-
Posts
23013 -
Joined
-
Days Won
10
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rozi
-
Czy możnaby do Regulaminu dodać jakieś obostrzenie dotyczące nie wywiązywania się bazarkodawcy? To nie może tak być, że wystarczy zwrócić wpłatę i wszystko jest w porządku. Ta wpłata ma pomóc psom, nie jest zwykłą zapłatą za fanty, nie należy do osoby sprzedającej, więc jakim prawem zabiera się ją psom? Bazarek psi ma trzy strony zainteresowane, nie dwie. Jeśli ktośsięnie wywiązuje, to powinien finanse regulować z własnej kieszeni.
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
[quote]Tak, ale jeśli ktoś z bazarku zrezygnuje, to kwota zostanie oddana i nie zostanie przesłana na psy[/quote] A dlaczego? Nikt nie rezygnuje z bazarku, to Ty zrezygnowałaś nie robiąc tych ogloszeń w porę. Psy powinny dostać obiecane pieniądze, skoro ludzie przesłali. Jeżeli nie jesteś w stanie wywiązać się, to zwracaj własną kasę, nie psią. Psy mają ponosić konsekwencje? -
Roczny Niko - zwrot z adopcji :( Nie mamy na hotel !! Pomóżcie
rozi replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
Podniosę. Śliczny psiak. -
Nie złość się na gametę. Ja też nie cierpię hotelików. Z różnych względów.
-
Wydaje mi się, że w Regulaminie brakuje zdania "Zarząd Portalu Dogomania nie bierze odpowiedzialności za towar wystawiany na aukcjach". Jeżeli Mod podejmuje się określania, co można a czego nie można sprzedawać, to taką odpowiedzialność jakby bierze na siebie i zobowiązuje się śledzić na bieżąco wszelkie przepisy prawne.
-
Sterylizacja rozwiązuje problem nadwyżki popytu nad podażą dla zwierząt nienarodzonych. Zmniejsza problem tych żyjących o tyle, że zwierzęta, które straciły dom, mają większą szansę na znalezienie nowego. Niestety daleko nam do stanu równowagi, a daleko dlatego, że od bardzo dawna "produkujemy" "towar" dla którego rynek jest nasycony, i dotyczy to również zwierząt rasowych. Zwierzę rasowe-rodowodowe to po prostu zwierzę w atrakcyjnym opakowaniu.
-
[quote]ja nie rozumiem dlaczego wy skreślacie te psy?[/quote] Żeby sobie dorysować następną aureolkę i, w zależności od meandrów, albo zostać zbieraczem, albo nie przyjmować kolejnych zwierząt, czyli zamknąć DT. Odpowiedzialny DT nigdy nie zrezygnuje z szukania DS.
-
Wcale nie fikcja. Jeżeli zglosi się DS i po skrupulatnym sprawdzeniu okaże się, że podoła szeroko rozumianej opiece nad stworzeniem na tym etapie, na którym sprawy się mają, to DT (jako DT) powinien stworzenie przekazać.
-
O co Wy się kłócicie? Po prostu nie trzeba zaprzestawać poszukiwania DS. Jeśli trafi się DS, który podoła wydatkom, to dobrze, a jeśli się nie trafi, to można robić bazarki.
-
[FONT=Times New Roman]Kontakt (wirtualny) z Fundacją już na samym początku mojej obecności na Dogo nauczył mnie wszystkiego o sposobach działania organizacji prozwierzęcych. Potraktowano mnie wtedy jak przygłupiego agresora, a chciałam tylko dopilnować, żeby zdobyte przeze mnie pieniądze poszły na pomoc psu, dla którego je zdobyłam. Nie na działalność statutową, tylko na tego konkretnego psa, co odebrane zostało jako skrajna bezczelność oraz niesmaczne rozliczanie heroicznie walczących o zwierzęta osób.[/FONT]
-
No proszę. Ja akurat głosowałam na Brzeg, potem znalazłam ten wątek, nienajlepiej zaczęliście, prawdę mówiąc. Padło pytanie - jak pozyskać sponsora. Sądząc z tonu wypowiedzi tutaj, na Dogo, możecie mieć spore trudności z pozyskiwaniem sponsorów :D Żeby pozyskać sponsora trzeba przede wszystkim wiedzieć dokładnie, co jest potrzebne, w jakiej ilości i ile to kosztuje. Nie można zwrócić się do obcego człowieka mówiąc, że potrzebne jest wszystko. Wszędzie wszystko jest potrzebne. Pisanie listów nie wróży sukcesu, przeciętny potencjalny sponsor wyrzuci list po przeczytaniu samego wstępu. Trzeba ubrać się ładnie i pójść osobiście, poprosić o chwilę rozmowy i powiedzieć proszę pana, potrzebujemy tego i tego, koszt jest taki a taki, czy mógłby pan kupić chociaż część? Mamy ręce do pracy, sami zrobimy wszystko, ale nie mamy pieniędzy i tak szukamy pomocy, czy pana firma mogłaby przeznaczyć jakieś fundusze? To jest bardzo ważne, żeby to zrobić szybko, proszę pana, zaraz zima przyjdzie, a psy są słabe, niedożywione. Odliczy pan to sobie od dochodu.
-
Podopieczni "Azylu" w Białej Podlskiej czekają na wspaniałe domy i pomoc !
rozi replied to kinga_kinga7's topic in Schroniska
[quote]pieniądze ze Skarbonki wypłacone są za zrealizowaną inwestycję, a nie z góry i ocena, czy zostało to zrobione zgodnie, powinna również być po wszystkim.[/quote] Nieprawda. Nie chcę już rozmawiać na ten temat. Trzeba było pilotować sprawę, powiadamiać o zmianach planów, nie byłoby nieporozumień. Odsyłanie Uczestnika Skarbonki do wyjaśniania wątpliwości poprzez bezpośredni kontakt z Kierownikiem Schroniska pozostawię bez komentarza. Biała Podlaska dostanie, oczywiście te (niewielkie) pieniądze pomimo, że termin prawdopodobnie będzie przekroczony. Pomimo, że Azylek będzie się różnił od projektu. Dostanie je na podstawie moich rozmów z Panem Markiem Pawłowskim. -
Podopieczni "Azylu" w Białej Podlskiej czekają na wspaniałe domy i pomoc !
rozi replied to kinga_kinga7's topic in Schroniska
Jakiego rodzaju insynuacje? Myślałam, że wstawiłaś nie te zdjęcia, co trzeba. Oburzaj się do woli, zasoby Skarbonki to nie są moje pieniądze i mam obowiązek rozwiać wszelkie wątpliwości przed przekazaniem tych pieniędzy gdziekolwiek. Mogłaś wytlumaczyć, dlaczego projekt się zmienił, albo po prostu poinformować, że się zmieni. W tej chwili nawiązałam już kontakt z Panem Kierownikiem i poradzę sobie bez udziału Wolontariuszy, choć przyznam, że nie jest to sytuacja, jakiej bym oczekiwała jako osoba zbierająca tylko pieniążki. Powinnam była pojechać do Białej, wówczas wszystko byłoby jasne od początku. -
Podopieczni "Azylu" w Białej Podlskiej czekają na wspaniałe domy i pomoc !
rozi replied to kinga_kinga7's topic in Schroniska
Elmira, to niedobrze, że jesteście pewne. Teren z pokazanymi sześcioma kojcami SĄSIADUJE z terenem Azylku. Edit: już wyjaśnione. -
Podopieczni "Azylu" w Białej Podlskiej czekają na wspaniałe domy i pomoc !
rozi replied to kinga_kinga7's topic in Schroniska
Zdjęcia rzeczywiście budujące, ale czy ktoś mógłby wyjaśnić, co na tych zdjęciach robią profesjonalne kojce? Azylek miał mieć dwa ciągi zadaszenia, 20 bud. Pewne jesteście, że te zdjęcia dotyczą budowy Azylku? Na stronie Schroniska widzę podziękowania za zakup kilkunastu kojców, nie są one jednak przeznaczone dla staruszków. Tym bardziej, że staruszków w Azylku ma być około trzydziestu. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Poker, jeśli ktoś nie chce zapłacić, to nie zapłaci, niezależnie od forumowych konsekwencji. Założy sobie nowe konto, albo w ogóle zrezygnuje z Dogo. Ona się nie pojawiła pod swoim nickiem od ostatniego wpisu, nie wyciągniesz od niej tych pieniędzy. Niespełnione deklaracje są zmorą Dogomanii, mam też z tym do czynienia w Skarbonce, są osoby, cały czas aktywnie działające, które zgłosiły uczestnictwo, wrzuciły parę groszy (albo i nie) i przestały wpłacać, nie zadając sobie trudu przesłania paru słów wyjaśnienia. -
A nie możesz edytować pierwszego posta w tym zamkniętym bazarku? Chyba wyatarczy dopisać datę i nagabnąć Viris, żeby otworzyła.
-
Nimfa samiczka oddam WLKP-nieaktualne znalazła dom
rozi replied to zeberka4's topic in Już w nowym domu
Najbardziej znany jest Dr.Piasecki, przyjmuje na Głogowskiej, tel.(71)7901499. -
Nimfa samiczka oddam WLKP-nieaktualne znalazła dom
rozi replied to zeberka4's topic in Już w nowym domu
Śliczna ta Twoja samiczka, lubię takie kocmołuchy (: Edit: widzę, że ktoś już się interesuje, wiedziałam, że tam znajdziesz jej dom :) -
Nimfa samiczka oddam WLKP-nieaktualne znalazła dom
rozi replied to zeberka4's topic in Już w nowym domu
[URL]http://www.papugi.dt.pl/forum/forum/default.asp?C=1[/URL] To jest forum o różnych papugach, ale serwis dotyczy przede wszystkim nimf, więc jest tam wielu miłośników nimf. -
A czemu przelewasz im pieniądze, zamiast płacić przy odbiorze??? Zamawiałam coś u nich parę razy, kiedy jeszcze karmiłam suchym, kontaktowałam się przez GG (1472070), może spróbuj napisać do nich, tylko pisz spokojnie i z sensem :)
-
Nimfa samiczka oddam WLKP-nieaktualne znalazła dom
rozi replied to zeberka4's topic in Już w nowym domu
Ogłaszałaś na Forum Joanny? -
Wcale nie są dużo droższe, jedna pieluszka kosztuje trochę ponad zlotówkę, tyle że jest mniejsza, nie każdy ma miejsce na podkład 60x60 (ja takie kupuję w aptece). Nawiasem mówiąc mam do odstąpienia kuwetkę i dwa komplety wkładów, moja suczka woli ludziową pieluszkę na podłodze, a mam gdzie ją polożyć. Kuwetka ani razu nie użyta, tyle że postała jakiś czas. A odnośnie używać-nie używać Koralka wychodzi na dwór nomalnie, razem z psami, a mimo to siusia w domu, co ma związek z uszkodzonym pęcherzem zapewne, więc podkład jest ogromną wygodą i nacieszyć się nie mogę, że umie z niego korzystać. Także ze względu na totalnie zasolone ulice zimą i wspomniany już śnieg po kolana.
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Można na czarnokwiatkowej liście wpisywać winowajców w formie linku do profilu, to ułatwi monitorowanie. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Przyszlo mi jeszcze do glowy, że moderator mógłby (mógłby?) skasować podpis takiej osoby i wpisać tam wołami: NIE WYWIĄZUJĘ SIĘ Z DEKLARACJI FINANSOWYCH. Czy cuś.