-
Posts
23013 -
Joined
-
Days Won
10
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rozi
-
[quote name='Lili8522']O a ja mam takie pytanie czy można zrobić bazarek z którego dochód będzie przeznaczony na materiały do zrobienia legowisk dla psów ze schroniska? Szycie będzie za darmo tylko te ' materiały ' potrzebne... Chyba nie można nie?[/QUOTE] Czy te legowiska będą sprzedawane na bazarku w jakiś sposób? Bo jeśli nie, to robisz normaly bazarek z przeznaczeniem na legowiska dla psów w schronie, a że je Mama uszyje, to jeszcze lepiej.
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Takie są prawa rynku, nic się z tym nie zrobi. A lisiego strzału nie cierpię. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
[quote name='nefesza'] nie mowiac o tym, ze trzeba sie postarac, by wsrod gifow wyszukac zdjecie przedmiotu. Nie moim zamiarem jest kogos urazac. Uwazam, ze takie bazarki po prostu nie zachecaja do zakupow na nich.[/QUOTE] Gdyby między tymi gifami były atrakcyjne fanty za bezcen, to i wyszukane by były, i zakupione, nie bój się :D -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Cyba [B]Cudak[/B] ma stały kontakt z [B]Lupi[/B]. -
No ja ostatnio nie kupiłam przedmiotu, na którym wyjątkowo bardzo mi zależało, bo zaczęłam drążyć kwestię rozliczeń. Ale ogólnie jest tak: * kupujący nie docieka - trudno mieć pretensje, skoro psom pomaga (kupuje, przelewa w terminie, często z nadpłatą) * sprzedający nie rozlicza skrupulatnie - trudno mieć pretensje, skoro psom pomaga (wystawia bazar, daje fanty, mota się z wysyłkami etc.) * "Cel" nie potwierdza - trudno mieć pretensje, skoro psom pomaga (zajęty jest zwierzakami w realu i na własne życie czasu mu brakuje) Każdy pod ochroną. A wszystko byłoby załatwione tą jedną zasadą, o której mówię i która kiedyś była normą, a wyjątki były wyjątkami. I do osoby stosującej wyjątek trzeba było mieć zaufanie.
-
Ja wiem, że tak łatwiej. Tylko że teraz (przynajmniej w moim banku) jest dobra wyszukiwarka i wystarczy poprosić wpłacających o wpisanie w tytule nicka i ustalonego jakiegoś hasła bazarku. Sprawdzający wpisuje to hasło w wyszukiwaniu i wszystko wyskakuje, nie trzeba się wślipiać. Ja cały czas od czterech lat sprawdzam konto Skarbonki, jest kilkadzisiąt osób wpłacających i wpłacają kiedy komu wygodnie, więc wiem o czym mówię (:
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Edit.: A nieważne, dość już tego. -
Dopisują do tytułu, że nowe dołożone, tylko że to jest sztuka na raz, potem już mało kto zagląda, bo każdy myśli, że tytuł dotyczy pierwszej dokładki. Osobiście uważam, że lepiej zrobić drugi bazarek.
-
Pewnie że można (:
-
Nie. Wraca do Ciebie, albo przelana jast na psy, do uzgodnienia. Ale możesz śmiało żądać rozliczenia tej reszty, która tkwi na prywatnym koncie i nie ma nic wspólnego ze wsparciem dla zwierząt. Tym bardziej, że pewnie nie będziesz odosobniona. Powtarzam, nie upieram się.
-
[quote name='Finlora'] miałam taką sytuację, że za wysyłkę policzono mi 8 zł, a kiedy dostałam przesyłkę okazało się, że nie mogła kosztować więcej niż 4,50-5 zł (znaczki za 4 i zwykła, nie bąbelkowa koperta) i nadpłata za przesyłkę nie została nigdzie w rozliczeniu uwzględniona. [/QUOTE] Ano właśnie. Robisz łączny przelew "na pieski" i głupio jest upominać się o rozliczenie 3zł, a gdybyś robiła oddzielnie przelew na koszty wysyłki, to już inaczej by to wyglądało. Ale mnie chodzi głównie o to, żeby pieniądze na psy szły bezpośrednio na psy. Jestem chyba jedną z bardzo niewielu osób, które interesują się celem i sprawdzają, czy kasa dotarła na miejsce. A "celowi" korona z głowy nie spadnie, jeśli pozagląda na konto i potwierdzi otrzymanie wsparcia, sądzę nawet, że z radością to zrobi (: Nie upieram się przy tym, tylko wydaje mi się to klarowne; dawniej tak było i nie było problemu, czasem tylko ktoś z jakichś względów (np. więcej niż jeden cel) zbierał na własne konto. A opcja KT nie musi oznaczać natychmiastowej realizacji, wszystko można załatwić łącznie na koniec bazarku i wiele osób tak robi.
-
Czy moglibyśmy wrócić do starej, dobrej zasady przelewania kwoty za fanty bezpośrednio na konto celu, a kosztów wysyłki do osoby prowadzącej bazarek? Oczywiście na prośbę KUPUJĄCEGO (płatne przelewy) można uzgodnić łączną wpłatę, jednak powyższa zasada eliminuje wszelkie niejasności i powinna, moim zdaniem, obowiązywać z zalożenia. To jest fragment regulaminu: [QUOTE]Poinformuj Kupującego na PW o wygranej licytacji. W treści podaj[B] dane do przelewu (zgodne z treścią pierwszego postu), [/B]kwotę za przedmiot i koszty wysyłki. [/QUOTE]
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
No dobrze, ale jeśli chodzi o zasady to należy obliczyć koszty przesyłki i podać kupującemu łączną kwotę do zapłaty wraz z namiarami, wtedy nie ma problemu, dostajesz przelew, wysyłasz fant. Sama narobiłaś bałaganu. Pewnie że należy dopłacić różnicę, tylko że ta różnica też była źle policzona, zawyżona i w dodatku na koniec odebrana psom, co już naprawdę zwala z nóg, ponieważ Oktawia6 winna jest 90gr tobie za przesyłkę, a nie zwierzętom za fanty. Dawniej robiło się dwa przelewy - kwota za fanty do zwierzaków, koszt wysyłki do wysyłającego, to była bardzo dobra zasada, może dla niektórych kosztowna, ale jednak miało się pewność, że pieniądze trafiają tam, gdzie trzeba. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Jeszcze dopiszę, bo skoro caly dym o 90groszy, to bądźmy skrupulatni do końca, to jest post 111 bazarku: [QUOTE]wysylka do oktawii kosztowala 7,5 plus koperta. obrusiki wazyly lekko ponad 500gram. list polecony. [/QUOTE] a to jest informacja z NASTĘPNEGO, 112 posta: [QUOTE] plus koperty. kto chce babelkowe? to chyba za 1,5zl. [B]zwykle za 30gr, takie wieksze. 22 lub 30gr[/B], jakos tak [/QUOTE] Czyli co, ile ta koperta Oktawii w końcu kosztowała? -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Ja nie lubię bazarków, na których jest bałagan. Zdarza się, że osoba wystawiająca jakąś duchową misję chyba pełni zamiast normalnie sprzedać przedmioty, podliczyć, zebrać pieniądze, popakować i wysłać w terminie. Wystawiane są podróbki zamiast oryginałów, cerata zamiast skóry, bo to przecież na pieski. Rzeczy przychodzą brudne, czy uszkodzone, bo to przecież na pieski i każdy powinien dawać kasę i cicho siedzieć i z pogardą traktowane są reklamacje. Tutaj nie były podane żadne konkretne informacje, ani w wątku, ani przez PW (wzmianka o kosztach opakowania), i oczywiście ja na przykład przelałabym w zaokrągleniu 45zł, ale nie zmienia to faktu, że ta 50-groszowa pomyłka nie powinna była trafić na Czarne Kwiatki z komentarzem "oszustwo i naciągactwo". Nie mówiąc o tym, że żądano 1,90 i ciekawa jestem jak potraktowane byłoby żądanie Oktawii zwrotu niesłusznej zlotówki :D -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
[quote name='zerduszko']Jak ktoś ma tak drogie przelewy, to się tym bardziej sam nie powinien wyrywać i wpłacać kasy zanim nie dostał pw z kosztami ;)[/QUOTE] Masz rację, ale ten ktoś DOSTAŁ pw z namiarami do wpłaty, a że nie było tam kosztów ani nawet wagi przesyłki, to wina Kory i nie chodzi mi o to, żeby jej dokuczyć, tylko o to, żeby się nie czuła oszukana. Nawiasem mówiąc w wątku bazarku koszt koperty określiła na 30gr, więc ten cały dług to 80gr tak naprawdę. A jeszcze bardziej nawiasem nie Kora78 jest stratna, tylko psy, na które przekazała mniej o 1,90zł z powodu złych obliczeń (: -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Tak tak, już doczytałam o opakowaniu i edytowalam poprzedni wpis. Ale czekaj, jeśli przelewała pieniądze, to musiałaś jej PW z namiarami wysłać i co, nie napisałaś tam kwoty, i że koszt opakowania? Bo nawet jeśli sama sobie koszt poczty obliczyła, to powinna dodać za opakowanie. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Kora, nie wiem jak ty liczysz. Mnie wychodzi 0,90 niedopłaty. Powinna była przelać 43,90 a przelala 43zł [QUOTE]nr 6 obrus zielony 2szt , oktawia6 za 16zl nr 19 obrus ziel-pom 2szt za 20zl wysylka za 7,5 plus koperta 0,40. doszlo 43zl. 6zl na wysylke, [COLOR=#ff0000][B]doplata 1,9 nigdy nie doszla, wiec odejmuje od utargu 34,10[/B][/COLOR] [/QUOTE] -
Wpisz Jej w profil informację, wrzuć naszyjnik do szuflady i już, może się skontaktuje za jakiś czas. Wpisy w profilu są trwałe.
-
No nie żartujcie, wodę wyciągnąć to można byle grubszą rurką, wkłąda sięjeden koniec do basenu, a drugi zasysa, jak dawniej benzynę z baku - wyciągnie wszystko i żadna pompa więcej nie zrobi, a szlam z dna i tak trzeba ręcznie.
-
Piechcia, widziałam promocje na zjeżdżalnie :D Ale radość!
-
Mnie się też wydaje, że plastikowy byłby najlepszy i najłatwiejszy w utrzymaniu.
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Proszę mi wybaczyć dociekliwość, ale czy ktoś może potwierdzić, że pieniądze z bazarków MyszkiMiki trafiają (w postaci karmy) do Schroniska we Wrześni? Na wątkach wrzesińskich nie ma śladu, rozmowa toczy się tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226261-Wielki-MiszMasz-pocztówki-ze-SCHRONISKOWYMI-psami-na-wrzesińskie-psiaki-10-05?p=19051515#post19051515[/URL] -
[quote name='ankazah']witam chciałam bym się dowiedzieć ja to jest z tym założeniem bazarku itp na jakiej zasadzie sie ogłasza sprzedaż danej rzeczy, jak to jest z wysyłka i z zapłatą itp[/QUOTE] Popatrz sobie na zakończone bazarki: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/forums/1075-Zakończone[/URL] W ten sposób najlepiej zobaczysz, jak to powinno wyglądać. Jednak w Twoim przypadku lepiej byłoby, żeby ktoś z większym stażem wystawił bazarek, działamy na zasadzie ograniczonego zaufania (: Edit: a tu masz Regulamin: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA[/URL]!