-
Posts
7523 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by filodendron
-
Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??
filodendron replied to KolorowaKredka's topic in Rodowody
Chi, pooglądałam sobie filmiki. Ale super. Oczywiście w naiwności swojej nie podejrzewałam, że bulek może się tak pięknie skomponować z torem przeszkód. Gratulacje -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
filodendron replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[B]GPooLCLD[/B],dziękuję - to zorganizuję zdjęcia i opis książki. Korzystając z pw na dogo można wysyłać załączniki? -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
filodendron replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='GPooLCLD']otwarte i częściowo użyte rzeczy są sprzedawane na bazarku . jak chcesz to mogę zrobić bazarek :) - już się nauczyłam ! [/QUOTE] Deklarujesz zrobienie bazarku książkom o Ally McBeal czy Dolfosowi? Jakoś mi się wydaje, że nie wypada sprzedawać "nadjedzonej" rzeczy ;) Myślałam, że ktoś weźmie dla ktoregoś z pudelków - w końcu to na sierść :) -
No miało być widać, jak tnie 4F - to i widać :)
-
Jak na forum bywała guru Martens, to parę razy pisała, że na barfie nie powinno się suplementować, bo grozi to hiperwitaminozą i ja się tego trzymam. Oczywiście wyjąwszy przypadki jakiejś choroby, kiedy jest konkretne wskazanie do podawania jakiegoś składnika. Większość daje wodorosty i od czasu do czasu tran - w pewnym sensie to też suplementy.
-
Ja mam Andisa 4F ceramiczne i nie mam skali porównawczej :) ale radzę sobie, choć nie mam żadnego doświadczenia fryzjerskiego - ani na ludziach, ani tym bardziej na psach, więc musi być dobre ;) I teraz bardzo proszę się za głośno nie śmiać, bo to jest dla Beaty, która tez nie ma doświadczenia - tak jak ja, więc może Jej się przyda przy podejmowaniu decyzji. Tak wygląda tułów strzyżony przez laika ostrzem w/w 4F. Pyszczek i stópki ostrzem Andis 10, łapy nożyczkami biurowymi do papieru :) Ostrza doradził mi ROOFI, nożyczki to oczywiście moja własna inwencja. [url]http://i43.tinypic.com/10rms6t.jpg[/url]
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
filodendron replied to Energy's topic in Już w nowym domu
Nie wiem, czy to nie jest głupi pomysł, ale na tych bazarkach są takie różne rzeczy, że co mi tam... Mogę przekazać 10-15 egz. takiej książeczki: [url]http://www.mareno.pl/prod/MIDN/83-913955-5-9[/url] Można ją dać nawet za 5 zł plus wysyłka, może z 50 zł by wypłynęło (mogę się zająć wysyłką jak w przypadku poprzednich książek) pytanie tylko, czy na dogo znajdą się jeszcze wielbiciele Ally McBeal, ktoś pamięta ten serial? I jeszcze drugie, może głupie pytanie. Stoi mi na półce i marnuje się preparat witaminowy Dolfos Biotyna 300g. Opakowanie jest napoczęte - nie wiem, ile zużyłam, ale niedużo, bo w tej chwili proszek razem z opakowaniem waży 301 g, więc mój pies zjadł wagę opakowania :) Data ważności do sierpnia tego roku. Zmarnuje się, więc pomyślałam, że może ktoś, kto dochodzi do pudelków, które jeszcze nie mają swojego człowieka, chciałby to wziąć dla któregoś kudłacza. Nie wiem jednak, czy w ogóle jest w zwyczaju przekazywanie naruszonych produktów - jeśli nie, to wybaczcie. Pomyślałam, że nie zaszkodzi zapytać - w końcu do schroniska tez czasem oddawałam otwarte paczki karmy, której mój księciunio nie zechciał nawet powąchać, bo szkoda było wyrzucić. -
Psiama, możesz jeszcze zapytać forumowiczki Bura o źródła - Bura chyba pisała o Barfie dla klubu molosów, ale ja nie mogę nic znaleźć poza częścią pierwszą (wstępem), która omawia ogólne założenia dra Billighursta.
-
Tylko chyba wszystkie te karmy oprócz jednej z jagnięciną, są na bazie wołowiny, tak? *** Mój bandyta od wczoraj strajkuje - zjada tyle, co kot napłakał. Znowu się boję, że będzie powtórka z rozrywki - jak z karmami.
-
[quote name='GPooLCLD']:crazyeye::crazyeye::crazyeye: że kołnierz z pudla :crazyeye::evil_lol:? Może otworzymy produkcję ? Ostatnio słyszałam że popularne są ozdoby z filcu .[/QUOTE] Kołnierz to byly raczej karakuły, tylko tak się pani skojarzyło i mnie tym skojarzeniem poczęstowała :/ Z filcu są super ozdoby, bardzo mi się podobają ale nie umiem robić. Ale jak ostatnio wyczesywałam Filowe ucho siedząc przy filmie, to potem z tego, co zostało ukręciłam pierścionek dla córki :D Tak w ogóle to kiedyś uczyłam się prząść - na takim zwykłym, drewnianym kołowrotku jak z bajki o Śpiącej Królewnie i jak ktoś trzyma pudla z długim włosem to spoko by się z tego uprzędło wełnę na sweterek :)
-
Psiama, zajrzyj tutaj: [URL="http://www.barf.pl/index.php/article/articles/24"]http://www.barf.pl/index.php/article/articles/24[/URL] [URL="http://www.dogs.gd.pl/psiejstwo/barf_wiadomosci.html"]http://www.dogs.gd.pl/psiejstwo/barf_wiadomosci.html[/URL]
-
O ile dobrze pamiętam, to ostrze dołączane do Mosera to jest takie ostrze do strzyżenia pyszczka, stópek i ogonka - strzyże chyba na milimetr. Jeśli całego psa tak ogolisz, to będzie marzł. (Chyba już ogoliłaś, skoro masz parę godzin pracy za sobą :)) Ja do tułowia w takim domowym strzyżeniu używam ostrza 4F (9 mm) ale ono nie wejdzie w kołtuny. Pieska trzeba najpierw rozczesać i wykąpać.
-
[quote name='Energy']Eleganckie suczydełka:cool3:oczywiście:multi:szkoda, że ich nie widziałaś w akcji:evil_lol: Ja uwielbiam takie fryzurki i loczki:lol: Skąd takie mądre rzeczy wiesz, co?:cool3:[/QUOTE] Bardzo eleganckie, w akcji na pewno też. Loczki są słodkie, ale wiecie, co mnie kiedyś spotkało na spacerze? Jakaś starsza babeczka głaskała bandytę - tak delikatnie, pociągle i z rozrzewnieniem, że aż od razu pomyślałam - pewnie kiedyś miała pudla. A wtedy ona: miałam kiedyś taki kołnierz u płaszcza... :crazyeye: A o precesji i zodiaku to dawno, dawno temu, za górami, za lasami, czyli na studiach (bynajmniej nie astrologicznych ;)) miałam jakieś zajęcia na ten temat. Utkwiło mi to w pamięci, ponieważ wprowadziło sporo zamętu w życie towarzyskie mojej mamy, która wówczas miała zakręconą na punkcie zodiaku koleżankę-artystkę spod jakiegoś znaku, nie pamiętam jakiego, ale bardzo artystycznego, no i o mało nie złamałam jej kariery tą całą precesją :evil_lol:
-
Jakie one kochane. Mają takie cywilizowane loczki - eleganckie. Mój to gorzej niż karakuły - jakby dobrze pokombinować, to by można z niego puli zrobić :) A z precesją astronomiczną chodzi o to, że od czasów starożytnych do dziś, znaki zodiaku, na które została podzielona ekliptyka przesunęły się o 30 stopni, więc jak komuś wynika z kalendarza, że jest zodiakalnym Baranem, to tak naprawdę w chwili jego urodzin słońce było w znaku Ryb a nie Barana ;) Czyli moja Panna jest Lwem - czy Lwy to bałaganiarze? Musi tak być, bo innego wytłumaczenia nie mam ;) Chyba, że pod tym pokojem jest jakaś żyła wodna, która robi hokus pokus, telekineza i te rzeczy - normalnie samobałaganiające się pomieszczenie.
-
[quote name='GPooLCLD']ja słyszałam o procesji panatenajskiej:evil_lol::loveu:[/QUOTE] Zodiak wymyślili starożytni, więc całkiem blisko - chronologicznie rzecz ujmując ;)
-
[quote name='Energy']A jaki to znak, bo u mnie ani Aśki żadnych takich skłonności nie widzę:cool3:, to na pewno nie ten:diabloti:[/QUOTE] No panna, zodiakalna panna! Miała być porządnicka, oooo. A słyszałyście o precesji astronomicznej? :razz:
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
filodendron replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='GPooLCLD']a czemu w galerii ? Tam chyba można tylko jedno mieć ?[/QUOTE] To już nic nie mówię, bo się nie znam najwyraźniej :) Gdzie dacie, będzie dobrze, byleby osoby zainteresowane adopcją mogły zobaczyć, co się da zrobić z pudla wyciągniętego ze schronu - taką łowieckę jak Czesio :) -
[quote name='GPooLCLD']ależ Wy w zabobony wierzycie:evil_lol::diabloti:[/QUOTE] Hi, hi - no dokładnie :D Ja mam nastolatkę pannę i czekam, i czekam, czekam z utęsknieniem, kiedy te zapisane w horoskopie skłonności do porządku się w niej ujawnią, no kiedy??
-
Dziękuję, [B]Sylwia M[/B]. Skoro tak, to chyba spróbuję Kelp, bo Algolith już kiedyś miałam i dla psa strasznie był "fuj"
-
Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??
filodendron replied to KolorowaKredka's topic in Rodowody
Odpuszczę sobie przewodników policyjnych - widziałam pieseczka w policyjnym cinquecento przerobionym tak, żeby ONek się w nim zmieścił i pieseczek zobaczył przez szybę naszego pimpka. Dostał takiej furii, że baliśmy się, że będzie dachował razem ze swoim przewodnikiem kurczowo uczepionym kierownicy. Chodzenie z psem na spacery to wystarczająco ekstremalne i stresujące zajęcie - nie będę sobie dodawać depresantów ;) -
[quote name='Sylwia M.']Podam Tobie GG na PW, jak będziesz Ja widziała sama zapytasz?[/QUOTE] To muszę sobie zainstalować gg. Wreszcie mnie dopadło :D
-
Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??
filodendron replied to KolorowaKredka's topic in Rodowody
Brezyl ja już napisała, o czym jest ten wątek - o ogólnym bajzlu w różnych jego aspektach. Bajzel z profilu, bajzel on face, bajzel trzy czwarte ;) No i o przeciętnym Kowalskim też jest ten wątek :D -
Sylwia M., jak jesteś z Martens w kontakcie, to zapytaj, czy dawać kelp czy algolith, please :)
-
Nie jestem pewna, ale chyba kwota do 1000 zł rocznie jest zwolniona od podatku. Trzeba to sprawdzić. Jeśli tak, to jest kwestia udowodnienia, że uhandlowała więcej a to już jest trudne, bo trzeba by regularnego śledztwa i przesłuchań świadków, żeby udowodnić ile miała szczeniaków, że sprzedała a nie oddała za darmo, że ktoś zapłacił i tak dalej. Nie wiem, tak mi się wydaje. Z drugiej strony - skoro jest witryna reklamująca "sklep", to chyba tego można się uczepić. Tylko print screeny zróbcie, póki strona wisi, bo nie wiadomo, ile powisi.
-
Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??
filodendron replied to KolorowaKredka's topic in Rodowody
No widzisz. Zdziwienie to najwyraźniej emocja nieodłącznie związana z życiem. Ciągle dowiaduję się czegoś nowego. Tak na chłopski rozum można by się spodziewać, ze ktoś, kto szkoli psa "do obrony" przynajmniej gdzieś, kiedyś stał obok - nie wiem - policjanta "od takiej roboty"? Pies Cywili i te rzeczy? Był członkiem ZKwP albo innej organizacji i brał udział w szkoleniach, stawał przed komisją, dostał dyplomik do powieszenia na ścianie? A tu gucio.