-
Posts
19512 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by agaga21
-
[quote name='bira']Ło bożenaaa........ :-o:-o:diabloti: A u mnie Birra z Honką akurat na grudzień się załapały :-) tyż urodzinowo ;-)[/QUOTE] oooj, szkoda, że bira w tym samym miesiącu nie weszła ale i tak super! karolina, bezpiecznej drogi :) może się w końcu zdzwonimy jak będziesz w pl
-
[quote name='Ania+Milva i Ulver']A co z tym czopem śluzowym co ma niby to odchodzić przed porodem...na ile dni/godziny wam odszedł i czy w ogóle?> Bo czekam i czekam i nic:)[/QUOTE] nie musi odejść wcale ;)
-
[quote name='ewajanka']Nie wiem jakie są inne wskazania ale u mnie wszystko odbyło się nagle i natychmiast ponieważ zanikało tętno małego na ktg i nie było czasu na inne znieczulenie, po prostu cesarka nie była planowana. Synek był owinięty pępowiną.[/QUOTE] takiej sytuacji zawsze bałam się najbardziej, że pępowina się tak owinie, że dziecko udusi. koszmar! strasznie się też bałam kleszczy w vacum. ech, na szczęście wszystko się odbyło bez takich "przygód". a o pieluchchc eko nie słyszałam.
-
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
agaga21 replied to majqa's topic in Foto Blogi
[quote name='majqa']Eeee... :oops: 22 jak nic, nawet na upartego, wciąż 23. :oops: Kotów 9, psów 14.[/QUOTE] o cholerka! a mój mąż mówi, że my mamy dużo a mamy zaledwie 3 sztuki. nie dziwię się, że kąpiesz na raty :D -
[IMG]http://i49.tinypic.com/2zsr9mt.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/j6jukl.jpg[/IMG] nasze pierwsze spacery :) [IMG]http://i48.tinypic.com/111qcls.jpg[/IMG] po pierwszej kąpieli u nas [IMG]http://i47.tinypic.com/wjw1m1.jpg[/IMG] z misiem(*) ..............dwa sępy kochane:loveu::loveu::-( [IMG]http://i50.tinypic.com/1448d45.jpg[/IMG]
-
[SIZE=5][COLOR=magenta][B]dziś moje kochane cudowności obchodzić będzie "urodziny" czyli dziś mijają dokładnie 2 lata odkąd mój wspaniały i idealny :loveu:etnusiek:loveu: jest z nami![/B][/COLOR][/SIZE] [B]trochę wspomnień :)[/B] etna w krakowskim schronisku. jak ją zobaczyłam to wpadłam po uszy. [IMG]http://i390.photobucket.com/albums/oo348/psykrakow/etna/DSC02435.jpg[/IMG] w tej etnie się zakochałam na dobre:evil_lol:. wtedy już jechała na operację do śremu. wtedy już wiedziałam, że będzie moja, choć karol nie miał o tym zielonego pojęcia! [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/8743/etna145.jpg[/IMG] [IMG]http://img340.imageshack.us/img340/9064/etna151.jpg[/IMG] pierwsze chwile w nowym domu :) [IMG]http://i48.tinypic.com/2rfyn3s.jpg[/IMG] :loveu: [IMG]http://i48.tinypic.com/2i8989l.jpg[/IMG]
-
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
agaga21 replied to majqa's topic in Foto Blogi
oj, chyba masz co kąpać! izuś, ile ty masz tych wszystkich futerek?przyznam, że podczytuję was co jakiś czas ale za nic się w ilości połapać nie mogę. -
[quote name='bira']Co za lenistwo.........[/QUOTE]w końcu weekend. trzeba odpocząć ;) [quote name='agnieszka32']A gdzie reszta zwierzyńca? No i gdzie Lenka???[/QUOTE]nima. a te zdjęcia też z przed chyba 2-3 dni. jakoś nie mam weny i aparat leży. chyba się trochę zniechęciłam moimi nieudolnymi próbami, pogody też nie było by zachęcała do wyjścia z aparatem.
-
[LEFT][quote name='unikatowydiament']ale Córeńka rośnie,śliczna jest:) pozdrawiamy i spokojnego weekendu życzymy[/QUOTE] dzięki :) weekend w miarę spokojny. [/LEFT] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-yaqdH02dP5Q/Tu5I9SEnQ6I/AAAAAAAADS4/xCDtb-GtpiY/s720/IMG_1843.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-tK3RLEqGeLc/Tu5I_8pTdWI/AAAAAAAADS8/ORbJ31RDIXM/s720/IMG_1840.JPG[/IMG]
-
Kali 7-miesięczna suczka rasy pit bull red nose adoptowana ! ! ;)
agaga21 replied to Karolcia_ko5's topic in Już w nowym domu
boże, wylądowała w kojcu............... :(:(:(:( -
[quote name='bira']Agaga, a może to zwykły trądzik niemowlęcy. Dzieci dostają to ok. 4 tygodnia. Moje dostały równo w czwartym tygodniu życia. schodzi to samo po kilku tygodniach. Trądzik powodują nasze hormony, które jeszcze są w dziecku. Faktycznie wygląda to kiepsko, ale mija szybko. Jak Indze to wyszło pediatra dała mi maść i kazała skończyć z nabiałem. Więc zaczynałam przymierać głodem. Moja koleżanka mnie uświadomiłam, że to dooopa nie alergia i dzięki temu nie zeszłam z tego świata dzięki mojej dietce ;-)[/QUOTE] tyle że na brzuszku też jej powyskakiwało.
-
[quote name='bira']Agaga, to na pewno nie żadna skaza. Ulewanie jest fizjologiczne i mija do szóstego miesiąa życia. Moje dziewczyny obie ulewałuy tak, że chodziłam wiecznie obżygana, pomimo tego, że przebierałamn się kilka razy w iągu dnia. Inga potrafiła tak chlusnąć, że nawet łydki miałam w wymiocinach. Z Bianką specjalnie do polski pojechałam do pediatry, bo już siły nie miałam na to ulewanie. I powiedział mi to samo co w Holandii, że samo minie. Jeżeli mi przeszkadza, to mogę raz dziennie podawa młodej bebilon AR, ale ją po tym tak brzuch bolał, że to odpuściłam. Także cierpliwości, na pewno minie. A co diet eliminayjnych karmiących, to tutaj w ogóle czegoś takiego nie ma. W ogóle nie wiedzieli o czy ja do nich mówię. Po porodzie często serwują jajeznicę na boczku... Położna i lekarze kazali mi jeść wszystko nawet pomarańcze. I młoda była zdrowa i nigdy nie miała żadnych alergii. W Polsce natomiast katowałam się jakimiś dietami i ciągle chodziłam głodna. Dlatego zdeydowanie wolę Holendersie podejśie, żeby jeść wszystko poza wzdymającymi warzywami, fasolą, grochem itp.[/QUOTE]dzisiaj było już lepiej, tzn. mała też ulewała ale już nie tyle i bez tego "chlustania". starałam się ją karmić z przerwami, jak widziałam że łyka za szybko, robiłam chwilkę przerwy. może to o to chodziło? wysypka nadal jest ale już bledsza więc też pewnie te 3 dni temu zjadłam coś, co jej nie pasowało (stawiam na ananasa i więcej go nie zjem).
-
[quote name='Rodzice Maciusia :)'] Moja mama ma bardzo ładne po ciążach, ale babcia niestety jak sama przyznaje ma dwa cienkie zwisy do pasa :( Kupiłam już stanik do karmienia i nawet w nim śpię.. Ale troszkę boję się jak będą wyglądać po karmieniu przez tyle czasu (bo chcę to robić tak długo jak się da) Czy Wasze biusty wyglądają ok?[/QUOTE] chyba sporo zależy od rozmiaru i kształtu. ja zawsze miałam b/c więc nie ma co "zwisać" ;) nawet po karmieniu (pierwsze dziecko karmiłam kilka miesięcy, lenę też karmię póki co) w każdym razie w ciąży i teraz mój biust urósł do rozmiaru d wygląda fantastycznie :) nic nie wisi :eviltong::evil_lol: gdy zakończyłam karmienie kamila(pierwszego dziecka) i gdy schudłam, biust wrócił do rozmiaru z przed ciąży czyli b i nic nie wisiało ale zdecydowanie wolę taki jaki jest teraz. jednak jak ktoś ma bardzo duży biust i kształt taki bardziej podłużny niż okrągły, to pewnie różnie może być po karmieniu.
-
[quote name='bira']Z pieluchami wielorazowymi mam takie doświadczenie, że podkładałam je młodej, żeby mnie nie obżygiwała po każdym jedzeniu. [/QUOTE]dokładnie! do tego służą pieluszki tetrowe :) i są niezastąpione. a na pupkę to tylko jednorazowe ;) [quote name='agnieszka32']Skaza białkowa może pojawić się później. Zośka zaczęła okropnie ulewać właśnie jak miała ok miesiąca, też z niej chlustało, przebierałam ją kilka razy, ulewała nawet 2 godziny po karmieniu. Położna kazała zmienić mleko i ulewanie się zmniejszyło (mleko HA). Też podejrzewała właśnie skazę białkową. Mam nadzieję, że to nie skaza u Lenki. Agata, wiem przez co przechodzisz, ulewanie było moim ogromnym koszmarem i tak naprawdę skończyło się dopiero niedawno, kiedy Zośka zaczęła siadać i więcej czasu spędza w pozycji pionowej i je stałe pokarmy (czyli jest lepiej od ok 2-3 tygodni). [/QUOTE]nie straszcie mnie tą skazą! ja żyć nie mogę bez jogurtów i mleka do kawy
-
[quote name='Ania+Milva i Ulver']a widzisz, te krostki może mają coś na rzeczy...bo raczej skazę białkową wykluczasz?[/QUOTE] nie wykluczam ale czy nie pojawiłaby sie od samego początku? lenka 10 grudnia skończyła już miesiąc.
-
- Ruda - doczekała się nowego domu -Powodzenia sunieczko.
agaga21 replied to baster i lusi's topic in Już w nowym domu
a właśnie, co do imienia to ja myslałam, że ona się nazywa bezia-od bezimiennej arjuna prosiła by podac wymiary psów bo będzie kubraki rozdzielać wszystkim kandydatom na największą bidę. -
[quote name='kkasiiiar']No tak tak.. a moze masz duzo pokarmu..i cisnienie tez jest wieksze i duzo mleka "lyka na raz" ? Mi np lekarz kazal odciagac bo tez mialam nawal pokarmu i mowil ze czasami jak dziecko np duzo "cmoka" przy jedzeniu z piersi to wlasnie wtedy lapie powietrze i to tez moze byc problem ulewania, oraz wlasnie taki nawal pokarmu.[/QUOTE] no niby mam dużo ale nawał już przerabiałyśmy i takich reakcji nie było. muszę ją poobserwować czy faktycznie nie pije zbyt szybko. ostatnio zjadłam kawałek ananasa i myślę czy to nie przez niego, bo też jej jakieś krosteczki na buzi powyłaziły.
-
[quote name='Ania+Milva i Ulver']może to kwestia alergii na mleko?[/QUOTE] czyli, że coś 2-3 dni temu zjadłam co mogło by jej zaszkodzić? myślisz że może być taka reakcja? [quote name='kkasiiiar']"Synek jutro konczy 2 miesiace a [URL="http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,122,ulewania-u-niemowlat"]ulewanie[/URL], a wrecz chlustanie, cofanie pokarmu jest caly czas bardzo obfite. Być może je łapczywie, połykając sporo powietrza - może trzeba karmić częściej mniejszymi objętościami? Jeśli karmiony jest sztucznie - przyjrzeć się dziurce w smoczku czy nie jest zbyt duża.[addsig]" Cytuje z pewnego forum dla matek gdzie odp udziela pediatra, tez mialam takie problemy z Julka..bardzo duzo ulewala i duzo czytalam i szukalam w internecie wiec mam jeszcze w ulubionych te tematy o ulewaniu.[/QUOTE]dziurce smoczka raczej się nie przyjrzę, bo jak pisałam karmię piersią ;)
-
Dalcia po roku znalazła wspaniały dom! POWODZENIA KSIĘŻNICZKO!
agaga21 replied to agaga21's topic in Już w nowym domu
[quote name='chita']maupa:mad: no i co, były motyle w brzuchu?[/QUOTE] no ponoć były, były!!!!:mdrmed::mdrmed::mdrmed: i u pani i u pana i u dalci! dalcia ma jechać na rewizytę i jak tam na miejscu wszystko jej i gosi się spodoba, to może już zostanie w nowym domku! także nadal kciuki potrzebne! -
a ja mam od 2 dni problem z lenką :( zaczęła bardzo mocno ulewać, wręcz z niej chlusta mleko! i to nieraz po długim czasie od ostatniego karmienia(karmię nadal piersią). dzisiaj kilka razy musiałam przebierać i ją i siebie a właśnie przed chwilą "chlusnęło" z niej gdy karmiłam ją przed spaniem tak, że musiałam zmieniać jej całe ubranie, kocyk, pieluszkę tetrową którą miała pod buzią i poszewkę z kołderki. CZY TO NIE JEST DZIWNE, ŻE ULEWA [B]PODCZAS[/B] KARMIENIA??? dodam, że nie karmiłam jej całkiem na płasko, tylko była w pozycji półsiedzącej prawie.