-
Posts
5821 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bonsai_88
-
Jakie spotykają Was trudności w życiu z psem?
bonsai_88 replied to lilia1983's topic in Wszystko o psach
JoShiMa w mieszkaniu też może prysnąć między nogami... a sterylizacja może powodować wiele różnych problemów... -
Nie tylko ohydne ale i tony śniegu się na nich znosi... Birmie wczoraj obcinałam kapcie, bo juz na nie patrzeć nie mogłam
-
Filodendron powiedzmy, że trochę więcej ;)... Specjalnie dla tej francy latałam po mieście szukając ładnych ryb.... a ona co? A ona nie chce fląderki :(...
-
Filodendron zazdroszczę dostępności różnych rodzajów mięsa na osiedlu ;). Ja właśnie wróciłam z zakupów, przy okazji kupiłam mięso dla Birmy - mam nadzieję, że na 2 tygodnie wystarczy.... Zgadnijcie ile mięsa musiałam kupić na 2 tygodnie [już całkowicie przeszłyśmy na barf] dla psa, który waży jakieś 18-19 kg + kota, którego chcę namówić na barfowanie ;)... Dodam, że do tego dochodzą ciapki warzywno-podrobowe [btw. udało mi się jelita kupić :)] dla psa, bo kot już na 100% odmówi. Ps. właśnie liczę ile kilo sama przytargałam do domu na raz... razem ze Smokiem, bo młody był zmęczony i odmówił chodzenia na nogach - musiałam go nieść
-
Monia jakby jego relacje ze Smokiem nie były dobre to nie miała bym o kim pisać ;)... Lubi małego, zajmuje się nim, bawi się z nim... ostatnio nawet został przez małego nazwany "tata" :). Swoja drogą w tym tygodniu bedzie się z pracy zwalniał, żeby się małym zająć [mnie nie ma czwartek/piątek/sobota.. siedzę w Krakowie]
-
[B][B]Jaaga[/B][/B] w takim razie postaram ci się podrzucić kubraczek jeszcze w tym tygodniu ;). Mam nadzieję, że na psiaka będzie pasował... A o Albince pomyślałam, bo ona wielkościowo wygląda na podobną 11-kg Bianeczki [ale Bianka to anorektyczka z urodzenia była - normalnie to powinna ważyć gdzieś 15 kg :)], na ktorą kubraczek był minimalnie na duży - ruchu to w niczym nie ograniczało...
-
Powiedz mi czy obcinasz futrom stópki? Ostatnio widziałam seterna, kroty wyglądał jakby w kapciach chodził [Birma też tak ma jak jej stópek nie obetnę ;)] i mnie to zaciekawiło
-
Fiodor i Sara zaginęły!Szczecin i okolice - POMOCY!
bonsai_88 replied to polciuaa's topic in Już w nowym domu
Agnieszka pamiętaj, że ludzie lubią tak dzwonić... nie wiem czemu, może ze zwykłej złośliwości? Jak mi kiedyś uciekła Birma [na szczęście tylko na godzinę - zobaczyła kota i poszła] jakiś zapytany o psa facet powiedział, że właśnie schronisko zabrało "tego zapchlonego kundla". Jak od razu poszłam do domu [żeby zadzwonić do schroniska się upewnić, bo nie miałam telefonu przy sobie] to Birma czekała pod klatką - młoda jest dość charakterystycznym psem, więc ciężko byłoby ją pomylić z innym... zwłaszcza, że to środek nocy był. Innym razem jak sąsiadkę ugryzł jakiś pies zgłosiła na policję, że to moja suka ją ugryzła... niestety nie wiedziała, że Birma była wtedy ze mną w Krakowie [babka najchętniej zrobiłaby wszystko, żeby młodej się pozbyć - bo jej zrobiłam awanturę jak jej spuszczony luzem po klatce pies wlazł mi do mieszkania]... -
Powiedz mi czy obcinasz futrom stópki? Ostatnio widziałam seterna, kroty wyglądał jakby w kapciach chodził [Birma też tak ma jak jej stópek nie obetnę ;)] i mnie to zaciekawiło
-
Jbk po zmianach na dogo wszystkie linki się pozmieniały :/
-
Wysoki [ponad 1,8 m ;)], czarny [w końcu trafiłam na czarnego chłopa :)], dba o mnie jak tylko potrafi.... jak mam zjazdy to wstaje o 5 rano, wiezie mnie do Krakowa na uczelnię, czeka 12 godzin [na uczelni, bo nie wiadomo kiedy będę miała przerwę i kiedy uda mi się do niego przyjść] po czym zawozi mnie do domu - tylko po to, żeby mogła się przespać w samochodzie i była mniej zmęczona... wszystkie dziewczyny z roku mi tego zazdroszczą :D... Nie lubi psów, a że lubi Birmę to tylko moja wina - spędza z nią za dużo czasu [jego własne słowa]... Ćwiczy z Birmą sam z siebie, wyprowadza ją na spacer jak ja nie mogę [raz byłam sama w domu o godzinie 23... mały nie chciał zasnąć, a pies piszczał że chce wyjść - dopóki mały nie śpi to niemożliwe... wyciągałam Kamila z łóżka, żeby młodą wyprowadził]. Co najdziwniejsze - Birma go bardzo lubi. Jest to o tyle dziwne, że młoda za facetami nie przepada... A jesteśmy razem, bo kumpel nie umiał mnie przepić i w jego imieniu zadzwoniłam do obcego faceta i zaprosiłam na wódkę.... tym obcym był właśnie Kamil ;) Jbk bardzo się cieszę że wróciłaś :)
-
Dla mnie karmienie psa czy kota sałatą to głupota - to są mięsożercy, mają zęby i układ pokarmowy nie przystosowany do jedzenie wyłącznie roślin [chociaż trochę podjadają ;)]...
-
Monia a cóż takiego wymyśliłaś, że Shina bąki puszcza?
-
Nju boj fajny jest ;). Wystarczy :D?
-
Monia za jakieś 3 tygodnie aparat wróci z pobytu w Anglii - pojechał sobie z moją mamusią... tak więc w zdjęciach może być mały przestój [do czego powinniście się juz dawno przyzwyczaić ;)]. Chyba że uda mi sie zabrać aparat od Kamila :)
-
Na zdjęciach nie będzie widać żadnej różnicy - ino stópki ma podcięte no i pyszczek odrobinkę [bo juz sobie sierść jedzeniem brudziła, ale to też minimalnie]....
-
Mosie wyjątkowo pisanie sieczkę wybaczam ;). A żonie zazdroszczę z całego serca - po odejściu wód nie miałam skurczy, więc mi poród wywoływali [mały miał za duże ciśnienie - groziła mi cesarka z tego powodu]... a i tak urodziłam dopiero po 13 godzinach
-
Asiaczek dzisiaj przyszły wyniki - oblałam.... krew mnie zalewa, bo mi bardzo mało brakowało :( Jbk a o co konkretnie ci chodzi ;) Byłyśmy dzisiaj obie z Birmą u fryzjera - ja znowu mam na głowie ciemny brąz oraz dostałam zakaz prostowania włosów - Dawid po raz pierwszy widział mnie w falowanych ;)... A Birmie przycięłam łapki, bo tony śniegu przynosiła do domu. Jeszcze muszę dorwać cążki i ciachnąć jej pazurki
-
[quote name='Tascha'] [B]bonsai_88[/B] -a dlaczego aż dwa samce na 3 samice?[/QUOTE] Na wszelki wypadek ;) Jak masz tylko 1 samca i cokolwiek się stanie [zwierzak zachoruje, okaże się bezpłodny -co się czasami zdarza... czy nawet padnie] to mam zastój w produkcji... a jak masz 2 to ryzyko jest dużo mniejsze
-
Jbk w końcu się pojawiłaś :)... Chciałam ci tylko powiedzieć, że jeśli nadal masz ochotę się kiedyś spotkać to już posiadam samochód i byłoby to możliwe
-
Tascha widzę, że mamy podobne poglądy odnośnie hodowli zwierząt na mięso ;). Myślę, że jak podzwonisz po miejscach, gdzie się króliki hoduje to sprzedadzą ci parę sztuk [przy 5 sztukach proponuję 3 samice + 2 samce ;)]
-
Fiodor i Sara zaginęły!Szczecin i okolice - POMOCY!
bonsai_88 replied to polciuaa's topic in Już w nowym domu
A co z psiakiem z schroniska? Wiadomo już czy to Sara? No i czy wróżka powiedziała coś więcej? -
No to GRATULACJE :).... Jak tam psiaki na nowego członka rodziny? Ile Mateusz ma długości? Jest aktywny czy daje odpocząć trochę zmęczonej mamusi? Swoją drogą maleństwo z niego - mój potwór jak się urodził miał prawie 4 kilo ;). Do dzisiaj jak widzę normalne wielkościowo noworodki to nie moge się nadziwić jakie to maleństwa :D. AAA.... i czy Mateusz ma już jakieś przezwisko? Pytam się, bo Maciuś był Smokiem odkąd go po raz pierwszy zobaczyłam :). Ps. Ostatnio czytałam, że człowiek jest najaktywniejszy o godzinie, o której się urodził... nie zazdroszczę wam ;)
-
SUNIA) grzyb,brud i plotki MA DOMEK dziękujemy
bonsai_88 replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='Bjuta'] Pewnie ten co go wyrzucił to ma poczucie, że zrobił dobry uczynek, że nie uśpił swojego psa, tylko pozowlił mu samemu "odejść" a może tacy ludzie w ogóle nie myślą...[/QUOTE] Mnie też do tego namawiali przy poprzednim psiaku - żebym go nie usypiała [niekontrolowane wybuchy agresji, przy sekcji okazało się, że miał guza mózgu :(], tylko pozwoliła mu odejść albo oddała do schorniska... Ech, żałuję że musiałam uśpić Itusia, ale jakbym go oddała do schronu czekałby go dużo gorszy los [stary, 15-letni psiak na drogich lekach, który przestawał jeść jak nie było nikogo z rodziny przy nim... przeżyłby gora tydzień zanim zagłodziłby się na śmierć :(]