Jump to content
Dogomania

rozi

Members
  • Posts

    23016
  • Joined

  • Days Won

    10

Everything posted by rozi

  1. [quote]Wg mnie wpłata jak najbardziej należy do sprzedającego[/quote] A jakim prawem? Przedmioty, które sprzedaje, zostały podarowane psu w chwili założenia bazarku.
  2. LadySwallow, problem nie dotyczy akurat specjalnie Ciebie. Wiele razy widzi się w tym wątku, jak bazarkodawca zwraca pieniądze (nie przekazując psom) i znika z czarnej listy. Nikt na tym nie traci, tylko pies, który po zakończeniu bazarku miał 150zł, a nagle ma 80. Owszem, jestem osobą zainteresowaną, jako jedna z trzech stron bazarku, a nawet dwóch, jak się dobrze zastanowić, ponieważ w chwili otwarcia bazarku pies staje się właścicielem wystawianych przedmiotów, czy innych dóbr, a osoba prowadząca jedynie nimi dysponuje.
  3. Właśnie, wystawianie bazarku jest dobrowolne, dlatego osoba wystawiająca bierze na siebie wszelkie konsekwencje. Teraz konsekwencje ponoszą psy tylko dlatego, że wpłaty nie są przekazywane natychmiast, nie są wykorzystywane natychmiast. Gdyby tak było sprawa skomplikowałaby się znacznie, prawda? Dla mnie rzecz ma się następująco: ktoś wystawia fant, ktoś inny kupuje, płaci, pieniądze trafiają do psa, a fant należy dostarczyć. Kto odpowiada za niedostarczenie? Pies ma odpowiadać? Ma oddać swoją miskę jedzenia, czy tam lekarstwo, bo bazarkodawca się omsknął?
  4. Czy możnaby do Regulaminu dodać jakieś obostrzenie dotyczące nie wywiązywania się bazarkodawcy? To nie może tak być, że wystarczy zwrócić wpłatę i wszystko jest w porządku. Ta wpłata ma pomóc psom, nie jest zwykłą zapłatą za fanty, nie należy do osoby sprzedającej, więc jakim prawem zabiera się ją psom? Bazarek psi ma trzy strony zainteresowane, nie dwie. Jeśli ktośsięnie wywiązuje, to powinien finanse regulować z własnej kieszeni.
  5. [quote]Tak, ale jeśli ktoś z bazarku zrezygnuje, to kwota zostanie oddana i nie zostanie przesłana na psy[/quote] A dlaczego? Nikt nie rezygnuje z bazarku, to Ty zrezygnowałaś nie robiąc tych ogloszeń w porę. Psy powinny dostać obiecane pieniądze, skoro ludzie przesłali. Jeżeli nie jesteś w stanie wywiązać się, to zwracaj własną kasę, nie psią. Psy mają ponosić konsekwencje?
  6. Nie złość się na gametę. Ja też nie cierpię hotelików. Z różnych względów.
  7. Wydaje mi się, że w Regulaminie brakuje zdania "Zarząd Portalu Dogomania nie bierze odpowiedzialności za towar wystawiany na aukcjach". Jeżeli Mod podejmuje się określania, co można a czego nie można sprzedawać, to taką odpowiedzialność jakby bierze na siebie i zobowiązuje się śledzić na bieżąco wszelkie przepisy prawne.
  8. Sterylizacja rozwiązuje problem nadwyżki popytu nad podażą dla zwierząt nienarodzonych. Zmniejsza problem tych żyjących o tyle, że zwierzęta, które straciły dom, mają większą szansę na znalezienie nowego. Niestety daleko nam do stanu równowagi, a daleko dlatego, że od bardzo dawna "produkujemy" "towar" dla którego rynek jest nasycony, i dotyczy to również zwierząt rasowych. Zwierzę rasowe-rodowodowe to po prostu zwierzę w atrakcyjnym opakowaniu.
  9. [quote]ja nie rozumiem dlaczego wy skreślacie te psy?[/quote] Żeby sobie dorysować następną aureolkę i, w zależności od meandrów, albo zostać zbieraczem, albo nie przyjmować kolejnych zwierząt, czyli zamknąć DT. Odpowiedzialny DT nigdy nie zrezygnuje z szukania DS.
  10. Wcale nie fikcja. Jeżeli zglosi się DS i po skrupulatnym sprawdzeniu okaże się, że podoła szeroko rozumianej opiece nad stworzeniem na tym etapie, na którym sprawy się mają, to DT (jako DT) powinien stworzenie przekazać.
  11. O co Wy się kłócicie? Po prostu nie trzeba zaprzestawać poszukiwania DS. Jeśli trafi się DS, który podoła wydatkom, to dobrze, a jeśli się nie trafi, to można robić bazarki.
  12. [FONT=Times New Roman]Kontakt (wirtualny) z Fundacją już na samym początku mojej obecności na Dogo nauczył mnie wszystkiego o sposobach działania organizacji prozwierzęcych. Potraktowano mnie wtedy jak przygłupiego agresora, a chciałam tylko dopilnować, żeby zdobyte przeze mnie pieniądze poszły na pomoc psu, dla którego je zdobyłam. Nie na działalność statutową, tylko na tego konkretnego psa, co odebrane zostało jako skrajna bezczelność oraz niesmaczne rozliczanie heroicznie walczących o zwierzęta osób.[/FONT]
  13. No proszę. Ja akurat głosowałam na Brzeg, potem znalazłam ten wątek, nienajlepiej zaczęliście, prawdę mówiąc. Padło pytanie - jak pozyskać sponsora. Sądząc z tonu wypowiedzi tutaj, na Dogo, możecie mieć spore trudności z pozyskiwaniem sponsorów :D Żeby pozyskać sponsora trzeba przede wszystkim wiedzieć dokładnie, co jest potrzebne, w jakiej ilości i ile to kosztuje. Nie można zwrócić się do obcego człowieka mówiąc, że potrzebne jest wszystko. Wszędzie wszystko jest potrzebne. Pisanie listów nie wróży sukcesu, przeciętny potencjalny sponsor wyrzuci list po przeczytaniu samego wstępu. Trzeba ubrać się ładnie i pójść osobiście, poprosić o chwilę rozmowy i powiedzieć proszę pana, potrzebujemy tego i tego, koszt jest taki a taki, czy mógłby pan kupić chociaż część? Mamy ręce do pracy, sami zrobimy wszystko, ale nie mamy pieniędzy i tak szukamy pomocy, czy pana firma mogłaby przeznaczyć jakieś fundusze? To jest bardzo ważne, żeby to zrobić szybko, proszę pana, zaraz zima przyjdzie, a psy są słabe, niedożywione. Odliczy pan to sobie od dochodu.
  14. [quote]pieniądze ze Skarbonki wypłacone są za zrealizowaną inwestycję, a nie z góry i ocena, czy zostało to zrobione zgodnie, powinna również być po wszystkim.[/quote] Nieprawda. Nie chcę już rozmawiać na ten temat. Trzeba było pilotować sprawę, powiadamiać o zmianach planów, nie byłoby nieporozumień. Odsyłanie Uczestnika Skarbonki do wyjaśniania wątpliwości poprzez bezpośredni kontakt z Kierownikiem Schroniska pozostawię bez komentarza. Biała Podlaska dostanie, oczywiście te (niewielkie) pieniądze pomimo, że termin prawdopodobnie będzie przekroczony. Pomimo, że Azylek będzie się różnił od projektu. Dostanie je na podstawie moich rozmów z Panem Markiem Pawłowskim.
  15. Jakiego rodzaju insynuacje? Myślałam, że wstawiłaś nie te zdjęcia, co trzeba. Oburzaj się do woli, zasoby Skarbonki to nie są moje pieniądze i mam obowiązek rozwiać wszelkie wątpliwości przed przekazaniem tych pieniędzy gdziekolwiek. Mogłaś wytlumaczyć, dlaczego projekt się zmienił, albo po prostu poinformować, że się zmieni. W tej chwili nawiązałam już kontakt z Panem Kierownikiem i poradzę sobie bez udziału Wolontariuszy, choć przyznam, że nie jest to sytuacja, jakiej bym oczekiwała jako osoba zbierająca tylko pieniążki. Powinnam była pojechać do Białej, wówczas wszystko byłoby jasne od początku.
  16. Elmira, to niedobrze, że jesteście pewne. Teren z pokazanymi sześcioma kojcami SĄSIADUJE z terenem Azylku. Edit: już wyjaśnione.
  17. Zdjęcia rzeczywiście budujące, ale czy ktoś mógłby wyjaśnić, co na tych zdjęciach robią profesjonalne kojce? Azylek miał mieć dwa ciągi zadaszenia, 20 bud. Pewne jesteście, że te zdjęcia dotyczą budowy Azylku? Na stronie Schroniska widzę podziękowania za zakup kilkunastu kojców, nie są one jednak przeznaczone dla staruszków. Tym bardziej, że staruszków w Azylku ma być około trzydziestu.
  18. Poker, jeśli ktoś nie chce zapłacić, to nie zapłaci, niezależnie od forumowych konsekwencji. Założy sobie nowe konto, albo w ogóle zrezygnuje z Dogo. Ona się nie pojawiła pod swoim nickiem od ostatniego wpisu, nie wyciągniesz od niej tych pieniędzy. Niespełnione deklaracje są zmorą Dogomanii, mam też z tym do czynienia w Skarbonce, są osoby, cały czas aktywnie działające, które zgłosiły uczestnictwo, wrzuciły parę groszy (albo i nie) i przestały wpłacać, nie zadając sobie trudu przesłania paru słów wyjaśnienia.
  19. A nie możesz edytować pierwszego posta w tym zamkniętym bazarku? Chyba wyatarczy dopisać datę i nagabnąć Viris, żeby otworzyła.
  20. Najbardziej znany jest Dr.Piasecki, przyjmuje na Głogowskiej, tel.(71)7901499.
  21. Śliczna ta Twoja samiczka, lubię takie kocmołuchy (: Edit: widzę, że ktoś już się interesuje, wiedziałam, że tam znajdziesz jej dom :)
  22. [URL]http://www.papugi.dt.pl/forum/forum/default.asp?C=1[/URL] To jest forum o różnych papugach, ale serwis dotyczy przede wszystkim nimf, więc jest tam wielu miłośników nimf.
  23. A czemu przelewasz im pieniądze, zamiast płacić przy odbiorze??? Zamawiałam coś u nich parę razy, kiedy jeszcze karmiłam suchym, kontaktowałam się przez GG (1472070), może spróbuj napisać do nich, tylko pisz spokojnie i z sensem :)
  24. Ogłaszałaś na Forum Joanny?
×
×
  • Create New...