Jump to content
Dogomania

Kociabanda2

Members
  • Posts

    8278
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kociabanda2

  1. [quote name='go-ja']Fajne foty :) Stefan - będzie domek! W końcu musi być! :) Wrzucam go jeszcze na NK![/QUOTE] Dzięki!! :multi:
  2. Stefanek pozdrawia wszystkich!! :) Oto jego uśmiechnięty pychol :D [IMG]http://images47.fotosik.pl/276/b8a604575f748ff0med.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/275/ab750d0c0f49a9demed.jpg[/IMG] [IMG]http://images48.fotosik.pl/276/e81e2f10ad794330med.jpg[/IMG] [IMG]http://images42.fotosik.pl/188/8d2542088681902fmed.jpg[/IMG]
  3. [quote name='Akrum']Rudy to na pewno kocur, widać po pycholu :)[/QUOTE] Owszem. I wygląda na fajnego zadziorę :D
  4. wszystkie śliczne! No i co z tymi kotami począć? :( Też je trzeba będzie poogłaszać. One też zasługują na domki.
  5. DZIĘKI Feliksik!!!!!!!!! :loveu:
  6. Mru, masz zapchaną skrzynkę. To tylko tak informacyjnie :)
  7. [quote name='feliksik']BIG już na Onecie - http://pies.onet.pl/43508,26,0,big_problem,artykul.html wspaniale! :klacz:
  8. hehe :) No ciekawa jetem jak będzie wyglądał po tych zabiegach :D Też się zastanawiam czy Stefana nie trzeba ostrzyc, ale powiem szczerze, że nigdy nie byłam w takim miejscu. Myślisz Mru, że Stefan też powinien iść do fryzjera? Ile taka przyjemność kosztuje?
  9. przechodziłam wczoraj obok lecznicy, do której zaniosłam trochę wydrukowanych ulotek Biga. Z ciekawości zajrzałam czy coś ich ubyło, ale z tego co widziałam to chyba nic :(
  10. ech... no miejmy nadzieję, że dobrze trafili.
  11. [quote name='malawaszka']jejku bardzo mocno trzymam :kciuki:[/QUOTE] ja także :) Najwyższa pora by Hen nareszcie miał dom
  12. nie wiedziałam, że lecznica zajmuje się też kotami?! Dużo ich tam jest?
  13. Chciałabym umieścić na KUDŁACZACH Stefanka z budowy, który jest u mnie na DT. Oto jego wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/175743-Stefan-z-budowy-ma-DT-ale-potrzebuje-WSPARCIA-na-dalsze-LECZENIE-i-wA-asnego-DOMU[/URL] [IMG]http://images37.fotosik.pl/259/4839ef65c6ee9ca5med.jpg[/IMG] [SIZE=2][B]Stefan budowniczy[/B][B] Stosunek do psów: [/B]przyjacielski (zwłaszcza do małych i średnich) [B]Stosunek do kotów:[/B] przyjacielski [B] Stosunek do dzieci: [/B]ns[/SIZE][LEFT][SIZE=2][B] Opis zwierzaka:[/B][/SIZE] Stefan to świetny pies! Sięga prawie do kolan, ma dość długą i bardzo bujną sierść o pięknym brązowo-rudym umaszczeniu. Ma około 3-4 lata i waży 22kg. [/LEFT] Jest bardzo przyjacielski, spokojny, cierpliwy i pogodny :) Szybko się uczy i jest posłuszny. Lubi szczotkowanie, głaskanie, przytulanie. Trochę ciągnie na smyczy. Potrafi trzymać czystość. Toleruje zarówno inne psy (zwłaszcza te mniejsze i średnie) jak i koty. Jest bardzo zainteresowany każdym czworonogiem w zasięgu jego wzroku. Prawdopodobnie polubiłby także dzieci. Stefan jest wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony. Stefan obecnie przebywa w DT w Jabłonnie k. Warszawy. [B]Kontakt w sprawie adopcji:[/B] Kamila [B]608 014 406 [/B]Dominik [B]606 26 99 19[/B][B] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]
  14. Zaktualizowane rozliczenie Stefanowych finansów: [COLOR=Red][U][B]Obecny stan finansów Stefanka to:[/B][/U][/COLOR] [B]+[/B]1061zł - wpłaty [B]-[/B]230,48zł - wydatki z lutego -522,35zł - wydatki z marca -129,73zł - wydatki z kwietnia ________________ [COLOR=Blue][B]+178,44[/B][/COLOR]zł [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]
  15. [quote name='go-ja']:) Mam nadzieję, że to coś pomoże. Pani Ela podesłała mi info i wrzuciliśmy do grupy na której promujemy piesy i nie tylko. Bardzo Stefan fajny, zazdroszczę Wam, że go tam macie :)[/QUOTE] Dzięki Go-ja :) Dzięki Ellig :) Stefan faktycznie jest fajny i bardzo kochany, ale martwi mnie, że przez tyle czasu tylko jeden domek się nim na chwilę zainteresował :( Strach pomyśleć jak ciężko będzie i nam i jemu się rozstać, jeśli szukanie mu domku potrwa kolejne miesiące :( Tym bardziej trzymam kciuki, by Wasza akcja na facebooku przyniosła większe zainteresowanie Stefankiem. Stefan jest już zatem na facebooku, wiem, że jest też na goldenline. Ogłoszenia ma stare, ale lada moment będzie miał 74 nowe ogłoszenia. Potrzebne na pewno jeszcze[B] nowe allegro[/B] (ja nie mam tam konta, bardzo proszę więc o pomoc). Niedawno zgłosiłam go do Kudłaczy na dogo. Powinien lada moment się tam pokazać. Miesiąc temu ja i Ellig posłałyśmy w świat maila z ogłoszeniem Stefanka. Nie wiem gdzie/jak jeszcze go ogłosić :( Myślę, że na pewno nie zaszkodzi ponowić rozsyłanie maila. [B]Wszystkich którzy mogą wysłać po znajomych mailem ogłoszenie Stefankowe bardzo proszę o podanie mi adresu mailowego na pw.[/B] Przygotuję nowe ogłoszenie na akcję mailingową i wyślę Wam gotowca do rozsyłania. Bardzo proszę o pomoc! Czym więcej tych maili poślemy tym większa szansa, że dotrą tam gdzie trzeba :)
  16. W marcu kupiliśmy Stefanowi 14kg karmy suchej (urinary) oraz trochę puszek. Mokrą karmę Stefan na razie może jeść sporadycznie, więc ma jeszcze zapas na kwiecień. Karmy suchej też oczywiście ma zapas. Zobaczymy na ile jej starczy, ale na kwiecień na pewno, więc w nadchodzącym miesiącu nie kupujemy jedzonka dla Stefana. Jest zaopatrzony :) Sprawa druga: zabezpieczenie przed kleszczami. U nas na osiedlu (niedaleko lasu) co roku jest zatrzęsienie kleszczy. Co roku także wiele psów zapada na tą chorobę odkleszczową - bebeczjozę (pojęcia nie mam jak to się pisze). Preparaty zabezpieczające działają przez 3 miesiące na pchły i 1 miesiąc na kleszcze. U weta są droższe niż w sklepach internetowych, za to w w.w. sklepach pakowane są po 3 sztuki. Kupiliśmy więc 3 sztuki na 3 miesiące osobno dla Stefanka (masa ciała od 20 do 40kg) i osobno dla Fąfla (masa ciała do 20kg), no i oczywiście dla kotów. Sprawa trzecia: w tym miesiącu spróbujemy nie kupować psom uszu ani kości do dziamgania. Wet powiedział, że to dla nich nie zdrowe. Zamiast tych przysmaków będziemy im zostawiać zabawkę, z której wypadają smakołyki. Powinno więc je to zająć na jakiś czas :) O potrzebie zakupienia prawdziewgo posłanka dla Stefanka pisałam już dzisiaj. Po prostu strasznie ciężko pozbywać się jego włosów z kocyka, który od nas dostał :( Ponieważ nie ma głosów sprzeciwu pozwoliłam sobie zamówić posłanko dla niego. Zatem lista zakupów Stefanka na kwiecień wygląda następująco: - Fiprex Spot On dla psów L od 20 do 40kg [B]3 x 4ml [/B](na 3 miesiące będzie) za 46,55zł - Trixie Legowisko Joey beżowe w łapki 86x56cm za 63,59zł - zabawka kula na smakołyki za 10,24zł - oraz smakołyki na spółkę z Fąflem: Trixie dropsy mleczne 350g (11,42zł) i Purina gryzaki do pielęgnacji zębów (7,29zł) = 18,71 : 2 = 9,35zł _______________________________________ RAZEM: [B]129,73[/B]zł
  17. [quote name='marlenka']spotkałam wczoraj dziewczynę na ręku trzymała ratlerka - sunię , poinformowała mnie że ona w domu ma jeszce jednego takiego tylko pieska - brata suni - i będzie miała po nich szczeniaki . Szczęnieta będzie sprzedawac to troche sobie dorobi na nich bo kiepsko u niej z kasą . Rodzina taka nie za bardzo , jej konkubent pije , dzieci chodza ubrane albo w za duże albo w za małe ubrania , ręce mi opadły , móiwłam jej że maluszki beda miały choroby że nie wolno krzyżowac rodzeństwa , powiedziałam ze jakby ona sobie z bratem zrobiła dziecko . A ona mi powiedziała że ludzie to inaczej mają niż psy . Ma jeszcze w domu jakiegos dużego psa którego musi sie pozbyć . Macie jakis pomysł zeby jej wybić z głowy " dorabianie " się na psach????[/QUOTE] Ręce opadają!!! :( W tym przypadku to i tak wcześniej czy później pewnie skończy się to wszystko dla tych psiaków schroniskiem. Może więc zawiadomić Straż dla zwierząt i pozakładać im wątki na dogo, szukać nowego domku??
  18. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie Stefan będzie miał gotowy zamówiony komplet 74 ogłoszeń. Dziś zgłosiłam go też na Kudłacze dogo. Przydałoby się jeszcze allegro.[B] Czy jest na wątku ktoś kto mógłby mu zrobić nowe allegro???[/B] Test, zdjęcia, wszystko mam. Tylko konta na allegro nie mam :/
  19. no właśnie :D A Wy sobie poradziliście i z Kąskiem i z Pitem i z Henem :) choć żaden z nich maleńki nie jest :D
  20. a to ten filmik :) [URL]http://www.whazuup.eu/content/bange-hond-heeft-een-knuffel-nodig[/URL]
  21. Mru nie poddawaj się!!! Wy z TZtem i Wasze zaangażowanie to jedyne co te psy mają. Dzięki Wam oraz obecnym na wątku dogomaniakom wiele psiaków uznanych za kwalifikujące się do uśpienia żyje, a wiele innych ma dom. Nie wszystkie da się uratować. Niestety. Warto jednak walczyć, bo choć nie wszystkim to jednak wielu da się pomóc :) Nie poddawaj się, bo właśnie zareklamowałam wątek lecznicowy (oraz wątki Pita, Kąska i Hena) na Kudłaczach dogo. Tam ktoś wstawił filmik o tym jak uratowano pewną "agresywną" sunię od eutanazji godzinę przed egzekucją. Pokazono, że nie każdy kłapiący zębami psiak jest agresorem do uśpienia. Podałam wątek lecznicowy oraz wątki Hena, Kąska i Pita jako przykłady takich właśnie działań u nas tuż pod nosem :) i poprosiłam o pomoc w ratowaniu tych piesków :) Może ktoś jeszcze do nas wpadnie pomóc :) Nie poddawaj się!!
  22. W jednej z podwarszawskich lecznic już kilka psów zostało przez lecznicę/przytulisko zakwalifikowanych do uśpienia z powodu rzekomej agresji. Tylko dzięki interwencji i zaangażowaniu wolontariuszy z dogo (a zwłaszcza Mru i jej TZa behawiorysty) te psiaki żyją. Część z nich jest na szkoleniu w Bogatyni część już szuka domków. Jeśli jesteście w stanie pomóc np. poprzez ogłaszanie lub finansowo to bardzo gorąco zapraszam na wątek tej lecznicy: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/175602-psiaki-z-lecznicy-pod-WarszawAE-proszAE-o-POMOC-t*****-naprawdAE-nie-majAE-czasu[/URL] Niektóre z piesków mają też osobne wątki. Jako pies zakwalifikowany do uśpienia z powodu agresji został np. Kąsek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/179532-KAE-sek-musi-mieAE-wpA-aty-inaczej-bAE-dziemy-musieli-go-zabraAE-z-hotelu-POMOCY[/URL] był przerażony. Teraz powoli się otwiera na ludzi. Już tak bardzo się nie boi :) i Hen: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/174435-niewidomy-sznaucer-Hen-w-hotelu-CZY-NAPRAWDAE-SPAE-DZI-TAM-RESZTAE-A-YCIA[/URL] Okazało się, że pies jest niewidomy. Pozostawiony sam na ulicy był przerażony i dlatego kłapał zębami na oślep. Teraz jest w hoteliku i nie ma w nim cienia agresji :) A na marginesie to fajny z niego wielki kudłacz :) oraz Pit po walkach: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/176120-Pit-w-hotelu-JESTEA-MY-NA-MINUSIE-muszAE-byAE-wpA-aty-inaczej-kaA-AE-nam-go-zabraAE[/URL]
  23. [quote name='mru']tylko Vasco mamy, ale pewnie za bardzo kundel....[/QUOTE] nie koniecznie. Ważne, że samiec i ma być młody, bo chcą go szkolić. Z tego co wyczytałam tam jednak miałby prawdopodobnie być do budy. No nie wiem. Może obejrzyj sobie ten wątek (2 strony tylko) i zadecyduj czy stawiamy Vasco do "konkursu" na ten domek
  24. Mru czy my mamy aktualnie jakiegoś ONka w lecznicy? Znalazłam na dogo taki wątek: [U][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/182419-ONek-poszukiwany[/IMG][/U][URL]http://www.dogomania.pl/threads/182419-ONek-poszukiwany[/URL]
×
×
  • Create New...