-
Posts
4589 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Saphira
-
[quote name='betel'][CENTER][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/1174/tasza1pl3.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://img385.imageshack.us/img385/9093/birmaplakql0.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER]Plakaty są formatu A4. Należy je w oryginalnej wielkości zapisać w komputerze i wstawić do dokumentu wordowskiego ,a potem wydrukować.[/CENTER] [CENTER]Jeśli ktoś ma taką mozliwość, zapraszam do pobierania:lol:[/CENTER] [/quote] Ile tych plakacików potrzeba ? Czy doszły te, które wysłałam w czwartek ? Czy ich jakość jest odpowiednia ?
-
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://www.orzechowce.ovh.org/duze/dianka2.jpg[/IMG] Obiadzik ! :multi: -
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/2166/lejdi6os9.jpg[/IMG] Obiadzik ! :multi: -
Ja też jestem zdania, że kilka psów tych najstarszych trzeba jej zostawić. Przeciwna natomiast jestem pozostawianiu jej tak jak w tej chwili dwudziestu psów. Gdyby one mogły chociaż korzystać z działki.......... A tak siedzą biedulki z Romą i Franiem w domku i świata nie znają. Myślę, że młodsze psy trzeba koniecznie wyadoptować. Co do okien to są teraz takie pianki uszczelniające w aerozolu. Psika się a taka pianka rośnie i dostosowuje kształtem do dziury. Fajny wynalazek. Gorąco polecam.
-
Weszłam na ten wątek, ale nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać. Czy jest jakaś pomoc ze strony Emira, Arki czy Straży dla Zwierząt ? Czy działacie same ? Macie jakieś efekty w porównaniu z tym co czytałam w pierwszym poście ?
-
Wy też nie mogłyście tyle czasu wejść na dogo ? Czy doszły plakaty ?
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
:Dog_run: BIEGNIEMY PO DOMECZEK ! :Dog_run: -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
:Dog_run:BIEGNIEMY PO DOMECZEK ! :Dog_run: -
Weroniko, Gagato ! Jak zamawiacie mięsko to sprawdzajcie ile jest poniedziałków w m-cu. We wrześniu było 5, a w październiku 4. Czyli w zależnosci od tego trzeba zamawiać ilość dostaw. Wtedy nie będzie takich niespodzianek. Żabko ! Ja nie muszę rozmawiać z Romą żeby wiedziec, że okna są do uszczelnienia. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia,,,,,
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
:painting: Spacerek ! -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
:kaffee_2: Zapraszam na kawę. -
Przepraszam. Coś mi się pochrzaniło z tymi cytatami........
-
[quote name='Saphira']Lissi nie baw sie w wypełnianie deklaracji do celnego tylko idź do agencji, która się tym zajmuje . Tam zapłacisz okolo 30 zł i idziesz z gotowymi papierami do okienka. Szkoda nerw. Przegląd niemiecki w Polsce nie jest ważny. Teoretycznie żądają go tylko w skarbówce i rejestracji ,a w celnym nie powinni. Ale ode mnie zarządali bo nie wiedzieli jaką dać mi wartość rynkową samochodu. A to też zależy od stanu technicznego. Nie kombinuj za bardzo z wartością / możesz sobie ulżyć na jakieś 30 %/ bo jak im się nie będzie widziało to poproszą o wycenę rzeczoznawcy i wtedy to się będzie ciagnąć.[/quote] Lissi to ubezpieczenie nie jest ważne. W momencie jak zaczęłaś procedurę nie wolno ci jeździć aż do dowodu miękkiego i oc polskiego. Mnie też wmawiano takie rzeczy ale to nieprawda.
-
[quote name='Linssi']U nas do UC nie potrzeba tlumaczen (takich mamy zdolnych urzednikow ze nie wymagaja!). Dzis probowalam zalatwic akcyze ale nie powiem ile zalatwilam bo musialabym posluzyc sie niewybrednym slownictwem :angryy: Ubezpieczenie mam wazne jeszcze miesiac bo wykupilam razem z autem. Tylko nie wiem, czy skoro mam date nastepnego przegladu na niemieckich dokumentach wyznaczona na marzec 2009 to musze robic dodatky przeglad w Polsce?? Wiem ze przed zarejestrowaniem musze, ale przy oplacaniu akcyzy?? Troche sie gubie z tymi papierami... Juz nie wspomne ze kompletnie nie umiem wypelnic tabelki w deklaracji :shake:[/quote] Lissi nie baw sie w wypełnianie deklaracji do celnego tylko idź do agencji, która się tym zajmuje . Tam zapłacisz okolo 30 zł i idziesz z gotowymi papierami do okienka. Szkoda nerw. Przegląd niemiecki w Polsce nie jest ważny. Teoretycznie żądają go tylko w skarbówce i rejestracji ,a w celnym nie powinni. Ale ode mnie zażądali bo nie wiedzieli jaką dać mi wartość rynkową samochodu. A to też zależy od stanu technicznego. Nie kombinuj za bardzo z wartością / możesz sobie ulżyć na jakieś 30 %/ bo jak im się nie będzie widziało to poproszą o wycenę rzeczoznawcy i wtedy to się będzie ciagnąć.
-
Kochana jak się zorganizujesz to za tydzień będziesz jeździć. Ja od tygodnia też jeżdżę nowym sprowadzonym z Niemiec autkiem, tylko, że ja musiałam zasuwać 1000 km w jedną stronę. Najpierw załatw z tlumaczem . Potem równolegle w US i w UC . Pamietaj badania techniczne zrób na ostatnią chwilę , najlepiej dzień przed zlożeniem deklaracji. Bo o ile się nie mylę to jak się w ciagu 5 dni od badań nie wyrobisz z rejestracją to karę mogą wlepić. U nas i w US i w UC dostałam zaświadczenia po 2 dniach. U was moze byc inaczej. Tak czy siak po tygodniu już miałam dowód tymczasowy. Teraz czekam na stały i jeżdżę.
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Idziemy spać :sleeping: -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Nawet nie wiecie jak ona mi się podoba, ale jestem niestety zapsiona :shake: Moja córka zaproponowała ostatnio aby nasz dom nazwać :"Przytulisko ciepła micha". -
Ewka ! Wysłałam te "plakaciki" , ale na poczcie powiedzieli, że i tak do jutra nie dojdą wiec opłaciłam zwykłą przesyłkę. Przynajmniej zobaczysz czy ci to odpowiada bo ja żadnego super sprzętu to też nie mam.
-
Kończę drukować te plakaciki, ale zeby doszły do niedzieli to muszę chyba jechac wysłać je teraz priorytetem z Torunia. Jak wyślę rano z Chełmży to chyba bez szans.
-
A gdzie jest ten plakat Hurci bo nie mogę znaleźć !