-
Posts
11678 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AlfaLS
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
AlfaLS replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Na mnie patrzyli kiedyś jak na wariatkę bo [B]musiałam [/B]kupić muszlę klozetową ale nie taką zwykłą tylko z tzw. półką. Wtedy w żaden sposób dostać takich nie było można. Wszyscy sprzedawcy pytali dlaczego taka? Nie mogę kupić normalnej? I jakoś tak dziwnie na mnie patrzyli gdy cierpliwie tłumaczyłam że musi być z tą półką bo moja kotka lubi pić wodę z toalety i z tej innej nie będzie jej wygodnie... I dobrze, ze w końcu kupiłam taką jak trzeba bo inaczej moja Basia patrzyłaby na mnie takim wzrokiem jak Reksio na Jaszę... -
[quote name='stzw']Gdzie zgłaszałaś - do "centrali" czy bezpośrednio taksiarzom?[/QUOTE] Tak i tak. Jak udało mi się dotrzeć do bazy taksówkarskiej to tam słam do szefa, prosiłam, zostawiałam ulotki ze zdjęciem. takim co stoją na postoju też dawałam, po kilka - dla nich i ewent. dla kolegów... Jeszcze były komunikaty w lokalnym radiu. O one też wyczulały ludzi i ludzie dzwonili...
-
[quote name='Hałabajówka']Nie masz gdzie jej zabrać na dzień dzisiejszy, więc nie mamy o czym rozmawiać. Od dnia kiedy pieniądze były wpłacane na Inez na konto fundacji od tego dnia nie jest ona już u mnie jako u osoby prywatnej w DT myślałam że o tym wiesz korzystając z konta fundacji. Ja się zrzekłam jej prawnie na rzecz fundacji, żeby nikt mi nie zarzucił że utrzymuję prywatnego psa z pieniędzy fundacyjnych. Niestety tak jest przepis to przepis. [/QUOTE] Mam wrażenie, że fundacja, która teoretycznie miała być pomocą jest tylko jednym wielkim utrudnieniem. Może powinny być konkretne informacje kiedy występujesz czy się umawiasz jako osoba prywatna a kiedy jako fundacja? Bo to przecież nie jest wymienne. Ja też mam swoją firmę i wiem jak ważne jest rozgraniczanie gdzie ja to ja a kiedy ja to firma. Przepraszam, że tak drążę ten temat ale czasem jestem bardzo zaangażowana w szukanie DT czy hotelików dla psiaków, w utrzymywaniu ich tam... I naprawdę nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy po kilku miesiącach solidnego płacenia ktoś by mi powiedział, że ten pies to teraz jest jego a mnie nic do tego... Czasem mogę mieć inne zdanie na temat dalszych losów psa niż dt... Ale wtedy wspólnie się podejmuje decyzję i ... czasem psa zabieram. Ale jeszcze nigdy się nie zdarzyło żebym to musiała robić na już bo za chwilę pies nie będzie "mój". Mam jakiś czas na znalezienie dobrego miejsca, transportu... I nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo ważne bo ja ze Szczecian a pomagam głównie zwierzakom ze Śląska podróżującym po całej Polsce. Wiele się nauczyłam już na tym watku, sądzę, że jeszcze coś nie coś się nauczę ;). I naprawdę doceniam co zrobiłaś z Perłą. Sama wziełam ze schronu sunię zupełnie nieadopcyjną. Wiem ile wysiłku trzeba żeby takiego psa zmienić. Ale czy z tego powodu ona ma być Twoja? I to nie w sensie DS? I zwyczajnie, po ludzku, nie rozumiem niedoceniania Cudak... Choćby za kasę... Chcesz żeby docenić Ciebie a sama zupełnie nie doceniasz Jej...
-
[quote name='Hałabajówka'] [COLOR=#000080]Z dniem dzisiejszym Perła jak i Inez z wątku jamniczek przechodzą pod prawną opiekę Fundacji dla zwierząt Hałabajówka. A także rozwiązuję jakąkolwiek współpracę z Panią Justyną w dniu dzisiejszym zarówno jeżeli chodzi o Perełkę jaki i Inez. W przypadku jednej jak i drugiej w sprawie adopcji decyzję podejmie Prezes Fundacji jak i umowa adopcyjna będzie umową fundacyjną. [/COLOR] [/QUOTE] To można tak jednostronnie zmienić umowę? Nawet jeśli była ustna? To wysiłek jaki wkładała Justyna w zbieranie pieniędzy dla Perły przez tyle miesięcy już zupełnie się nie liczy? Ona, Cudak się nie liczy? Przepraszam ale dla mnie jest to zupełnie nie zrozumiałe... Rozumiem, liczy się pies a człowiek to już nie? Wylałyście sobie tu dużo żalów wszelakich - rozumiem, że dalsza współpraca może być niemożliwa lub trudna ale żeby tak? A tak na marginesie to prosto napisać [B][COLOR=#000080]W przypadku jednej jak i drugiej w sprawie adopcji decyzję podejmie Prezes Fundacji jak i umowa adopcyjna będzie umową fundacyjną. [/COLOR][/B] Sądzę, że tą prezes jesteś Ty Hałabajówko? Czyli wszystko będzie zależało tylko od Ciebie?
-
PILNE! Mieleckie babunie i dziadeczki od lat oczekujące na dom. :'(
AlfaLS replied to Sabina02's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulka18']AlfaLS, prosze Cie bardzo o wysylke kolder na adres : FUNDACJA ANIMALS MIELEC, Ul. BAJANA 6A, 39-300 MIELEC DZIEKUJE :D I gdybys kiedys miala jeszcze koldry,koce,czy posciel to PLS pamietaj o Mielcu. Potrzebujemy każda ilosc tych rzeczy.[/QUOTE] Dziękuję i będę pamiętała :lol:. -
PILNE! Mieleckie babunie i dziadeczki od lat oczekujące na dom. :'(
AlfaLS replied to Sabina02's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulka18']JAK NAJPOWAZNIEJ :D Mamy sporo psow po kastracjach, one sa w budynku i trudno je tak na linoleum polozyc. Prowadzacego schron to w ogole nie interesuje, takie sprawy jak poslania, koldry, sloma sa na glowie wolontariuszy. Bardzo nam potrzebne reczniki, koce, posciel, zabawki dla psow, obroze, smycze - wszystko oczywiscie używane, o nowych to nie marzymy. BARDZO DZIĘKUJE Z GORY ZA KOLDRY, GDYBY PANI Z MIAU.PL ICH NIE CHCIALA :fadein:[/QUOTE] Jezzzzzzzzzzzu nareszcie ktoś chce :multi:. Na wszelki wypadek podeślij mi na PW adres do wysyłki bo jak tylko cypisek napisze, że nie chce to zaraz robię pakę do Was :lol:. Albo dwie czy trzy bo w jedną to na pewno nie zapakuję... -
ANTEK - staruszek w hotelu - szukamy stałego domku!!!
AlfaLS replied to Figafiga's topic in Już w nowym domu
[quote name='Figafiga']o kurcze, suma się zgadza, a nie dopisałam Ciebie, właśnie sprawdziłam. Wszystko się zgadza.[/QUOTE] Bardzo dziękuję za sprawdzenie. Antosiu do góry! -
Czy ktoś zechce Dorkę - kłębek strachu mieszkający w polu ?
AlfaLS replied to Mortes's topic in Już w nowym domu
[quote name='Mortes'] Zapłaciłam za promocję Dorki 103 zł ( promuje ja natie) - szkoda że już nie potrzeba ... tzn ...nie szkoda ... szkoda kasy... [/QUOTE] A co to za promocja? Jakieś ogłosenia wyróżnione? Może poprosić o podminakę na innego psiaka? Ja tak robię jak np. mam opłacone wyróżnienie na tablicy - szkoda żeby się marnowało to podmieniam na innego zwierzaka... -
PILNE! Mieleckie babunie i dziadeczki od lat oczekujące na dom. :'(
AlfaLS replied to Sabina02's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulka18']Reksio ma sie dobrze, mieszka z Melisa w boksie, sa dokarmiane nadal, Reksio ciuteczke przytyl. Bardzo lubi dobre puszkowe jedzenie, czasami dostaje tez surowe serca drobiowe na poprawe parametrow krwi. Gdyby Ktos z Was mial niepotrzebne koce,koldry,reczniki, to bardzo prosimy :modla:[/QUOTE] Ty na poważnie z tymi kołdrami?????????? Ostatnio dostałam jakieś od znajomych i kilka osób już pytałam czy chcą dla zwierzaków i nikt nie chciał :shake:. Teraz wysłałam jeszcze zapytanie do dziewczyny z [B]miau[/B] o nie ale ona na urlopie i jeszcze nie odpisała... Ale jak napisze że też nie chce to chętnie Ci to wyślę bo już mnie troszkę ponosi - chcieć oddać i jeszcze tak się napraszać... A zima niedługo bedzie i zwierzakom będzie zimno... -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='Zofija']Przepraszam za ofa, ale zaginął pies-ogromny Timur. Na granicy Mikołowa i Katowic. Wątek Ponizej. Jakby ktoś coś... [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245225-DRAMAT-wielkiego-Timura-skrajnie-wycieńczony-ZAGINĄŁ-MIKOŁÓW-KATOWICE[/URL]!!!![/QUOTE] Nie przepraszaj - najważniejsze żeby pies się znalazł...... -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isiak']Zapraszam na bazarek dla Rockiego: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245536-Biżuteria-i-Modern-Talking-dla-Rockiego-do-29-07-do-22-00?p=21104532#post21104532[/URL][/QUOTE] Lecimy na bazar!!!!!!!! -
Misia- dotarła w końcu do Anglii do domku stałego!
AlfaLS replied to Izabela124.'s topic in Już w nowym domu
Na dogo jest wątek Chmiurki, któa była adoptowana do Anglii. Może tam będą konkrety? Czytam watek ale szczegółów nie pamiętam :oops:. Chmurka niestety wróciła do Polski ale adopcja angielska była :lol:. Wątek Chmurki [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233460-Chmurka-(Zula)-wraca-do-ojczyzny-i-szuka-domu-bez-dzieci[/URL] -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='Grosziwo']A gdzie ja ?[/QUOTE] Ło matko ale plama :oops:. Rzeczywiście nie wpisane. Wieczorem poprawię swój błąd a teraz bardzo serdecznie przepraszam za nie ujęcie Cię w deklaracjach. Na szczęscie w zestawieniu deklaracji wpłaconych w 2013r. jesteś. Jeszcze raz przepraszam. [quote name='AlfaLS'][B][COLOR=red][SIZE=4]Finanse - rok 2013 [/SIZE][/COLOR][/B] [B]Na Hotelik dla Meggi potrzebujemy 350 zł. [/B] [COLOR=blue]Deklaracje stałe / aktualne na styczeń 2013r./ [B]NA HOTELIK DLA Meggi[/B]: [/COLOR][COLOR=blue]magda222 20 zł.[/COLOR][COLOR=blue] diana79 10 zł. [/COLOR][COLOR=blue]agata51 40 zł. Tymotea 25 zł. Livka 10 zł. Nikuś 15 zł. Randa 30 zł. [/COLOR][COLOR=blue]taks 100 zł.[/COLOR][COLOR=blue] [/COLOR][COLOR=blue]UBOCZE 10 zł. figa33 10 zł. malibo57 60 zł. NINKA1 60 zł. Razem 390 zł[/COLOR]. :multi::multi::multi: [B]Mamy troszkę więcej niż potrzeba ale to dlatego że po odejściu Abry za TM najwierniejsi przyjaciele suczek zechcieli podtrzymać swoje deklaracje. Drobny zapasik przyda się na wszelkie wydatki "pozahotelowe" np. szczepienie, leki itp... oraz na pokrycie długów, które się zrobiły w czasie gdy były na utrzymaniu dwie suczki a deklaracji bardzo dużo się wykruszyło i sunie musiały się zapożyczyć na zapłacenie rachunków [/B]:-(.[B] DZIĘKUJEMY!!!!!!!! [/B] [COLOR=green][B]Wpłynęło na konto Meggi w 2013r. [/B] [/COLOR][B][COLOR=green]deklaracje stałe:[/COLOR][/B][COLOR=green] [/COLOR][COLOR=green]diana79 10 zł. styczeń 2013- lipiec 2013, malibo57 60 zł. styczeń 2013-lipiec 2013, [/COLOR][COLOR=green]figa33 10 zł. styczeń 2013-czerwiec 2013,[/COLOR][COLOR=green] [/COLOR][COLOR=green]NINKA1 60 zł. styczeń 2013-maj 2013, Taks 100 zł. styczeń 2013-sierpień 2013, UBOCZE 10 zł. styczeń 2013-czerwiec 2013, Randa 30 zł. styczeń 2013-luty 2013, 60 zł. marzec 2013-lipiec 2013, [/COLOR][COLOR=green]Nikus 15 zł. styczeń 2013-czerwiec 2013,[/COLOR][COLOR=green] Livka 10 zł. styczeń 2013-czerwiec 2013, magda222 20 zł. styczeń 2013-czerwiec 2013, Tymotea 25 zł. styczeń 2013-czerwiec 2013, Agata51 40 zł. styczeń 2013-lipiec 2013, [/COLOR][COLOR=green]Sabina02 25 zł. styczeń 2013-czerwiec 2013, [/COLOR][B][COLOR=green]Grosziwo 15 zł. styczeń 2013-czerwiec 2013 [/COLOR][/B] [B][COLOR=green]RAZEM 2980 ZŁ. [/COLOR][/B] [B][COLOR=blue]Wydatki[/COLOR][/B] [COLOR=blue] [/COLOR][COLOR=#0000FF]12.01.2013r. Przelew do Kasiprzystał 350 zł. - Hotelik Magnatki za okres 09.12-08.01.2013r. [/COLOR][COLOR=#0000FF]07.02.2013r. Przelew do Kasiprzystał 350 zł. - Hotelik Magnatki za okres 09.01-08.02.2013r.[/COLOR] [COLOR=#0000FF]20.02.2013r. Przelew do Kasiprzystał 30 zł. - szczepienie Meggi [/COLOR][COLOR=#0000FF]13.03.2013r. Przelew do Kasiprzystał 350 zł. - Hotelik Magnatki za okres 09.02-08.03.2013r. [/COLOR][COLOR=#0000FF]07.04.2013r. Przelew do Kasiprzystał 350 zł. - Hotelik Magnatki za okres 09.03-08.04.2013r. [/COLOR][COLOR=#0000FF]09.05.2013r. Przelew do Kasiprzystał 350 zł. - Hotelik Magnatki za okres 09.04-08.05.2013r.[/COLOR] [COLOR=#0000FF]07.06.2013r. Przelew do Kasiprzystał 350 zł. - Hotelik Magnatki za okres 09.05-08.06.2013r. [/COLOR][COLOR=#0000FF]08.07.2013r. Przelew do Kasiprzystał 350 zł. - Hotelik Magnatki za okres 09.06-08.07.2013r.[/COLOR][COLOR=#0000FF] [/COLOR] [B][COLOR=#0000ff]NA DZIEŃ 09.07.2013R. MAGNATKA MA NA KONCIE 65,17 ZŁ.[/COLOR][/B] [SIZE=4][COLOR=red]Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam utrzymać Meggunię w Hoteliku [/COLOR][/SIZE]:Rose::Rose::Rose:[/QUOTE] -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='majku33krakow']alfaLS U mnie jest dramatycznie,będę chciał zwrócić dług,i tak jest spory,a płacić 100zł nie dam rady,nie ma sensu żeby mi dług rósł.[/QUOTE] Majku - kopiuję z pierwszej strony aktualne zestawienie deklaracji dla Meggi: [COLOR=blue]Deklaracje stałe / aktualne na styczeń 2013r./ [B]NA HOTELIK DLA Meggi[/B]: [/COLOR][COLOR=blue]magda222 20 zł.[/COLOR][COLOR=blue] diana79 10 zł. [/COLOR][COLOR=blue]agata51 40 zł. Tymotea 25 zł. Livka 10 zł. Nikuś 15 zł. Randa 30 zł. [/COLOR][COLOR=blue]taks 100 zł.[/COLOR][COLOR=blue] [/COLOR][COLOR=blue]UBOCZE 10 zł. figa33 10 zł. malibo57 60 zł. NINKA1 60 zł. Razem 390 zł[/COLOR][COLOR=#000000]. [/COLOR]:multi::multi::multi: Na razie na szczęście nikt się nie wykruszył. Jak widzisz Ciebie tu nie ma. Deklaracji jest nawet troszkę więcej niż potrzeba ale dzięki temu powolutu wychodzimy na prostą z długów, które jeszcze niestety są... Tak jak kiedyś napisałam - jak coś wpłacisz to super, jak nie to też ok. Wiem, ze się przeliczyłeś z finasami dając taką deklarację. Tak też czasami bywa... Ważne, ze teraz mamy Meggi zabezpieczoną :lol:. -
[quote name='AlfaLS']To tak jak mnie :lol:. Będzie dobrze, widać, ze państwo pozytywnie nastawieni a to już połowa sukcesu. O resztę Leta się postara bo psiaki po takich doświadczeniach potrafią kochać nad życie i dla swoich opiekunów zrobić wszystko czyli spacerować na smyczy, znosić kąpanie itd. Ale się cieszę :multi::multi::multi:.[/QUOTE] [quote name='gosia7'] "Tak ona jest szczęśliwa i zakochana we mnie a ja w niej. Ona szybko się klimatyzuje u nas.Ja płakałam z bólu kiedy zobaczyłam Letkę i ten opis coś mnie w sercu ścisnęło i przeszło do gardła pani Małgosiu nigdy tej chwili nie zapomnę i od razu powiedziałam mężowi że ona musi mieć miłość.okazało się że jest kochańsza niż przypuszczałam,jest po prostu cudowną psinką i zawsze będziemy ją kochać.To dzięki Panu Bogu że ją upatrzyłam bo coś dziwnego poczułam jak przeczytałam jej ogłoszenie i nie mogę tego uczucia zrozumieć.Tak musi być.Tak nie jest z każdym pieskiem tylko z nią Letką.Pan Bóg widział że ona cierpiała z tęsknoty za miłością a ja rozpaczałam za pieskiem który umarł niedawno i Bóg tak spowodował że pokochałam Letkę i może mi pani wierzyć że jest lepiej ona mnie leczy a ja ją Letkę to jest taka terapia i bardzo się kochamy.Dzięki niej chce mi się żyć bo strasznie przeżyłam śmierć tamtego pieska.Dziękuję Bogu i wam pani Małgosiu że mi ją daliscie że zaufaliście i co jakiś czas będę wysyłać filmy i zdjęcia do pani.Możecie być wszyscy spokojni i proszę pozdrowić panią Wiesię i jakby pani mogła pokazać kiedyś ten film z Letką żeby była ta pani spokojna.Dziękujemy za tak piękną smycz i obrożę ale się przydała i tą zawieszkę z moim numerem telefonu.Synek też ją zaczepia,biega z nią i ona czuje się kochana to jest jego siostra;0 Pani Małgosiu nie trzeba dziękować to my pani i wszyskim państwu dziękujmy bardzo.Przesyłamy z Letką pozdrowienia i buziaki!!!Pa!!!" a w smsie jeszcze Pani dodaje,że Letka pięknie chodzi na smyczy(!:crazyeye::multi:) ,jakby ją ktoś tego uczył. I że taka mądra i grzeczna i dużo rozumie. To prawda,jak ktoś tu napisał,że dla kochanej Pańci,zwierzę jest w stanie zrobić bardzo dużo,i dać się wykąpać i prowadzić na smyczy. Bo jak mówiła Kika ,Letka nie znała smyczy,bała się i na początku raczej ją na niej ciągnięto niż sama szła. A tu taka niespodzianka! Aż sama nie wierzę.[/QUOTE] Pisałam i dalej tak twierdzę - jak pies pokocha to nie ma rzeczy, któej dla swojego opiekuna nie zrobi :loveu:. A tu widać ogromną miłość i to po obu stronach :multi:. A w dodatku nasza Letka jeszcze za lekarza chorej z rozpaczy duszy Pani robi :evil_lol:. I bardzo dobrze! Letko jesteś przecudowna - no dobra - Twoja Pani i jej rodzinka, a właściwie Twoja rodzinka, też :loveu:.
-
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
Ale fajnie wygląda na tej trawie z Hanią :lol::lol:. I ta czuwająca Agatka :loveu:. -
Szkoda, że ja jestem tak daleko. Często mam na DT takie gołębiowe sieroty. I rzeczywiśce jest trudno znaleźć dla nich jakieś lokum... To chętnie bym Ci jakiegoś podesłała ;).
-
ANTEK - staruszek w hotelu - szukamy stałego domku!!!
AlfaLS replied to Figafiga's topic in Już w nowym domu
Czy moja deklaracja dla Antosia doszła? Wpłaciłam kilka dni temu na kolejne 3 m-ce , na pierwszej stronie nie jest zaznaczone i czuję się trochę "na czarnej liście" ;). -
[quote name='ania shirley']Nawet jak był rachunek , zawsze można wystawić korektę do rachunku i pieniądze oddać. Właściwy rachunek księguje się na czerwiec, a korektę na lipiec. Można nawet po roku zrobić korektę. A w trakcie tego samego roku to bez problemu.[/QUOTE] To sama prawda. Absolutnie nie ma tu problemu z księgowością, tylko z uczciwością. Pod kątem księgowym wszystko spokojnie da się wyprostować i wiem co pisze bo jestem księgową od bardzo, bardzo wielu lat.