-
Posts
15253 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Soema
-
[quote name='Sylwka']W "kocim" świecie świetnie sprawdzają się jako miski styropianowe opakowania po żywności. Nie wiem jak to by się sprawdziło u psiaków ale takie większe powinny być OK. Chyba są tanie (lub darmowe jeśli uda się zdobyć używane ;)). Można poprosić znajomych aby ich nie wyrzucali a jak się człowiek postara to da się je dobrze umyć. To prowizorka ale jak ie ma nic innego ...[/QUOTE] Są stare garczki i trochę misek. Te psiaki z nudów to pogryzą takie styropianowe. Aaa ja nie napisałam. Dziś jak tam byłam, przyjechało dwóch mężczyzn. Szukali swoich ONków/DONków.. Panowie mili 4 psy rodowodowe, w tym sukę w ciąży. Gdy szła fala, nie mieli jak ich zabrać, pan wypuścił swoje psy, żeby się nie utopiły i pobiegł ratować psy sąsiadów.. Chyba pół Sandomierza już o nim słyszało. Szukali swoich psów, 8miesięcznej suki i tej w ciąży. Pan miał łzy w oczach, jak nie znalazł jej na podwórku. Weszli do budynku, ja już poszłam stamtąd. I teraz rozmawiałam z Panem ze Stowarzyszenia, mówi że mało go drzwami te psy nie zabiły jak usłyszały właścicieli :) 2 psy się odnalazły :) innego psiaka też dziś pani odebrała, pani z Krakowa. Ale dojechało chyba coś nowego...
-
[quote name='Linssi']Podajcie jakis adres do wysylki darow i nr konta dla przelewow![/QUOTE] Tu jest konto [B]Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt [/B] KRS 0000236688 ul. Rynek 3 27-600 Sandomierz BANK SPÓŁDZIELCZY W SANDOMIERZU [B]28 9429 0004 2001 0014 6001 0001 [/B] co do adresu, zweryfikuje go jutro. Bo nie wiem, czy nie będzie problemu z odbiorem paczek na Rynku. Dzięki! [quote name='Sylwka']Dziewczyny ja jutro wracam z Tarnobrzega do Krakowa pustym samochodem (Octawia kombi). Mogłabym chyba zabrać jakiegoś psiaka (to byłby mój psi transportowy debiut ;)). Do Tbg byłam załadowana totalnie więc szkoda robić puste przebiegi w drugą stronę.[/QUOTE] Ooo.. o której jedziesz? Może by się udało znaleźc DT na dwa, trzy dni. Ada_jeje jak myślisz? Ten DT na ile pewny?
-
[quote name='Ada-jeje']Soema DT jest w Metkowie, zdzwonie sie z Toba jutro do poludnia to moze cos razem wymyslimy :cool3:[/QUOTE] [URL]http://mapa.targeo.pl/1_sandomierz,,2_2108159,#targeo-top[/URL] spojrzałam na mapę wszędzie wykrzykniki "powódź" :( to jest jakiś koszmar.. Wychodzę za dom na taras, piękne słońce, zielono.. Moja Nuśka wariuje, życie toczy się normalnie... Ehh. Potrzebujemy miski dla przytuliska! Codziennie ktoś z psami jest, mają świeżą wodę. Nie są głodne, ale ich liczba ciagle rośnie. Tu niektórzy ludzie nie widzą potrzeby pomagac powodzianom, co dopiero zwierzętom:shake: Oczywiście nie wszyscy, bo karmę też przytulisko dostaje. Ale ono mieści się po sąsiedzku z wieloma domami i kościołem. Jest sporo skarg, że psy szczekają itp. Ziemia jest.... na terenie przy Wiśle. Pewnie by ich czekała ewakuacja, gdyby już tam byli. Ale nie ma ich... bo nie ma pieniędzy :(
-
Dzięki wielkie! To przytulisko naprawdę ma duży potencjał w niesieniu [B]świadomej[/B] pomocy. Gdzie byłby DT, może by się udało zorganizować transport do Krakowa, bo dary chyba mają jeździć? Albo jakoś sama ją zabiorę, o ile mnie kierowca autobusu weźmie..:roll: W schronie są dwie suki, które się oszczeniły niedawno. Pozostawiono im po dwa szczeniaki, resztę uśpiono.
-
[quote name='Basia1968']dzwoniłam do Karinki/ Soema/ ona działa w fundacji SOS bokserom - jest teraz w Sandomierzu nie odbiera, ale jak ją znam, to ona juz tam działa. Cudowna dziewczyna. Dzięki Basiu :) zapraszam.. tu też pomoc potrzebna :( http://www.dogomania.pl/threads/186165-SANDOMIERZ-przytulisko-po-POWODZI-p%C4%99ka-w-szwach.-Potrzebna-pomoc-dogomaniak%C3%B3w!?p=14728707#post14728707 [quote name='Isadora7']na Podkarpaciu? Chyba mazowieckie?
-
Ta młodziutka sunia jest w schronie od niedawna. Wg mnie ma rok, może nie. [CENTER][SIZE=4][COLOR=DarkRed][B][SIZE=5][SIZE=1]Na cito potrzebuje DT !![/SIZE] Lola w domu, w Krakowie :) [/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE][IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gr-ZxW4uI/AAAAAAAACDM/QeWG12StPpM/Obraz%20866.jpg[/IMG] Patrzcie na jej uszka :( [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_grwh605fI/AAAAAAAACCM/IUXkaz2U3Sc/Obraz%20850.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gsFg92BZI/AAAAAAAACDw/gwsrSk4dPCg/Obraz%20874.jpg[/IMG] [/CENTER]
-
Ten psiak kocha wszystko i wszystkich, taki średniak z niego. Cudny psiak [B]SPAJKI w DS :)[/B] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gsHeJQ75I/AAAAAAAACD4/VVjv8ubZY0s/Obraz%20876.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gr0oPPhuI/AAAAAAAACCg/YOmgmes1LIU/Obraz%20855.jpg[/IMG] :loveu::loveu: [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_grWf9txbI/AAAAAAAACAo/1uorC4MrET0/Obraz%20826.jpg[/IMG] Ten drugi psiak, to nowy nabytek... Równie miły i towarzyski jak inne psy. Strasznie żal, że nie mają swoich domów.. Jeszcze ;) [B]Czarek czeka na odebranie przez właścicieli :) :)[/B] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gtCyJfJZI/AAAAAAAACE0/-HaOg1JKxHg/Obraz%20793.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gsNLJbjdI/AAAAAAAACEQ/u7Qjmkb8q1g/Obraz%20882.jpg[/IMG]
-
Młoda sunia, wysterylizowana (imiona uzupełnię jutro) [B][SIZE=3]Saba w DS, dzięki allegro kaji555 :Rose:[/SIZE][/B] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_grqafqWXI/AAAAAAAACBw/JUTi9EAHKGg/Obraz%20843.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gsLS_e3aI/AAAAAAAACEI/zg5ilEvgE9Y/Obraz%20880.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gr1Rfe0qI/AAAAAAAACCk/0o5BR2yA_yM/Obraz%20856.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_grRPwkVUI/AAAAAAAACAU/qNIZPuP5YnU/Obraz%20821.jpg[/IMG] Roczna sunia,ONek ;) siedziała w sowim królestwie i warczała jak młode się zbliżały. Ale pocieszny psiak. Do nas specjalnie nie lgnęał.. [SIZE=2] [/SIZE] [SIZE=3][SIZE=2]tu sobie drzemie :)[/SIZE][B] Odebrali ją właściciele[/B][/SIZE] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_gruwd6AFI/AAAAAAAACCE/2BLHisZ0gZ0/Obraz%20848.jpg[/IMG]
-
Sunia,malutka, młoda, przyjaźnie nastawiona; znaleziona ze szczeniętami zaklejonymi taśmą [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDWB1hc7VQI/AAAAAAAAC8I/JBRQpLwO06c/100_1660.JPG[/IMG] Uratowane szczenięta: PIESKI #1 [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDWByn7sI8I/AAAAAAAAC78/rDhw0tOQoko/100_1655.JPG[/IMG] #2 [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDWB0vgaeFI/AAAAAAAAC8E/I2CXx_jLCAo/100_1659.JPG[/IMG] Sunia, młoda, przyjazna, średniej wielkości. Mama 'kaukazów' [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR-IcDzJSI/AAAAAAAAC5k/Nc9trPzpkac/P1060236.JPG[/IMG] Kolejne szczeniaki, około 9 tyg, będą niewielkie SUNIE #1 [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR-UP6Q_CI/AAAAAAAAC6k/SUpx9EqRAhw/P1060220.JPG[/IMG] #2 [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR-R5G0SwI/AAAAAAAAC6U/QA-TU3ha7xg/P1060224.JPG[/IMG] #3 [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR-Toxd5xI/AAAAAAAAC6g/-fmimbmOd_c/P1060221.JPG[/IMG] (tu do sprawdzenia, czy to ta, czy ta z linku jest jeszcze do adopcji: [url]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR-TJBD3jI/AAAAAAAAC6c/KvlzmH9q6Iw/P1060222.JPG[/url])
-
10 mies pies; łagodny i towarzyski- wpuszczony dwa dni temu przez "właściciela" na teren [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDglkPbuuhI/AAAAAAAADD4/XIiaapfnIpk/P1060452.JPG[/IMG] [B]Szczenięta z nory[/B], około 5tyg;łaciaty piesek,pozostałe suczki; [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDgn0WeLUAI/AAAAAAAADE4/tS9dqTdhTfI/P1060333.JPG[/IMG] [B]Szczenięta w typie kaukaz[/B], około 8tyg: PIESEK [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR-Av9ks7I/AAAAAAAAC48/HDwyFmn44og/P1060246.JPG[/IMG] SUCZKI #1 - najmniejsza i najbardziej zadziorna [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR98tIfVuI/AAAAAAAAC4o/PwRBMk9RzaI/P1060251.JPG[/IMG] #2 - ta skoczna :lol: [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR93_7IoPI/AAAAAAAAC4Q/wBtZoqoLzNw/P1060257.JPG[/IMG] #3 - ta najmądrzejsza [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TDR92R4RYII/AAAAAAAAC4I/qbYONBZP5Qc/P1060259.JPG[/IMG]
-
Jakiś czas temu Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt stworzyło przytulisko dla bezdomnych, porzuconych zwierząt. Miasto ma podpisaną umowę ze schroniskiem.. w [B]DYMINACH.[/B] Stamtąd by pewnie nie wyszły już..:-( Na tę chwilę w przytulisku jest ok. 7[B]0 psów[/B]. Liczba ta ciągle się zmienia, codziennie dojeżdżają nowe psy z terenów zalanych i nie tylko :shake: [B]Przytulisko pęka w szwach![/B] [CENTER][SIZE=2][COLOR=Red][B]Brakuje misek[/B], smyczy, karma też bardzo potrzebna![/COLOR][/SIZE] [/CENTER] Psów będzie nadal przybywać...:-( Suki są sterylizowane z środków pozyskanych z UE. Pomagają tu weterynarze. Aktywnych wolontariuszy jest 6 osób Psy są zadbane, każdy ma swoje imię. Większość jest radosna i lgnie do człowieka. Dziś w końcu udało mi się udało spotkać z wolontariuszem, zrobiłam kilka zdjęc. Ale psiaki chętne do pieszczot i zrobiłam tylko tym, co były na pierwszym wybiegu. Jutro postaram się reszcie.. [SIZE=4][B] Wieści odnośnie powodzi:[/B][/SIZE] Jak byłam w przytulisku dzwoniła pani prezes Stowarzyszenia. Jest na Hucie, walczą by ich nie zalało. Ratuje tam psy... Niestety, jest bardzo dużo martwych zwierząt, nie tylko psów :-( Te które ocalały, przenoszone są na "wysepki" lub w inne bezpieczne miejsca. [I][B]W przytulisku robi się ciasno, a tam czekają kolejne zwierzęta :shake:[/B][/I] Na wale podobno cieliła się dziś krowa... Kuzyn z SM, nie chciał mi opowiadac co widział... Nikt nie chce :( wiele zwierząt się utopiło mimo walki i czekania np. na dachu na pomoc..:-(:-( [CENTER][SIZE=3][COLOR=DarkSlateBlue][B]Proszę pomóżcie to przetrwać, tym które ocalały![/B][/COLOR][/SIZE] [/CENTER] Psy w przytulisku potrzebują[COLOR=DarkOrange][B] ogłoszeń[/B][/COLOR] i [B]DT[/B] ! [B]Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt [/B] KRS 0000236688 ul. Rynek 3 27-600 Sandomierz BANK SPÓŁDZIELCZY W SANDOMIERZU [B]28 9429 0004 2001 0014 6001 0001 w tytule dodawajcie "nick i dogomania" [/B]łatwiej będzie znaleźc.[B] [COLOR=Red]rzeczy można wysyłac do mnie:[/COLOR] [/B] Karina Gajek ul. Gołębicka 47 27-600 Sandomierz [COLOR=DarkGreen][B]Jesteśmy na Facebooku[/B][/COLOR] ! [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=128167143866000&index=1[/URL] [URL="http://www.facebook.com/home.php?#%21/group.php?gid=243089909645"]http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=243089909645[/URL] edit: 23 maj [COLOR=Red][B]Koce, narzuty, stare spódnice[/B][/COLOR] - wszystko mile widziane, bo to szybko idzie.. szczególnie w pomieszczeniach w budynku,np. jeden starszy psiak posikuje. Tam nie ma prądu, ani bieżącej wody. Pan po sąsiedzku udostępnia przytulisku wodę. [COLOR=Red][B]Miski na gwałt potrzebne[/B][/COLOR]. Tego ciągle mało, a psów przybywa. Dziś jak ja byłam dojechały dwie małe bidy z terenu zalanego. :( [COLOR=Red][B]Smycze, obroże, kagańce[/B][/COLOR], wszystko się przyda. [SIZE=2][B][COLOR=Black]Co do karmy - można zrobić zbiórkę i zamówić gdzieś większą ilość żeby wysyłka była darmowa - tak jak robi to Tarnobrzeg.:oops::oops::oops::oops: [/COLOR][/B][/SIZE][CENTER][SIZE=2][B][COLOR=Black]********************************************************************[/COLOR][/B][/SIZE] [B]edit: 08.07.2010r.[/B] Dzięki pomocy ludzi z całej Polski i nie tylko, przytulisko jest zabezpieczone na najbliższe tygodnie w karmę, miski, koce i środki czystości. Z całego serca serdecznie [SIZE=3][B]DZIĘKUJEMY![/B][/SIZE] [COLOR=DarkGreen]Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt, które prowadzi przytulisko, jest na etapie szukania nowego miejsca - musimy się przenieść z naszymi psami.[/COLOR] Jeśli tylko uda się znaleźć teren, będziemy potrzebowali po raz kolejny Waszej pomocy. Może macie znajomości w składach budowlanych, hurtowniach, u producentów np. bud, czy paneli ogrodzeniowych? Każda pomoc jest bardzo ważna, bo liczba potrzebujących psów zaczyna przekraczać pomału nasze możliwośći. [/CENTER]
-
Krakowianka, nie wiem jak to jest z opłatami za cegiełki sprzedane. Czy Fundacje nie są zwolnione z opłat?
-
Za to na ostatnim piękny boksiowy uśmiech :) dodamy do ogłoszeń to zdjęcie.
-
[quote name='Asia_Klero']Podejmijcie decyzję zgodną z własnym sumieniem. Jednak przed uspaniem ich dajcie znać może uda się dla nich znaleźć jakieś wyjście. Ja mogę wziąc jednego malucha do siebie. Mówię o szczeniaku, który został w tym domu i ma zostać uspany.[/QUOTE] UŚPIONY, nie uspany. Kiedy go możesz wziąć? [quote name='hebanowa']Myślę ,że to jest wątek w kierunku pomocy a nie w kierunku kłótni. [B]Są osoby chętne do pomocy[/B] ,ale jest tez osoba która o tą pomoc się zwróciła na wątku. Jakby chciała to sama by podjęła decyzję uspienia natychmiastowego ,bo to [B]najprościej w końcu[/B].[/QUOTE] Kto weźmie na siebie utrzymanie tej gromady? Nadal nikt nie odpowiedział. Weźmiesz za nie odpowiedzialność? [quote name='Asia_Klero']a są tu gdzies te zdjecia?[/QUOTE] Właśnie, wydawało mi się, że nie czytałaś wątku dokładnie.
-
Holender Bandit - piekny wystraszony TTB zostal otruty [*]
Soema replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
:loveu: Banditos :loveu: -
W ostateczności weźmiesz? Teraz nie możesz? Mleko dla szczeniąt 50-80zł, starcza średnio na tydzień, zależy od mleka. Przez cały dzień karmi się co 3 godziny, szczególnie w nocy. Temperatura musi być taka sama, żeby się nie przeziębił, masowanie brzuszka etc. Klaudus ma mnóstwo na głowie, można ją odciążyć. Trzeba szukać miejsc dla tamtych psów i sterylizować jak leci. Wcześniej badania, odrobaczanie i szczepienia. Na to też "dobrzy ludzie" znajdą pieniądze? Od razu mówię, nie będę nikomu dokładała do płatnego DT, bo wstyd mi za ludzi którzy zarabiają na tragedii zwierząt. Zwrot za weta, karmę - tak. Płacenie za miłość - nie. Wolę dołożyć do sterylek.
-
[quote name='Asia_Klero']w porzadku możecie zabić te psy jeśli chcecie. Ja nikomu nie gram na uczuciach piszę tylko, że te psy maja takie samo prawo żyć jak pozostale psy tej kobiety. Mają już dwa tygodnie, skoro już są na tyle duże i tyle przeżyły to muszą przeżyć i co do tego nie powinno być watpliwosci przynajmniej tutaj na forum, gdzie ludzie kochaja psy..[/QUOTE] Wkurzasz mnie, do pouczania jesteś pierwsza. Pytam, weźmiesz odpowiedzialnośc? Weźmiesz na siebie koszty i wszelkie decyzje? [quote name='hebanowa']Czekamy na wieści od Klaudus i z hoteliku odnośnie miejsca i kosztów.[/QUOTE] Skąd wziąc na to pieniądze? Gdyby była możliwość, Klaudus już by psy w DT ulokowała. Kto jej pomaga otrzymać jej własne stado? Może ktoś chce wziąć na 6 tygodni albo więcej szczeniaki na odkarmienie? Czytałyście wątek? Wiecie, że pani suki oddać nie chciała? Że ta rozłąka z matka, może byc bardzo niekorzystna dla szczeniąt? Łatwo na klawiaturze wystukać kilka słów, a potem pochwalić kogoś za to co robi. Walka z bezdomnością w naszym kraju, przyniesie ofiary - sterylki aborcyjne, usypianie ślepych miotów. Czego nie ma chętnych jak psy się masowo w schronach usypia? Gdzie będziecie przed EURO 2012?
-
Asia Klero, hebanova weźmiecie na siebie utrzymanie tej psiej rodziny? To będzie minimum 1000zł, weźmiecie na siebie odpowiedzialność za dobre domy dla tych i innych psów stamtąd? Nikomu tu grac na uczuciach nie musicie. Każdy zna realia. Pytam, kto zapłaci za hotel tych psów? ZA karmę, sterylizację, odrobaczenia i szczepienia? Bierzecie to na siebie?!
-
Minka oddana znowu - bo jest KUNDLEM! Pilnie szuka DT lub DS!!!
Soema replied to zebra12's topic in Już w nowym domu
[quote name='Aquifere']O! no to czekam na wiadomości kiedy mogę porwać małą do samochodu!:D[/QUOTE] Chyba domek sam przyjedzie :) sunie ma dziewczyna w Krk, ona sie kontaktuje z domkiem i wszystko dogrywa. -
Barney w Lubartowie,dt zamienił się w ds!!
Soema replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Czego do psów nie ?:( ejj Barney..:shake: Piękna morda. -
[quote name='mercii'];(: [url]http://www.dogomania.pl/threads/186076-Rudy-znow-w-schronisku...-([/url][/QUOTE] Nie można zakładać dwóch wątków jednemu psu... Moderator zamknie je. Dzwoniłaś do KTOZu albo schroniska?
-
Totik, niewidomy, uratowany od uśpienia boksio ma wspaniały DOM!!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Pamiętajcie, że kolejnych bazarków na Totika robić już nie można. Za wszystkie dotychczasowe, dziękujemy. idę zmienić tytuł.