-
Posts
4589 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Saphira
-
Andziu! Nie jest tak źle. Pani Roma w Przemyślu do niedawna miała 50 psów, które trzymała w domu bo sąsiedzi urządzają jej awantury jak wypuszcza je na podwórze. Dzieki pomocy dogomaniakow psów jest obecnie 20, ma pomoc paczkową i doraźną od wolontariuszy w Przemyślu. Niestety te 20 psów nadal sika w domu. Inaczej sąsiedzi by ją zlinczowali. Tylko, ze ta Pani w Przemyślu to kobieta na wysokim poziomie, była nauczycielka i przepiękny duchowo człowiek. Nie wiem jak tu będzie...? Ale myślę, że warto się zaangażować chociaż na próbę.
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
HOPAMY :laola: -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Spacerek :painting: -
Dziewczyny ! Jeżeli pozwolicie to napiszę na tym wątku coś w trosce o Panią Anię, która tyle wam pomaga nie patrząc na swoją chorobę. Tak się jakoś składa, że mam dużą styczność z osteoporozą ponieważ choruje na to paskudztwo moja Mama. Podobnie jak Pani Ania od paru lat ma endoprotezę stawu biodrowego. Niestety ostatnio bez powodu / nie było żadnego urazu fizycznego/, złamała jej się kość pod endoprotezą. Zagwoździowali jej to i w miedzyczasie prześwietlili drugą nogę. Już jest w niej dziura , więc się złamie.....Wczoraj byłam w szpitalu i rozmawiałam z innymi pacjentkami. Jednej z nich zlamał się tak kręgosłup. Nie wiem na ile zaawansowaną osteoporozę ma Pani Ania, ale musi to kolano iść prześwietlić bo mogło coś w środku pęknąć, złamać się a Ona nawet nie wie. Musicie się też liczyć z tym, że w pewnym momencie nie podoła dalej tak ciężkim obowiązkom. Kości przy osteoporozie są tak słabe i kruche, że niestety łamią się bez wyraźnej przyczyny....
-
Zamówiłam na adres Erki paczkę z karmą na czwartek. Mam nadzieję, ze tym razem pójdzie lepiej niz ostatnio.
-
[quote name='gagata']Na wrzesień zamówienia już nie zmienię, bo zostały tylko dwie dostawy,ale na pażdziernik złoże zamówienie na 100 kg mrożonej kostki w czterech dostawach ,powinno starczyć, przy założeniu,że Roma nie będzie dodawała do karmy więcej niż Saphira wyliczyła... Szkoda,że pani Ula z Białego stoku już się nie odezwała...tak liczyłam na tą adopcję...:shake: Dziś wieczorem planuję dłuższą rozmowę z Romą ,jak są jakieś sprawy, to mówcie, załatwię hurtem...[/quote] Ja zamówilam jeszcze dostawy ryżu i makaronu na 25 września. Też tego już nie odmówię. Powinno jej to starczyć do 5-go października. Może jakby dodała smalcu do makaronu to by jadły. Naprawdę nie wiem dlaczego im nie smakuje :shake: Na kaszę prześlę Weronice jakieś środki na początku października.
-
A czy na bazarki można wam wysyłać jakieś rzeczy ?
-
[quote name='gagata']O ile znam się na rzeczy, to Roma pewie ten psi makaron niepotrzebnie rozgotowywuje i psy takiej breji jeść nie chcą... A jak tam z węglem? Może już kupiony?[/quote] Gagatko ! Witam Cie serdecznie na forum. Ja zupelnie nie znam tego makaronu. Zamowiłam bo był w miarę tani a u Pani Romy nic innego nie było. Być może rzeczywiscie nie jest najlepszej jakości. Ja nie mam czasu i możliwości sama przygotowywać 30 -stu kilogramowych paczek więc wolę kupić w sprzedaży wysyłkowej. Fakt, że ten ryż jakoś drogo tam wychodzi....Nie wiem czy można prosić Weronikę o takie zakupy bo to jednak masa kilogramow do przerzucenia a Ona też musi po to jechać własnym autkiem, które napędu na energię słoneczną zapewne nie posiada. Też martwię sie o ten węgiel. Może na miejscu znajdziecie fachowca , który doradzi co kupić. Czekać juz nie można. U nas przychodnie są pełne chorych.
-
[quote name='erka']Pixie, to to maleństwo ma domek:loveu:. [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img230.imageshack.us/img230/6669/080827suniazlasukzhw1sz0.jpg[/IMG][/URL] Co do tej kobiety, to z 20 psami, to juz tam raz byłysmy , zawiozłysmy jej karmę, dzisiaj też zawieziemy. Wtedy rozmawiałam o sterylizacji jednej z suń, która niedawno została pokryta i kobieta wyrażała zgodę. Ale to nigdy nie wiadomo, bo takie osoby są zwykle bardzo niestabilne, więc nie wiadomo, jak będzie , ale postaramy się to zrobić w wyczuciem:razz:. Założe też osobny watek, bo jeżeli ktoś się nie włączy do pomocy, to ja nie bedę w stanie sama niczego zrobić, a jak na razie chętnych nie widać:cool3: , oprócz andzi69, z którą dzisiaj jedziemy ,ale ona już w niedzielę wyjeżdża na długo.[/quote] Erka ! Weź adres tej Pani i wyślij mi na pw. wysle paczke żywnościową. Jeżeli mialabys rozmiar buta i garderoby to mogę pozbierać po znajomych odzież i wyslać. Ale te informacje muszę mieć żeby cos zrobić.
-
Erka ! Może pojedźcie do tej kobiety parę razy z karmą zanim coś zaproponujecie. Ona sie moze was wystraszyć. Najpierw trzeba zdobyć zaufanie. To są przeważnie dziwne osoby. Pani Romie też ciężko było pomóc bo nikogo nie wpuszczała. Gdyby nie Pan Franciszek, który się przełamał i wpuścił wolontariusza, nikt nie wiedziełby w jak straszliwej nedzy mieszkają. Teraz ludzie ślą paczki bo każdy ma w domu cos niepotrzebnego i Starsi Państwo odżyli. Chyba znowu uwierzyli w człowieka.
-
Zawsze musi być ktoś kto pierwszy się odważy na słowa krytyki. Mało kto chce sie narazić, zwlaszcza takim szemranym babunom. Po co mają go szargać i obmawiać, lepiej siedzieć cicho.....
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
[quote name='żaba88'][IMG]http://i35.tinypic.com/24fbvo2.jpg[/IMG][/quote] HOPAMY ! :multi: -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
[quote name='żaba88'][IMG]http://i33.tinypic.com/2e5o35s.jpg[/IMG][/quote] Dianka szuka domku. Pomóżcie tej cudnej miziastej psinie znaleźć domek. :Dog_run: -
Serce rośnie jak sie czyta takie teksty ! :multi:
-
Widziałam Fifi na nk. Cieszę się, że jest cała i zdrowa. Nie wiedziałam, że Wy też macie swoją Panią Romę. Może można Jej jakoś pomóc chociaż paczką żywnościową. Nam udało sie w Przemyślu dużo pomóc. Gdyby nie pomoc dogomaniakow ta kobieta nie miałaby juz co jeść.
-
[quote name='weronika1']Pani Romie najbardziej odpowiada Ryż i kasza, choć gdy zapytałam czy jest dobry makaron powiedziała, że dobry ale jej psy nauczone na kaszę z mięsem.[/quote] Weroniu! A może Pani Roma wytłumaczyłaby swoim psom, że ryż kosztuje 4,84 za kg, a makaron 3,34. to jakieś 1,50 oszczędnosci na kg. Przy 100kg robi się z tego 150 zł. Może by się psiska zlitowały i zasmakowały we włoskiej kuchni.
-
Starałam sie to wszystko poprzeliczać i wychodzi mi, ze żeby psy nie głodowały potrzeba 20 kg ryżu na tydzień i 15-20 kg kostki mrozonej. To daje okolo 0,5 kg karmy dziennie na psa. Zakładając, że ryż rosnie w gotowaniu 3 razy , czyli z 3 kg robi sie 9 kg plus 2 kg mięsa to 11kg. 21 psów czyli okolo 0,5 kg ryzu z miesem na jednego. ryz po 4,80 x 20 kg =96 zł mięso 1,20 x 15 kg= 18 zł lub 1,20 x 20 kg= 24 Czyli na tydzień wychodzi 114 do 120 zl żywienie psów. Miesiecznie prawie 500 zł.
-
O ile ja się orientuję to ten tańszy jest z nielegalnego obrotu i to cała różnica. Jest pozyskiwany w Wałbrzychu z tzw"biedaszybów", które są pod kontrolą miejscowej mafii węglowej. U nas też jeżdżą takie samochody oferujące tani węgiel. W reszcie się niestety nie orientuję bo mam piec olejowy i ogrzewanie kominkowe. Gagata ma rację! Kupcie chociaż trochę węgla. Najwyżej bedzie się sukcesywnie dowozić. Można ruszyć z jeszcze jedna akcją cegiełkową. Coś uzbieramy. Jutro powinny dojść ode mnie jakieś przesyłki z makaronem i ryżem.Nie wiem tylko jak z tym mięsem mrożonym. Czy 10 kg do tego ryżu tygodniowo wystarczy ? To by kosztowało 12 zł.