-
Posts
23013 -
Joined
-
Days Won
10
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rozi
-
Dziewczyny, kto jest od Labków w Poznaniu? Zadbany pies się przybłąkal, bez czipa [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226350-POZNAŃ-znaleziono-biszkoptowego-labradora!!!-PILNE[/URL]!
-
[quote name='mestudio'] rozi, dlaczego tak uparcie wszędzie krytykujesz DT? Czy mam wszystkie psy, które znajdę w polu odwozić do schroniska?[/QUOTE] W sumie... tak. Albo brać do domu, jeśli Cię na to stać, w szerokim rozumieniu (czas, pieniądze, planowanie przyszłości psa). Krytykuję istnienie DT, bo od tego zaczęło się wariatkowo, którego nie sposób opanować. Tutaj, na Dogomanii, w internecie. W DT pies tak naprawdę nie ma jasnej sytuacji, co widać choćby po wykruszających się deklaracjach, po tym, że ludzie przestają się nim interesować, uznając, że jest bezpieczny. Niby figuruje jako bezdomny, ale bezdomny nie jest, leży sobie na przysłowiowej kanapie i niczego mu nie brakuje.
-
Wszystko przez ten internet. I przez istnienie instytucji DT. Dawniej jeśli ktoś chciał przygarnąć bezdomnego psa, to jechał do Schronska i przygarniał, jeśli brał z ogłoszenia, to z okolic miejsca zamieszkania. Teraz pies siedzi w Gdańsku, adopcja do Zakopanego na przykład, a w dodatku w ogłoszeniu jak byk jest napisane, że możliwy jest transport do każdego miejsca w Polsce, no to po co mają się wysilać. Osobiście uważam, że psy powinny być ogłaszane na portalach lokalnych. Mnie by do glowy nie przyszło szukać darmowych okazji kiedy Olka brałam. Z Lublina, nie z Warszawy - mój problem. Wysłałam pieniądze na wszystkie szczepienia i inne zabiegi, pojechałam po psiucha i dałam na Schronisko datek. Gdybym chciała taniej, to pojechałabym na Paluch, psów jest od metra wszędzie.
-
Napiszę od razu, żebyście nie szukali - wszystko z ostatniego tygodnia jest stracone, posty, wątki, aktualizacje, wszystko.
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
rozi replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
[quote name='Viris'] Czy ktoś otrzymał jeszcze pieniądze od chauwa??? Bardzo proszę jak zgłaszacie użytkownika to wchodźcie tu czasem i mówcie, że nic się nie zmieniło lub że są jakieś postępy.[/QUOTE] Jeśli chodzi o postępy w sprawie [B]chauwa,[/B] to owszem, są, choć może nie do końca na temat: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/206804-JURAND-staruszek-nie-żyje-(-Miał-być-raj-a-było-piekło-Żegnaj-piesku-(?p=18928035#post18928035[/URL] I Viris, czy mogłabyś ten wątek przepisać na siebie? -
Malwinka - czyli pies nie jest zabawką - pojechała do domku!
rozi replied to arabiansaneta's topic in Już w nowym domu
Pani Zofio, nie chodzi o to, że zrobiłaby Pani krzywdę szczeniaczkom. Chodzi o to, że w Polsce są dziesiątki tysięcy bezdomnych psów, żyjących w nędzy w przepełnionych schroniskach i zbrodnią wobec nich jest produkowanie następnych, stąd oburzenie na samą myśl, że suczka może zajść w ciążę. Każdy dobry dom jest na wagę złota i jeśli zna Pani kogoś, kto wziąłby szczeniaczka, to proszę powiedzieć, bo w tej chwili jest mnóstwo bezdomnych szczeniaczków, które poumierają w schronisku na choroby wirusowe, albo spędzą życie i zestarzeją się w uwłaczających warunkach, nigdy nie zaznając domowego ciepła. Taka jest przyczyna, dla której ludzie pomagający bezdomnym zwierzętom walczą o sterylizacje. A druga sprawa to rzeczywiście zmniejszenie ryzyka nowotworu na listwach mlecznych, sama miałam labradorkę, która odeszła w kwiecie wieku na taki właśnie nowotwór i nie mogłam sobie darować, że nie zdecydowałam się na zabieg sterylizacji w odpowiednim momencie, czyli najpóźniej po pierwszej cieczce. -
Malwinka - czyli pies nie jest zabawką - pojechała do domku!
rozi replied to arabiansaneta's topic in Już w nowym domu
Nie. Wystarczająco się tu narozwijało. Łatwo jest skłócić ludzi, bardzo trudno pogodzić. -
Malwinka - czyli pies nie jest zabawką - pojechała do domku!
rozi replied to arabiansaneta's topic in Już w nowym domu
Boże kochany, co tu się dzieje... Wylaliście dziecko z kąpielą :( Wyjaśniam - nie chodzi mi o suczkę, tylko o całe Schronisko. -
Kupił mi się za mały kubraczek, świetnej jakości, bardzo wygodny, nie taki jak te w sklepach. Kolor mleczna czekolada na czarnym kożuszku, bardzo miękki. Proszę o kontakt przez PW jeśli ktoś jest zainteresowany.
-
Bazarek zobaczyłam na karmę dla psów z Mielca, co tam się u Was dzieje, czemu one głodne są? Może powinnam coś wiedzieć, no ale nie wiem, a mam sentyment do mieleckiego schronu, więc pytam :(
-
Oczywiście, ja też planowalam pisanki, ale zobaczyłam, że bidna puściła młode, zielone noski i biegiem wyniosłam na balkon.
-
Kiedy ja nie mam ostatnio weny do zdjęć. Za to rozebrałam dziś choinkę :megagrin:
-
Faktycznie, mogłam chociaż na godzinę wynieść Lily do kuchni, gdzie Grażyna urzęduje.
-
Uważajcie, trwają jakieś prace techniczne i Forum zjada posty, kilka moich porannych zniknęło, nie zachowała się też aktualizacja dwóch. Trzeba po jakimś czasie sprawdzić, czy czegoś nie wzięło.
-
Lupi, musisz w tym wątku rozliczyć wpływy z bazarków, czy inne darowizny.
-
Awizo jest wtedy, kiedy list jest POLECONY. Polecony może być priorytetowy, albo ekonomiczny.
-
[quote name='Viris']Jaki zapis? Jak udowodnisz, że osoba nie trafiła akurat na przedmiot zainteresowania na minutę przed końcem? Zabronić licytowania o złotówkę? Też źle, bo niektóre rzeczy niestety więcej nie są warte..[/QUOTE] Na ostanim moim bazarku (storczykowym), który pięknie szedł przez kilka dni i zebrały się na nim osoby zainteresowane zarówno celem, jak i kwiatami, dodałam dzień przed końcem regułę - nowe osoby mogą włączyć się do licytacji najpóźniej na dwie godziny przed zakończeniem. Po to, aby ci, którzy dotąd walczyli, zdążyli przebić jeśli zechcą. Bywa też czasem tak, że ktoś zalicytuje na początku, potem cena przedmiotu idzie trochę w górę i ten ktoś obserwuje, czeka do zakończenia i w ostatniej minucie daje lisi strzał. No ale moich klientów storczykowych nie podejrzewałam o taką - niemiłą - akcję. A miałabym zapis i na tę okoliczność :evil_lol:
-
Faworek już za tęczowym mostem. Są następcy w potrzebie....
rozi replied to wisela1's topic in Już w nowym domu
[quote name='jaanka']Elu bardzo dziękuję że napisałaś o konkursie blogowym . Mam nadzieję że Dom Tymianka zachęci ludzi do pomagania zwierzętom . Oczywiście ludzi którzy na co dzień nie myślą o takich problemach . Taki konkurs to szansa na dotarcie do zupełnie nowych czytelników . Tu nie chodzi o wygraną , zresztą same to wszystko dobrze wiemy . Musimy się trzymac razem i wspierać . Może ktoś zechce pomóc i wyśle jednego smsa :)[/QUOTE] Też wysłałam. -
[quote name='MagdaH']Nie boisz się, ze ją wmieszasz do zarcia? ja bym takiej malizny nie zauważyła:shake:[/QUOTE] Jak wmieszam, to wylizie, ona się byle czym nie przejmuje :evil_lol:
-
Potwór fruwa mi koło rąk, kiedy psom szykuję żarcie i muszę naprawdę uważać, żeby jej czegoś nie obciąć :megagrin:
-
Aaa, witamy miłego gościa :) To dam Olka i Kuleczkę i Grażynkę. Tylko oni mi zostali z całego zwierzyńca, Mins odeszła rok temu. [IMG]http://images38.fotosik.pl/1042/d60a68704a344b1fgen.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/1259/49d7236f3015cd83gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/912/2e07baed72a5b698gen.jpg[/IMG]
-
[quote name='pantolini']Naprawdę skończ interpretowaćjak sąd wyda postanowienie to je tu z sygnaturą przytocz [/QUOTE] Dziękuję za sugestie, ale jestem dorosła i robię to, co uważam za stosowne.
-
[quote name='Barkelona'] EDIT: słuchajcie, czy ta nowela dotyczy tylko zwierząt urodzonych po jej wejściu w życie?[/QUOTE] Nowela dotyczy handlu i rozmnażania w celach handlowych. Za rozmnażanie karę poniosą ci, którzy rozmnożyli po wejściu Ustawy, za handel ci, którzy sprzedają po wejściu Ustawy, obojętne kiedy urodzone. To są dwa oddzielne procedery, oba karalne.