-
Posts
23011 -
Joined
-
Days Won
10
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rozi
-
Może być na jednej, oczywiście, byle dobrze opisane. Powodzenia!
-
Proponuję dofinansowanie czterech póki co. Czekam na faktury, możesz nie przysyłać, tylko wklej skany. Pamiętaj, żeby na fakturze było wyraźnie napisane, że sterylka i że suka bezdomna. .
-
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
Ja mam pytanie. Czy Poliwet ma zamiar robić coś w kwestii poprawy warunków, w jakich żyją psy? Czy przewiduje np. zakup bud czy innego jakiegoś wyposażenia, które pozwoliłoby psu znaleźć spokojny kątek i schronienie przed zimnem? Może jestem nie na bieżąco ale z tego, co wiem, psy siedzą w betonowych boksach, na betonowej podłodze, nie widząc niczego prócz siebie nawzajem i nie mogąc schować się. Jak wygląda sprawa zagryzień w lubelskim schronisku? Olek pyta, ile zwierząt (w kilogramach) oddawanych jest miesięcznie do utylizacji. . -
Przypominam o możliwości wsparcia sterylek.
-
Faworek już za tęczowym mostem. Są następcy w potrzebie....
rozi replied to wisela1's topic in Już w nowym domu
.............................. -
Mało kto walczy tak naprawdę o prawa zwierząt, dlatego trwamy w idiotycznym przekonaniu, że samo schronisko jest jakimś irracjonalnym dobrodziejstwem, a jego niedoskonałości są traktowane jak coś naturalnego. Mamy błąd w założeniu. To samo dotyczy prywatnej pomocy dla zwierząt, które nagle staną na naszej drodze. Widziałam ogłoszenie osoby, do której przyplątał się kot. Apeluje o przygarnięcie go, mówi, że "budkę z kartonu" mu dała na werandzie i dokarmia, ale więcej nie może i do domu (w te mrozy!!!) nie wpuści. Ja tego kompletnie nie rozumiem. To niech go, do cholery, nie dokarmia, może pójdzie gdzie indziej i znajdzie pomoc.
-
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
Dla gadów może nie ma, choć nie wiadomo, trzebaby popytać w ogrodach zoologicznych, ale dla ptaków jest w Warszawie Ptasi Azyl i nic mi nie wiadomo, żeby miał być likwidowany. Nawiasem mówiąc zwierzęta odebrane z przemytu możnaby po prostu odsyłać do ojczyzny, to chyba najlepsze wyjście dla nich i nie takie znów kosztowne. 20m2? To faktycznie niewiele, ale ja pytalam, czy to duże pomieszczenia. Na jakiej zasadzie to w ogóle działa? Formalnie. -
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
Jednym słowem zarządca Schroniska udostępnił (nieodpłatnie?) pomieszczenia należące do UM dla potrzeb egzotarium? Czy UM udostępnił? Rozumiem, że w przypadku zmiany zarządcy zaczną się schody. Sama nie wiem, co o tym myśleć - to są duże pomieszczenia? Ocieplane, prawda? Czy w Schronisku nie ma przepełnienia? Te pomieszczenia są zbędne kotom na przykład, albo chorym psom? Od razu mówię, że nie mam nic przeciwko gadom, wręcz przeciwnie, uwielbiam węże, jednak taki Azyl powinien istnieć raczej przy ZOO, zwłaszcza jeśli planujecie hodowlę. Hodowla nijak się nie ma do założeń schroniska dla bezdomnych zwierząt. -
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
Dziękuję za wyjaśnienia. Czyli jest to taki Gadzi Azyl i rozumiem, że nie zabiera w żaden sposób środków finansowych psom i kotom schroniskowym. Jeszcze jedno pytanie: czy prowadzona jest tam hodowla jakiegokolwiek gatunku? Lęgną się malutkie? -
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
No tak, ale wątek założony jest właściwie przez miłośników gadów, więc pytam - skąd się tam te gady wzięły? Ile ich jest, czym są karmione, kto łoży na ich utrzymanie, [B]czy są ogłaszane do adopcji[/B]? Czy są to zwierzątka bezdomne (porzucone)? W tym Lublinie? -
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
[quote] Ja uwazam, ze najlepiej skoro taka jest walka o schronisko... [/quote] Nie ma żadnej walki o schronisko, jest normalny przetarg :) Walka jest tylko tutaj, na kochanej naszej Dogomanii. I z początku myślałam, że osoby zakładające wątek wpadły w kompot, ale już po kilku postach widać było, że gotują, dodają przyprawy, mieszają wprawnie, jednym słowem radzą sobie. Odnośnie egzotarium - czy przyjmowane są zwierzęta skonfiskowane (brak papierów)? -
Łomatko... I co? Są chętni?
-
Malutka Fruzia w typie grzywacza już w swoim wymarzonym domku!!!
rozi replied to anouk92's topic in Już w nowym domu
Oj, jak dobrze, że malutka już nie marznie! Niestety, ja nie pomogę w DS, koleżanka boi się o reakcję swojej ONki, która trochę się zestarzała i potrafi kłapnąć paszczą nawet na koty, z którymi jest zżyta. -
Nie, dopiero we wtorek będzie druga rocznica założenia wątku. Ale wczoraj gadałam z Olkiem o rozmaitych sprawach i było tyle miłości w tym gadaniu, że zajrzałam sobie tutaj popatrzeć na początki (:
-
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
Tutaj jest wątek na temat zlikwidowania (i wznowienia) wolontariatu: http://www.dogomania.pl/threads/115285-A-miaA-o-byAE-tak-piAE-knie-schronisko-Lublin Trochę kłótni, jak zwykle, ale można się czegoś dowiedzieć. -
Pozdowienia od Olka (: W ciągu tych dwóch lat straciliśmy Karolinkę, Bubę, Hadżara... ['] ['] ['] Założyliśmy **skarbonkę** dla psich staruszków w schronach. Poznaliśmy się dobrze i chyba obydwoje utwierdziliśmy w przekonaniu, że byliśmy sobie przeznaczeni. [IMG]http://images50.fotosik.pl/172/45d98f569b0d619emed.jpg[/IMG]
-
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
:-? Chyba "wyprowadził" i wprowadził na nowych zasadach. -
Wspaniały pies!! Taki piękny :( Schron go zniszczy, załóżcie mu osobny wątek, ja zapłacę za Allegro wyróżnione dla niego i pomogę w transporcie, jeśli dom się znajdzie. Co prawda nie jest staruszkiem, ale czymś mnie ujął, proszę o PW, jeśli będę mogła pomóc, zaraz się poznęcam nad swoimi psami, które całkowicie uniemożliwiają mi przyjęcie takiego Bena.
-
Malutka Fruzia w typie grzywacza już w swoim wymarzonym domku!!!
rozi replied to anouk92's topic in Już w nowym domu
Koleżanka straciłą jesienią yoreczkę, pokażę jej zdjęćia malutkiej. Niczego nie obiecuję, ale pokażę, może się spodoba. -
Malutka Fruzia w typie grzywacza już w swoim wymarzonym domku!!!
rozi replied to anouk92's topic in Już w nowym domu
Napisz coś więcej o malutkiej, w jakim wieku jest, jak się zachowuje, skąd się wzięła w schronisku, czy jest zdrowa. -
Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)
rozi replied to Gercia's topic in Schroniska
A kto jest nową szefową SDZ w Lublinie? -
Babcia Pusia odeszla na druga strone TM:(
rozi replied to ewach's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
W schronie to ona nie wyląduje, zaraz ją ktoś capnie (: Cudna maleńka, szkoda że ja tak dużo pracuję. -
Skrajnie wyniszczone szczeniaki wyżła i ich matka ! Mają domy.
rozi replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Podniosę...