-
Posts
18511 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mestudio
-
No przykre to jest, że są jeszcze tak prymitywni ludzie w naszym społeczenstwie. W mojej okolicy też są tacy inteligentni inaczej. Nie wiem jak to się dzieje, że takich pustaków produkuje nasze społeczeństwo. W każdym razie chłop musiał być czymś zdenerwowany okrutnie i przestał kompletnie myśleć i tyle. Buda aktualna i czekam na wieści. Pamiętajcie jednak, że i tak weźmie kolejnego psa. Mam takiego sąsiada niedaleko. Ja mu zabrałam cały miot szczeniaków, a on w ciągu roku wziął sobie cztery psy z czego dwa zaginęły, a jeden został zabity na drodze. CZwarty jest szczeniakiem i pewnie też długo nie pożyje bo ten człowiek jest wykolejeńcem.
-
Max wrócił z adopcji , hotel albo życie brakuje 260 zł deklaracji MA DOM
mestudio replied to kaa's topic in Już w nowym domu
Maksiu, a u Ciebie tak cicho i pusto... -
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Pięknie to wygląda :-). Tamarka do góry. -
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Ciapuś, z bazarku jest w tej chwili 89 zł czyli moje 30 miesięcznie i 59 dodatkowo do zapełnienia chwilowej dziury na czas poszukiwania deklarowiczów. Zawsze jest to jakiś dodatkowy grosik na czas niepewności i wtedy masz więcej czasu na szukanie pomocy w postaci deklaracji. Wysłałam wszystkim kupującym namiary na wpłaty. -
Max wrócił z adopcji , hotel albo życie brakuje 260 zł deklaracji MA DOM
mestudio replied to kaa's topic in Już w nowym domu
No tak, ale widziałam zupełnie inne schronisko w lesie, między drzewami ogrodzone wybiegi dla psiaków 2-3 budy na jeden wybieg. To były dosłownie mini ogródki dla psów o wielkości kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Był też dodatkowo duży wybieg gdzie wypuszczano psiaki pojedynczo lub po kilka jak były grzeczne :-). Większość psów mieszkała w tych ogródkach i wolno sobie biegała. Były też boksy na różne psie okazje oczywiście. No i co najważniejsze to schronisko jest w Polsce. -
Max wrócił z adopcji , hotel albo życie brakuje 260 zł deklaracji MA DOM
mestudio replied to kaa's topic in Już w nowym domu
Maksio do góry, może ktoś jeszcze Ci pomoże. A swoją drogą to tylko raz w życiu widziałam porządne schronisko. Psy mieszkały w budach (porządnych) po dwa, trzy w boksie - ale boksy to były duże tereny ogrodzone siatką. Budy rozstawione w róznych miejscach takiego boksu, psiaki normalnie miały teren do biegania całą dobę. Okropne są te klatkowe schroniska, nie wiem dlaczego takie schrony się tworzy. -
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Ciapuś, szansa już jest :-). -
M. zrobił mu taką, może nie najpiękniejszą, ale lepszą niż poprzednia - z tyłu widać zakrytą plastikową plandeką starą budę - po naszej interwencji właściciel psa zlitował się nad nim i ochronił od deszczu dach. Z boku na prawo, porzucona jakaś stara budka po małym psie. [IMG]http://images41.fotosik.pl/86/b2cae946e690530amed.jpg[/IMG]
-
Poproszę o rozmiary budy, wiecie jak wygląda piesek, jakiej jest wielkości. Buda nie może być za duża aby ciepło się trzymało ciałka. Uprzedzam, że nie będzie to żaden artystyczny cud, ale zawsze cieplejsza buda Taka budę miał jeden z naszych podopiecznych [IMG]http://images38.fotosik.pl/44/e348482cf696ce3emed.jpg[/IMG]
-
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Proszę zapisać do września, a potem zobaczymy, może już sunia będzie w dobrej kondycji i jakimś cudem znajdzie domek. -
Koszt zrobienia takiego kojca jest duuużo niższy niż kilka miesięcy domu tymczasowego. 10 metrów bieżących siatki o wys 150 cm to jedynie 100 zł, a kilka słupków to już groszowe sprawy. Założę się, że można by się zmieścić w sumie 200 zł na upartego. Można też zrobić kojec z palet tak jak to robi mój M. Koszt 0 - zerowy tylko trochę pracy, u góry kojec zabezpieczony najtańszą siatką aby skoczne psiaki nie brykały. Chłopów u Was brak dziewczyny - niedobrze. Ja pomyślę jak tu mojego chłopa zagadnąć w tej sprawie, ale jeszcze niczego nie obiecuję. Zastanówcie się.
-
Jeżeli zabierzecie im Cygana to oni wykombinują sobie innego psa. Mogę zaoferować zrobienie bezpłatnie ocieplanej budy dla psa, który pozostanie. Mamy dużo materiału z palet, a kawałek styropianu na ocieplenie zawsze się znajdzie. Worek wypchany słomą to też żaden problem. Można potem tego psa nadzorować - podrzucać im co jakiś czas worek tańszej karmy, wręczyć pismo z informacją, że mają zadbać itp. Uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć to może chociaż dzieci coś załapią. Postawić dwie porządne michy, nakazać wlanie świeżej wody - szczególnie dzieciakom (poczują się ważne) o ile są w miarę wiekowe z 6 lat chociaż. Jak buda stoi w zbyt słonecznym miejscu mogę dać drzewko, dość duże do posadzenia aby dawało cień. Oprócz tego zapytać czy pozwolą ogrodzić kawałek wokół budy aby pies nie gnił na łańcuchu, nawet jak będzie miał 15 metrów wybiegu to będzie mu lepiej niż z łańcuchem na szyi.
-
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Wystawiłam dla suni bazarek i myślę, że mogę takie bazarki roślinne wystawiać dla niej co miesiąc i byłaby to miesięczna deklaracja na jakąś tam sumę. Jeśli się uda sprzedać rośliny z tego bazarku to będzie to suma ponad 100zł, a na przyszłość do września włącznie mogę zadeklarować bazarki na sumę powiedzmy 30 zł co miesiąc. -
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Tamarka szuka pomocy. -
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Ponownie zapraszam na bazarek dla suni Tamarki, podrzućcie czasami. [url]http://www.dogomania.pl/threads/183062-RoA-liny-ogrodowe-na-DT-dla-A-ysej-suni-w-depresji-do-15-kwietnia[/url] -
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Sunia czeka na pomoc. -
ŁYSA,zaniedbana ,w depresji - JUŻ W NOWYM DOMKU
mestudio replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Sunia potrzebuje pomocy.