Jump to content
Dogomania

rozi

Members
  • Posts

    23013
  • Joined

  • Days Won

    10

Everything posted by rozi

  1. Jak troll zapłaci piątkę grzywny, to się ocknie :D
  2. [quote name='turystka milena']Pieski i kotki z obecnie nadawanych ogłoszeń w 100 % urodziły się przed wejściem w życie Ustawy. Czyli zostały rozmnożone zgodnie z prawem, co więcej suczki i kotki pokryte 31 grudnia , też zostały rozmnożone przed wejściem tej ustawy.[/QUOTE] Sprawa jest prosta - od 1 stycznia tylko zarejestrowane hodowle mają prawo sprzedawać zwierzęta, tak samo jak alkoholem handlować może ten, kto ma koncesję. Pozostaje więc rozdać szczeniaczki, jeśli znajdą się chętni, i zakończyć działalność. Portale ogłoszeniowe usuwają wskazane ogłoszenia jako niezgodne z prawem, ponieważ odpowiadałyby za współudział w przestępstwie jasno określonym w Ustawie - wprowadzanie do obrotu. Giełdy internetowej dotyczą te same przepisy prawne, co każdej innej giełdy czy targowiska i nie możesz tam handlować bimbrem, czy papierosami, więc i pieskami nie możesz. Od przedwczoraj.
  3. Po moich zgłoszeniach Gumtree usunęło wskazane ogłoszenia (sporo). Edit: tablica.pl też.
  4. A ja po prostu zgłaszam administratorowi serwisu jako "przedmot" zabroniony. Tak samo nie można handlować alkoholem bez koncesji.
  5. Szczęścia w Nowym Roku! ([SIZE=1]ja też nie cierpię dzieci[/SIZE] :diabloti: )
  6. Jeszcze podrzucę. To podobno grzeczny, mądry pies.
  7. Podniosę, może ktoś rozpozna biedaka :(
  8. O matuniu, jakie one śliczne! To moja ulubiona rasa. Ale pomysłu nie mam :(
  9. Nie ma sensu rozciągać dywagacji, "lisi strzał" ma tylko jeden cel - nie dopuścić, żeby ktoś dał więcej. Psom więcej żeby nikt nie zdążył dać.
  10. Każdy fant wart jest tyle, ile kupujący gotowi są zapłacić. Nie dowiemy się, ile to jest, jeśli ktoś czai się przez kilka dni, a minutę przed zakończeniem przebije niewielką kwotą. [B]Uczciwość wobec psów[/B] dyktuje raczej jak najwcześniej złożyć deklarację, tak aby osoby zainteresowane zdążyły dać więcej, jeśli chcą, ponieważ w bazarkach chodzi o to, żeby osiągnąć cenę maksymalną za każdy wystawiany przedmiot. Tak sądzę. Od niedawna takie nagłe przebicie tuż przed końcem nazywam "lisi strzał" - parę osób wie dlaczego :megagrin:
  11. Olek ma kołderkę z owczej wełny, co jakiś czas składam mu ją równiutko na cztery, żeby miał co rozbałaganić :)
  12. Nie dbasz o psinę, tak twardo ma, tylko dywan i kocyk... :shake:
  13. Wzięłam dwie dziewczynki, bo były dwie u tego gostka, do rowu by wyrzucił, gdybym nie wzięła. Maszka poszła do wspaniałych ludzi, całe dnie spędzała ze strażnikiem leśnym w plenerze, a w domu spała na fotelu i miała smyczkę z łańcuszka. Na wsi! Zresztą może jeszcze żyje, nie mam z nimi kontaktu, Mins odeszła w tym roku.
  14. Też kiedyś wzięłam 2 na raz, malutkie siostrzyczki, mixy jagdterriera. W wieku czterech miesięcy tak się cięły, że rozdzielałam w rękawicach, a wrzucone w desperacji do stawu gryzły się dalej :megagrin: Nawiasem mówiąc ta, która została, chciała mi autentycznie zamordować niespelna półroczną labradorkę. Kąpałam się przy otwartych drzwiach łazienki, do pracy musiałam jedną brać, no nie sposób było spuścić z oka. Jednym słowem, Tomcużek, nie masz się czym martwić i trudno wymagać, żeby Katia z miejsca pokochała całkiem nową suczkę.
  15. Może dlatego, że mała ciągle przy Tobie i domaga się pieszczot, Katia może czuć się trochę odsunięta i nie wie o co chodzi, zwłaszcza że poddajesz się urokowi i chwilowo nie wiadomo, kto jest przewodnikiem w tym stadzie :D Będzie dobrze, choć mnie się wydaje, że paru tygodni potrzeba.
  16. Śliczna sunia, taka foczka (: Najważniejsze, żeby się polubiły i żeby mała nie próbowała dominować. Gratuluję nowej córuni :multi:
  17. Wkleję link do tego biedactwa http://tablica.pl/oferta/pomoz-malenskiej-suni-nie-przezyje-zimy-w-schronie-IDxFtz.html
  18. Kiedyś zrobiłam fajną, jednoosobową akcję - pół Dogomanii się na mnie obraziło, a wystawiająca obraziła się również na bazarki :megagrin: Natomiast teraz wydaje mi się, że jednak każdy wystawiający rzeczy i piszący, że na prezent, dba o szczegóły. Gwiazdka idzie :)
  19. Obawiam się, że wprowadzenie kwestii niedociągnięć raczej zniechęci do kupowania prezentów na bazarkach. Ja rozumiem problem i sama miałam niespodzianki, ale ten wątek ma służyć zachęcaniu...
  20. Zrób sobie tabelkę. Pierwsza kolumna z linkami do bazarków, a następne to kosmetyki, biżuteria, galanteria i dodatki, dla psów i kotów, kasiążki, gosp.domowe, no wiesz, i będziesz tylko krzyżyki wstawiać w odpowiednich oczkach. Nawiasem mówiąc przydałaby się taka tabelka przyklejona nad bazarkami.
  21. [quote]no jak zasłużą to niech wiszą na tablicy[/quote] Mnie proszę nie zawieszać. Oddałam niepotrzebne rzeczy i nie czuję, żebym miała z tego powodu "zasługiwać".
  22. Jeszcze jedą rzecz proponowałam, ale już nieaktualne.
×
×
  • Create New...