Jump to content
Dogomania

Ewa Marta

Members
  • Posts

    29112
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    30

Everything posted by Ewa Marta

  1. To nie na moje nerwy Powiedz, że Ci się znudził... Sorry, dzsiaj mam słaba odpornośc na durne pytania
  2. Jesli tylko będzie to możliwe, zdecydujemy się na operację. To młoda sunia, w tej chwili bardzo dobrze karmiona. Nie dajemy sie złym myślom, ale duży niepokój jest
  3. Niestety nie mamy dobrych wiadomości Bajka - jasna kudłata sunia przed świętami była jak wiecie u weta. Nie bardzo podobały mu sie jej narządy rodne i kazal obserwować, czy coś się powiększa, czy nic nie wycieka. Aneta bardzo się jej przyglądała i zauważyła, że wycieka z nich maleńka niteczka czegoś w konsystencji smalcu. Prawdopodobnie ropa. Dziś rano Arek pojechał z nią od razu do najbliższego weta. Ten zbadał ją palpacyjnie i wyczuł 4 guzy. Dwa małe luźne, a dwa jakby przyczepione do czegoś. Dodatkowo już w czasie pierwszej wizyty Anetka pokazywała mu guzek na sutku, ale też kazał obserwować. Teraz mówi, że rokowania nie są dobre i jego zdaniem to guzy nieoperacyjne Arek od razu zadzwonił do bardzo dobrej wetki onkologa w Gliwicach. Do niej są długie kolejki, ale jakoś udało się umówić wizytę na ten piątek na 11. Aneta mówi, że zastanawiało ja to jej leżenie na kanapie. Pierwsze dni wyglądało tak, jakby nie mogła się nacieszyć, ale teraz myśli, czy ją przypadkiem coś nie boli. Dzisiaj poda jej pyralginę i zobaczymy jak się będzie zachowywała. Bardzo się o nią martwimy, ale najważniejsze, że jest pod dobrą opieką i pod stałą obserwacją. Cokolwiek się okaże, możemy jej pomóc.
  4. Bazarek imienny zakończył się przed świętami. W pierwszym poście wpisałam pod zdjęciami imiona psiaków:) Bardzo Wam dziękujemy za wspaniałe propozycje:) Mamy Brawurkę, Bajkę, Nutkę i Farcika
  5. Poker, zmień może tytuł, bo straszy ludzi. że Pipi znowu w hotelu
  6. Blanka była dzisiaj u weterynarza. Pojechała z Bernim, który miał wizytę kontrolną. Przy okazji wet obejrzał sobie panienkę. Uszy czyste, serduszko zdrowe. Blanka została, odrobaczona i zabezpieczona przeciw kleszczom. Waży 19,6 kg. Podczas badania była bardzo spokojna, pozwoliła sobie zajrzeć do uszu bez problemu
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy Kate1 za wpłatę 40 zł stałej za kwiecień
  8. Wszystkie psiaki zaliczyły już weterynarza i szczepienia. Podsumowując: Czarna gładkowłosa waży 16,3 kg Kudłata z ciemnym łebkiem waży 13,2 kg Jasna gładkowłosa waży 13,5 kg Kudłaty ciemny chłopczyk waży 12,10 kg Jasna gładkowłosa ma bardzo chore uszka. Wet przeczyścił je, zapuścił lek i dał jeszcze do domu. W tej chwili nie znam nazwy leku, bo Arek na szybko przez telefon tylko przekazał. Wet upiera się, że chłopczyk i czarna gładkowłosa są starsi. Nie mogą mieć po 4 lata i uważa, że nie jest to rodzeństwo z jednego miotu. Chłopczykowi inaczej pracuje nawet serduszko. Będę jeszcze dopytywała o szczegóły, ale w gminie twierdzą, że to szczeniaki suni, która się oszczeniła u tego gościa, ktoś ja zabrał, a szczeniaki zostawił. Mam podejrzenia, że może jednak czarna to Mama. Tylko co z tym samczykiem:( Zaspokoiły już pierwszy głód i nie rzucają się rozpaczliwie na jedzenie. Potrafią nawet zostawić trochę w miseczkach. Kudłatka nadal okupuje kanapę z poduchami. Nic nie niszczy i o dziwo jako jedyna zachowuje czystość w domu. Reszta wymaga nauki czystości. Ech, już dzisiaj będą miały swoje imiona i łatwiej będzie o nich pisać. Nie znamy kosztów, bo jeszcze po 21.04 chłopczyk będzie miał badanie krwi i kastrację. Wtedy poznamy kwotę. Faktura zostanie wystawiona na Fundację ZEA, która przeznaczyła 500 zł na nasze psiaki. Jeśli faktura będzie wyższa, wpłacę różnicę do Fundacji z konta psiaków.
  9. Nie można jeśli mają mieszkać w domu. Są oblepione wieloletnim syfem, odchodami.
  10. Serdecznie dziękujemy za wpłatę 30 zł stałej siostrze elficzkowej
  11. Niestety nasz psiak nie został dzisiaj wykąpany. Groomerka, u której udało się znaleźć wolny termin nie dąła sobie z nim rady Zaczęła mu przycinać z tyłu sierść (niestety) i na tym zakończyła. Psiulek był przerażony, uciekał strasznie. Aneta usiłuje zdobyć jakiś termin u swojej zaufanej groomerki, ale to będzie pewnie po świętach:) Nie pytajcie nawet jak się wściekła Anetka. My też Za to nasza kudłatka super grzeczna u weta. Waży 13 kg, czyli ponad 3 kg mniej niż Czarna. Została zaszczepiona. Już jutro psiaki będą miały imiona, łatwiej będzie o nich pisać.
  12. Ania W., która prosiła nas o pomoc dla psiaków wpłaciła dzisiaj 160 zł za groomera i czipowanie czarnej suni. Opłaciła też już poza naszymi rozliczeniami 98 zł za weta suni.
  13. Według weta oceniając wiek psa po zębach dał czarnej suni 6 albo więcej lat. Ponieważ ich historia jest znana w gminie, bo do faceta przybłąkała się sunia, która się oszczeniła. Mamę podobno zabrała jakaś fundacja, a szczenięta zostawiła W gminie pomagali podobno i na pewno wiadomo, że to rodzeństwo z jednego miotu i mają 4 lata. Biorąc pod uwagę jakość ich życia trudno się nie pomylić. Jutro rano kudłata sunia jedzie do weta. Dzisiaj ta czarna została przebadana, wet wie o podaniu Luminalu i o ilości tabletek. Ponieważ sunia nie jest odwodniona, ma apetyt i była wcześniej odrobaczona, została dzisiaj zaszczepiona szczepionką combo. Wet przyciął też jej pazurki. Waży 16,3 kg. Groomer to koszt 100 zł plus transport dla czarnej i 120 zł plus transport dla kudłatej, Kudłata została potraktowana ulgowo. Wet czarnej to 98 zł. Dopiero jak cała czwórka zaliczy groomera i weta będziemy podliczać ile to kosztuje. Ja wiem, że to cztery psy, ale jak podliczam już teraz, to słabo mi się robi. Kudłata sunia wbiła się w poduchy na kanapie i za skarby na świecie nie chce się stamtąd ruszyć. Boi się maleńka, że jak wyjdzie, to może wróci do tego piekła, w którym była. za to czarna chodzi po domu i szuka jedzenia. Ona wygląda z nich najlepiej. Prawdopodobnie jako silniejsza zdobywała więcej z tego co skapnęło:( Jutro do groomera jedzie psiak, a w piątek ostatnia gładkowłosa sunia.
  14. Piękne dekoracje, piękne zwierzaki i piękni Ludzie Tacy z sercem, wymarzeni dla Balni
  15. Czarna sunia dostała strasznej histerii u groomerki. Na szczęście nie trzeba jej jakoś specjalnie wyczesywać. Czekamy na przyjazd suni z powrotem i na zdjęcia. Niestety dzisiaj wet nie miał możliwości przyjęcia rano tej kudłatej suni. Może to i lepiej, za dużo atrakcji na jeden dzień. Jak Arek będzie wracał z czarną, może uda się chociaż z nią odwiedzić weta.
  16. Kudłatka już wróciła od groomera. Bardzo uciekała w czasie kąpieli i czesania, w związku z tym nic nie miała przycięte, ale wygląda bosko! Elunia wgra potem zdjęcia. Niestety przy spotkaniu z Czarną obie chciały się zjeść. Potrzebują chwili, żeby od nowa ustawić sobie relacje. Gładkowłosa i chłopak bardzo grzeczni, cała czwórka rzuca się na jedzenie. Czarna usiłowała ukraść Anetce ze stołu torebkę z wędliną.
  17. Ale to musi być dla niej szok. Nagle jest w domu, nic nie strzela, spokój, bezpieczeństwo, cisza.... Jestem bardzo wzruszona patrząc na nią.
×
×
  • Create New...