Jump to content
Dogomania

Soema

Members
  • Posts

    15253
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Soema

  1. To czekamy na zdjęcia :) super, że są takie domy. To ile jeszcze do wydania, mniej niż 500?....
  2. [quote name='Basia1968']może trzeba by faktycznie załozyć wątek ze zdjęciam i psiaków uratowanych tylko i wyłącznie z powodzi - wtedy będzie łatwo można cos komus pokazać czy cos powiedzieć[/QUOTE] U nas jest kilka psów w przytulisku, z tamtych terenów. Dużo zostało na Hucie.. Dziś postaram się dowiedzieć ile i jakie. ewa, dasz radę mi przesłać zdjęcie na maila? [email][email protected][/email] Benio jutro jedzie :)
  3. [quote name='Niebieska713']A za co Ewa36 dostala dzis bana....??????[/QUOTE] Pewnie za całokształt ;) [quote name='mysza 1']Dokąd wysłać opatrunki? Czy rozmiar 10x 10 czy 15x15? Ciężko ocenić po zdjęciach.[/QUOTE] Dzięki, dzięki dzięki!!
  4. [quote name='jestem_wredna']Generalnie to chodzi mi raczej o to, czy najpotrzebniejsza jest w tej chwili karma, czy też wolicie pieniądze, żeby móc rozdysponować je wedle najpilniejszych potrzeb. A najlepiej gdyby ktoś wybierał się do Sandomierza z mniej więcej moich okolic. Gdyby była taka osoba, to proszę o kontakt. Wtedy może i jakieś koce czy ręczniki by się znalazły. Szkoda płacić niemałe pieniądze za wysyłkę, które można by było przeznaczyć na pomoc psiakom.[/QUOTE] Na chwilę obecną, na kilka dni jesteśmy zabezpieczeni.. ale w kołdry i karmę. Mamy sporo chleba czerstwego co został... jakieś wędliny. Psy które wymagają innej karmy, taką dostają. Stowarzyszenie kupuje "na kreskę" gdy uda się im zdobyc pieniądze opłacają długi.. [quote name='Finetta']W Sandomierzu woda opada,ale coraz wolniej- wciągu ostatniej doby ubyło 31 cm. Z rozlewisk po prawej stronie Wisły woda prawie nie schodzi. Z Lublina do Sandomierza (jak ktoś musi) można dojechac przez Stalową Wolę-Tarnobrzeg -most w Nagnajowie-Łoniów -Koprzywnicę-(albo jak zamkną dojazd od Krakowa Łoniów-Klimontów-Lipnik)[/QUOTE] Właśni taka trasa, wczoraj się mnie pytano o przejazd ze Stalowej tu, nie wiem jak z mostem za Tarnobrzegiem? [quote name='__Lara'][B]Soema[/B], czy te wszystkie psy, które tu wstawiasz, mogę ich wrzucić na zbiorowe allegro?? zrobię im osobne, zbiorcze. One nadają się do adopcji na już? I jakie namiary?[/QUOTE] Większośc psów to mieszkańcy przytuliska, te niektóre z powodzi są tak zaniedbane (nie mogło się to stać w 3 dni..), że raczej nie wrócą już do siebie, bo w tym momencie nikt ich szukał nie będzie :shake: jeśli możesz zrobic to fajnie, możesz podać konto stowarzyszenia, że jak ktoś chce pomóc może wpłacić grosik. Dzięki! [quote name='Kamila28']Soema, czy dary wysyłać na Twój adres czy przytuliska??? coś poszukam i wyślę, przekaże znajomym[/QUOTE] Tak, na mój. Bo tam ciężko z odbiorem. Nie wiem, jak z transportami, bo opłaty kurierskie pewnie będą spore, a fajnie by było te pieniądze na pomoc przekazać.. Ale chyba się nie da.. [quote name='taks']kolejny bazarek [url]http://www.dogomania.pl/threads/186236-NA-UTOPCE-nr-2-taksowe-obro%C5%BCe-szelki-smycze-do-6.06[/url][/QUOTE] Dzięki!! [quote name='Ulaa']Jest miejsce dla rocznego psiaka "do kojca" u samotnej kobiety. Może ten?[/QUOTE] Ten ma miec u nas dom, nie wiem jeszcze u kogo. [quote name='Ada-jeje']Soema nie moge sie do Ciebie dodzwonic zeby cos uzgodnic w sprawie DT,DS.[/QUOTE] Już załatwione :) jest taka sunia np. [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKpERS3vI/AAAAAAAACMw/6ofgXzYUVGU/Obraz%20988.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKW0imunI/AAAAAAAACLk/JEf-OIfjjRs/Obraz%20969.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKmjxjfpI/AAAAAAAACMk/DbkKHVDrdEw/Obraz%20985.jpg[/IMG] 2-3 lata, cudowna tylko ją kochać. Jest z innym psem, ale w grupie bywa zazdrosna :) [quote name='kaja555']pożyczyłam zdjęcie powyżej i dałam na facebooka z apelem o pomoc stowarzyszeniu[/QUOTE] Dzięki! Wiem, że Fidelma na FB prowadzi blog Stowarzyszenia też :)
  5. [quote name='jestem_wredna']Kochane, nie wiem czy uda mi się dotrzeć tam do Was, do schroniska, więc w razie czego - lepiej wysłać karmę czy przelać pieniążki?[/QUOTE] To zależy, czy kurier za darmo, bo chyba nie ma sensu placic im dodatkowo. W sumie, Finetta wstawiła link do sklepu co kuriera ma gratis mamy kilkanaście worków Brita [url]http://www.swiatkarm.pl/show_product,1000.html[/url] dostaliśmy od pana z Radomia.
  6. [quote name='kinia098']Od razu też napiszę, że sunie nie są na łańcuchu :) Są w domku, dbają o nie, ale nie stać ich było na sterylizacje suczek :/[/QUOTE] Pilnowanie też jest ciężko? Co cieczkę?:shake:
  7. [quote name='zuzlikowa']Soema,czy ten benio jest już na pewno bezpieczny? Potwierdzone jest,że przejmie go Lacrima...Fundacja Bernardyn? Co dla niego na teraz można zrobić?[/QUOTE] Podstawową opiekę ma u nas zapewnioną, wizyty weta, dobrą karmę. Nie mamy szans wykonać teraz RTG, bo wet zalany. Tak, benio będzie bezpieczny niedługo pod opieką Fundacji. Jutro jadę do niego zaglądnąć, zakroplimy uszka.. Boski jest, taka ciapa :)
  8. [quote name='Linssi']Jutro wysle paczke. Rozumiem ze na adres prywatny, ktory byl wczesniej podany? Dziewczyny, tak sobie pomyslalam, ze moze moznaby sie zwrocic o jakakolwiek pomoc do zagranicznych fundacji? Moze ktos by nas wsparl?[/QUOTE] Ja widziałam u nas jakąś niemiecką karmę, dopytam, czy z kimś współpracują, czy ktoś ją po prostu przywiózł. Ta sunia, dosłownie wyła jak do niej weszliśmy szalenie potrzebuje człowieka, w pewnym momencie mi wskoczyła na kolana, a wielka jest ;) latała, wiła się, nie chciała nas puścić :( serce mi pękało.... [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJkkjRCNI/AAAAAAAACII/ZjPyzFhNm34/Obraz%20916.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJpWbzs8I/AAAAAAAACIg/Pr8laxVJUoA/Obraz%20922.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJoC2qOHI/AAAAAAAACIY/O08wgjEQkIc/Obraz%20920.jpg[/IMG] jak zaczęłam do niej mówić i ją miziać, Anioł nie pies..
  9. Więcej Cudak. musi się skończyć laktacja i trzeba odczekać jakiś czas, co wet to opinia..
  10. [SIZE=4][B][COLOR=Black]Co do karmy - można zrobić zbiórkę i zamówić gdzieś większą ilość żeby wysyłka była darmowa - tak jak robi to Tarnobrzeg.:oops::oops::oops::oops:[/COLOR][/B][/SIZE]
  11. [quote name='Maruda666']Mam jakiś kocyk, ale nie bardzo wiem co z tym zrobić - paczkę wysłać? Tam coś w tej chwili dojdzie?[/QUOTE] Tak, normalnie wszystko dochodzi i dojeżdża z Warszawy, Krakowa.. Okruszek.. brat puszka.. boi się ludzi, dostał nieźle w życiu w d*** :( miał połamany ogon, teraz ma taki króciutki. Śliczny psiak... ale gdzie znaleźc cierpliwy dom?:( [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKM1ghrDI/AAAAAAAACK4/ZUN33Ne2-lo/Obraz%20958.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKst_2uqI/AAAAAAAACM8/17uNVlUPuSo/Obraz%20991.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKuft0LUI/AAAAAAAACNE/3eK4Fi-ha58/Obraz%20993.jpg[/IMG] to są młode psiaki.
  12. [quote name='carolinascotties']Dziekujemy za wiesci :) \ciotki - moze zmiencie tytul - ze potrzebne sa opatrunki... trzeba pozbierac pieniadze...[/QUOTE] Aga pewnie zmieni. Ja napiszę do Myszy.. ona kiedyś miała takie opatrunki ;)
  13. Puszek i Okruszek. Dosłownie przyciągnięci przez dwóch mężczyzn na paskach od spodni, sponiewierani.. Puszek kocha człowieka, uwielbia byc głaskany, jest śliczny, mięciutki:) UROCZY! [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKQlLQ6NI/AAAAAAAACLI/3KXuOPL5hv8/Obraz%20962.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKNsQ3T0I/AAAAAAAACK8/wEnJxIvKZ_M/Obraz%20959.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKOSQXgII/AAAAAAAACLA/R-pX_rDXQog/Obraz%20960.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lKrTRdVVI/AAAAAAAACM4/p63ctjiOavI/Obraz%20990.jpg[/IMG] [CENTER]:loveu::loveu::loveu::loveu: [/CENTER]
  14. [quote name='mariusz pp']Soema pw nie przechodzi, potrzebuję Twój numer telefonu dla kuriera.[/QUOTE] 660 78 13 87 Dziękuję !! Idziemy dalej Benek - potrąciła go amfibia :shake::-( ma wybita łapę w barku, na dniach przejdzie pod opiekę Fundacji Bernardyny - bardzo dziękuję za szybką reakcję! Psiak łagodny, koszmarnie zaniedbany - na pewno nie wróci do właściciela. Czyściła mu dziś pani uszy, zero agresji. Łapa go boli, oczy ropieją.. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJLSQCpII/AAAAAAAACGM/SjOvqfAow2c/Obraz%20885.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJSQ7_okI/AAAAAAAACGs/hZ9iF548iMU/Obraz%20893.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJTc4B5uI/AAAAAAAACGw/IA0p5b2c4_g/Obraz%20894.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lT4LlcEdI/AAAAAAAACNk/3t4ESifAcr0/Obraz%20884.jpg[/IMG]
  15. [quote name='Tola']Tz rozmawiał dzisiaj z Marleną; nadal jest poza domem, nie wie co sie tam dzieje.:-( Marlena to wspaniała dziewczyna, bądżmy tu dla niej, dla psów, które ratuje i wspierajmy w miarę mozliwosci wszystkim, czym mozemy.[/QUOTE] Co jej najbardziej potrzeba? Bielizna, jedzenie, jakieś kosmetyki? Przecież wszystko pewnie zostało w domu.. A ona i tak o psach myśli, mają karmę? Wiesz coś więcej?
  16. [SIZE=3][COLOR=DarkRed][B]Szukamy dla niej DT !![/B][/COLOR][/SIZE] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJgp4zgII/AAAAAAAACH0/_NL3cIviNkw/Obraz%20911.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJhalkpYI/AAAAAAAACH4/fUcNriWCPxg/Obraz%20912.jpg[/IMG] Jej koleżanka z pokoju - 100% ADHD, radości, szczęścia i łagodności :) [IMG]http://picasaweb.google.com/Kaarina.G/Obraz?authkey=Gv1sRgCKaF06ip7JXkgAE#5474487670633977634[/IMG][IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJiAdk1yI/AAAAAAAACH8/zpvZWWUwlAI/Obraz%20913.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJj4sLKLI/AAAAAAAACIE/-vgksa673pk/Obraz%20915.jpg[/IMG]
  17. [quote name='Ania W']Zaznaczam. Gdyby były szczeniaki myślę że miałabym możliwość zapewnienia tymczasu[/QUOTE] Aniu szczeniaki są 4.. z dwóch miotów, mają po 2 dni.. Zostana z matką 8 tygodni, niestety w budynku jest wirus parwo. Każdy nowy pies to przechodzi, dostają na wstępie surowice.. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJcLqDbRI/AAAAAAAACHc/KLPdi-QnvVM/Obraz%20905.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJaHKrerI/AAAAAAAACHQ/ifpXRbqTy1w/Obraz%20902.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJbdW4QrI/AAAAAAAACHY/3s-shk8VnVk/Obraz%20904.jpg[/IMG] wszyscy 4 to chłopcy.. reszta miotów została uśpiona.. Na aborcyjne było za późno, a i warunków na takie zabiegi nie ma, np. nie ma krwi.. Na wybiegu jest sporo młodych psów, ten ONek ma pół roku. Jest sunia - [B]bardzo przerażona[/B] - ma 4 - 5 miesięcy. Boi się biedna, a jest kochana i cudowna. [B]Dobry byłby dla niej cierpliwy DT.[/B] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJeQ7Y-uI/AAAAAAAACHo/W2pig7ynwUs/Obraz%20908.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_lJex9INaI/AAAAAAAACHs/JjD2PmRm_8k/Obraz%20909.jpg[/IMG]
  18. [quote name='Ania+Milva i Ulver'][COLOR=Red][B]Soema dzwoniła - bardzo potrzebne koce!![/B][/COLOR] Więcej info wieczorem, na pewno będą zdjęcia.[/QUOTE] [COLOR=Red][B]Koce, narzuty, stare spódnice[/B][/COLOR] - wszystko mile widziane, bo to szybko idzie.. szczególnie w pomieszczeniach w budynku,np. jeden starszy psiak posikuje. Tam nie ma prądu, ani bieżącej wody. Pan po sąsiedzku udostępnia przytulisku wodę. [COLOR=Red][B]Miski na gwałt potrzebne[/B][/COLOR]. Tego ciągle mało, a psów przybywa. Dziś jak ja byłam dojechały dwie małe bidy z terenu zalanego. :( [COLOR=Red][B]Smycze, obroże, kagańce[/B][/COLOR], wszystko się przyda. Tu naprawdę są wspaniali ludzie, dbają o psy, widać że je kochają. O wszystkim mogą coś powiedzieć. Otyła sunia jest na specjalnej karmie, wycieńczony bernardyn też ma swoją. Ostatnio z Radomia przyjechało kilkanaście worków BRITA, niemiecka karma też jest, kilka worków Chappi. Poza tym dostali chleby, trochę wędlin, kaszanki. Z terenu Huty już się starają nie przywozić psów, bo nie ma miejsc :shake: a tam wiele psów potrzebuje schronienia. Wożona jest tam karma. [B]Basiu czekamy i dziękujemy za wsparcie![/B] Przytulisko utrzymuje się z 1%, tego co sami wpłacają członkowie i z tego co zdobędą. Miasto daję im śmieszne pieniądze.. raz na rok. Ludzie chcą ich stamtąd wysiedlić :roll: Karma kupowana na kreskę, gdy uda się coś zebrać to się spłaca długi.. Zaraz powstawiam zdjęcia z dziś.
  19. Skoro suka miała byc sterylizowana aborcyjnie, to czego szczenię nie zostało uśpione? Czy ci państwo, nie mogą prosic TOZu/Fundacji/gminy o pomoc w sterylizacji? Ciekawe co się działo z wszystkimi szczeniakami..
  20. [quote name='Ania+Milva i Ulver']Jutro wyślę paczke- miski. smycze i co tam mi w ręce wpadnie. Cieszę się ,że jest to przynajmniej przytulisko gdzie dobrze działają![/QUOTE] Dzięki! adres Karina Gajek ul. Gołębicka 47 27-600 Sandomierz
  21. Najgorsze, to dopiero przed nami... Woda opada, psy szukają domów, właścicieli, jedzenie.... człowieka. :( Znów dziś bardzo ciepło, psy ma wysepkach nie mają wesoło.. Wyławiane są martwe zwierzęta :( ja bym nie miała odwagi chyba teraz jechać na Hutę.:shake: Między Tarnobrzegiem, a Sandomierzem jest jezioro, czy u nas czy w Tbg pomoc potrzebna dla tych psów, kotów i nie tylko. Ludzi potracili wszystko, większość pewnie nie ma gdzie zabrać swoich zwierząt :(
  22. [quote name='obraczus87']Chcialam zakończyc swoją "działalnosc" na dogomanii... chcialam ją chociaż zawiesic na jakis czas... a dzisiaj dostaje maila od Cioteczki Owieczki... z prosbą o pomoc, o watek itd... Ona jest odcięta od neta obecnie.... Myśle sobie - o, nie, nie. Nie dam się wrobic w następny wątek... ale popatrzylam w te oczy i sie poryczałam. Ehhh[/QUOTE] Ja się przez Ciebie poryczałam... tyle walczyłam ze sobą a tu du*a... jakie cudo...
  23. [quote name='Asior']eeeno nie ma tak JA MAM WYŁĄCZNOŚĆ :D Noooo dziel się ;) Jeszcze Sandomierza nie było... http://www.dogomania.pl/threads/186165-SANDOMIERZ-przytulisko-po-POWODZI-p%C4%99ka-w-szwach.-Potrzebna-pomoc-dogomaniak%C3%B3w!
  24. [quote name='E-S']Zapisuję. Porozsyłam wątek. Tyle tylko mogę.[/QUOTE] Dzięki. [url]http://picasaweb.google.com/Kaarina.G/Obraz?authkey=Gv1sRgCKaF06ip7JXkgAE#[/url] tu zdjęcia.... reszta jutro, postaram się o lepsze. Jak mnie psiaki nie zadepczą :)
  25. Co do adresu, będę podawała swój, bo mam kilka garaży, gdzie można to przechować i stąd będzie to zabierane. Rozliczenie z konta będzie raz na miesiąc, bo tak biorą wyciągi. Mile widziane smycze, obroże, kagańce, koce i kołdry. Wszystkie brakuje.. :shake:
×
×
  • Create New...