Jump to content
Dogomania

Onaa

Members
  • Posts

    26985
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    38

Everything posted by Onaa

  1. Trzymam kciuki za kolejnych szczęśliwców i spokojnej drogi Asiu
  2. Na konto Łatusia wpłynęły pieniążki od: Dulska - 2x20zł dorota1 - 20zł Marudzia - 20zł Nesiowata - 10zł Aldrumka - 30zł i 20zł p Krystyna z fb 20zł serdecznie dziękujemy :).
  3. Ostatnio coś miał słabsze dni, był mniej energiczny, chętny na spacerowanie. I zaczął więcej podsikiwać i niestety mocz ma brzydki zapach. Wczoraj byliśmy na badaniu moczu , wstępne wyniki , bo na posiew czeka się około tygodnia, wykazały stan zapalny więc dostał antybiotyk. Pani wet nie ma pewności co jest powodem , to jak i gorsze wyniki parametrów wątrobowych mogą być skutkiem ubocznym podawania sterydu , też ze względu na to że organizm Łatusia jest słabszy wyniszczony i starszy. Sugeruje Librele. Nie wiem na co i jak działa ta Librela. Koszt jest spory. Czy podanie kilku zastrzyków wystarczy na dłużej czy to kuracja do powtarzania co jakiś czas? Pani wet sugeruje też kastrację chemiczną, wszczepienie implantu, z tego co zrozumiałam na około pół roku , koszt 300zl. Zastanawiam się nad tym , bo to by pomogło na problemy z prostatą, zwłaszcza że on ma tam też jakiegoś guzka. Narazie jesteśmy umówieni na powtórną biopsję pęcherza za dwa tygodnie. Jeśli chodzi o jego szczupłość to Łatek powinien jeść karmę wysokoenergetyczną, przez pewien czas , bo być może tej nie przyswaja w odpowiedni sposób skoro ma apetyt i je dużo. Dolina Noteci podobno była dobra kiedyś , teraz najlepsza byłaby Wiejska zagroda czy Farmina ale nie ukrywam że koszty takiej karmy są spore. Natomiast jeśli chodzi o konsultację kontrolę u ortopedy to pan doktor jest za kontynuacją leczenia Encortonem , kontrola wątroby w połowie lutego i wtedy on zdecyduje co dalej . Na wątrobę poleca jak najbardziej Hepaxan , koszt miesięczny ,jedno opakowanie bo Łatek ma dwie tabletki dziennie , to około 100zł. I wątroba powinna się trochę zregenerować. Także jak widzicie trochę są rozbieżne zdania , i mam mętlik jeśli chodzi o leczenie Latka. I Łatuś w sobotę.
  4. Ja jestem za jakością życia , i dla uratowanych psiaków chcę dobrego komfortowego radosnego życia, czasu który przed nimi. Encorton podziałał na łatusiowe dolegliwości bardzo dobrze, natomiast jeśli by się znalazł lek o działaniu podobnym, który by mu zapewnił brak bólu , komfort ale również energię i siłę do życia jak jest w tej chwili przy mniejszych obciążeniach wątroby to oczywiście jestem za. Dlatego będę wyniki konsultować z ortopedą, mamy wizytę kontrolną w sobotę za tydzień u dr Orła. Gdyby jednak trzeba było podawać Encorton do końca życia to musimy zadbać o wątrobę, maksymalnie ją osłonić, i na bieżąco robić kontrolne badania. Wiadomo że nie chcę doprowadzić do sytuacji kiedy jedna dolegliwość doprowadzi do drugiej i do boleści. Niestety, czasami pozostaje tylko wybierać między mniejszym a większym złem. Dzisiaj u nas pogoda barowa czyli deszczowo, pochmurnie, nawet psiaki nie są chętne na spacery i więcej śpią. Dla rozweselenia zdjęcia Łatka :), z kością, i na różowym posłanku - posłanko małe bo Córka przyniosła to jako prezent akurat dla Tofinki ale jak widać Łatuś też lubi wszystko co nowe i ładne i rozmiar nie przeszkodził mu wcale żeby się na nim zadomowić :). A w ogóle to był bardzo milutki , kładł jej głowę na kolanach, był cały czas zaciekawiony i bardzo kontaktowy , także chłopak prezentuje się elegancko , potrafi przyjmować gości , a Córka powiedziała że dała by mu kilka lat. Także nie wiem czy wypada mi go nazywać staruszkiem
  5. Po Świętach byliśmy z Łatusiem u jego pani doktor, na kontroli, i badaniach krwi i moczu. Niestety nie wszystko jest dobrze. W badaniu krwi wyszły bardzo podniesione parametry wątrobowe w porównaniu do poprzednich wyników. Będziemy konsultować z doktorem ortopedą dalsze leczenie p/zapalne i p/bólowe - (jest możliwość rozwinięcia się jatrogennego zespołu Cushinga), pani doktor zasugerowała też inny lek Librelle. Zmartwiło mnie to bo Łatuś obecnie naprawdę ładnie funkcjonuje i uważam że ma dobry komfort życia, widać to po nim, i fizycznie i psychicznie odżył, i zrobił się żywotny, pełen energii - jak na starszego pieska i radości, chęci do życia, wydaje mi się że w jego przypadku Encorton bardzo mu pomógł no ale jak każdy lek ma i skutki uboczne a Łatek miał bardzo zabiedzony organizm, na granicy życia i nie wiadomo jak długo i jakie to spustoszenie uczyniło, nadal np jest bardzo szczupły. Więc i mocne leki zwłaszcza sterydy mogą być dla niego trudniejsze w skutkach ubocznych. A tak się już cieszyłam że będzie mieć radosne komfortowe życie. Wklejam filmik z Łatusiem Nie wiem tylko nad czym Łatuś tak pracuje hm fa 2_12_2022.pdf karta wizyty 27122022 kontrola badanie krwi i moczu.pdf
  6. U nas od popołudnia były pojedyncze strzały, teraz już serie . Tofinka boi się biedna, Gucio też choć mniej. Za to Łatusia to w ogóle nie rusza, śpi sobie w najlepsze.
×
×
  • Create New...