-
Posts
12783 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Agucha
-
[quote name='Malwi']Mikronetka ... hmmm dziwne skojarzenia mogą być :P ( moj tż przed chwila przeczytał co innego :P ) a MIKROpetka? od skarpetki Zboczuchy :eviltong: :lol::lol::lol: [quote name='mshume']A moze MINIBONKA ;) [quote name='Agucha']Co do nazwy - ciężko... Może... MINI-bonka, MIKROnetka (od portmonetki), MIKRO-bank? ... zero weny twórczej... to przez te duchoty:shake: :eviltong::eviltong::eviltong:
-
[quote name='Madallena']Karma - niektore psiaki musza sie tuczyc gerbarkami, czyli napiszmy, ze nie karma ale pozywienie dla psa czy jakostam. Czasem trzeba dawac tylko ryz i piers z kurczaka. przyjmujemy srednia za te produkty i wysylamy pieniadze - oczywiscie osoby ktore dostaly musza sie nawet z tej piersi rozliczyc :)[/quote] Dopisałam o gerberkach ;) [quote name='Madallena']Co z transportem? Czy robimy jakas okreslona maxymalna kwote? np./ max 100 zl?[/quote] Tak jak pisałam wyżej - 50% ceny transportu, chyba że przypadek ekstremalny i udokumentowany :) [quote name='Madallena']Acha. moze napisac, ze Mikroskarbonka oplaca swoje przelewy? :)[/quote] Tzn? [quote name='Madallena']Co z oplacaniem hoteli? Czy wpisujemy czego NIE oplacamy? Czy wpisujemy warunek oplacania hotelu, np. ze mikropsiaki zobowiazuja sie w zamian za powierdzona opieke oplcaic sterylizacje w kwocie do 200 zl?[/QUOTE] Tutaj nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi:eviltong::lol: Mikrusy, tak jak ktoś napisal - raczej w hotelach rzadko lądują i wolałabym zapłącić komuś za karmę i leczenie niż za hotelik...
-
[quote name='Madallena']Karma - niektore psiaki musza sie tuczyc gerbarkami, czyli napiszmy, ze nie karma ale pozywienie dla psa czy jakostam. Czasem trzeba dawac tylko ryz i piers z kurczaka. przyjmujemy srednia za te produkty i wysylamy pieniadze - oczywiscie osoby ktore dostaly musza sie nawet z tej piersi rozliczyc :) Co z transportem? Czy robimy jakas okreslona maxymalna kwote? np./ max 100 zl?[/QUOTE] Madallena, co do karmy to uważam, że można te gerberki podpiąc pod karmę specjaliostyczną ;) Transport - wydaje mi się, że może lepiej zrobić 50% ceny transportu? Z zastrzeżeniem wyjątkowych przypadków? Nie wiem...
-
[quote name='Syla']Zrobiłam, dopiero co, bezpłatne konto pełnoletniemu synowi w ING BANK ŚLĄSKI.Syn pobiera na siebie zasiłek pięlęgnacyjny, a ja zamierzam mu na tym koncie na kolejnego dziadeczka zbierać.[/QUOTE] Właśnie znajomy mi mówil, że zrezygnowal z Mbanku i przeniósł się do ING, bo ponoć mniej kasy zdziera... ale o co chodzi - nie wiem...
-
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Agucha replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[B]Pipi[/B], jeżeli mala ie waży więcej jak 6kg - wstawiaj ją migiem na mikro-psiaki! ;) -
Zasady funkcjonowania MIKRO - skarbonki Przeznaczenie: Pieniądze są ściśle związane TYLKO Z MIKRO-PSIAKAMI i mogą przejść tylko na mikro-psiaka. Mikropsiak - jest to piesek, który opuszcza schronisko ulicę, czy inny przytułek albo interwencyjnie jest odbierany z wagą do 6 kg - niezależnie od tego czy potem przytyje i 6 kg przekroczy. Pieniądze nie będą przeznaczane na płatne DT i hotele. Chyba, że opłata za opiekę nad psem, pobierana przez opiekuna - będzie przeznaczona na inne psy w potrzebie. Finansujemy *leczenie *sterylizacje/kastrację *karmę * transport * wyróżnione ogłoszenia - minimum 2 psiaki (Allegro, inne internetowe portale ogłoszeniowe) * dotacje na ogłoszenie w prasie na zbiórkę publiczną, np. na kosztowne leczenie psa po udostępnieniu konta przez jakąś Fundację, która na naszych zasadach przekaże następnie zebrane pieniądze na zapłatę rachunku za psa w lecznicy itp. Warunki: 1. Pomagamy tylko tym mikrusom, które mają udokumentowaną swoja wagę, a nie wyglądają jak mikro-psiaki. Jeżeli waga w dkg przekracza 6 kg - pomocy też udzielimy. 2. W przypadku karmy - trzeba pisać czy dotacja ma dotyczyć karmy specjalistycznej czy zwykłej, oraz nazwę karmy. Jeżeli pies musi mieć dietę inną niż "suchą" - należy również wyszczególnić, np. Gerbery, pierś, ryż itp. 3. Każda decyzja o przekazaniu pieniędzy na psa - będzie najpierw uzgadniana na wątku! 4. Wypłata pieniędzy na konkretnego psa ma działać na zasadzie zwrotu kosztów - po okazaniu faktury lub paragonu. 5. Istnieje możliwość zaliczkowania w przypadkach ciężkich - np. pobyt psiaka w szpitaliku, gdzie i tak wiadomo, że rachunek będzie wysoki. 6. W przypadku nadwyżki - konieczność zgłoszenia i każdorazowa decyzja opiekuna psa, na którego zostały przelane pieniądze skarbonkowe - czy nadwyżka idzie na innego mikrusa, czy zostaje zwrócona do skarbonki. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Prosze o propozycje, co trzeba by jeszcze dopisac ;)
-
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Agucha replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
Hmm, a ja mam takie prostackie pytanie - czy ktoś DT Igiełki sprawdzał? Mial u niej na tymczasie jakiegoś psiaka?:roll: -
[FONT=Comic Sans MS]Imię:[/FONT] Pekinka [FONT=Comic Sans MS]Plec:[/FONT] sunia [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Wiek: [/FONT][/FONT]ok. 7lat [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Waga: [/FONT][/FONT]nie przekracza 6kg [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Miejsce:[/FONT][/FONT] schron Inowrocław [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Sterylizacja: [/FONT][/FONT]nie (?) [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Stosunek do dzieci[/FONT][/FONT]: nie sprawdzono [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Stosunek do innych psow[/FONT][/FONT]: dobry [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Stosunek do kotow:[/FONT][/FONT] nie sprawdzono [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Dodatkowe informacje: [/FONT][FONT=Arial]szuka DT a najlepiej DS [/FONT][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Charakter: [/FONT][/FONT] Ta śliczna sunia rasy pekińczyk została znaleziona w autobusie. Ktoś "zapomniał" o niej. Jest bardzo wesoła i przezabawna. Ma łagodny charakter i szuka nowego domu. [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Kontakt:[/FONT][/FONT] na razie schron... [FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS]Wątek: [/FONT][/FONT] [FONT=Arial]ogólny schroniskowy -[/FONT][FONT=Arial] http://www.dogomania.pl/threads/180975-Czekaj%C4%85-na-pomoc-schronisko-Inowroc%C5%82aw/page22 [/FONT]
-
Nr psa: 695 Płeć: Suka Wiek: ok. 7 lat Data przyjęcia: 19.05.2010r. Miejsce pobytu - Schron w Inowroclawiu Ta śliczna sunia rasy pekińczyk została znaleziona w autobusie. Ktoś "zapomniał" o niej. Jest bardzo wesoła i przezabawna. Ma łagodny charakter i szuka nowego domu. Pekińczyki są psami niezależnymi i nieufnymi wobec obcych, choć są swojemu opiekunowi wiernie oddane. Współcześnie pełnią funkcje reprezentacyjne i są psami do towarzystwa. Psy wymagają częstego czesania, nie wymagają jednak strzyżenia. Gubienie sierści jest dosyć znaczne. Mają małe wymagania co do ruchu i pokarmu. Polecamy do adopcji! [IMG]http://www.schronisko.cowinie.pl/images/stories/imgp2918.jpg[/IMG]
-
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Agucha replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pipi'] Zadzwoniła do mnie Igiełka z propozycją dt dla niej.Bardzo miła,mieszka w bloku i ma jedną suczkę.Nie jest lekko,więc za karmę nie da rady,ale z opłatą będzie można sie dogadać.J[B]est tylko kwestia transportu,bo mieszka na Kujawach,gdzieś w okolicy,jesli dobrze zrozumiałam,Torunia,Brodnicy[/B]. [/QUOTE] Hmm, to Igiełka nie jest z Warszawy? -
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Agucha replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
Z tego co wiem, psiaka do Igielki trzeba dowieźć do domu, bo nie ma ona mozliwości odbioru "gdzieś na mieście". Więc trzeba by liczyć: Rzeczy potrzebne dla psa(karma, smycz, obroża itp) + na weta + na transport + za opiekę ( nie wiem czy tylko (na) środki codziennego użytku czy teraz jest jakaś konkretna kwota...):roll: -
[B]Nie znalazłam tu wątku jamników w potrzebie, więc wklejam tutaj może ktoś jamnisiowatą Żabkę zauważy! [/B]:( [img]http://images42.fotosik.pl/215/80d78ff6e3a70685med.jpg[/img] [img]http://images45.fotosik.pl/303/698bf626fe3188eemed.jpg[/img] [img]http://images43.fotosik.pl/302/f35a66fbf27db505med.jpg[/img] [url]http://www.dogomania.pl/threads/187299-Malutka-%C5%BBabka-ma-tydzie%C5%84-na-znalezienie-nowego-domku.Prosz%C4%99-o-pomoc-w-og%C5%82oszeniach[/url]
-
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Agucha replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
Dodałam na jamnisiową zakladkę... może ktoś zauważy :( -
GOŁA prawie łysa mała sunia,WYCIEŃCZONA,zabiedzona-MA DOM
Agucha replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='jusstyna85']Pisałam w moim ostatnim poście o tym. Sunia ładnie zarasta,leki działają w 100 %[/QUOTE] Czytałam ostatni post, jednak nadal nie wiem na co ona te leki dostaje? Na pasożyty skórne? -
Mamusia i trzy szczeniaki -WSZYSCY W NOWYCH DOMKACH!!!!
Agucha replied to tomcug's topic in Już w nowym domu
A mamunia ma ładne zdjęcia? -
GOŁA prawie łysa mała sunia,WYCIEŃCZONA,zabiedzona-MA DOM
Agucha replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Jak z badaniami u Laleczki? -
grzywacze i grzywaczopodobne (puchate) w potrzebie!!!
Agucha replied to Dudek's topic in Chiński grzywacz
[url]http://zgubiono.pl/component/option,com_marketplace/Itemid,30/page,show_ad/catid,8/adid,4387/[/url] [B]mały biały piesek grzywacz chiński ZAGINĄŁNa dzielnicy jelonki/bemowo 28 maja zaginął mały biały piesek grzywaacz chiński 504 383 351[/B] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Agucha replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Bedzie dobrze :) Teraz macie z górki! :) -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Agucha replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewa gonzales']:crazyeye::loveu::loveu::ylsuper::cool2::thumbs::iloveyou:o matenko ziemio jak cudnie!!! cioteczko ale wiesci hohoooooooooooooooooooooooo serce rosnie ! ja sie zglaszam , wyslalam przed chwilka :multi::multi::multi:ale wiesci oby sie wszystko udalo![/QUOTE] No i masz Ewuniu otwartą bramę w końcu, hi hi ;)