-
Posts
21476 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by zerduszko
-
To jeszcze trochę poleci.... TĘCZOWY MOST I URATOWANE ZWIERZĘTA ,,Tego dnia, inaczej niż zazwyczaj przy Tęczowym Moście, ranek budził się chłodny i pochmurny, wilgotny jak moczar i ponury jak smutek. Nikt z niedawno przybyłych nie wiedział, co o tym sądzić, bo nigdy przedtem nie widzieli tutaj takiego dnia. Ale zwierzęta, które czekały tu na swojego człowieka wystarczająco długo, dobrze wiedziały, co się dzieje i zaczęły zbierać się na ścieżce prowadzącej do Tęczowego Mostu, żeby dobrze widzieć. Za chwilę oczom ich ukazał się pies-staruszek ze spuszczoną nisko głową i zwisającym bezwładnie ogonem. Zwierzęta, które przebywały tutaj już jakiś czas, od razu wiedziały, jaki los spotkał biedaczka, gdyż nazbyt często dane im było widywać podobnych nieszczęśników. Staruszek podszedł wolno, a w jego oczach malował się ból, chociaż na jego ciele nie widać było żadnych ran ani choroby. Inaczej niż pozostałym zwierzętom czekającym przy Tęczowym Moście, jemu nie została przywrócona młodość ani zdrowie. Kiedy tak szedł w stronę Mostu, patrzył na przyglądające mu się inne zwierzęta. Wiedział, że nie pasuje do nich i że im prędzej przejdzie na drugą stronę, tym szybciej będzie szczęśliwy. Ale niestety, kiedy dotarł do Mostu, drogę zastąpił mu Anioł, który przepraszając oznajmił mu, że nie będzie mógł przejść. Przez Tęczowy Most mogą przejść tylko te zwierzęta, które przyjdą tam ze swoim własnym człowiekiem. Nie mając się gdzie podziać, staruszek zawrócił i powlókł się w kierunku pól nieopodal Mostu. Ujrzał tam grupkę zwierząt takich jak on sam – starych i zniedołężniałych. Nie bawiły się ze sobą, lecz leżały tylko w milczeniu na trawie, ze smutkiem wpatrując się w ścieżkę wiodącą do Mostu. Dołączył więc do nich, patrząc na ścieżkę i czekając. Jedno z niedawno przybyłych tu zwierząt, nie rozumiejąc, co się stało, poprosiło inne, które przebywało tutaj już jakiś czas, o wyjaśnienie zagadkowej sytuacji. „Widzisz, ten biedaczek to uratowany zwierzak. Zabrali go do przytuliska w takim stanie, jak go widzisz teraz i tam umarł posiwiały, z zamglonym wzrokiem. Nigdy nie opuścił przytuliska i odszedł z tamtego świata kochany tylko przez swojego wybawcę. Ponieważ nie miał żadnej rodziny, którą mógł obdarzyć miłością, nie ma nikogo, kto przeprowadziłby go przez Most.” Niedawny przybysz pomyślał chwilę, a potem zapytał: „To co z nim teraz będzie?”. I kiedy już miał usłyszeć odpowiedź, chmury nagle rozproszyły się, a mrok ustąpił. Do Tęczowego Mostu zbliżał się samotny człowiek, a wśród starszych zwierząt zapanowało poruszenie. Nagle całą ich grupkę otoczył złoty blask i znów były młode i zdrowe, jak za swoich najlepszych lat. „Patrz teraz”, powiedziało drugie zwierzę. Niektóre z przyglądających się dotąd zwierząt podeszły do ścieżki, kłaniając się nisko zbliżającemu się człowiekowi. A człowiek zatrzymywał się przy każdym pochylonym przed nim zwierzęciu, głaszcząc go po głowie i drapiąc za uszami. Zwierzęta, które dopiero co odzyskały młody wygląd, ustawiły się rzędem i podążały za nim w stronę Mostu. A potem wszyscy razem przeszli przez Tęczowy Most. „Co się stało?”, zapytał nowoprzybyły. “To był wybawca. Zwierzęta, które z szacunkiem chyliły przed nim głowy, to te, które dzięki niemu znalazły nowe domy. One przejdą przed Most, gdy dołączą do nich ich rodziny. Te, które widziałeś, jak odzyskują młodość, to zwierzęta, które nigdy nie znalazły domów. Kiedy przybywa wybawca, wolno mu ostatni raz dokonać aktu wybawienia i przeprowadzić przez Tęczowy Most zwierzęta, dla których nie udało mu się znaleźć domu na ziemi”. „Podobają mi się ci wybawcy”, powiedziało pierwsze zwierzę. „Bogu też się podobają”, usłyszał w odpowiedzi. '' NIEKTÓRZY MAJĄ SWOJE ŻYCIE, INNI MAJĄ SWOJE ZWIERZĘTA. (autor nieznany) (tłumaczenie z jęz. angielskiego: Dorota Wiland)
-
Wilczasta duża młoda suczka z Olkusza - MA DOM!!!!!!
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Waszmość - a Wy robicie im wszystkim allegro? Jak wiecie, ja nie robię. I sie przypomnę z tym wyróżnionym allegro zbiorowym - co Ty na to i jak szybko ;) -
Mila - schroniskowy smuteczek ma dom u dogo_maniaczki!!:):):):):)
zerduszko replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='NusiaiJa']nasze psy są rasowe!!!!!!!! to pewne!! [/QUOTE] A powiem Ci więcej - one mają podobne charaktery z tego co czytam na allegro. I już nie pierwszy taki pies na dogo przeze mnie zauważony: czarny delikates, aniołek i miłość w niepozornym opakowaniu ;) Najzabawniejsze jest to, ze moja się mnie trochę bała, jestem zbyt ruchliwa i rozdarta jak na takiego delikatesa, ale się przyzwyczaiła - pokazałam jej, ze darcie może oznaczać dobrą zabawę, a nie manto :( Teraz super odnajduje sie w prawie każdej sytuacji, nawet wśród rozwrzeszczanych dzieci. [quote name='NusiaiJa']jak to nikt jej nie chciał?? TY ją chciałaś i zobacz jaką jesteś szczęściarą a ona miała szczęście, że Ciebie..Was spotkała![/QUOTE] Nikt jej nie chciał, pies bez wad... a u nas miała być tylko na DT hihihi. Nawet moja druga suka, która neinawidzi swego gatunku ja pokochała :D Ludzie nie wiedzą co stracili! Ale mają drugą szansę - Milusię :multi: [quote name='NusiaiJa']"Nasza" Milusia też będzie miałą tyle szczęścia![/QUOTE] Czego życzymy z całego serca :) Trzymamy kciuki. -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
zerduszko replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Obcięłaś Lunie pazury i teraz sobie poradzić nie może ;) Komiczna :)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Mila - schroniskowy smuteczek ma dom u dogo_maniaczki!!:):):):):)
zerduszko replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Po samym linku nie potrafię stwierdzić jakie to allegro. Te zdjecia też sa super. Nastraszyłam TŻta, ze oddajemy nasza sunię i się prawie nabrał.... hihihi tylko mu nie pasowało gdzie te zdjecia były robione. Podobna? [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc0a9fd7952e22e2.html[/url] Nie wiem czemu, ale nikt jej nie chciał. -
SZNAUCER mix przepiękny duży BROK Ma DOM!!!!! wreszcie!!!!
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Do wtorku to ja osiwnę całkowicie ;( Litości ludzie nie mają. Broczek, grzeczny chłopak z Ciebie... teraz tylko żeby nowi państwo okazali się równie grzeczni ;) Czekam na relację. -
Mila - schroniskowy smuteczek ma dom u dogo_maniaczki!!:):):):):)
zerduszko replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
A wyróżnione to allegro?? -
SZNAUCER mix przepiękny duży BROK Ma DOM!!!!! wreszcie!!!!
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Brok, bądź grzeczny, bo my tu oszalejmy!! A jak coś zmalujesz, to ja osobiście wybiorę się wytrzepać Ci dupsko. -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
zerduszko replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
I co z tymi fotkami?? Kłamczucha ;;;;;- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
SZNAUCER mix przepiękny duży BROK Ma DOM!!!!! wreszcie!!!!
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Ale z nas pogodynki, hihih ;)i -
SZNAUCER mix przepiękny duży BROK Ma DOM!!!!! wreszcie!!!!
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
A mój wyprowadzacz psi poranny doniósł mi, ze się topi i nie jest slisko :kciuki: -
Pies niejadek to przekleństwo. Mnie Liz od 2 tygodni straszy, nie chce jeść. Jak jest z Kluchą, to wciga co popadnie i w każdych ilosciach. Zołza.
-
Wilczasta duża młoda suczka z Olkusza - MA DOM!!!!!!
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Proszę się przygotować na grad telefonów ;) -
SZNAUCER mix przepiękny duży BROK Ma DOM!!!!! wreszcie!!!!
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Ciepło jest, ale za to jak samochody tańcują :lol: -
[quote name='bonsai_88']Chemia to dla mnie średnio trudny przedmiot... w zeszłym roku zawaliłam bo miała wykładowcę do kitu - zawalił CAŁY rok, a ci co mieli warunek jak zobaczyli wykladowcę to się więcej na sali nie pokazali :D... Teraz uczy nas dość fajny gościu, ale wymagający. Dobry jest, bo będzie ci tłumaczyć aż zrozumiesz.. mi raz jedną rzecz tłumaczył 4 razy pod rząd, bo mi się mózg zaciął i zrozumieć nie umiałam. Za czwartym razem mózg mi się odblokował, bo pan doktor wyglądał jakby chciał mnie już udusić ;)[/QUOTE] To fajnych wykładowców macie. U nas powtarzali: studia, to nie podstawówka, tu się wiedzę samemu zdobywa. Jak sie poszło na konsultacje z wątpliwościami, to pałą można było wylecieć, odpowiedzią na każde pytanie było pytanie, na które trzeba było znac odpowiedź....
-
Czy to sznaucerka? kłebek strachu- Mania za TM*
zerduszko replied to monika55's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
To jak z tym domkiem? Ma byc? Przepadło? -
SZNAUCER mix przepiękny duży BROK Ma DOM!!!!! wreszcie!!!!
zerduszko replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Byłam obadać warunki pogodowe i całkiem zabawnie jest, hihi. A jutro ma też padać - trzymam podwójnie :)