-
Posts
23013 -
Joined
-
Days Won
10
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rozi
-
Aniu, ludzie potrafią być dużo "gorsi", niż sobie wyobrażasz. Masz dwie drogi. Możesz albo iść prostszą, zwykłą drogą, czyli zwracać uwagę na tych byle jakich, porównując siebie do nich, czując się lepszą, ale wyjętą poza nawias, samotną, albo iść drogą trochę trudniejszą - skupić się na sprawach, na których Ci z serca zależy, pomijając milczeniem rozczarowanie w postaci ludzi, którzy Cię w jakiś sposób zawiedli (znajomych i nieznajomych), a wtedy zdarzać się będzie, że spotkasz nagle, na chwilę, wspaniałego Człowieka, potem drugiego, pozostaną Ci w pamięci i oni też Cię zapamiętają i nigdy nie będziesz sama.
-
[quote name='gwiazdella']Tak się składa że miałam w domu 4 niewysterylizowane kotki. Nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem dobrych domów dla maluchów. Dla chcącego nic trudnego.[/QUOTE] O, znajdujesz domy? To świetnie, bardzo się przydasz na Forum, tutaj jest setki małych, ślicznych kociątek, które potrzebują domu. W jakiej części Polski masz te domy? Dam znać odpowiednim wolontariuszkom.
-
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/197505-Maleńka-suczka-shih-tzu-szuka-DT!!!-nie-przeżyje-zimy[/URL] Uparta z ciebie dziewucha. No ciekawa jestem, co powiedzą ludzie, kiedy zaczniecie bazarki zakładać. Pośród innych bazarków, na których zbiera się na kaszę, albo lekarstwa. Był tam ktoś chociaż w tej pseudo? Czy tak awansem tragedię rozgrywasz? -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
pa-ttti, taks podała link, to jest Olkusz [URL="http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-%21-%21-%21-%C5%BBywe-trupy-b%C5%82agaj%C4%85-o-PILNE-WSPARCIE-%21-%21-%21?p=15866254&viewfull=1#post15866254"]http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-%21-%21-%21-%C5%BBywe-trupy-b%C5%82agaj%C4%85-o-PILNE-WSPARCIE-%21-%21-%21?p=15866254&viewfull=1#post15866254[/URL] . -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
Na poprawę humoru opowiem Wam, jak szłam z moimi psiuchami podwórkiem. No to szłam, one wyglądają, jak wyglądają, dla mnie cudne, ale obiektywnie patrząc biegnący Olek to kupa śmiechu na koślawych łapach, a Gucia też kundel, w dodatku stara, ślepa i z demencją. No i mijałam ekipę z szuflami do zgarniania śniegu, odsunęli się grzecznie i jeden mówi "patrz jakie śliczne psy", a drugi "Ładne. Ale nasz Łatek ładniejszy" :) -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
[INDENT] [quote][B]nie prosiłam wcale o wykup[/B], ale o jakąkolwiek pomoc i przepraszam bardzo rozi, ale [B]o pieniądze również tutaj nikogo nie prosiłam[/B], tylko o jakąkolwiek pomoc podkreślam JAKĄKOLWIEK [/quote] [quote]nawiązałam dzisiaj kontakt z kilkoma osobami, które w chwili obecnej sprzedają swoje psy, piszą, że psiaki nadają się do hodowli, widać, że psy nie są w najlepszym stanie [B]może miłośnicy rasy mogliby wykupić je i poszukać domów[/B] [/quote] Nie chciały mi wejść cytaty, edycja też się zbuntowała. Chodzi mi o te dwie wypowiedzi założycielki wątku, pierwszy cytat już rakiem, a drugi to rozpoczęcie tematu. [/INDENT] -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
[quote name='rozi']......................[/QUOTE] Powtórzę post. Prosiłaś dokładnie o pieniądze, bo zarówno wykup, jak i domy tymczasowe, wiążą się z dużymi fimansami. -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
[quote] nie prosiłam wcale o wykup, ale o jakąkolwiek pomoc i przepraszam bardzo rozi, ale [B]o pieniądze również tutaj nikogo nie prosiłam[/B], tylko o jakąkolwiek pomoc podkreślam JAKĄKOLWIEK[/quote] [quote]nawiązałam dzisiaj kontakt z kilkoma osobami, które w chwili obecnej sprzedają swoje psy, piszą, że psiaki nadają się do hodowli, widać, że psy nie są w najlepszym stanie [B]może miłośnicy rasy mogliby wykupić je i poszukać domów[/B][/quote] ...................... -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
[quote]miała rodowód? jeśli dziewczyna zrobiła jej uprawnienia, i potem ją rozmnożyła, to nie widzę tu większego problemu. [/quote] A ja widzę. Psów jest ZA DUŻO. Ogólnie psów, niezależnie od wyglądu, czy tam jakichś uprawnień. Cóż to są za uprawnienia? Do czego? Do tego tylko, że łatwiej sprzeda się szczeniaka, drożej ludzie zapłacą, nadprodukcja w białych rękawiczkach. Jest w Polsce za dużo psów OGÓLNIE. Brzydkie zdychają w nędzy i upodleniu, o ładne się walczy. -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
Ja w ogóle źle reaguję na takie zainteresowanie (nadmierne, w porównaniu z normą Dogomanii) rasowcami. Była tu, albo i jest, wolontariuszka, która wyciągnęła rasową suczkę w fatalnym stanie. Odchuchała, wyleczyła, śliczna psina. A po jakimś czasie ta suczka miała śliczne, śliczne szczeniaczki :Dog_run::Dog_run::Dog_run::Dog_run::Dog_run: Nie na handel, to bogata dziewczyna, no ale. Pięć czy sześć dobrych domów zajętych przez nadprodukcję w dogomaniackim domu. -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
Daria_13, to wykup te pieski, zarób gdzieś, nie wiem, ale nie szukaj pieniędzy na Dogomanii, bo tutaj trafiają apele o pomoc dla zwierząt w dramatycznych sytuacjach, a są ich setki. Psy w biednych schronach zamarzają, umierają z głodu, są zagryzane z powodu przepełnienia schronisk. Chcesz wyciągać psy z pseudo - wyciągaj, nikt nie podważa Twoich humanitarnych pobudek, ale rób to za własne pieniądze. Ja też wyciągnęłam suczkę ledwie żywą, dwuletnią, po kilku ciążach i cesarkach, zapłaciłam, zabrałam, zoperowałam, wyleczyłam, moja decyzja i moje pieniądze. -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
rozi replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
Wiecie co, patrzę i oczom nie wierzę - cóż za zainteresowanie rasowymi pieskami (i suczkami)! O te kundelki schronowe, żyjące w skrajnej nędzy, może byście powalczyły z zapałem, całe mrowie tego. A dziwicie się zapotrzebowaniu na rasowce w "Przygarnę" :evil_lol: -
Buciki kupić nie problem, ale mam specyficzne psy. Taks, dziękuję, chodziło mi o USUWANIE śniegu, lodu i błota. Zrobię awanturę, niestety. Acutol zaraz kupię, maść nie pomaga tak, jak powinna.
-
Roczny Niko - zwrot z adopcji :( Nie mamy na hotel !! Pomóżcie
rozi replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
Bubu, jest różnica między lękiem separacyjnym, a nadmiarem energii ( lub inteligencji). Olek niszczył pomimo tego, że w domu były jeszcze dwa psy i kot... -
[quote name='murakami']Odgarniałaś kiedyś śnieg tak ekstremalnych warunkach? Byłaś odpowiedzialna za wygląd jakiejś posesji, chodnika i bezpieczeństwo poruszających się ludzi? Nie ma co kręcić nosem, warunki z dnia na dzień zrobiły się ekstremalne, trzeba ekstremalnych działań[/QUOTE] Owszem, byłam odpowiedzialna. I za ludzi, i za karpie w tysiącmetrowym stawie, z którego trzeba było zgarnąć śnieg, żeby światło docierało, oraz wybić przeręble, żeby tlen. Ale nie w tym rzecz i nie o to pytam, napisałam w dziale "prawo" pytając o przepisy. Nawiasem mówiąc młoda chyba jesteś i nie pamiętasz zim sprzed 20/30 lat, zaspy sięgały pod pachy, mróz -30, a dozorca wstawał koło 4-tej nad ranem i zgarniał śnieg szuflą.
-
Czy ktoś może ma rozeznanie w kwestii solenia chodników? Pomijam zniszczenie obuwia, choć szlag mnie trafia, ale przecież solenie to draństwo wobec psów. Psy podobno muszą być prowadzone na smyczy, więc siłą rzeczy idą po zasolonym totalnie chodniku. Wolno solić, zamiast sprzątać? Dawniej to było nie do pomyślenia, dozorca zgarniał śnieg i posypywał chodnik piaskiem. Przed chwilą wróciłam z wieczornego "spaceru" i nie wiedziałam, którego psa brać na ręce, a który ewentualnie jakoś dotrze do domu samodzielnie, bo obydwa stały na dwóch nogach, a Pluśka całą drogę przewędrowała pod pachą, ponieważ po pierwszych paru metrach upadła i koniec.
-
Roczny Niko - zwrot z adopcji :( Nie mamy na hotel !! Pomóżcie
rozi replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
Ogłaszacie go? Świetny psiak, zaraz bym go wzięła, gdyby nie nadkomplet. Pewne jesteście, że to lęk separacyjny? Olek niszczył z nudów, rozwalał na strzępy futra, które leżały na podłodze, za nic nie chciał przestać, aż któregoś dnia zapomniał się i zaczął szarpać przy mnie - dostał ostry opieprz i skończył się problem. Wcześniej chyba nie do końca rozumiał, że nie wolno. Trwało to naprawdę długo. -
Patrzę na sprawę całkiem obiektywnie, żadnej ze stron nie znam, o Kikou wielokrotnie i od dawna czytałam pełne wzruszenia, wspaniałe opinie i nie ulega wątpliwości, że jest czułym, dobrym Opiekunem staruszków, a one Ją kochają. Ale... chodzi o Żuczka. Wyobraźcie sobie, że to ja przyjęłam Żuka na DT. Oddaję go i jest, co jest - dostajecie chudą, umordowaną psinę, ze złamaną łapą, ciężkim gipsem i odleżynami. Przecież każdy na Dogo rozszarpałby mnie gołymi rękami.
-
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]LeCoyotte, pominęłam drugą część Twojego wpisu, ponieważ musiałam się nad tym chwilę zastanowić.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ja jestem zwolennikiem pomagania w sposób bardzo konkretny – na sterylkę, na szczepienia, na lekarstwa, na karmę. Taką pomoc należy wykorzystać od razu, czyli zrobić zabieg, kupić leki i leczyć, kupić karmę i karmić. Zbieranie na ogólniejszą jakąś pomoc ma sens, kiedy ktoś opiekuje się wieloma zwierzakami, jak JolaK, Budrysek, FZNJR, czy inne bardzo zaangażowane osoby. Wtedy pomagamy ludziom ratować zwierzęta.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Sama doświadczyłam sytuacji, kiedy pies poszedł do DS. w chwili uzbierania sporej kwoty, a potrzeby okazały się wyolbrzymione. Przelałam wtedy część (na specjalistyczną karmę) a resztę rozdysponowałam – za zgodą kupujących – na ledwie żywe psy zabrane interwencyjnie.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Robiąc bazarek trzeba obserwować wątek docelowy, jeśli chce się pomagać z sensem, bo zwierząt w nędzy jest mrowie i zawsze można wspomóc biedne przytulisko, gdzie zwyczajnie brakuje podstawowych rzeczy.[/SIZE][/FONT]
-
[quote]Wg mnie wpłata jak najbardziej należy do sprzedającego[/quote] A jakim prawem? Przedmioty, które sprzedaje, zostały podarowane psu w chwili założenia bazarku.
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
LadySwallow, problem nie dotyczy akurat specjalnie Ciebie. Wiele razy widzi się w tym wątku, jak bazarkodawca zwraca pieniądze (nie przekazując psom) i znika z czarnej listy. Nikt na tym nie traci, tylko pies, który po zakończeniu bazarku miał 150zł, a nagle ma 80. Owszem, jestem osobą zainteresowaną, jako jedna z trzech stron bazarku, a nawet dwóch, jak się dobrze zastanowić, ponieważ w chwili otwarcia bazarku pies staje się właścicielem wystawianych przedmiotów, czy innych dóbr, a osoba prowadząca jedynie nimi dysponuje. -
Właśnie, wystawianie bazarku jest dobrowolne, dlatego osoba wystawiająca bierze na siebie wszelkie konsekwencje. Teraz konsekwencje ponoszą psy tylko dlatego, że wpłaty nie są przekazywane natychmiast, nie są wykorzystywane natychmiast. Gdyby tak było sprawa skomplikowałaby się znacznie, prawda? Dla mnie rzecz ma się następująco: ktoś wystawia fant, ktoś inny kupuje, płaci, pieniądze trafiają do psa, a fant należy dostarczyć. Kto odpowiada za niedostarczenie? Pies ma odpowiadać? Ma oddać swoją miskę jedzenia, czy tam lekarstwo, bo bazarkodawca się omsknął?