] szczepienie na wirusówki[/U] (zapomniałam zrobić skanów a faktury poszły już do Elizy:roll:) [B]- 16.IV[/B] [COLOR=Red][B]- 30zł [/B][/COLOR]- [U]transport do Katowic...[/U] [B]- 27.IV - [COLOR=Red]20zł[/COLOR] -[/B] [U]Fiprex[/U] [B]- 27.IV [COLOR=Red]- 50,90zł [/COLOR][/B]- [U]Acana Pacifica 2,5 kg[/U] [SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Arial]------------------------------------------------------------------------------------------------------------[B] [SIZE=5][COLOR=Blue]- 422,70zł [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][COLOR=Blue][SIZE=3]------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/SIZE][/COLOR][/SIZE][B][SIZE=5][COLOR=Blue] [U][COLOR=Black]SUMA:[/COLOR][/U] [SIZE=3][COLOR=Black]370zł - 422,70zł[/COLOR] [/SIZE][SIZE=3][COLOR=Black]=[/COLOR][/SIZE] [COLOR=Red]- 52,70zł --------------------------------------------------------------------------- [/COLOR] [/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/COLOR][/SIZE][CENTER][SIZE=5][B]Skany:[/B][/SIZE] [/CENTER] [SIZE=3][B]= Paragon za antybiotyk = [/B][/SIZE][SIZE=2][URL="http://i41.tinypic.com/281wx8g.jpg"][IMG]http://i41.tinypic.com/281wx8g.jpg[/IMG][/URL][/SIZE] [SIZE=3][B] = Zaświadczenie o szczepieniu p. wściekliźnie = [IMG]http://i43.tinypic.com/34r93wn.jpg[/IMG] = Faktura za szczepienie p. wściekliźnie = [IMG]http://i41.tinypic.com/i69udd.jpg[/IMG] = faktura za paliwo (transport do K-c) = [IMG]http://i39.tinypic.com/20rod41.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/1giro6.jpg[/IMG] = Rachunek za Fiprex= [IMG]http://i44.tinypic.com/161m2xk.jpg[/IMG] [/B] [/SIZE][/QUOTE]
  15. [B]Elizko[/B], bardzo Ci dziękuję za wpłatę na szczepienie Pinusia. Pieniążki dziś zostały zaksięgowane :loveu::loveu::loveu: Przy okazji bycia u weta z Zuzią, zakupiła Fiprex dla chłoptasia... podrożał tak jakby... S' ka kosztuje teraz 20 zł:crazyeye: Gdyby nie to, że kleszczy u nas multum i wczoraj wyciągnęłam z Pinkowego nosa i pachwiny 2 gady, to bym poszukała gdzieś taniej... może bym znalazła :roll: Zaraz wstawię skan paragonu.
  16. Jadę z Kruszyną na USG nerek... Trzymajcie kciuki, żeby nic poważnego nie wyszło... Póki co dowiedziałam się, że Zuzia być może będzie musiała przejść na karmę dla nerkowców... orientuje się ktoś, gdzie można za rozsądną cenę taką nabyć? :roll: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jesteśmy już! USG zrobione - nerki czyste, wielkość i struktura prawidłowa :multi: Przy okazji wet zahaczył jeszcze o macicę, która też jest w normie. Zuzi, od ostatniej wizyty, przytyło się 200g :) Za jakiś tydzień półtora, trzeba będzie powtórzyć ogólne badanie moczu. Po tym co miała teraz wynika, że Zuzia miała ostrą infekcję pęcherza i dróg moczowych. Nerki i z badania krwi i z USG są w normie. Na razie odpuszczamy sobie karmę specjalistyczną, ufff Zaraz wstawię skany...
  17. Rozumuję, że chłopaczek ma zostać w hoteliku? :)
  18. [quote name='monika55']Troche za długi tekst. Ludzie nie lubia czytac.[/QUOTE] Zgadza się ;)
  19. [quote name='zerduszko'] Co znaczy dla Ciebie szybko? [/QUOTE] hmm, ja zazwyczaj mam na DT "awaryjne" przypadki. Szybko dla mnie znaczy miesiąc maksymalnie 2 miesiące :roll: Na dłużej niestety nie mogę sobie pozwolić... [quote name='zerduszko']Ona nie jest czepliwa, więc jeśli dzieci nie będą jej miętosić, to powinna być ok. Ile twoje dzieciaczki mają lat? [/QUOTE] Córa 6 lat, synio - 8 lat. Jeszcze nic nie obiecuję, nie rezygnujcie z tamtego tymczasu. W razie WU będę pisała, a jak nie to trzeba jakieś bazarki robić, bo na stałe deklaracje raczej bym nie liczyła:roll:
  20. [quote name='jusstyna85']Poczytaj sobie moje posty dokładnie... Miała morfologie,sprawdzenie czy nie ma cukrzycy,sprawdzenie mocznika-z krwii... USG pod kątem ropomacicza i ciąży... Ponadto wet przejechał usg wszystkie narządy,ale na szybko nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.Kazał powiedzieć wszystkim tak,jak napisałam tutaj wielokrotnie-Nie jest w stanie stwierdzić niczego bez konkretnych badań,dlatego też nic jej nie podał,bo nie chciał leczyć w ciemno.Kazał najszybciej jak sie da zrobić badanie moczu i badania pod kątem choroby Cushinga.[/QUOTE] Justyna, ja nie chcę tu niczego rozdrapywać... na prawdę ;) Rozmowy nasze nie ograniczały się do pisania postów na wątku. Rozmawiałyśmy nie raz telefonicznie i na GG. Jak siedziałaś z Zuzią na poczekalni w lecznicy i chwilę po tym jak wyszłaś od weta - również. Z palca nie wyssałam przeciez tego co piszę :roll: O konkretnych badaniach jakie Zuzia miała wykonane, napisałaś dopiero post wyżej... Wczesniej to było określone jako " USG macicy, nerek i badanie krwi" No i, że potrzebne dalsze badania, które zrobiłam. Dostałam za to reprymendę bo powieliłam coś co Ty robiłaś, ale do dnia dzisiejszego nie mam żadnego potwierdzenia wyników. ŻADEN wet nie przyjmie do wiadomości oceny zdrowia psa, która przeszła przez usta 3 osób, a kwitka na to nie ma. Nie chce mi się po raz kolejny rozwiewać dziwnych wątpliwości. Jutro będe wiedziała dokładnie co i jak i postaram się załatwić jak najszybciej to USG nerek. O wszystkim będę oczywiście powiadamiać na bieżąco i wklejać skany wyników, faktur itp.
  21. Świetne wieści!!! :) Uważam jednak, że zanim "Bandzior" pójdzie do DS, można go wykastrować w DT ;)
  22. Podatek zazwyczaj ustala właściwy zamieszkaniu Urząd Miejski... także różnie to z tym może być. Tak czy siak, nigdy on swojej roli nie spełniał :D Magdziu - nie będzie mi Pinka żal pod warunkiem, że trafi do najwspanialszego domku pod słońcem a ten domek mnie o tym przekona :evil_lol::eviltong:
  23. Mówiłaś, że miała USG macicy pod kątem ciąży i ropomacicza, i USG nerek - które to niczego nie wykazały. Trzeba w takim razie powtórzyć usg pod kątem nereczek, wtedy się okaże co kruszynce dolega. Oby skończyło się na zwykłym, zakażeniu układu moczowego... :(
  24. USG nerek miała robione 17-18 marca przez weta schroniskowego. Ponoć nic nie wykazało... Wygląda na to, że trzeba będzie powtórzyć... czekam właśnie na opinię mojego weta.
×
×
  • Create New...