Jump to content
Dogomania

filodendron

Members
  • Posts

    7523
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by filodendron

  1. No to pięknie. Ręce opadają razem z płuckami. Aż tyle "dobrego" to się nie spodziewałam. Jeśli nie ma żadnych regulacji to zdecydowanie - utopia.
  2. Czesio wymiata :) A może taki wątek w galerii na pudlach - da się? Taka galeria "pudliciotek" ;) A link do niej na tym wątku.
  3. Ja tam się nie znam na IPO ale artykuł pani Joanny Irackiej w marcowym Moim Psie nosi znamienny tytuł "Igranie z ogniem" a jego treść niestety zupełnie nie poprawia mojego poczucia bezpieczeństwa w sytuacji, w której jestem zmuszona przejść obok nieogrodzonego placyku, na którym lata jakiś gościu z psem uczepionym rękawa. Albo pan "pracuje na popędach" krzykiem i gestami podjudzając psa, który najwyraźniej ma za małą jak na IPO ochotę na ten rękaw zapolować. To chyba kolejna z tych rozlicznych kwestii, w których całkiem dobra teoria mija się z praktyką państwa na dorobku. "Prawdziwe" IPO to - może i sportowy - wierzchołek góry lodowej, a poniżej jacyś różni dziwni panowie i ich szemrane szkółki i szemrane uprawnienia.
  4. filodendron

    Barf

    Dlaczego "niestety"? Wiadomo, że kot wybredniejszy :) Zamówiłam tę Joserę - zobaczę, jak pies zareaguje - jeśli dobrze, to będzie na wyjazd. ** Przymierzam się do kupienia jakichś wodorostów, powinnam nimi wzbogacić nasz barf - kupujecie Algolith czy Kelp?
  5. [quote name='_BARTEK']bardzo fajnie,ze dostepne jest zdjecie psa,bo kolejny raz widac,ze nie jest on z listy ras niebezpiecznych....[/QUOTE] To jest jakaś ściema z tym zdjęciem. Ta sama fota krążyła w internecie w kontekście pogryzienia małej Naomi latem ubiegłego roku. O, nawet udało mi się jeden znaleźć - trzeba kliknąć w (link) Wtedy ten pies "robił" za sukę :D [URL="http://zapytaj.com.pl/Category/010,001/2,861837,Co_o_tym_sadzicieMnie_zbulwersowalo.html"]http://zapytaj.com.pl/Category/010,001/2,861837,Co_o_tym_sadzicieMnie_zbulwersowalo.html[/URL]
  6. Ja też gratuluję sukcesów no i wow - piękne strzyżenie!
  7. Cudo! A zdjęcie z sędziną jest rozbrajające - tyci pieseczek :)
  8. Od wczoraj prawie wcale nie mogę korzystać z dogo - albo się nie uruchamia albo uruchamia się a potem kicha, ale może wreszcie uda mi się napisać, że Czesio jest po prostu słodki.
  9. filodendron

    Pudle w Sztuce !

    Jeszcze jeden lewek bez pomponów na nerkach. Z miniatury z 1505 roku. Czy ktoś wie, kiedy mniej więcej pojawiły się "nerki" w lewku? [IMG]http://i39.tinypic.com/5z34zo.jpg[/IMG]
  10. Gops, to już staruszek jest... Trzeba by w pierwszym rzędzie wykluczyć problemy zdrowotne
  11. Czy numer konta pudelbonki jest ten sam, co na początku?
  12. GPoolCLD raczej chodziło o to, że ta fryzura ma uzasadnienie - historyczne, a historycznie rzecz ujmując - także praktyczne. Zdaje się, że Tobie chodziło o coś zgoła innego. Już Ci napisano - masz federała do wyboru. Strasznie narzekasz na te pudle fryzury. W końcu stanie się tak, że Polska straci dziejową szansę dorobienia się hodowli pudli użytkowych z powodu paru pomponów.
  13. Na dogo to niejedną prawdę, w tym te trzy tishnerowskie. Lepiej się na dogo w nikogo nie wcielaj, bo to medium nie jest łaskawe dla kreacji aktorskich - wbrew pozorom.
  14. Prawda jest na PWP - niestety. I na tej prawdzie opierają się poglądy osób, które nie wytrzymują nerwowo promowania pani Marioli.
  15. Mnie ta karma spleśniała - fakt, że po otwarciu opakowania stała 3 miesiące nieużywana niemniej termin przydatności do spożycia jeszcze nie upłynął a na opakowaniu nie ma żadnej informacji typu "po otwarciu opakowania należy spożyć do..."
  16. No to wróć do tego związku, protestuj, działaj, reformuj albo się zapisz do innej organizacji kynologicznej - niech dzięki Twojej wiedzy rośnie w siłę i daje ludziom alternatywę, zamiast tutaj, na opiniotwórczym forum, zapalać zielone światło dla pseudohodowli.
  17. No i git. Można wklepać klawiaturę w podłogę a i tak zawsze zdarzy się taki kwiatuszek. Byle nie na targu, kochani - byle nie na targu. (A właściwie, to dlaczego? Może jakiś pracowity rolnik z talentem do hodowli sprzedaje tam super hiper szczenięta razem z jajkami, marchewką i sałatą? Gdzie ma z tymi szczeniakami pojechać - już nie utrudniajmy życia rolnikowi.) :shake:
  18. No nie będę. Tak jak pani Mariola nie będzie hodowcą. Gdyby rada starszej pani pomogła tylko Twojemu dziecku a kilku innym znacznie by się pogorszyło,to też miałbyś do niej takie zaufanie? A gdyby starsza pani na dzień dobry oświadczyła, że całą tę medycynę w d? Ta dyskusja zdaje się dotyczy horyzontu, jaki się komu rozciąga poza końcem własnego nosa.
  19. A dlaczego ta pani Mariola - skoro już bierze się za hodowanie psów i skoro stać ją na cotygodniowe wizyty u weta - nie zapisze się do jakiejś organizacji razem ze swoją wspaniałą suką, żeby ktokolwiek oprócz pani Marioli miał szansę tego psa obejrzeć i ocenić? Jeśli potrafię np. własne dziecko wyciągnąć z infekcji takiej czy śmakiej bez pomocy lekarza, to czy to znaczy, że mam zacząć leczyć dzieci sąsiadów? O tak, na gębę - potrafię i już, bo mi z własnym wyszło?
  20. [quote name='owca'][U]Właścicielka pisze na swojej stronie:[/U] [B][I]"Jesteśmy domową ZAREJESTROWANĄ hodowlą"[/I] [/B]- zarejestrowana? gdzie??? [/QUOTE] Najpewniej jest zarejestrowana jako jakaś forma działalności gospodarczej, odprowadza podatki itp. A że dobrze brzmi, to wykorzystuje.
  21. filodendron

    Pudle w Sztuce !

    Dostałam skan od znajomej, która jest historykiem sztuki i wie, że kocham pudle :). Jest to fragment obrazu Rembrandta "Autoportret w stroju orientalnym". Został namalowany w 1610 roku. W pierwszej chwili pomyślałam, że to nie pudel lecz coś bardziej jakby portugalski pies dowodny (grubsze łapy, niejednolite umaszczenie) ale zastanawiam się, czy jest to możliwe z historycznego punktu widzenia? Czy Rembrandt w 1610 roku mógł namalować portugalskiego psa dowodonego? Czy to jednak pudel? (Tak jest podpisany, ale oczywiście współcześnie podpisany). Pytanie drugie dotyczy pomponów na nerkach a raczej ich braku. Pytałam już kiedyś, czy fryzura na lwa zawsze miała te pompony i dostałam odpowiedź, że tak - to element użytkowej fryzury majacy chronić nerki psa przed zimnem. Ale ten pies na obrazie (niezależnie od rasy) nie ma pomponów na nerkach choć wystrzyżony jest wyraźnie użytkowo. To jak to było z tymi pomponami - historycznie rzecz ujmując? Ciekawie mnie to bez uzasadnienia - ciekawość sama w sobie :) [IMG]http://i39.tinypic.com/2eexysg.jpg[/IMG]
  22. filodendron

    Pudle w Sztuce !

    [quote name='EFMAN']Wywiad z wampirem-horror USA 1994r. W rolach wampirów Tom Cruise i Brad Pitt i to własnie ten drugi zabija dwa BIAŁE Małe PUDELKI,:mad:[/QUOTE] A na miejscu wampira wolałabyś ich pańcię? ;) *** Jaki fajny wątek :)
  23. [quote name='michal_sm']Po co ma przybiegać z tymi próbkami to już jest udowodnione, i to udowodnienie potwierdził ZK,że tamte psy są były rasowe.Tak się dowiedziałem na jednym z wątków na dogo bo też nie wierzyłem ,że to tak tanio,a chodziło o niby dwie suczki yorki siostry ni jak do siebie nie podobne.[/QUOTE] Czyli jednak ten ZK do czegoś potrzebny :D Trzeba mu tylko zdemoralizować większą liczbę klientów, żeby za szybko tych rodowodowych rodziców dla porodowodowych szczeniaków zabrakło.
  24. [quote name='michal_sm']Ja robić niczego nie zamierzam jeśli ktoś twierdzi ,że rodzice mają rodowody wystarczy do badania próbka od rodziców bo babki i dziadki ten rodowód na pewno miały.[/QUOTE] A w praktyce? Sądzisz, że hodowca który dowie się, że jego psy mają być rozmnażane bez uprawnień z ochotą i radośnie przybiegnie z próbkami krwi babki i ojca zakładając, że jeszcze żyją (bo na następne pokolenie już nie ma szans). I czy to aby na pewno kosztuje 150 zł?
  25. [quote name='michal_sm']Mylisz się jak komuś będzie zależało to wybuli dodatkowo około 150 zł i sprawdzi czy ten szczeniak jest po danych rodzicach .i[/QUOTE] Znaczy chcesz robić jakieś badania genetyczne szczeniaka z nieznanego źródła? A materiał porównawczy - babka, dziadek?
×
×
  • Create New...